Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.6.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.6.0)

Postautor: Kvas » 29 września 2014, 23:46 - pn

Rebis zakupiło prawa do Half a King. W 2015 ma się ukazać.
Kvas
Czytacz

Postautor: Andrzej Miszkurka » 29 września 2014, 23:46 - pn

Kvas pisze:Rebis zakupiło prawa do Half a King. W 2015 ma się ukazać.

I zagadka się wyjaśniła :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Wszystkich miłośników UW zapraszam jeszcze przed północą do działu zapowiedzi :).

Edit: A właściwie już.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Deepdelver » 29 września 2014, 23:46 - pn

Okładki miażdżą - w pozytywnym znaczeniu. Dzięki, będę czekał z tym większą niecierpliwością :)
Deepdelver
Czytacz

I przy okazji jeszcze zapowiedzi na kwiecień:

Rachel Hartman Shadow Scale
Robin Hobb Fool's Assassin
Dan Simmons Ilion
Jim Butcher Śmiertelne maski
Jacqueline Carey Sprawiedliwość Kusziela
Kim Harrison Za garść amuletów
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Kvas » 30 września 2014, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:
Asthariel pisze:Zapytany o możliwość wydania Half a King w Polsce, napisał Pan o ile wiem coś stylu "nie jesteśmy zainteresowani powieściami młodzieżowymi". Czy coś się zmieniło w tej kwestii, skoro Pozaświatowcy najwyraźniej sprzedali sie na tyle dobrze, że ukaże się wznowienie?

Nie sądzę, żeby to było jeszcze wolne. Agent napisał, że skoro nie ja, to ma kogoś innego. Po prostu wydawca się jeszcze nie objawił.

Jesteśmy zainteresowani powieściami młodzieżowymi, ale nie autora, który wystaje tylko trochę ponad przeciętność (sprzedażową) ze swoimi książkami dla dorosłych.

Może się mylę (bo nie mam o tej branży większej wiedzy), ale w sumie taka myśl mnie naszła. Z tego co zauważyłem, to powieści młodzieżowe (nawet wydawnictw niedawno założonych) a wnioskując to choćby po liczbie recenzji czy liczbie głosów z takich portalów jak lubimyczytac.pl, bardzo szybko stają się popularne w przeciwieństwie do powieści przeznaczonych dla dorosłych. Więc może niekoniecznie powieść młodzieżowa autora, którego powieści dla dorosłych sprzedają się nieco gorzej, również sprzedawałaby się słabo, ale może nawet lepiej? Ale jak mówiłem, nie mam o tym większego pojęcia :) Tylko taka obserwacja mała.
Kvas
Czytacz

Postautor: Krzysiek » 30 września 2014, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:Wszystkich miłośników UW zapraszam jeszcze przed północą do działu zapowiedzi :).

Świetna robota! Choć, jak dla mnie, Laguna jest kopciuszkiem w tym gronie, także jeśli chodzi o okładkę. Być może jednak będzie to coś na poziomie "Ciemnego Edenu".

Andrzej Miszkurka pisze:I przy okazji jeszcze zapowiedzi na kwiecień:

Rachel Hartman Shadow Scale
Robin Hobb Fool's Assassin
Dan Simmons Ilion
Jim Butcher Śmiertelne maski
Jacqueline Carey Sprawiedliwość Kusziela
Kim Harrison Za garść amuletów

Jest wreszcie Harry. Oby teraz było już z górki ;)
Simmons będzie wydany jak "stare" Hyperiony czy w zintegrowanych jak planowane wznowienia ?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: niepco » 30 września 2014, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:Wszystkich miłośników UW zapraszam jeszcze przed północą do działu zapowiedzi :).

Jest Brasyl! Wzruszyłem się :D Świetne okładki, gratulacje.
Ciekawe co z promocją :lol:
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: niuklik » 30 września 2014, 23:46 - wt

Okladka Diaspory jest RE-WE-LA-CYJ-NA. Szacun! Reszta takze swietna, jednak MacLeod nie przypadl mi do gustu. Oczywiscie juz zbieram kase, jak co roku w styczniu :D
niuklik
Pisarczyk

Postautor: Rafael » 30 września 2014, 23:46 - wt

Świetne te okładki nowych książek z UW. MacLeod mi najmniej przypadł do gustu, ale reszta to już prawie dzieła sztuki.
Awatar użytkownika
Rafael
Pisarczyk

Postautor: tomerto84 » 30 września 2014, 23:46 - wt

Absolutnie piękne te książki. Najbardziej podoba mi się Laguna.
Oby promocja styczniowa stała się faktem aby uzupełnić brakujące pozycje.
tomerto84
Czytacz

Postautor: Ciacho » 30 września 2014, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:Trudno powiedzieć, bo dostaniemy tekst do tłumaczenia w listopadzie. Poza tym mają być jakieś teksty premierowe.

Spoko. Pytam, bo próbowałem się doszukać jakiejś informacji na temat tego zbioru, ale nigdzie go nie znalazłem i myślałem, że sami zbieracie opowiadania do kupy i wydajecie. Ale eddvard mi pokazał, że jednak taki zbiór jest. : )

Bajnor pisze:Pan Andrzej pisał, że nowe wydanie "Kupców" będzie uzależnione od sprzedaży głównej serii. O dacie więc nie ma raczej co mówić, skoro nie wiadomo, czy seria w ogóle dostanie nowe wydanie. (Chociaż mam nadzieję, że Hobb sprzeda się bardzo dobrze)

Dzięki. Ja myślę, że się sprzedają, bo już na kilku forach czytałem o Hobb, że brakuje tomów i jakiegoś nowego wydania. Ale zobaczymy. Ja w każdym razie pierwszy cykl sprawdzę na pewno, bo zapowiada się bardzo ciekawie, a jeszcze Hobb nie miałem przyjemności poznać. :)

Rusłan pisze:Ok. W takim razie marudzę - nie rezygnujcie z "Terroru". Ta książka jest genialna.

Podpisuję się pod tym, co pisze kolega. Co jak co, ale "Terror" musi się w hyperionowej wersji pojawić. To wydanie z Rzeczpospolitej (chwała im za to, że w ogóle wydali) jest marne i się słabo sprzedawało, bo jeszcze Simmons nie trafił do świadomości wielu czytelników, ale mogę się założyć o flaszkę z AM, że wydanie w twardej z obwolutą sprzedałoby się znacznie lepiej. :D 8)

Andrzej Miszkurka pisze:I przy okazji jeszcze zapowiedzi na kwiecień:
Dan Simmons Ilion

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

To Olimp rozumiem, że w następnym miesiącu będzie? :)

Cholera, pierwszy raz jest mi ciężko stwierdzić, która najlepsza. :) Świetna jest od Macleoda - czy tylko mi pierwsza myśl jaka się nasunęła, że to w rosyjskim stylu jest? :D Te dni, kiedy wchodzisz na stronę Maga i widzisz nowości w zapowiedziach. :D Info zaraz poleciało na bloga. :D Ogólnie to McDonald ma chyba najlepsze okładki w UW, jeśli chodzi o kilka tytułów jednego autora. : )
Ostatnio zmieniony 30 września 2014, 23:46 - wt przez Ciacho, łącznie zmieniany 1 raz
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: tomahawk » 30 września 2014, 23:46 - wt

Panie Andrzeju, a kiedy możemy się spodziewać wznowienia Bakkera? Nie można raczej liczyć na wydanie The Judging Eye przed wznowieniami, prawda?
tomahawk
Pisarczyk

Postautor: Sebek » 30 września 2014, 23:46 - wt

I ja podpisze sie pod zachwytami dla okladek ze styczniowego rzutu w UW! Wszystkie, bez wyjatku sa swietne. Cieszy mnie rowniez Simmons w kwietniu!!!!!! Teraz czekam, jak reszta, na potwierdzenie styczniowej, empikowej, promocji. Panie Andrzeju, prosze dopilnowac, zeby ewentualna promocja nie ominela internetowego sklepu.
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Orochimaru » 30 września 2014, 23:46 - wt

Krzysiek pisze:
Jest wreszcie Harry. Oby teraz było już z górki ;)
Simmons będzie wydany jak "stare" Hyperiony czy w zintegrowanych jak planowane wznowienia ?

Podbijam pytanie.
Awatar użytkownika
Orochimaru
Mistrz Pióra

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...