Propozycja tematu do przyklejenia

Tu wpisujcie wszystko na temat forum i strony. Wasze uwagi i oczekiwania.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Propozycja tematu do przyklejenia

Postautor: Ninka » 18 stycznia 2006, 23:46 - śr

Nie wiem, czy w dobrym dziale to piszę, ale mam taką propozycję :)
Może byłoby możliwe stworzenie i przyklejenie tematu, w którym użytkownicy forum wpisywaliby serie książek razem z tytułami poszczególnych pozycji w odpowiedniej kolejności? Chodzi mi tu o trylogie i inne dłuższe tasiemce :) Byłoby tez fajnie, gdyby pojawiła się przy tym informacja, czy w danej serii pojawią sie jeszcze jakieś książki, czy jest już ona zakończona.
Myślę, że ułatwiłoby to znacznej grupie ludzi (zwłaszcza początkującym miłośnikom fantasy) poszukiwania czegoś do poczytania :) Ile to się człowiek czasem musi nakopać po internecie, żeby się połapać co jest do czego :)
Co o tym sądzicie? Jeśli zapadnie jakaś decyzja, proszę o usunięcie tego tematu :)
Pozdrawiam
Ninka
Czytacz

Postautor: Dusholap » 18 stycznia 2006, 23:46 - śr

popieram ten pomysl mam czesto podobny problem z chronologia nowych serii
Żołnierze żyją I zastanawiają się dlaczego
Awatar użytkownika
Dusholap
Pisarczyk

Postautor: Tigana » 18 stycznia 2006, 23:46 - śr

Proponuje zerknąć na stronę http://www.literatura.gildia.pl/serie czy http://www.literatura.gildia.pl/twórcy. Na tych stronach można znaleść sporo wiadomości o cyklach nie tylko fantasy, ale tez np: kryminał i sensacja. Minusem jest to,że serie są pokazane od "strony" okładki w porządku chronologicznym za to brak szczegółowych danych o książkach- trzeba klikać odnośniki. Twórcy- niektórzy autorzy są potraktowani po macoszemu, inni po królewsku (zwłaszcza ci zmarli- wiadomo nic już nie napiszą) Brakuje troche starszych pozycji z połowy lat 90, zamieszczone raczej pokrywają się z okresem istnienia "Gildii"
A dla lubiących czytać proponuje sięgnąc po "Rękopis znaleziony w smoczej jamie" Andrzeja Sapkowskiego.
P.S
Link do "twórcy" coś nie chce tutaj odpalić, ale na stronach "Gildii" wszystko jest ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Ninka » 18 stycznia 2006, 23:46 - śr

Świetna strona, nie znałam jej wcześniej :oops:
Teraz widzę, że zamówiłam niedawno niekompletną serię i trzeba ją będzie uzupełnić :wink:
No cóż, w takim wypadku nie wiem, czy mój pomysł ma sens :)
Pozdrawiam
Ninka
Czytacz

Postautor: Nightchill » 18 stycznia 2006, 23:46 - śr

Jak mam problemy z chronologią, wklepuję nazwisko autora w Google'a i wszystko się znajduje. Jak uważacie, że taki wątek jest potrzebny, to sobie załóżcie :P Z tym przyklejaniem, to na razie nie widzę potrzeby.
Btw, jak uważacie, że któryś z istniejących do tej pory wątków powinien zostać przyklejony, to dajcie tu propozycje.
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Spriggana » 18 stycznia 2006, 23:46 - śr

Nightchill pisze:Jak mam problemy z chronologią, wklepuję nazwisko autora w Google'a i wszystko się znajduje.
Jeśli chodzi o fantastykę angielskojęzyczną warto zrobić sobie zakładkę do strony :arrow: Fantastic Fiction
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Tigana » 18 stycznia 2006, 23:46 - śr

Spriggana pisze:Jeśli chodzi o fantastykę angielskojęzyczną warto zrobić sobie zakładkę do strony :arrow: Fantastic Fiction

Dzięki za namiary- ta strona jest świetna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Dhuaine » 18 stycznia 2006, 23:46 - śr

Z Fantastic Fiction zawsze korzystam i już chciałam wam polecić, ale mnie ubiegliście :P

Często na BiblioNETce też jest chronologia cyklów. Można też poszukać na stronach księgarń różnych ;)
IMO - temat niepotrzebny. Ileż to byłoby w nim szukania...
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: Cloner » 29 maja 2006, 23:46 - pn

do Ninka
polecam strone http://www.esensja.pltu znajdziesz informacje na temat zapowiedzi i nowości książkowych oraz recenzje książek
Awatar użytkownika
Cloner
Pisarczyk

Postautor: Najstarszy » 05 lutego 2008, 23:46 - wt

www.esensja.pl dobra strona głownie dlatego ze nie pisza tylko o ksiazkach ale takze o grach i filmach dziek czemu moga przyciagnac wiecej odwiedzajacych. Polecam :D :!:
Awatar użytkownika
Najstarszy
Pisarczyk

Postautor: Hajdamaka » 05 lutego 2008, 23:46 - wt

Co nie zmienia faktu, ze taki temat na forum Maga moglby powstac. Fajnie, ze sa tez inne strony, ale mozna to ulatwic i zamiast setki linkow zrobic jeden post. Szukanie w googlach - fajnie, ale co z tego? Rownie dobrze mozna sie kogos zapytac itd - jednak mozna zycie uproscic.

Popieram pomysl z tematem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hajdamaka
Bezimenny

Re: Propozycja tematu do przyklejenia

Postautor: mistrz80 » 06 maja 2014, 23:46 - wt

To prawda zamiast setki linków to można zrobić jeden taki ogólny po co sie męczyć jak można ułatwić sobie życie
Najlepsze kosmetyki to są naturalne krem Cosmelan nie psują skóry ani nie niszczą
mistrz80
Przechodzień

Wróć do O forum i stronie