Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.5.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Dada » 02 lutego 2014, 23:46 - ndz

Prawdopodobnie AM chodziło o gusta i guściki - jemu pasowała ta okładka (a autorce postu nie), tak jak jemu pasowała Tojka i Viriconium (a niektórym nie).
Dada
Czytacz

Postautor: elTadziko » 02 lutego 2014, 23:46 - ndz

Yath pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:
Kwiatek88 pisze:http://www.kacikzksiazka.pl/2014/01/jedna-okadka-dwie-ksiazki-czyli.html

He he he... tak to jest jak się idzie na łatwiznę :lol:

Co w tym dziwnego? Na podobnej zasadzie duża część czytelników uważa, że Trojka i Viriconium to g... i nie powinny trafić do UW. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. I nigdy nie będzie jednomyślności. A mnie to ani ziębi, ani grzeje...

Nie za bardzo rozumiem co ma wspólnego kwestia poruszona przez @Kwiatek88 z opiniami odnośnie Trojki i Viriconium?

A ja nie bardzo rozumiem o co to całe zamieszanie z okładką. Rozumiem jakby okładka była taka sama, jak okładka innej książki wydanej w Polsce, ale co kogo obchodzi, że jakaś inna książka w Anglii czy Stanach Zjednoczonych ma już taką okładkę?
Awatar użytkownika
elTadziko
Czytacz

Postautor: Andrzej Miszkurka » 02 lutego 2014, 23:46 - ndz

Dada pisze:Prawdopodobnie AM chodziło o gusta i guściki - jemu pasowała ta okładka (a autorce postu nie), tak jak jemu pasowała Tojka i Viriconium (a niektórym nie).

Dokładnie. Takich sytuacji nie da się uniknąć.

Typical_troll pisze:Patrząc na odpowiedzi, to chyba Herr Redaktor dzisiaj nie w humorze... aż strach o coś zapytać :o
EDIT: A miałem takie jedno narzucające się pytanie...

To nie ma nic wspólnego z humorem. Nie chce mi się robić podsumowania, staram się ostatnio pisać neutralnie o naszych książkach, ocenę pozostawiając czytelnikom i nie marzę o wydaniu wszystkich książek M. Johna Harrisona czy Gene Wolfe'a, mimo że są moimi ulubionymi pisarzami fantastycznymi :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: ASX76 » 02 lutego 2014, 23:46 - ndz

Andrzej Miszkurka pisze:... nie marzę o wydaniu wszystkich książek (..) Gene Wolfe'a, mimo że są moimi ulubionymi pisarzami fantastycznymi :).

Panie Andrzeju, nie chciałbym Pana prześladować, ale... czy nie dałoby się zamiast wydania "KNS" wypuścić zamiast tego dwóch lub trzech one-shotów Pana Wolfe'a? :)
"KNS" jest dostępna na rynku, była nieraz wydana, natomiast jeśli nie MAG, to nikt więcej bardziej ambitnych tytułów Gene'a nie wypuści. :(
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

ASX76 pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:... nie marzę o wydaniu wszystkich książek (..) Gene Wolfe'a, mimo że są moimi ulubionymi pisarzami fantastycznymi :).

Panie Andrzeju, nie chciałbym Pana prześladować, ale... czy nie dałoby się zamiast wydania "KNS" wypuścić zamiast tego dwóch lub trzech one-shotów Pana Wolfe'a? :)
"KNS" jest dostępna na rynku, była nieraz wydana, natomiast jeśli nie MAG, to nikt więcej bardziej ambitnych tytułów Gene'a nie wypuści. :(

Temat Wolfe'a jest zamknięty. Interesuje mnie tylko KNS.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: vanrad » 02 lutego 2014, 23:46 - ndz

To ja mam pytanie o Jonathana Lethema - miałby szansę w MAG-u?
Rozważał Pan może wydanie opowiadań Morta Castle'a?
Kiedy zobaczymy okładkę Imajiki?
vanrad
Skryba

Postautor: Rafael » 02 lutego 2014, 23:46 - ndz

elTadziko pisze:
Yath pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:
Kwiatek88 pisze:http://www.kacikzksiazka.pl/2014/01/jedna-okadka-dwie-ksiazki-czyli.html

He he he... tak to jest jak się idzie na łatwiznę :lol:

Co w tym dziwnego? Na podobnej zasadzie duża część czytelników uważa, że Trojka i Viriconium to g... i nie powinny trafić do UW. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. I nigdy nie będzie jednomyślności. A mnie to ani ziębi, ani grzeje...

Nie za bardzo rozumiem co ma wspólnego kwestia poruszona przez @Kwiatek88 z opiniami odnośnie Trojki i Viriconium?

A ja nie bardzo rozumiem o co to całe zamieszanie z okładką. Rozumiem jakby okładka była taka sama, jak okładka innej książki wydanej w Polsce, ale co kogo obchodzi, że jakaś inna książka w Anglii czy Stanach Zjednoczonych ma już taką okładkę?

Również tego nie rozumiem, mnie to nie boli. Pewnie przyczyną zamieszania jest to, że jak się prowadzi bloga to trzeba o czymś pisać, więc przyczepiono się do okładek.
Awatar użytkownika
Rafael
Pisarczyk

vanrad pisze:To ja mam pytanie o Jonathana Lethema - miałby szansę w MAG-u?

Zupełnie nie biorę go pod uwagę. To autor, do którego trzeba będzie dołożyć, a jest kilkunastu, których wolałbym bardziej niż jego. Większość z nich też nie ma żadnych szans. Rynek "wartościowych", trudniejszych rzeczy jest słabo spenetrowany, bo wydawcy chcą albo hitów, albo sięgają po evergreeny i właściwie chyba zostaliśmy sami na placu boju (nie wiem czy jeszcze ktoś poza Magiem wydaje systematycznie i świadomie książki "trudniejsze" zagranicznych autorów). W każdym razie nie jesteśmy w stanie pokazać wszystkiego, co jest warte pokazania.

vanrad pisze:Rozważał Pan może wydanie opowiadań Morta Castle'a?
Kiedy zobaczymy okładkę Imajiki?

Sytuacja z Castle'em jest podobna. Nie jest na tyle wysoko w moim rankingu, żeby mieć jakąkolwiek szansę, ale ogólnie warto.

Nie mogę się doczekać, kiedy pokażemy okładki do "Imajiki" i "Drogi serca", ale ciągle nie został rozwiązany problem ze stroną. Czekam na rozwój wydarzeń.
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2014, 23:46 - ndz przez Andrzej Miszkurka, łącznie zmieniany 1 raz
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: vanrad » 02 lutego 2014, 23:46 - ndz

Cóż, sad bad true, niestety...
vanrad
Skryba

Postautor: Typical_troll » 02 lutego 2014, 23:46 - ndz

Andrzej Miszkurka pisze:...
To nie ma nic wspólnego z humorem. Nie chce mi się robić podsumowania...

Takie wyjaśnienia trolle rozumieją najlepiej :wink:

Andrzej Miszkurka pisze:...staram się ostatnio pisać neutralnie o naszych książkach, ocenę pozostawiając czytelnikom i nie marzę o wydaniu wszystkich książek M. Johna Harrisona czy Gene Wolfe'a, mimo że są moimi ulubionymi pisarzami fantastycznymi :).

Przykro mi, że trochę nie wierzę, że da się neutralnie pisać np. o swojej autorskiej serii, bo sam fakt jej istnienia już jest oceną. Wysoką jak mi się zdaje... chyba, że seria z założenia miała budzić kontrowersje.
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Typical_troll pisze:Przykro mi, że trochę nie wierzę, że da się neutralnie pisać np. o swojej autorskiej serii, bo sam fakt jej istnienia już jest oceną. Wysoką jak mi się zdaje... chyba, że seria z założenia miała budzić kontrowersje.

Sam fakt jej istnienia jest oceną i na tym wolałbym poprzestać. Bez dodatkowego kuszenia, wabienia i mamienia :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Jenny » 02 lutego 2014, 23:46 - ndz

Kilka stron temu ktoś pytał, jak tam idzie sprzedaż "Tysiąca Jesieni..." Mitchella, w związku z nowym wydaniem. Podpisuję się obiema rączkami za wznowienie tematu :D.

A co z Noonem i "Pyłkami", "Nymphomation" i "Automated Alice". Jesienią zeszłego roku były szkice na wydanie przynajmniej pierwszego tytułu w 2014, ale nie widzę go w tegorocznych szkicach. Wątpię, by to Pyłki były UWowską niespodzianką na ten rok, z racji, że już o tym rozmawialiśmy :) , więc chciałam zapytać czy Noon już zupełnie wypada z listy oczekującej na wydanie czy tylko jest przerzucony na 2015? :D
Jenny

Postautor: Andrzej Miszkurka » 03 lutego 2014, 23:46 - pn

Jenny pisze:Kilka stron temu ktoś pytał, jak tam idzie sprzedaż "Tysiąca Jesieni..." Mitchella, w związku z nowym wydaniem. Podpisuję się obiema rączkami za wznowienie tematu :D.

A co z Noonem i "Pyłkami", "Nymphomation" i "Automated Alice". Jesienią zeszłego roku były szkice na wydanie przynajmniej pierwszego tytułu w 2014, ale nie widzę go w tegorocznych szkicach. Wątpię, by to Pyłki były UWowską niespodzianką na ten rok, z racji, że już o tym rozmawialiśmy :) , więc chciałam zapytać czy Noon już zupełnie wypada z listy oczekującej na wydanie czy tylko jest przerzucony na 2015? :D

Wydaje mi się, że odpowiedziałem na to pytanie. Na razie edycja w twardych oprawach nam nie grozi.

Noon pojawi się w 2015.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Andrzej Miszkurka » 03 lutego 2014, 23:46 - pn

Jeszcze tylko drobne przetasowania w planie wydawniczym i zapowiedzi na kwiecień. Luty bez zmian.

MARZEC

5
Brandon Sanderson Droga królów
14
Alastair Reynolds Północ galaktyki
19
Ben Aaronovich Rzeki Londynu
21
M. John Harrison Droga serca (UW)
28
Neal Stephenson Żywe srebro

KWIECIEŃ
2
Rachel Hartman Serafina
4
Paul J. McAuley Cicha wojna
11
Robin Hobb Uczeń skrytobójcy
David Mitchell Widmopis
25
Clive Barker Imajica (UW)

Miłego czytania
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: pure » 03 lutego 2014, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:Jeszcze tylko drobne przetasowania w planie wydawniczym i zapowiedzi na kwiecień. Luty bez zmian.

MARZEC

5
Brandon Sanderson Droga królów
14
Alastair Reynolds Północ galaktyki
19
Ben Aaronovich Rzeki Londynu
21
M. John Harrison Droga serca (UW)
28
Neal Stephenson Żywe srebro

KWIECIEŃ