Glen Cook

Piszcie o wszystkich których kochacie, cenicie, podziwiacie...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: ASX76 » 30 grudnia 2009, 23:46 - śr

Himura pisze:To będzie wiekopomna chwila :wink:

Ale może jednak Ci się spodoba :)

1. Liczę na ostry film typu: tortury, mózg na ścianie, oko na widelcu... :wink:

2. Ale może jednak nie... Jestem optymistą. :P
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: SaY » 11 stycznia 2010, 23:46 - pn

A ja właśnie wróciłem z księgarni niosąc w swoich "szponach" Czarną kampanię ( tą 3w1) mam nadzieje się nie zawieść bo po 20 całkiem dobrych stronach niestety zostałem wyrwany z lektury przez wjazd rodzinki :)
Strzeźcie się mnie, śmiertelnicy, gdyż jam jest Namaszczony, Ulubiony Syn Chaosu, Plaga tego
świata. Przy mnie gromadzą się armie bogów i moja wola oraz mój miecz sprawią, że wasze słabowite narody upadną
Awatar użytkownika
SaY
Cthulhu

Postautor: Farin » 16 stycznia 2010, 23:46 - sob

"Czarna Kompania" Zaliczona. Czuję się źle :/
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: SaY » 16 stycznia 2010, 23:46 - sob

Źle w sensie że taka słaba książka czy źle bo tak sobie tylko narzekasz ;)
Strzeźcie się mnie, śmiertelnicy, gdyż jam jest Namaszczony, Ulubiony Syn Chaosu, Plaga tego
świata. Przy mnie gromadzą się armie bogów i moja wola oraz mój miecz sprawią, że wasze słabowite narody upadną
Awatar użytkownika
SaY
Cthulhu

Postautor: ThorR » 16 stycznia 2010, 23:46 - sob

Ja rowniez zakonczylem Czarna. Jedyny minus to taki, ze jestem x lat starszy, ksiazka miodzio. Mam nadzieje ze Gareta wydadza w formie omnibusa.
No vermin may enter that land
That is protected by Polish hand
Awatar użytkownika
ThorR
Skryba

Postautor: Farin » 17 stycznia 2010, 23:46 - ndz

Źle się czuję, bo dziś skończyłem i chcąc pojechać po następny tom, okazało się że nie ma go jeszcze w sprzedaży :[
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: grubshy » 17 stycznia 2010, 23:46 - ndz

E tam nie masz czego zalowac - teraz jest 5 coraz slabszych tomow* - pocieszylem Cie co? : )

*ktore i tak trzeba przynajmniej raz przeczytac.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: Orochimaru » 03 marca 2010, 23:46 - śr

Pozwolę sobie zabrać głos. Nie czytałem nic Cooka ale duzó słyszałem o cyklu czarnej kompanii. Pamiętam z półek księgarskich pierwsze wydanie cyklu. Dziś będąc w księgarni wziąłem do ręki zbiorcze wydanie.
Okładka ładna nawet, w dodatku ze skrzydełkami , więc kolejny plus...
ale mimo to książka droga...jak na takie wydanie.
Dlaczego?
O pomostę do nieba woła papier! Bardzo cienki.
Jak wy oceniacie to wydanie? A mam mieszane uczucia, bo z jednej strony kilka w jednym i skrzydełka, ładna sata graficzna a z drugiej...taki tandetny papier i ta cena! Za niewiele więcej można mieć książki z serii Diuna.
Awatar użytkownika
Orochimaru
Mistrz Pióra

Postautor: Farin » 03 marca 2010, 23:46 - śr

Przelicz sobie, że jak się te 3 tomy ukazały oddzielnie to kązdy kosztował pewnie ok 35 zł :P
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: bigrat » 03 marca 2010, 23:46 - śr

... a później sprzedawałeś ja po latach na Allegro za wielką kasę... :lol:
mnie to wydanie odpowiada wybitnie bo czytam głównie w drodzę do roboty - a cena jest super (musiałbyś kupić 3 tomy oddzielnie i wybuliłbyś ze 2 razy tyle)
Saperzy? Kto ich wymyślił... To absurd!!!
bigrat
Pisarczyk

Postautor: morley » 03 marca 2010, 23:46 - śr

Jako wielki fan Cooka nowe wydanie oczywiście zakupiłem (pomimo tego że posiadam całą starą serie kompanii). Sama ksiązka wydana jest nieźle, ładna okładka, słuszne gabaryty - dobrze prezentuje się na półce :). Co do papieru to racja: bardzo cienki i delikatny, muszę ostrożnie przewracać każdą stronę ;). Zauważyłem też pewne zmiany w tłumaczeniu względem pierwszego wydania i to jest dla mnie mały problem - niekiedy trudno się przestawić gdy treść zna się niemal na pamięć. Ale generalnie jest ok, fajnie mieć w jednym tomie całą pierwszą trylogię, na pewno kupię następne części.
morley
Przechodzień

Postautor: Orochimaru » 04 marca 2010, 23:46 - czw

Moi drodzy ja nie twierdzę że nie jest to wydanie z ekonomicznego punktu widzenia korzystne. Wiem ,że zakup poprzedniej trylogii pociągnał by mnie po kieszenie bardziej niż 1 tomowego wydania. Zwracam tylko uwagę że Diuny jakoś mają też sporą objętość a wydawca za podobną kasę zapewnia dobry papier-tego w tym wypadku w żadnym razie powiedzieć nie można- oraz twardą oprawę.
Nie wiem czy zakupi to wydanie, ale szalenie dobre -edytortsko- to ono nie jest.
Awatar użytkownika
Orochimaru
Mistrz Pióra

Postautor: morley » 04 marca 2010, 23:46 - czw

No nikt nie twierdzi że te wydanie to ideał, ale jeżeli chcesz się zapoznać z twórczością Cooka i Czarną Kompanią to wg mnie najsensowniejszy zakup. Chyba że masz jakąś inną, niedrogą możliiwość zaopatrzenia się w starsze wydanie (było całkiem niezłe jak na swoje czasy). Bylebyś się nie znięchęcił bo warto serie znać. A nowe wydanie Diuny jest rzeczywiście kuszące i lepiej wydane, przymierzam się w tym miesiącu do zakupu :).
morley
Przechodzień

Postautor: Orochimaru » 17 kwietnia 2010, 23:46 - sob

To może zapytam o samą książkę.
Z dłuższych cykli czytam PLiO , Miecz prawdy(ostatni tom mnie znużył i czeka na dokończenie od dłuższego czasu), Mroczna Wieża, Diuna, Księga Nowego Słońca.
Zastanawiam się nad tym cyklem. Waham się między nim a Danem Simmonsem i jego Hyperion Cantos. Oba cykle można będzie kupić(gdy ukaże się cała Czarna Kompania)w podobnej cenie.
Cóż Problem nie lada :P Dlatego pytam dlaczego miałbym wybrać Czarną Kompanię a nie Hyperion Cantos ?
Awatar użytkownika
Orochimaru
Mistrz Pióra

Postautor: Andrzej Miszkurka » 17 kwietnia 2010, 23:46 - sob

Orochimaru pisze:Dlatego pytam dlaczego miałbym wybrać Czarną Kompanię a nie Hyperion Cantos ?

Najlepszym wyjściem, byłoby pożyczenie od kogoś obu książek i sprawdzenie, czy ci podejdą.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólnie o autorach