Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.5.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Andrzej Miszkurka » 06 lutego 2014, 23:46 - czw

Spriggana pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Mam pytanie dotyczące ebooków. Niestety, Orion chce, żeby wszystkie ebooki były zabezpieczane DRM. Nie interesowały mnie do tej pory nasze sklepy z ebookami, ale czy ktokolwiek sprzeda mi takie ebooki, bo Oleś prawie na pewno używa tylko watermarków?

Eclicto na pewno, tylko nie wiem czy ktoś tam jeszcze kupuje ;-). [klik klik]
Virtualo na przykład wciąż ma w pomocy opis czym się je ADE więc chyba nadal technicznie się da…
Ogólnie jeśli ma być DRM to chyba musi być ePub/PDF, bo Kindlowy umie robic tylko Amazon, a oni polskich ebooków nie sprzedają.

Problem polega na tym, że jak nie zagwarantujemy, że będzie DRM nie dostaniemy ebooków... Drugi problem to kwestia naszego wyłącznego dystrybutora. On chyba nie bawi się w nic poza Watermarkami, ale jeszcze sprawdzę.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Typical_troll » 06 lutego 2014, 23:46 - czw

niepco pisze:Dokładnie. DRM nie jest problemem. Ale może nim być jego nowa wersja, o której ostatnio słychać.
A propos okładek: może by je tak na fejsa wrzucić chociaż? Ktoś ze znajomych ma ten szajs, to będę mógł rzucić okiem :D

DRM nie jest problemem? Od kiedy? To zawsze jest problem dla użytkownika, który musi się wygłupiać i zdejmować zabezpieczenia tak jakby nie był właścicielem pliku, za który zapłacił. A przy nowej wersji zabezpieczeń Adobe zaczynają coś wspominać o weryfikacji online i zdaje się, ze jest też jakiś problem jeśli ktoś używa Linuksa (?)
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: niepco » 06 lutego 2014, 23:46 - czw

Nie jest problemem w sensie, że łatwo się go pozbyć. Tyle miałem na myśli.
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: pizaro » 06 lutego 2014, 23:46 - czw

Andrzej Miszkurka pisze:Mam pytanie dotyczące ebooków. Niestety, Orion chce, żeby wszystkie ebooki były zabezpieczane DRM. Nie interesowały mnie do tej pory nasze sklepy z ebookami, ale czy ktokolwiek sprzeda mi takie ebooki, bo Oleś prawie na pewno używa tylko watermarków?

DRM to porażka, która nie przyniesie Wam chwały i kasy. Nie idźcie tą drogą :)
pizaro
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Shadowmage » 06 lutego 2014, 23:46 - czw

elTadziko pisze: :o To super! Nawet nie wiedziałem, że ma być jakaś kontynuacja :D Choć faktycznie koniec był trochę urwany, ale myślałem, że to tak specjalnie ^^
Zakończenie jest takie, jakie miało być :)
Kontynuacja (ukazuje się w odcinkach w sieci, chociaż wersja książkowa ma być przerobiona) dzieje się, jeśli dobrze pamiętam, kilka pokoleń później.
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: toto » 06 lutego 2014, 23:46 - czw

Czy ewentualny sukces McAuleya może spowodować, że przyjrzycie się też wcześniejszym jego książkom (White Devils, Kraina baśni, Konfluencja)?
toto
Czytacz

Postautor: Andrzej Miszkurka » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

toto pisze:Czy ewentualny sukces McAuleya może spowodować, że przyjrzycie się też wcześniejszym jego książkom (White Devils, Kraina baśni, Konfluencja)?

Sukcesu raczej nie będzie, ale zobaczymy, może nie będzie też stypy :). Ileś tam lat temu nie mieliśmy takiej siły przebicia, jak Zysk i się nie udało, bo pewnie Kofluencja ukazałaby się w Magu. W każdym razie poczekajmy.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Shadowmage » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Szkoda... od "Dziecka rzeki" swego czasu odrzuciła mnie okładka i nie wypróbowałem :D
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Evergreen » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Witam wszystkich.

Chciałbym zabrać głos w sprawie ebooków. Do niedawna kupowałem wyłącznie książki papierowe, jednak kurczące się miejsce zmusiło mnie do kupna czytnika. Teraz kupuje tylko książki w twardych okładkach i ebooki.

Niby DRM można zdjąć, tylko po co się męczyć. Nie wiem czy gra jest warta zachodu. Większość księgarni unika tego formatu, podejrzewam, że większość czytelników również nie jest skłonna wydawać pieniądze na takie ebooki. Z pewnością nie kupię takich ebooków i będę zmuszony czekać aż interesujące mnie pozycje zostaną wydane w twardej oprawie... takie moje kolekcjonerskie zboczenie :)
Evergreen
Przechodzień

Postautor: robbirob » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:
robbirob pisze:Panie Andrzeju, przymierzacie się, żeby wydać kontynuację "Ciemnego Edenu"?

Tak.

Super, dobra wiadomość.

Shadowmage pisze:
elTadziko pisze: :o To super! Nawet nie wiedziałem, że ma być jakaś kontynuacja :D Choć faktycznie koniec był trochę urwany, ale myślałem, że to tak specjalnie ^^
Zakończenie jest takie, jakie miało być :)

Dokładnie :)

I jeszcze pytanie: skoro jest pewne, że Brasyl wyjdzie, to może też coś z wcześniejszych rzeczy Iana ma szansę ukazać się w MAGu? Bo na nowe powieści to raczej nie liczę, o ile się orientuję to on teraz młodzieżówki jakieś pisze.
robbirob
Pisarczyk

Postautor: Ciacho » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Ja mam pytanie, chociaż domyślam się jaka będzie odpowiedź. Imajica Barkera - rozumiem, że teraz w jednym tomie czy znowu będzie dzielony? :)

Andrzej Miszkurka pisze:
robbirob pisze:Panie Andrzeju, przymierzacie się, żeby wydać kontynuację "Ciemnego Edenu"?

Ile książek McAuleya wyjdzie w MAGu? Póki co wspominał Pan jedynie o Cichej wojnie i Ogrodach Słońca, racja?

Tak.

W tym roku obie powyższe. W następnym kolejne 2.

Dobre toto? Bo "Czterysta miliardów gwiazd" i "Dziecko rzeki" to za dobrych not nie mają.
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: asymon » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:Problem polega na tym, że jak nie zagwarantujemy, że będzie DRM nie dostaniemy ebooków... Drugi problem to kwestia naszego wyłącznego dystrybutora. On chyba nie bawi się w nic poza Watermarkami, ale jeszcze sprawdzę.

Może da się przekonać kogo trzeba, że watermark jest zabezpieczeniem równie skutecznym co DRM, ale wygodniejszym, bo nie ogranicza czytelnika do konkretnego rodzaju/formatu/czytnika? Czyli de facto takie zabezpieczenie może zwiększyć sprzedaż...

Jeśli ograniczyć się do Adobe DRM, to już na starcie mówicie "nie" posiadaczom jakichś 70-90% urządzeń w Polsce, bo czytniki Amazon nie obsługują formatu Adobe.
http://www.eczytniki24.pl/2013/12/anali ... topad.html

PS. Aż się zarejestrowałem na forum, żeby ewangelizować anty-DRM. :-)
Awatar użytkownika
asymon
Czytacz

asymon pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Problem polega na tym, że jak nie zagwarantujemy, że będzie DRM nie dostaniemy ebooków... Drugi problem to kwestia naszego wyłącznego dystrybutora. On chyba nie bawi się w nic poza Watermarkami, ale jeszcze sprawdzę.

Może da się przekonać kogo trzeba, że watermark jest zabezpieczeniem równie skutecznym co DRM, ale wygodniejszym, bo nie ogranicza czytelnika do konkretnego rodzaju/formatu/czytnika? Czyli de facto takie zabezpieczenie może zwiększyć sprzedaż...

Jeśli ograniczyć się do Adobe DRM, to już na starcie mówicie "nie" posiadaczom jakichś 70-90% urządzeń w Polsce, bo czytniki Amazon nie obsługują formatu Adobe.
http://www.eczytniki24.pl/2013/12/anali ... topad.html

PS. Aż się zarejestrowałem na forum, żeby ewangelizować anty-DRM. :-)

To nie jest kwestia zmiany polityki wydawniczej. Po prostu jeden z naszych partnerów chce zabezpieczeń DRM. Jeśli ich nie będzie, nie będzie również, jego ebooków. I tyle. Nasz wyłączny dystrybutor nie obsługuje tej technologii, więc i tak nie byłoby możliwości sprzedaży książek zabezpieczanych DRM. Interesuje mnie raczej coś innego. Kto w Polsce sprzedaje takie ebooki? Bo jeśli nikt, może uda się coś wytłumaczyć Orionowi.

Na razie trudno dyskutować ze stwierdzeniem "inni Polscy wydawcy wyrazili zgodę i od lat sprzedają ebooki zabezpieczone DRM". Może jednak nie sprzedają, bo właściwie nie ma gdzie, i opowiadają Orionowi bajki?

robbirob pisze:
I jeszcze pytanie: skoro jest pewne, że Brasyl wyjdzie, to może też coś z wcześniejszych rzeczy Iana ma szansę ukazać się w MAGu? Bo na nowe powieści to raczej nie liczę, o ile się orientuję to on teraz młodzieżówki jakieś pisze.

Tylko Brasyl, przynajmniej z wydanych, ale w drodze jest już następna rzecz, która ukaże się pod koniec tego albo w następnym roku. I tu wszystko jest możliwe.

Ciacho pisze:Ja mam pytanie, chociaż domyślam się jaka będzie odpowiedź. Imajica Barkera - rozumiem, że teraz w jednym tomie czy znowu będzie dzielony? :)

Andrzej Miszkurka pisze:

Ile książek McAuleya wyjdzie w MAGu? Póki co wspominał Pan jedynie o Cichej wojnie i Ogrodach Słońca, racja?

Tak.

W tym roku obie powyższe. W następnym kolejne 2.

Dobre toto? Bo "Czterysta miliardów gwiazd" i "Dziecko rzeki" to za dobrych not nie mają.

W jednym tomie.

Dobre to pojęcie względne. Jeśli książka trafia do nieodpowiedniej grupy odbiorców, niemal zawsze większość reakcji, to rozczarowanie.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Ciacho » 07 lutego 2014, 23:46 - pt

Dziękuję za odp. ;) Kurde, tyle tych informacji związanych z ewentualnymi pozycjami do UW, że już sam się gubię, co i kiedy ma się pojawić. Póki co wiem, że przed nami Harrison i Barker, a niedługo potem Watts-przypuszczam, że przy okazji premiery pojawi się do pary z nim inna pozycja UW, może ten McAuley.
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Ciacho pisze:Dziękuję za odp. ;) Kurde, tyle tych informacji związanych z ewentualnymi pozycjami do UW, że już sam się gubię, co i kiedy ma się pojawić. Póki co wiem, że przed nami Harrison i Barker, a niedługo potem Watts-przypuszczam, że przy okazji premiery pojawi się do pary z nim inna pozycja UW, może ten McAuley.

I niech taki chaos pozostanie :). McAuley nie jest przymierzany do UW.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...