Plany wydawnicze.

W tym dziale pojawiać się będą ważne informacje od wydawnictwa Mag

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Plany wydawnicze.

Postautor: Nightchill » 17 stycznia 2006, 23:46 - wt

Zniechęcona poszukiwaniem pewnej informacji w tasiemcowych wątkach w dziale "pytania do wydawnictwa", zakładam temat, w którym będą się znajdować same informacje i odpowiedzi udzielane tam przez redaktorów. Wszystko będzie się znajdowało w jednym poscie, ułożone chronologicznie (najnowsza informacja najwyżej). Nazwiska autorów i tytuły będą pogrubione żeby łatwiej było znaleść interesującą nas wiadomość. Polecam stosowanie przeglądarkowej opcji "znajdź na stronie", żeby znalexć informację na temat konkretnego autora, lub tytułu.

Uwaga! Jeżeli coś, co jest tu napisane stoi w sprzeczności z planami zamieszczonymi na głównej stronie wydawnictwa, to należy oczywiście porównac daty zamieszczenia "niusów".

Wszelkie ewentualne pomysły, czy wątpliwości związane z porowadzeniem tego wątku poproszę na priva. Będą mile widziane.
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2007, 23:46 - sob przez Nightchill, łącznie zmieniany 5 razy
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator
 
Posty: 1625
Rejestracja: 13 sierpnia 2005, 23:46 - sob
Lokalizacja: z piwnicy

Postautor: Nightchill » 17 stycznia 2006, 23:46 - wt

Pon Lip 14, 2008

Andrzej Miszkurka pisze:Mam nadzieję, że ostateczny plan do końca roku i jednocześnie odpowiedź na wiele pytań pojawiających się na forum.

LIPIEC
25.
Peter Watts Ślepowidzenie
Siergiej Łukjanienko Dzienny PatrolSIERPIEŃ

8.
C.S. Friedman Korona Cieni
Neal Stephenson Ustrój świata 3
Philips Jose Farmer Gdzie wasze ciała porzucone


22.
Philips Jose Farmer Najwspanialszy parostatek
Philips Jose Farmer Mroczny wzórWRZESIEŃ

5.
Christopher Moore Ssij, mała, ssij

19.
Steven Erikson Męty końca śmiechu
Robert Redick Sprzysiężenie czerwonego wilkaPAŹDZIERNIK

3.
Siergiej Łukjanienko Czystopis
Alastair Reynolds Otchłań rozgrzeszenia 1


17.
China Mieville Un Lun Dun
Neil Gaiman Księga Cmentarna31.
Ekaterina Sedia Tajemna historia MoskwyLISTOPAD

14.
Christoher Paolini Brisingr
Christopher Moore Island of the Sequined Love Nun
Dan Simmons Endymion


28.
Alastair Reynolds Otchłań rozgrzeszenia 2
Alan Campbell Lye Street (mikropowieść ze świata Deepgate)
Jeff Noon Wurt (Uczta wyobraźni) – wydanie 2Atryda_paul

Do Barkera wrócimy pod koniec następnego roku (Paulina musi najpierw przetłumaczyć Brisingra, Castora 2, Castora 3 i 1 lub 2 Mathesony :)

Himura

Niestety, Paulina nie zdążyła przed Brisingrem (Paolini ma priorytet) i musiała odłożyć Castora; wydamy go w I kwartale 2009.

Rumburak

Kiedyś bardzo chciałem, teraz nie mamy miejsca.Wto Mar 11, 2008

Andrzej Miszkurka pisze:
MadMill pisze:Czy wydawnictwo ma lub będzie mieć w planach pierwszą - a chyba za razem jedną z ostatnich książkę Iana MacLeoda? "The Great Wheel" , która była rozwinięta w "The Summer Isles" jak dobrze zrozumiałem to co w necie widnieje - nagród to też sporo zgarnęło. A może też w planach się znajdzie powieść, którą autor dopiero co pisze? ;)


Na pewno na DB się nie skończy :wink: .


Sro Mar 05, 2008

Andrzej Miszkurka pisze:
atryda_paul pisze:Czy wydawnictwo jest zainteresowane nową książką Duncana Hala "Escape From Hell!"?


To mikropowieść, a nie książka, ale tak. Oczywiście, że tak.Nie Sty 27, 2008

Andrzej Miszkurka pisze:
Voovoos pisze:Podłączam się do pytania o Waltera Jona Williamsa. Zostawiacie go w swojej stajni czy odpuszczacie? Pomijając dwie nowe książki, które ponoć mają wyjść w tym roku, to kilka innych w Polsce nie było wydanych, np "The Rift".


Nie odpuszczamy.Sob Sty 26, 2008

Andrzej Miszkurka pisze:
bio pisze:A może by usunąć tego kretyńskiego narzuconego przez Arka Nakoniecznika Chyżwara w końcu ? Dobrzy tłumacze też czasem durnieją i rolą redakcji jest ich o tym uświadomić. Niech wreszcie zjawi się Dzierzba - OK ?


Wszystko jest kwestią gustu. Mi Chyżwar nie przeszkadza, a nawet gdyby, Arek zastrzegł sobie, że nie możemy go zmienić...


Sro Sty 23, 2008

Andrzej Miszkurka pisze:
Achmed pisze:Chciałem spytać, czy może do nowego Swanwicka ("The Dragons of Babel") się przymierzacie? :-)


Raczej nie. Córka żelaznego smoka była książką większego kalibru (a w 1993, kiedy się ukazała, czymś wyjątkowym). The Dragons of Babel to już nie to samo; ciągle dobra literatura, ale nie książka tej klasy (jeśli już, to bardziej Jack Faust).

Youkai pisze:1) Czy Stross da radę w tym roku?
2) Czy Erikson pozostanie w starym formacie (115x185), czy zostanie przerzucony na nowy (125x95)?


1) Nie mamy miejsca na Strossa w tym roku, będzie w 2009 (Glasshouse).

2) Na razie to się nie stanie, choć być może w przyszłości, już po zakończeniu Malazańskiej, pojawi się większa edycja.


Pon Sty 21, 2008

Trzeci tom Stephensona...
Andrzej Miszkurka pisze:Będzie w lipcu, ale w tym przypadku jest to spodowane tym, że wrobiłem Wojtka w zbyt wiele przekładów. Po pierwsze Locke Lamora (nie planowałem tego, ale gdy sytuacja stała się dość nieciekawa, zgodził się mi pomóc wraz z Gosią, za co bardzo dziękuję).

Po drugie Hyperion. Wojtek tłumaczył oba Endymiony dla Ambera, wiec jego wybór wydał mi się oczywisty; robimy nowy przekład.

Jako że Locke musi wyjść w kwietniu, a Upadek Hyperiona w czerwcu przekład 3 tomu Ustroju trafi do mnie dopiero pod koniec maja.Andrzej Miszkurka pisze:
Od momentu opublikowania pierwszej wersji planu wydawniczego minęło już trochę czasu, tak więc pora na korektę i aktualizację. Za miesiąc druga połowa roku.

LUTY

8
Guy Gavriel Kay Pieśń dla Arbonne
Siergiej Łukjanienko Brudnopis


23
Ian R. MacLeod Dom Burz (ciągle czekamy na umowę)
Dick King-Smith Koń wodny: Legenda głębin

MARZEC

7
C.S. Friedman Świt czarnego słońca
Neal Stephenson Ustrój świata 2


21
Brandon Sanderson Z mgły zrodzony

KWIECIEŃ

4
Mike Carey Mój własny diabeł
C.S. Friedman Nadejście nocy


18
Scott Lynch Na szkarłatnych morzach

MAJ

2
C.S. Friedman Korona cieni
Christopher Moore Bloodsucking Fiends


16
Robin Hobb Shaman's Crossing

30
K. J. Bishop Akwaforta

CZERWIEC

13
Alan Campbell Noc blizn

27
Dan Simmons Upadek Hyperiona

Do tego dojdzie jeszcze nowelka Eriksona i Odd and the Frost Giants Gaimana. Nie martwcie się o tytuły, które zniknęły. Reynolds ruszy w wakacje, a Un Lun Dun ukaze sie po wakacjach.
Śro Sty 09, 2008

Andrzej Miszkurka pisze:
bigrat pisze:a czy 2 pozycje Eriksona oznaczają jeden tom cyklu podzielony na dwa czy też uda się wcisnąć w plany nową nowelkę o nekromantach?


Nowelek nie wliczam. Pojawią się pewnie też nowelki Scotta Lyncha i Alana Campbella.


Wto Sty 08, 2008

Serie Russela i Wells zostaną gokończone najpóźniej do wakacji 2009.

Na temat opóźnień w kończedniu rozpoczętych serii:
Andrzej Miszkurka pisze:
A czy nie zdajecie sobie sprawy że taka polityka wydawnicza powoduje narastający brak zaufania do wydawcy? Przecież ten biedny nabywca musi mieć pewność, że jeżeli nabył dwa tomy trylogii to otrzyma możliwość zakupu i tomu trzeciego. W przeciwnym razie wstrzyma się z zakupem aż pojawi się całość lub nic nie kupi.

Zdajemy sobie sprawę. Dlatego też stramy się skończyć co się da. Z drugiej strony nie zawsze jesteśmy zadowoleni z tego, iż pojawiają się kolejne kontynuacje (drugie, trzecie trylogie, o których nie było mowy w momencie, gdy kupowaliśmy prawa na jakąś serię, szczególnie, jeśłi wnoszą niewiele nowego do tematu); w takim przypadku chcielibyśmy, jednak, mieć możliwość zamknięcia serii. Wydajemy w tej chwili takie 3 serie, które bardzo mnie martwią. Chodzi o Haydon, Carey i Wells, choć w każdym z tych przypadków martwi co innego. Haydon powinna już dawno skończyć, tym bardziej, że kolejne tomy wnoszą niewiele nowego. Jeśli okaże się, że postanowi napisać kolejnych 10 Rapsodii, pewnie w którymś momencie powiemy: dość. Carey na razie odcina kupony od pierwszej trylogii, drugą wydamy, ale, jeśli okaże się, że ma zamiar pisać tę serię do końca życia i stworzyć 3, 4 i może 5 trylogię, nie obiecuję, że w to wejdziemy. Z Wells na razie jest najmniejszy kłopot, ale jeśli okaże się, że ta trylogia, to nie koniec, też pewnie zrezygnujemy.


Nie wiadomo, czy "Toll of the Hounds" zdąży się ukazać się w tym roku.

Andrzej Miszkurka pisze:
bio pisze:Drogi Andrzeju - pytanie natury zasadniczej - czy masz zamiar z Nowym Rokiem zasłużyć sobie na miano Śmiałego Edytora, czy też nadal drzemać w ciepłym, niełechcącym niczego bajorku ? Zadaję to pytanie akurat Tobie, bo uważam, że robisz bardzo dobrą oficynę - z jednym, acz istotnym zastrzeżeniem. Większość książek opublikowanych przez Maga, to książki co najmniej dobre. Lecz są to tytuły, o których z góry wiadomo, że się będą cieszyły popularnością. Tytuły nowe i znane z różnych źródeł, nim trafią do Polski. Jednak odłogiem leży ogrom literatury starszej, nigdy nie wydanej w naszym kraju - pewnie, że będącej ryzykiem finansowym, ale też wspaniałym wyzwaniem dla promotora literatury fantastycznej. To jej wprowadzenie do świadomości młodych ludzi byłoby wielkim osiągnięciem kulturotwórczym. W czasie, gdy fantastyka przestaje być ubogim krewnym literatury głównego nurtu objawienie fantastyki w jej najlepszych przejawach na zawsze może zachować pamięć o tym, kto tego dokona. Czy nie kusi Cię myśl, że za 20- 30 lat, będzie się nazwisko Miszkurki wymieniać w naszym światku miłośników fantastyki jednym ciągiem z Gernsbackiem, czy Jęczmykiem ?


Jeśli masz na myśłi Tepprer, nie :wink: A tak zupełnie na poważnie, chcemy wydawać nie więcej niż 3 pozycje miesięcznie. Niestety, nasi autorzy nie kwapią się z kończeniem swoich serii, więc ewentualne kontynuacje lub kolejne książki tych pisarzy, których wydajemy (chcemy teraz, jeśli już się decydujemy na jakiegoś autora, wydawać przynajmniej jego 2 książki rocznie) zabierają większość tego miejsca.

Nie zgodzę się z tym, że z góry wiadomo, jak poradzą sobie wydawane przez nas tytuły (choć oczywiście w nie zwykle wierzymy), ponieważ coraz częściej kupujemy je na długo przed ich zachodnimi premierami (Lynch, Erikson, Mike Carey, Gilman, Campbell, Bakker); czasami w ciemno, bo nie ma jeszcze tekstów albo na podstawie jednego rozdziału i konspektu.

Popularność też jest sprawą względną, bo dysproporcje pomiędzy bardziej komercyjnymi tytułami, a tymi ambitniejszymi nie są duże. O ile na przykład Hobb sprzedaje się na zachodzie 100 lepiej od Hala Duncana, tutaj tylko o 20 może 30% (to śmieszne, że często sprzedaż wyższa o 500 egzemplarzy decyduje o tym, czy książka zarobiła na siebie, czy wyszła na 0 i także o jej większej popularności).

Z dobrych wiadomości mam taką, że zdecydowaliśmy się na wznowienie i dokończenie GAPA Donaldsona (czwarty tom ukaże się już w następnym roku, wznowienia, wyjdą wcześniej, na miesiąc lub dwa przed 4 tomem; choć raczej nie będą to oszałamiające nakłady).


Plany na 2009 (?):
Andrzej Miszkurka pisze:W następnym roku wydamy koło 32-36 tytułów. W kolejce czeka zdecydowanie więcej:

Erikson 2
Mike Carey 2
Bakker 1
Simmons 2
Hobb 1
Moore 2
Gaiman 1
Uczta 4-5
Reynolds 1
Campbell 1
Lynch 1
Abraham 2
Sanderson 2
Kay 2
Farmer 2
Wells 1
Russell 1
Durham 2
Hamilton 2


To już 33.

W kolejce jest jeszcze:
Kearney 2
Gilman 1
Haydon 1
Jacqueline Carey 2
Donaldson 4


To już 43.

I jeszcze nasze asy w rękawie, czyli autorzy, których nazwisk nie mogę jeszcze zdradzić.

??? 5

Razem 48, a przecież po drodze jeszcze coś pewnie się urodzi. Powiem szczerze, będzie ciężko i ponownie czekają nas trudne decyzje.


Plany względem Kay'a:
Andrzej Miszkurka pisze:1 mozaika ukaże się w tym roku, druga w następnym i może jeszcze Gobelin w 1 tomie. Gobelin trzeba będzie przetłumaczyć od nowa (co zajmie trochę czasu).


Pią Gru 28, 2007

MAG nosi się z zamiarem wydania następujących książek Neilla Gaimana: "Graveyard Book" i "Odd and the Frost Giants"

Dodruk "Nocnego Patrolu" będzie w styczniu.

Kearney i Russel zostaną wydani w 2009.

Pon Lis 19, 2007

Plany odnośnie książek Christophera Moore'a:
Andrzej Miszkurka pisze: "Bloodsucking Fiends" ukaże się w kwietniu, "You Suck" w sierpniu i pewnie jeszcze w listopadzie wydamy Fool (książkę, która ukaże się na zachodzie w następnym roku). O innych planach nie ma sensu jeszcze wspominać, bo rok 2009 to jeszcze dla mnie bardzo odległa przyszłość.


Szans na wydanie przez MAG większej ilości książek Stephena Donaldsona nie ma.


Nie Lis 11, 2007

Erikson (edycja kolekcjonerska) trafi do druku w poniedziałek lub wtorek, co oznacza, że za 2 tygodnie będzie gotowy. W najbliższym tygodniu również będzie można go już zamawiać.


Wto Paź 30, 2007

Dalszy ciąg "Dziedzictwa" Paoliniego"
Andrzej Miszkurka pisze:Moi drodzy,

Amerykańska premiera 3 tomu (jeszcze niezatytułowanego) będzie miała miejsce 23 września 2008. Polska edycja ukaże sie najpóźniej w listopadzie tego samego roku.

Przy okazji jeszcze jedna dobra wiadomość, będzie tom 4 (który ukaże się najprawdopodobniej w 2009 roku).

Pozdrawiam,

Andrzej Miszkurka
Redaktor Naczelny Wydawnictwa MagNie Paź 28, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:
Himura pisze:Panie Andrzeju czy MAG ma zamiar wydać jeszcze tylko "Zagładę Hyperiona" czy także "Endymiona" i " Tryumf Endymiona"?


Wszystko. Dlatego też nie było sensu wydawać Simmonsa w Uczcie. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, Zagłada ukaże się w czerwcu, a Endymion w listopadzie 2008.

I jeszcze kilka uwag do wcześniejszych komentarzy:

Hyperion zostanie wydany podobnie jak twardookładkowe edycje Eragona, Najstarszego, Amerykańskich Bogów czy Gwiezdnego Pyłu, czyli na takim samym papierze, jak uczta wyobraźni.

Różnica ceny pomiędzy Ucztą, a Hyperionem jest łatwa do wytłumaczenia. Prawa autorskie na każdy tom serii są zdecydowanie droższe, niż na Welin, Atrament czy wieki (prawdę mówiąc każdy tom kosztował nas więcej niż 2 książki Duncana i 1 MacLeoda razem wzięte). Hyperion będzie też lepiej wydany od Uczty. Będzie obwoluta, impregnowany papier lub inny materiał na oklejkę, a także złocenia i ilustracje.

Zagłada Hyperiona zostanie przetłumaczona ponownie, poprzedni tłumacze (było ich 2) bardzo "skrzywdzili" tę książkę. Jeden z nich pisał całkiem ładnie po polsku, ale omijał całe akapity, a drugi był wierny oryginałowi, ale strasznie drętwy.


Pon Paź 22, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:
Tigana pisze:A czy mógłbys Andrzeju uchylić rąbka tajemnicy dotyczącego "Hyperiona" ? HC, dwa tomy ?


HC, format taki jak Amerykańskich Bogów i Gwiezdnego pyłu. Cena 49 zł, 1 tom.

Andrzej

Sob Paź 20, 2007

Andrzej Miszkurka pisze: Trudno mówić o Punktown, że wypadło, bo od dłuższego czasu jest na liście rezerwowej. W następnym roku ukażą się 4 pozycje w serii, może 5 (ale chyba nawet wtedy nie będzie to chyba Punktown).

Oto lista pozycji, które ukażą się w serii w następnym roku:

Ian R. MacLeod Dom burz - luty
K.J. Bishop Etched city - maj
Peter Watts Blindsight - sierpień
M. John Harrison Viriconum - listopad

Pallas pisze:A czy w serii "Uczta wyobrażni" coś jeszcze ukaże się w tym roku?
P. S. To super seria, fajnie, że ją wydajecie.


Niestety, nie. Rok już jest właściwie zamknięty. Jeszcze tylko Gaiman, Erikson i Simmons i święta.


Pią Paź 19, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:
Punktown nie ma w planach na następny rok, a w przypadku House of storms nic się nie zmieniło.

Na wszelki wypadek podaje jeszcze raz plany na I kwartał 2008, przy okazji ponownie przypominając, że to tylko plany i należy traktować je wyłącznie orientacyjnie:

STYCZEŃ
Neal Stephenson Ustrój świata 2
Siergiej Łukjanienko Brudnopis


LUTY
Ian MacLeod Dom burz
Brandon Sanderson Mistborn
Guy Gavriel Kay Song for Arbonne


MARZEC
Neal Stephenson Ustrój świata 3
Mike Carey Devil You Know


Nie przejmujcie się nieobecnością Jestem legendą itp., tutaj nadal wszystko bez zmian.Pon Paź 15, 2007

Na temat trzeciego tomu "Ustroju świata" i o innych rzeczach:
Andrzej Miszkurka pisze:W chwili obecnej planujemy go na marzec, ale wszystko zależy od Wojtka, którego musiałem wrobić w przekład Lamory. Tylko, że Wojtek wróci z długiego i ciężkiego wyjazdu dopiero w połowie listopada i czeka go dokończenie Ustroju 2 (został mu z tydzień roboty), przetłumaczenie Ustroju 3, Lamory 2 (tak, żeby ukazał się w maju, czerwcu) i Hyperiona 2, którego planujemy na czerwiec. Locke Lamora bardzo nam tutaj nabruździł, ale bardzo chciałem, aby to on go przetłumaczył, po tym jak nie wyszło to nam z Piotrusiem Cholewą (troszkę źle sie zrozumieliśmy).


Wstępny termin wydania "Red Seas Under Red Skies" Lyncha to maj lub czerwiec 2008. Przy okazji planowane jest zaproszenie autora do Polski i termin zależy od tego, kiedy będzie mógł przyjechać.

Wto Paź 09, 2007

Wydawnictwo na razie nie myśli nad wydaniem powieści Paula Kearney'a pt "The Ten Thousand", ale "wróćmy do tej rozmowy w następnym roku".

"Brudnopis" Łukjanienki ukaże się pewnie w lutym 2008.

Wto Paź 02, 2007

Kolejna drobna korekta planów wydawniczych na październik, listopad, grudzień i styczeń.

5 Październik
Scott Lynch "Kłamstwa Locke'a Lamory"

19 Październik
Christopher Moore "Baranek"

26 Listopad
Neil Gaiman "InterŚwiat"
Steven Erikson "Wicher śmierci" 2
(Wersja kolekcjonerska będzie miała taką samą okładkę, jak miękka. Za kilka dni informacje o możliwości zamawiania jeszcze przed premierą)
Dan Simmons "Hyperion"

Styczeń
Neal Stephenson "Ustrój świata" 2
Brandon Sanderson "Mistborn"


Filmowe
Richard Matheson "Jestem Legendą"
Susan Cooper "The Dark is Rising"


"Song for Arbonne" na pewno okaże sie w pierwszym kwartale 2008.

Pią Wrz 28, 2007

Erikonin, "Wicher Śmierci": drugi tom miękkookładkowy ukaże się 26 listopada. Twardookładkowy powinien być dostępny pomiędzy 18 a 30 listopada.

Sro Wrz 26, 2007

Nie ma szans na wydanie w MAGu powieści Tima Lebbon'a "Dusk".

Pon Wrz 17, 2007

"Hyperion" na Święta nadal aktualny.

Pon Wrz 03, 2007

Cokolwiek to oznacz, przyszłość Reynoldsa w MAGu jest "dobra". Czyli jest jakaś przyszłość ;).

Wto Sie 28, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:
Tigana pisze:Podstawowa kwestia czy Kres ukaże się jeszcze w tym roku ?

Tigano, jeśli zaś chodzi o Kresa, na pewno nie. Spodziewam się, że dostaniemy tekst najwcześniej pod koniec listopada.


Wto Sie 21, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:
bio pisze:Czy realne jest ukazanie się powieści Sheri Tepper ? Nowe jest fajne, ale nie znaczy najlepsze.


Nie. W dawnych dobrych czasach przymierzaliśmy się do Beauty i Grass, ale nie wyszło i już raczej nie wyjdzie Z drugiej jesdnak strony Beauty... któż to może wiedzieć.


Andrzej Miszkurka pisze:
bio pisze:A kto będzie tłumaczył Upadek Hyperiona ?


Wojtek Szypuła


Pon Sie 20, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:
Nightchill pisze:Jeszcze raz: czy wydnaie "Feast of Souls" Friedman wchodzi w grę w jakiejś trudnej do określenia przyszłości, kiedykolwiek?


Sytuacja jest taka jak w przypadku Kearney'a i musimy wydać w pierwszej połowie 2009 roku. Więc będzie.Nie Sie 19, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:
Tigana pisze:
A czy wiadomo co z nową trylogią Kearneya ? Czy jest szansa chociaż na 2009 ?

W 2009 jak najbardziej, już ją nawet kupiliśmy.

niepco pisze: Aż usiadłem z wrażenia! Cuda się zdarzają. A co z Diamond Dogs Mr. Miszkurka?


Może się uda namówić Pawła Ziemkiewicza i opublikować w Fantastyce - Wydaniu Specjalnym... Może dzięki takiemu posunięciu zyskaliybyśmy trochę czytelników dla Reynoldsa.

Zobaczymy czy się zgodzi, bo to nie jedyny autor, na którego go namawiam (poza tym jest jeszcze Scott Lynch i Hal Duncan).


Sob Sie 18, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:
lurker at the threshold pisze:Panie Andrzeju
Jeżeli chodzi o Strossa to co zamierzacie wydać?
The Jennifer Morgue i The Atrocity Archives?
Pytanie o innego autora ( własnie go zamówiłem)
- Jay Lake ( Mainspring) ?? lub Trial of Flowers?
Co z Kiernan?


Ciągle się zastanawiam od czego zacząć, ale najpoważniej myślę o Glasshouse i The Atrocity Archives na początek.

Jay Lake i Kiernan raczej nie wchodzą w rachubę, ale może w tym drugim przypadku coś wyda Amber, jeśli sprzeda im się nowelizacja Beowulfa jej autorstwa.

Z rzeczy nowych (choć to nazwisko nie pojawiło się w pytaniu) chodzi mi po głowie coraz mocniej Valente, (niekoniecznie Orphan) :)

Niestety, nie możemy wydać wszystkich fajnych książek, które ukazują się na zachodzie, a pomysłów mamy tyle, że dałoby się jeszcze obsłużyć ze 2-3 wydawnictwa.

Miło mi też poinformować, że stajnia naszych autorów się powiększyła (nie wiem czy podawałem już wszystkich, więc wymieniam całą listę)

Alan Campbell Scar Night (bardzo fajne czytadło; tak mógłby wyglądać Dworzec Perdido skrzyżowany z Imajicą, gdyby napisał go Brandon Sanderson)

David Anthony Durham Acacia (pierwsza część trylogii fantasy autora Dumy Kartaginy; chyba szykuje się poważny konkurent dla Kaya i Martina, choć Acacia trochę jeszcze ustępuje najlepszym dokonaniom obu autorów).

Tobias Buckell Crystal Rain (fajne czytadło science fiction w klimacie piratów z karaibów)

M. John Harrison Viriconium (to chyba ostatni z "wielkich" fantastyki, dotąd zupełnie nieznany w Polsce, być może największy stylista na polu fantastyki, dla mnie to ten sam poziom co Wolfe, Stephenson, Gibson; pewnie bez jego Viriconium nie byłoby new weird, a poza tym warto poznać autora, o którym Mieville pisze takie rzeczy "That M. John Harrison is not a Nobel Laureate proves the bankruptcy of the literary establishment."—China Miéville).

K.J. Bishop Etched City (jedna z najciekawszych powieści New Weird; zachwycał się nią Jacek Dukaj w Czasie Fantastyki; w dużym uproszczeniu Dark Tower Kinga z Dworcem Perdodo - pięknie napisana, pełna alegorii... będzie mocnym punktem Uczty wyobraźni.

Peter Watts Blindsight (jedna z najlepszych hard sf ostatnich lat, choć nienajłatwiejsza, dla mnie osobiście o punkt wyżej od dokonań Strossa).

Peter F. Hamilton Dreaming Void (Hamilton w świetnej formie, co tu dużo mówić)

China Mieville Un Lun Dun (młodzieżówka Mievilla, która powinna się spodobać również dorosłym, nie mówiąc już o fanach autora Dworca; zupełnie inna w klimacie od wczesniejszych jego dokonań i bardzo dobrze)

Podjęliśmy też decyzję, że będziemy kontynuowali Reynoldsa. Tak więc za rok Absolution Gap, a za dwa The Prefect.


Czw Sie 16, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:Chcielibyśmy wydać wszystkie książki Bakkera, ale szansa na Neuropath jest dopiero w 2009 roku (tak jak i na kontynuację Księcia Nicości )

Strossa raczej wydamy (chyba, że ktoś wejdzie nam w paradę), ale też dopiero na początku 2009 roku.


I przy okazji jeszcze sprawa Atramentu. Tu wszystko jest ok, książka ukaże się 24 sierpnia.Pon Sie 13, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:
Adam1 pisze:Panie Andrzeju: To czemu tej mapy nie było w polskim Elantris? :)

Uznaliśmy, że nie jest potrzebna, w przyszłości jednak mapy będą...Nie Lip 29 - Wto Lip 31, 2007

PYTANIE:
ASX76 pisze:Czy jest szansa, że MAG wznowi "Cryptonomicon" w twardej oprawie :?:


ODPOWIEDŹ:
Andrzej Miszkurka pisze: Nie wiem czy w twardej, ale na pewno.
Wydanie Crypto stanowi pewien problem, natury rzekłbym "technicznej". Książka ma 50-60 arkuszy, czyli jest prawie dwa razy grubsza od Diamentowego Wieku. Co więc wobec tego zrobić z ceną, jeśli ma być w jednym tomie.


Poprzednie wydanie Zyska było jednotomowe...
Andrzej Miszkurka pisze:Było i kosztowało 59 albo 69 (nie pamiętam) i sprzedało się go 5 razy mniej niż Żywego Srebra. Chcę tylko powiedzieć, że ta książka musi tyle kosztować i że jeśli wyjdzie w jadnym tomie za taką kasę, będzie to straszna porażka (jakoś już tak jest, ze 2x30 jest łatwiejsze do przełknięcia).


Pią Lip 27, 2007
Andrzej Miszkurka pisze:Simmons u nas :D
A teraz kilka słów o wydaniu. W perspektywie chcemy wydać wszystko, ale w tym i następnym roku ukaża się tylko Hyperiony (Hyperion tak jak zapowiadaliśmy pod koniec roku). Oczywieście będą to oprawy twarde (coś w stylu naszych Amerykańskich bogów lub Diuny Rebisu). Cena każdego z tomów (nie bedziemy nic dzielić) zamknie się w granicach 45-49 zł. Przekłady zostaną poprawione, a Zagłada Hyperiona przetłumaczona ponownie.


Czw Lip 26, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:Nie chcę zapeszyć, ale wygląda na to, że Hyperion jednak u nas/


Sro Lip 25, 2007

PYTANIE:
MadMill pisze:A jak jest z Mievillą? Bo inne wydawnictwo w Polsce już go wydawało/wydaje i czy to będzie dłuższa przygoda Maga czy romans jak z Williamsem?


ODPOWIEDŹ:
Andrzej Miszkurka pisze: Nie wiem. Chcemy wszystko, również Dworzec i Bliznę. Dużo jednak zależy od samego zyska, tego czy będzie chciał przedłużyć umowy i kupić kolejne rzeczy.
Coś niedobrego się tam ostatnio dzieje, stracił Voida na naszą rzecz, Książnica będzie wydawała Gibsona. Więc może...


Na temat Ellisona:
Andrzej Miszkurka pisze:Widziałbym wiele rzeczy, ale muszę się powstrzymywać, bo już teraz muszę przesuwać niektóre tytuły na 2009 rok. O Ellisonie myślałem, a dokładnie o "The Essential Ellison: A 50-Year Retrospective".


Nie Lip 22, 2007

"Dom Burz" Iana MacLeoda jest planowany na luty 2008.

PYTANIE:
Spriggana pisze:
Sędzia pisze:ps.3 Czy jeźdźcy równin to będzie ostatnia książka Kresa?
Przy okazji, kiedyś w zapowiedziach było jeszcze Wieczne Cesarstwo - najpierw w 3 tomach, potem w jednym... Co się stało z tą książką?


ODPOWIEDŹ:
Andrzej Miszkurka pisze: Kresiowi ciągle zmieniają się koncepcje. W naszych rozmowach pojawiły się jeszcze inne tytuły. Ale zawsze chodziło o tę samą książkę. Teraz są to Jeźdźcy Równin :)


Pią Lip 20, 2007

Planowane książki Hamiltona:
Andrzej Miszkurka pisze:Wydamy The Dreaming Void, najprawdopodobniej przed jego edycją wcześniejszych książek z uniwersum Commonwealth. Trochę szkoda, ale nic na to nie poradzimy. O ile znajomość innych książek, których akcja toczy się w tej rzeczywistości, nie ma wpływu na odbiór Void Trilogy, o tyle w drugą stronę nie działa to już tak dobrze. Ci którzy zatem przeczytają Void Trilogy przed wcześniejszymi książkami, poznająwiele faktów, dotyczących wydarzeń z przeszłości (akcja Void Trilogy rozgrywa się 1500 lat po Judas Unchained).


PYTANIE:
Sędzia pisze:No właśnie co do zaległości - o ile Haydon spadła, bo ponoć kolejny tom otwiera zupełnie nowy cykl (z fantasticfiction to nie wynika, ale niech będzie), to kilka razy pytałem o ostatni tom Wells, miał być grudniu tego roku (czy jakoś tak), a wychodzi na to, że do połowy 2008 się nie ukaże.

Nie żebym był fanatykiem Wells czy Haydon (bo jeszcze ich nie czytałem), ale po to kupiłem wszystkie poprzednie pozycje, żeby przeczytać je jak już wydany zostanie ostatni tom cyklu - żeby nie pozostawić cyklu nie doczytanego.

Powtarzam - nie chodzi o to, że nie podoba mi się ten plan (bo jest ok), chodzi o to, że po raz kolejny odwleka się wydanie ostatniego tomu Wells. Czy mam czekać do 2009 roku, czy też olać ostatni tom. Wiem, że ZYSK "leci sobie w kulki" praktycznie w każdej serii a MAG stara się jak może by uprzyjemnić życie czytelnikom, ale specjalnie pytałem wielokrotnie o tę pozycję, i byłem zapewniany, że się ukaże w tym roku.


ODPOWIEDŹ:
Andrzej Miszkurka pisze: Drogi Sędzio Wells skończymy w następnym roku. Haydon być może, ale niekonicznie, po tym, jak ukaże sie ostatni tom nowej trylogii.

Doskonale rozumiem twoje podejście, dotyczące kończenia serii, ale... Co robić jeśli z planowanej trylogii, która ma stanowić całość, robią się dwie trylogie, potem trzy itd (wiesz przecież, że współcześni autorzy potrafią kontynuować w nieskończoność). Jeśli poziom i sprzedaż kolejnych tomów nie spada, wszystko jest ok. Ale co, jeżeli z każdą kolejną książką jest coraz gorzej, a autor po raz kolejny eksploatuje stary pomysły, pisząc ciągle to samo, tylko gorzej. Ja mam ochote powiedzieć, dość. Miała być tylko jedna trylogia, o kontynuacjach nie było mowy itp. Nie interesują mnie książki o tym, co Rapsodia* jadła na śniadanie, na co Rapsodia poszła do kina, wieczork panieński Rapsodii (szczególnie, że jest wiele innych dobrych książek do wydania). Czytelnicy jednak, którzy zdają się mieć nieograniczoną cierpliwość do swoich ulubionych pisarzy, chcą więcej. I... w pewnym sensie wydawca staje się niewolnikiem czytelników, autorów, serii. A my tak naprawdę, również powinniśmy móc decydować, bo mówiąc uczciwie, nie chcemy kontynuować przez następnych 30 lat tasiemcowych cykli, tylko dlatego, że autor, postanowił
napisać coś na temat życia na emeryturze swojej bohaterki.

Uff... Chciałem napisać, że czasami o kończeniu serii decydują względy artystyczne, bo ktoś musi powiedzieć dość, gdy autorzy nie mają żadnego umiaru.

*Biednej Rapsodii dostało się przy okazji, to samo mógłbym powiedzieć chociażby o Cherryh i jej Przybyszu. Z jednej trylogii zrobiły się dwie, potem 3, a oni wciąż lecą :) i spiskują i...


MAG raczej nie wyda Grega Mandela.

Na temat Charlesa Strossa:
Andrzej Miszkurka pisze:Pytanie, które sobie obecnie zadaję, brzmi: Co, a nie Czy.


Pynchon (nowy?) u każe się w Nowej Prozie.

Na temat dokończenia Duncana, Cooka i Donaldsona oraz opłacalności wydawania tego i owego:
Andrzej Miszkurka pisze:Raczej nie. Tym bardziej, że Garret zmienił się w niekończącą się serię i Cook może tak bez końca. A Duncan to też już chyba przeszłość. Użyłem słów "raczej" i "chyba" bo nigdy nic nie wiadomo i nigdy nie należy mówić nigdy. W każdym bądź razie mamy więcej pomysłów na wydawanie książek, niż jesteśmy w stanie zrealizować i to jest największy problem.

Zmieniły się też czasy. W momancie, gdy decydowaliśmy się na Duncana i Cooka, Mag stał bardzo kiepsko finansowo, i szukaliśmy rozpaczliwie autorów już znanych, których nie trzeba będzie promować od zera i jednocześnie gwarantujących jakiś poziom sprzedaży (gdyby nie było takiej potrzeby, pewnie byśmy ich nigdy nie wydali). Problem z Duncanem jest taki, że sprzedawał sie coraz słabiej z serii na serię, a Cook wychodził na zero lub przynosił kilkutysięczny zysk. Więc, jeśli mam do wyboru coś, co mi się nie podoba i nie przynosi zysku, albo coś czym jestem zachwycony i nie przynosi zysku, wybiorę to drugie. Bez bicia przyznam się, że od Cooka czy Duncana wolę Alastaira Reynoldsa, Hala Duncana, Iana R. MacLeoda, a Chinę Mievilla mógłbym wydawać nawet, jeśliby trzeba by było do tego dopłacać.
Donaldson był jedną z najgorzej sprzedających się rzeczy w historii naszego wydawnictwa. I mimo, że go bardzo lubię (a nawet bardzo, bardzo, tak jak Wolfe'a zresztą), musiał pójść w tamtych ciężkich czasach pod nóź. Powrót do Skoków po latach to skomplikowana sprawa; nie mamy już praw, trzeba będzie zapłacić za nie jeszcze raz (za całą serię). Z doświadczenia wiemy, że jeśli nie wznowimy pierwszych trzech tomów, to sprzedaż będzie zdecydowanie niższa od najniższych wyników sprzed lat, a to oznacza ogromną dopłate do każdego Skoku[b/] itd.
Żadna reklama [b]Skokom
raczej nie pomoże; to specyficzna książka dla specyficznych odbiorców i tyle (takich pogiętusów, jak my ). Rynek jest przewidywalny, jeśli zna się mechanizmy, które nim rządzą. Brakuje dla niego tylko pożywki (po prostu wiemy jakie cechy powinna mieć książka, żeby się sprzedać, a jaki nie; trudniej o powieści pasujące do wzorca). Donaldson to w Polsce książka dla wąskiej grupy odbiorców i nawet jeśli po wpompowaniu dużej kasy udałoby się sprzedać 2 lub 3 razy tyle, nie byłaby to gra warta świeczki ze względu na koszty.

Dlatego właśnie powstała Nowa Proza, wkładając podobną kasę, serce i nakład pracy w promocje, osiągamy znacznie więcej, niż w przypadku tytułów fantastycznych. Istnieje jednak zagrożenie i trzeba sobie z tego zdawać sprawę, że pewnego dnia, zmęczeni bojami z rynkiem wydawniczym, zrezygnujemy z fantastyki. Bo po co, jeśli można szybciej, więcej, łatwiej? Po co, jeśli 90% zysków w tamtym roku przyniósł Paolini, Gaiman i Moore.

Reynolds sprzedaje się lepiej niż Donaldson, a poza tym mamy jeszcze prawa na całą serię. W przypadku Donaldsona musielibyśmy kupić je jeszcze raz, bo dawno wygasły. Bylibyśmy zmuszeni do wznowienia poprzednich (w innym wypadku byłaby to katastrofa) i jeszcze raz musielibyśmy zapłacić za przekłady (bo prawa do tłumaczeń zgodnie z prawem autorskim nabywamy na 5 lat). Dodatkową komplikacją jest fakt, że poza wąską grupą czytelników, nikomu nie zależy, żebyśmy wydawali takie książki. Nasz dystrybutor to świetna i bardzo duża firma, nastawiona na sprzedaż bestsellerów, supermarkety nie są targetem, a EMPIK, także raczej chciałby, żebyśmy produkowali rzeczy, które sprzedają się lepiej niż Donaldson. Zawsze i wszędzie liczą się liczby. Żeby to zobrazować, powiem tylko, iż w całej sieci EMPIK sprzedajemy co tydzień od 2 miesięcy więcej "Nie mogę się doczekać..." Flagg niż Czarodziejskiego statku od początku roku do dzisiaj. Jednym słowem, dla rynku, naszego dystrybutora, sprzedawców wszystko poza Gaimanem, Moorem i Paolinim, reszta produkcji jest jak piąte koło u wozu.
Oczywiście, że nie jest źle. Tylko... z książkami obyczajowymi jest łatwiej I nie zrezygnujemy... ale Ciemna Strona Mocy kusi.
Mieville to pieśń przyszłości w Magu, ale ma ogromny potencjał, który nie został wykorzystany.


Czw Lip 19, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:Moi drodzy,

Oto plany do wakacji 2008. Nie znalazły się w nich książki dla młodzieży, pozycje wydawane przez Nową prozę i króciaki Eriksona (które można będzie dosztukować do dowolnego miesiąca). Na początek plany do końca roku. Zapewne zauważycie, że zniknął z nich Dzienny Patrol, niestety okazało się (agent się pomylił), że Książce i Wiedzy nie wygasły jeszcze prawa i będziemy mogli wydać go dopiero w lipcu 2008.

To do roboty:

Sierpień
Hal Duncan "Atrament"(Uczta wyobraźni)
Neal Stephenson "Ustrój świata" 1


Wrzesień
Steven Erikson "Wicher śmierci" tom 1
Siergiej Łukjanienko "Ostatni patrol"
Neil Gaiman "Gwiezdny pył"(Wersja specjalna)
Neil Gaiman "Gwiezdny pył" (Wersja filmowa)


Październik
Scott Lynch "Kłamstwa Locke’a Lamory"
Christopher Moore "Baranek"


Listopad
Steven Erikson "Wicher śmierci" 2
Neil Gaiman "Interworld"
Neal Stephenson "Ustrój świata" 2


Grudzień
Niespodzianka*

*Niespodzianka jest już raczej nieaktualna. Miał to być "Hyperion" Simmonsa, ale po zakończonej licytacji, okazało się, że szczegóły kontraktu są dla nas bardzo trudne do przyjęcia...

Styczeń
Neal Stephenson "Ustrój świata" 3
Siergiej Łukjanienko "Brudnopis"
Guy Gavriel Kay "Song for Arbonne"


Luty
Ian R. MacLeod "House of Storms"
Brandon Sanderson "Mistborn"


Marzec
Mike Carey "Devil You Know"
Robin Hobb "Shaman’s Crossing"


Kwiecień
Scott Lynch "Red Seas Under Red Skies"
Alastair Reynolds "Absolution Gap" 1


Maj
Christopher Moore "Bloodsucking Fiends"
K. J. Bishop "Etched City"


Czerwiec
China Mieville "Un Lun Dun"
Daniel Abraham "Shadow in Summer"

Feliks W. Kres "Jeźdźcy Równin"*
*Książka Kresa ukaże się w pierwszym półroczu, ale nie wiemy jeszcze kiedy.


Plany na druga połowę 2008:
Andrzej Miszkurka pisze:W drugiej połowie roku z "nowych" w Magu miedzy innymi Peter F. Hamilton, Anthony Durham, Peter Watts, M. John Harrison, Alan Campbell i być może Charles Stross.
Karmazynowa Gwardia
nie jest jeszcze gotowa i do końca nie wiadomo, kiedy się ukaże (poza enigmatycznym: Data wydania 2008), nie bierzemy jej więc pod uwagę w planach na 2008.


"Jestem legendą" ukaże się w styczniu, jednocześnie z filmem.

Wersja specjalna "Gwiezdnego pyłu", będzie przypominała od strony edytorskiej naszych Amerykańskich bogów - wydanie autorskie (czyli twarda oprawa, obwoluta itp), sam tekst nie zmieni się, choć do książki trafi prolog (krótkie opowiadanie), rozgrywający się przed wydarzeniami z powieści.

Wersja kolekcjonerska "Łowców kości"ukaże się w listopadzie.

Dalsze plany względem Łukijanienki":
Andrzej Miszkurka pisze:Jeśli chodzi o Łukjanienkę, nie interesuje mnie nic na razie z backlisty. Czekam na Czystopis i jego humorystyczne powieści w stylu Pratchetta.


Sro Lip 18, 2007

atryda_paul pisze:To ja, zanim pojawią się z dawna wyczekiwane inforamcje od Pana Andrzeja zapytam: dawno, dawno temu Prószyński wydał Tęczę grawitacji - Pynchona - czy Mag nie byłby skłonny wydać "wydanie II poprawione" tejże książki ?


Andrzej Miszkurka pisze:Obawiam się, że nie. Chociaż sam nie wiem. Mamy za dużo praw i nie ma co pchać się w inne rzeczy, zanim nie uporamy się z zaszłościami.


Czw Lip 12, 2007

Na temat dokończenia cyklu "Wojna Łabędzi" Seana Russella:
Andrzej Miszkurka pisze:W tym roku priorytetem było dla nas skończenie Wolfe'a i pociągnięcie dalej Reynoldsa. W następnym skończymy Reynoldsa*, zaczniemy wydawać Farmera[/]b i może dokończymy coś jeszcze. Nie wybiegam myślami jednak dalej niż do wakacji 2008 i do tego czasu na pewno na [b]Russella nie ma szanas.

*Skończymy na Absolution Gap, ale czy rzeczywiście go skreślimy, nie wiem. Jeśli w każdym będź razie, mielibyśmy wydać coś jeszcze (co wcale nie jest niemożliwe), to nie więcej niż 1 książkę rocznie.


"Hyperion":
Andrzej Miszkurka pisze:Hyperion na pewno w ciągu roku pojawi się w Polsce, niekoniecznie w Magu (choć również niekoniecznie gdzie indziej). Nic więcej na ten temat teraz nie mogę powiedzieć. Ale teoretycznie i tylko teoretycznie, jeśli pojawiłby się w Magu, byłaby to wersja w twardej oprawie, wydana jak Diuna czy Amerykańscy bogowie (i Zagłada zostałaby przytłumaczona od nowa). Jeśli ulaże się w innym wydawnictwie to będzie tani, bardzo tani, choć nie wiem czy za 15 zł (ponieważ wydają na razie same cienizny) i czy w jednym tomie.


Sro Lip 11, 2007

Na temat Riverworld Farmera:
Andrzej Miszkurka pisze:Tutaj nic nie jest proste . Dokończony będzie, mamy juz gotowy 3 tom, ale na pewno całość nie ruszy do wakacji 2008. Problemem jest to, że za dużo chcemy, a zdecydowanie mniej możemy zrealizować. Jednym słowem mamy zakupionych prawie dwa razy wiecej książek niż damy radę wydać do końca 2008 roku.


Sro Cze 20, 2007

"Jeźdźcy Równin" Kresa zostaną wydani w dwóch wersjach szaty graficznej, starej nowej.

Sob Cze 16, 2007

Himura pisze:1). Kiedy można oczekiwać "The Devil you know" Mike Carey'a (mam nadzieję, że książka nie wypadła z planów)?

Andrzej Miszkurka pisze:Devil you know nie wypadł z planu, Carey ruszy w I kwartale i będzie wychodził co 4 miesiące. Teraz przygotowujemy się do promocji, bo bardzo zależy nam, żeby ta ksiażka wypaliła (ma potencjał prawie taki jak Gaiman).

Himura pisze:2). Czy możemy w (nawet bliżej nieokreślonej) przyszłości liczyć na kolejne książki R.S. Bakker-a czy też na "księciu nicości" Wydawnictwo poprzestanie?

Andrzej Miszkurka pisze:Wydamy Bakkera ale dopiero w 2009 roku, jak bedzie juz 2 tom.

Himura pisze:I będąc sobą dodam jeszcze czy zmieniło się coś w sprawie "The Sea Beggars"?

Andrzej Miszkurka pisze:Kupilismy Kearney'a, ale tez nam się nie zmiesci w nastepnym roku.


Sro Maj 30, 2007

CZERWIEC
Hobb Statek przeznaczenia 2
Wolfe Powrót do Whorla


LIPIEC
Kay Ysabel
Łukjanienko Nocny patrol


SIERPIEŃ
Duncan Atrament
Stephenson Ustrój świata 1


WRZESIEŃ
Erikson Reaper’s Gale 1
Łukjanienko Dzienny patrol
Gaiman Gwiezdny pył – wersja filmowa
Gaiman Gwiezdny pył – wydanie specjalne


PAŹDZIERNIK
Lynch Lies of Locke Lamora
Stephenson Ustrój świata 2
Moore Baranek


LISTOPAD
Gaiman Interworld
Erikson Reaper’s Gale 2
Matheson Jestem legendą


GRUDZIEŃ
Stephenson Ustrój świata 3[/]
+ jakaś niespodziewanaka

[b]Wto Maj 29, 2007


"Against the Day" Pynchona ukaże się na pewno, ale nie wiadomo czy w przyszłym roku.

W serii Uczta wyobraźni w przyszłm roku ukażą się:

Ian R. MacLeod "House of Storms" (luty)
K.J. Bishop "Etched City" (maj)
Peter Watts "Blindsight" (sierpień)
M. John Harrison "Viriconium" (listopad) Będzie to wydanie-omnibus (czyli razem z "Viriconium Nights")

"Punktown" Jeffreya Thomasa ukaże się za dwa lata.

Pon Maj 28, 2007

Nie ma co liczyć na dokończenie cyklu "Skok" Donaldsona w przyszłym roku.

Sro Maj 16, 2007

"The Lees of Laughter's End" Eriksona nie zmieści się w planach na ten rok.
Trylogia Zimnego Ognia Friedman ciągle w planach, ale są kłopoty z wcinięciem jej gdziekolwiek.
Żadna książka Dave'a Duncana nie ukaże się do połowy 2009 r. Potem trudno powiedzieć.


Czw Kwi 26, 2007

Ostatnia zmiana planów:

2007:

Maj
Robin Hobb "Statek przeznaczenia" 1
Brandon Sanderson "Elantris"


Czerwiec
Robin Hobb "Statek przeznaczenia" 1
Neal Stephenson "Ustrój świata" 1
Gene Wolfe "Powrót na Whorla"


Lipiec
Siergiej Łukjanienko "Nocny Patrol"

Sierpień
Hal Duncan "Atrament"
Guy Gavriel Kay "Ysabel"
Neal Stephenson "Ustrój świata" 2


Wrzesień
Steven Erikson "Reaper’s Gale" 1
Sergiej Łukjanienko "Dzienny Patrol"
Neil Gaiman "Gwiezdny pył" (wersja specjalna)
Neil Gaiman "Gwiezdny pył" (wersja filmowa)


Październik
Neal Stephenson "Ustrój świata" 3
Scott Lynch "The Lies of Locke Lamora"
Mike Carey "The Devil you know"


Listopad
Steven Erikson "Reaper’s Gale" 2
Neil Gaiman "Interworld"
Christopher Moore "Baranek"
Richard Matheson "Jestem Legendą"


Grudzień
an R. MacLeod "House of Storms"

2008:

Styczeń
Guy Gavriel Kay "A Song for Arbonne"
Brandon Sanderson "Mistborn"
Siergiej Łukjanienko "Ostatni Patrol"


Luty
Robin Hobb "Shaman's Crossing"
Elizabeth Haydon "The Assassin King"


Marzec
Alastair Reinolds "Absolution Gap" 1
Martha Wells "The Gate of Gods "
Jacqueline Carey "Kushiel's Scion"


Na temat planów na rok 2008:

Andrzej Miszkurka pisze:Pierwszy kwartał to takie rozliczenia z przeszłością :) . Myślę, że będzie to najciekawszy rok w naszej dotychczasowej działalności. Zaprezentujemy 7 lub 8 nowych autorów, i już nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł zdradzić ich nazwiska (w wielkiech tajemnicy dodam tylko, że będzie i sf i fantasy i new weird i tylko jedna kobitka, ale za to jaka fajna).

Pewnie, że wznowimy Cryptonomicon (kocham Stephensona :) ), być może nawet w następnym roku (a może będzie coś nowego).

Łącznie powinno się ukazać 30 może 36 pozycji. Obiecuję, ze będzie z czego wybierać.


Ze spóźnienim Eriksona sprawa jest prosta, za późno dostaliśmy tekst od Angoli, a Michał, niestety, nie jest robotem i jeść oraz spać musi, a czasem nawet odpocząć :lol:

W każdym bądź razie robimy w tej sprawie co możemy. O Kayu nie warto wspominać, bo to tylko miesiąc później.

Shadowmage pisze:A co z "The Water House"? Film wyleciał z zapowiedzi na nasz rynek czy co się stało?
I w ilu tomach wyjdzie Reynolds?


Premiera filmu przesunęła się na styczeń. Dlatego przesunęliśmy premierę książki.

Reynolds będzie miał 2 tomy.Pozdrawiam,

Andrzej


Sro Mar 07, 2007

Na temat Łukjanienki i drugiego tomu Reaper's Gale"
Andrzej Miszkurka pisze:W Październiku na ekrany wejdzie Dzienna straż. Chcemy mieć do tego czasu całą serię na rynku (nie mogliśmy zrobić tego od razu ponieważ KiWowi dopiero teraz wygasają prawa na 2 pierwsze tomy) i zrobić sporą promocję Łukjanienki.

Tak, Brudnopis ukaże się dopiero w styczniu. Z Eriksonem będzie trudno, ponieważ ciągle czekamy jeszcze na tekst po poprawkach.


Na temat Wells i Haydon:
Andrzej Miszkurka pisze:Niestety, nie ma na to szans. Pojawią się dopiero w następnym roku. Ja, oczywiście, najchętniej dałbym sobie z nimi spokój, szczególnie z Haydon (dla tej serii byłoby najlepiej, gdyby skończyła się na pierwszej trylogii), ale słowo się rzekło, będziemy kończyć, to co zaczęliśmy.


Na temat Punktown:
Andrzej Miszkurka pisze:Najprawdopodobniej wypadło z tegorocznego planu. Był czas, kiedy bardzo zależało nam na szybkim wydaniu tego tytułu, ale pojawiły się formalne przeszkody (Jeffrey nie ma agenta i papierki takie, jak certyfikaty rezydencji, niezbędne do zrobienia przelewu, okazały się być trudne do załatwienia). A teraz plan jest zapchany i Punktown znowu musi czekać na swoją kolej, czyli tak naprawdę na następny rok.Wto Mar 06, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w II połowie roku ukażą się następujące książki. Pamiętajcie, że zawsze możliwe są jakieś drobne korekty… Dlatego też bardzo proszę o wyrozumiałość.

Więcej na temat Water horse i Jestem Legendą znajdziecie na stopklatka.pl
W każdym bądź razie czeka nas bardzo ciekawy okres, wygląda na to, że po wakacjach będziemy mieli 4 filmy na podstawie naszych książek w kinach.

LIPIEC
Steven Erikson Reaper’s Gale 1
Siergiej Łukjanienko Nocny PatrolSIERPIEŃ
Hal Duncan Ink
Guy Gavriel Kay Ysabel
Siergiej Łukjanienko Dzienny Patrol
Neal Stephenson System of the World 2


WRZESIEŃ
Neil Gaiman Gwiezdny Pył (wersja specjalna i filmowa)
Steven Erikson Reaper’s Gale 2
Siergiej Łukjanienko Ostatni PatrolPAŹDZIERNIK
Dick King-Smith Waterhorse
Neal Stephenson System of the World 3
Scott Lynch Lies of Locke LamoraLISTOPAD
Neil Gaiman InterWorld
Christopher Moore Baranek
Guy Gavriel Kay Song for Arboone
Richard Matheson I am LegendGRUDZIEŃ
Ian R. MacLeod House of Storms
Mike Carey Devil You KnowSro Lut 28, 2007

Andrzej Miszkurka pisze: W moim planie na 2008 rok znalazły sie :

Paul Kearney Sea Beggars
The Forsaken Earth


Jeśli nie bedzie problemów z prawami, bo Kearney'owi zmienił się agent, to... Chyba nie muszę mówić co to oznacza :wink:Nie Lut 18, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:
Nightchill pisze:Cytat z sierpnia 2005:
Andrzej Miszkurka pisze:Co do Cherryh, zobaczymy; jeśli nawet sięgniemy po jakieś jej książki, nie nastąpi to ani w tym, ani w następnym roku.


Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Pytam głównie o kontynuację "Przybysza". A jeśli dalszego ciągu nie będzie to dlaczego? Spadek jakości, czy kwestie finansowe?


Podchodzimy niechętnie do tego tytułu właśnie z dwóch powyższych powodów. Uważm, że seria powinna się skończyć na pierwszej trylogii. Pozostałe tomy nie wnoszą już prawie nic do tematu i przy okazji Cherryh sprzedawała się z tomu na tom coraz gorzej.

Żerań pisze: To ja może się zapytam o jeszcze dwie rzeczy, jeśli można. "The Devil You Know "Careya i "Kłamstwa Locke Lamory" ukażą się w tym roku? Przyznam, że są to najbardziej oczekiwane przeze mnie pozycje, poza "Punktownem", Sandersonem i Abrahamem oraz kontynuacją "Welinu", i nie chciałbym aby coś się im stało. :)


Obiej ukażą się w tym roku w IV kwartale.

Mockerre pisze:Return of the Crimson Guard Esslemonta? Będzie? Jak będzie to czy jeszcze w tym roku?


Będzie, ale na pewno nie w tym roku.

Galvar pisze:Widzę, że weszła do planu "Ysabel" Kaya, a gdzie wypadła "Song for Arbonne"?


Na listopad

toudi pisze:Co jeszcze z Robin Hobb planujecie wydać i kiedy można się tego spodziewać ?
Bo widzę że chyba plan wydawniczy nieco się powiększył niż wcześniej planowano


Nowa trylogia Hobb ruszy w następnym roku i zostanie wydana do grudnia 2008. Niestety, nie zmieściła się w naszych planach w tym roku, ale fani Hobb i tak nie powinni czuć się pokrzywdzeni.


Pią Lut 16, 2007

Andrzej Miszkurka pisze:
MadMill pisze:Czy coś wiadomo o książce(za duże chyba słowo - opowiadanie) pod tytułem The Lees of Laughter's End Stevena Eriksona z serii o Krobalu i Bauchelainie, które ma się ukazać w tym roku, ma szansę znaleźć się w planach pod koniec tego roku jeszcze?


Z wciśnięciem takiego maleństwa w plany nie powinno być większych problemów.

toudi pisze:Trzy pytania
1. Co będzie w wersji autorskiej Amerykańskich Bogów

1. Około 30 stron więcej tekstu (rozrzuconego w całej książce), dodatkowe sceny, zdania itd. A i jedno będzie to edycja twardookładkowa.
toudi pisze:2. w lipcu są przewidziane dwa dzieła Łukianienki, co znaczy LUB i kiedy się dowiem jaką ewentualnie podjęto decyzje

2. Tylko jedno, ale jeszcze nie zdecydowaliśmy, które...
toudi pisze:3. kiedy możemy się spodziewać Erikson Reaper's Gale 2

3. Pewnie we wrześniuCzw Lut 15, 2007

[quote="Andrzej Miszkurka"]O 2008 roku bliżej po wakacjach :twisted:

Co do najbliższych planów, proszę bardzo. Wersja 1.11 planu
wydawniczego.

LUTY
Już jutro Czarodziejski statek 2
Za tydzień Patrol zmroku i Myśl tysiąckrotna


MARZEC
Hobb Szalony statek 1
Gaiman Amerykańscy bogowie
(wersja autorska)
Gaiman M jak Magia (premiera światowa)
Moore Brudna robota

KWIECIEŃ
Hobb Szalony statek 2
Reynolds Arka odkupienia 2
Wolfe Powrót na Whorla lub Sanderson Elantris


MAJ
Hobb Statek przeznaczenia 1
Wolfe Powrót na Whorla lub Sanderson Elantris


CZERWIEC
Hobb Statek przeznaczenia 2
Stephenson System of the world 1


LIPIEC
[b]Ł
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2008, 23:46 - śr przez Nightchill, łącznie zmieniany 31 razy
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator
 
Posty: 1625
Rejestracja: 13 sierpnia 2005, 23:46 - sob
Lokalizacja: z piwnicy

Postautor: Nightchill » 14 grudnia 2006, 23:46 - czw

-bump-
:D
"Jakie jezioro, taka pani..."
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator
 
Posty: 1625
Rejestracja: 13 sierpnia 2005, 23:46 - sob
Lokalizacja: z piwnicy


Wróć do Ogłoszenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron