Promocje [Pytania do wydawnictwa]

Zapomniane wątki...

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: michiru » 06 sierpnia 2005, 23:46 - sob

wracajac jeszcze na momencik do tanszych-gorszych jakosciowo ksiazek.
jest jeszcze np. sprawa podruzujacych. zauwazcie, ze wiele osob na dworcach rozglada sie za jakas ksiazka na droge.
w ksiegarenkach poza tanszymi harlekinami, nie znajdzie sie wiele.
no i sa jeszcze osoby, ktorych wogole nie stac na kupno ksiazek, a takich w naszym kraju jest wiele. co nie znaczy, ze by nie chcialy.
tym osobom gorszy papier by nie przeszkadzal, jesli tylko cena bylaby niska.
mieszkam we wloclawku, tutaj biblioteki nie maja nowosci fantasy. jesli juz to mozna znalezc grochole, ktorej niestety nie czytuje.
a na eksperymentowanie z ksiazkami na zasadzie kupmy, moze sie spodoba niewiele osob jest stac.
wiec ksiazki, tansze ksiazki to naprawde byloby cos.
pewnie, ze milo jest miec ladnie wydana ksiazke, ktora sobie stoi na polce.
ale niektorych po prostu nie stac na wydanie 35 zlotych.
to jest tylko propozycja : )
jak juz MAG stanie sie tak duzym wydawnictwem, a nawet wiekszym od zysku i innych to wtedy moglby sie zastanowic nad tanszymi-gorszymi ksiazkami ; )
Awatar użytkownika
michiru
Czytacz

Watpliwe oszczednosci

Postautor: Gość » 06 sierpnia 2005, 23:46 - sob

Papier to juz teraz najwyzej 5-7% ceny ksiazki. Oszczednosc bedzie bliska zeru, bo przeciez papieru ZA DARMO nikt wydawnictwu nie da - jakis tam jednak kupic trzeba. Wiec co? Drukowac w jakiejs gorszej drukarni, zeby zaoszczedzic dalsze 5%? Nie wiem, czy dla takich "oszczednosci" warto ryzykowac opinie nt wydawnictwa, bo taki krok na pewno bylby zle widziany przez czesc klientow, recenzentow itp. Ksiazki tego typu, jakie wydaje MAG, rzeczywiscie troche musza kosztowac. Jakos nie widze innego wyjscia.
Wiec chyba jednak lepsza bylaby rozsadna polityka sprzedazy online, prosto z wydawnictwa. Ale to tylko moje zdanie.
Gość

Re: Watpliwe oszczednosci

Postautor: Andrzej Miszkurka » 07 sierpnia 2005, 23:46 - ndz

Gość pisze:Papier to juz teraz najwyzej 5-7% ceny książki. Oszczędność będzie bliska zeru, bo przeciez papieru ZA DARMO nikt wydawnictwu nie da - jakis tam jednak kupic trzeba. Wiec co? Drukowac w jakiejs gorszej drukarni, zeby zaoszczedzic dalsze 5%? Nie wiem, czy dla takich "oszczednosci" warto ryzykowac opinie nt wydawnictwa, bo taki krok na pewno bylby zle widziany przez czesc klientow, recenzentow itp. Ksiazki tego typu, jakie wydaje MAG, rzeczywiscie troche musza kosztowac. Jakos nie widze innego wyjscia.
Wiec chyba jednak lepsza bylaby rozsadna polityka sprzedazy online, prosto z wydawnictwa. Ale to tylko moje zdanie.

Papier rzeczywiście nie odgrywa większej roli w cenie książki i raczej jego zmiana nic nie da.

Co do edycji po 15 zł czy 9.90 jest to, oczywiście całkowicie nierealne. A prznajmniej w przypadku fantastyki. Wiśniewski, Grochola, Nora Roberts, Robert Ludlum, to autorzy, którzy na naszym rynku sprzedali dziesiątki lub setki tysięcy swoich książek. Znani, lubiani i przede wszystkim piszący dla największej grupy czytelniczej na naszym rynku, czy miłośników powieści sensacyjnych i obyczajowych. Rynek fantastyczny jest płyciutki; co prawda spadek cen książek pewnie zwiększyłby ich sprzedaż, ale dwu- może trzykrotnie, a nie dziesięcio- czy dwudziestokrotnie (a taka byłaby potrzebna, żeby porywać się na podobne przedsięwzięcia). Ktoś zresztą spróbował podobnej sztuki. Było to wydawnictwo MT, które postanowiło wydawać książki fantastyczne po 15 zł (pojawił się Asimov, Silverberg i Ziemkiewicz) w nakładach kilkunastotysięcznych (okazało się, że sprzedawało się 4 lub 5 tysięcy, co prawda więcej niż większości tytułów w normalnych cenach, ale za mało, aby całe przedsięwzięcie miało sens).

Na razie nie zanosi się na to, abyśmy obniżyli próg z 150 do 100 zł, ale obiecuję, że pojawią się inne, bardzo atrakcyjne promocje naszych książek, zarówno okresowe, jak i związane z poszczególnymi autorami. I jeszcze jedno, pewnie również będą różne bonusy dla stałych klientów, ale to wszystko musimy jeszcze przemyśleć.

Pozdrawiam i zachęcam do dalszej dyskusji (wasze opinie są dla nas bardzo ważne),

Andrzej Miszkurka
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Dusholap » 07 sierpnia 2005, 23:46 - ndz

karta stalego klienta by sie przydala...;] jak dla mnie to gdy zamawiam kilka ksiazek na raz to 9 zlotych nie robi roznicy wazne by miec co czytac ale jakies rabaty itp bylyby mile widziane
Awatar użytkownika
Dusholap
Pisarczyk

Postautor: Oriongry » 09 sierpnia 2005, 23:46 - wt

ASX76 -> Proszę nie pisz juz o Elliott i cyklu KORONA GWIAZD, bo mi serce pęknie. Ten "przerwany" cykl to jeden z najlepszych jakie czytałem, moge go porównac do rzeczy Kay'a czy Hobb. Płakac sie chce jak człowiek widzi w księgarni - pełno "kichy" a kontynuacji b.dobrych lub wybitnych cykli - brak.
Eeeech ! Więc proszę oszczędź mi nerwy i nie przypominaj o tej tragedii ;-)

A.M. -> Dziękujemy za działania będące odpowiedzią na postulaty wiernych ;-) czytelników i forumowiczów. Oby tak dalej. Kwestia 150 czy 100. Oczywiście 100 byłoby lepsze, ale cóż lepsze 150 niż nic. Mam nadzieję, iż zachęcający dla- i premiujący kupujacych bezposrednio u Was będzie sie rozwijał i to dopiero pierwsze kroki. Równiez obiecujaco brzmi stwierdzenie o okresowych promocjach, oby tylko szybko słowa zamieniły sie w ciało.

Pozdrawiam Wszystkich - Wydawnictwo i Czytelników
Oriongry

Postautor: 0lukasz0 » 09 sierpnia 2005, 23:46 - wt

A co byście powiedzieli na taką promocję: pierwsze zamówienie za minimum 150zł - wysyłaka gratis, każde następne za minimum 100zł - wysyłka gratis?
Przecież jeśli wina spada na wszystkich, nie można nikogo oskarżyć. Na tym właśnie polega odpowiedzialność zbiorowa. Niepowodzenie to raczej pech albo coś w tym rodzaju. Terry Pratchett, Wiedźmikołaj
Awatar użytkownika
0lukasz0
Asimov

Re: Watpliwe oszczednosci

Postautor: Hakson » 09 sierpnia 2005, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:Na razie nie zanosi się na to, abyśmy obniżyli próg z 150 do 100 zł
Andrzej Miszkurka

Ja mam propozycje aby w takim przypadku dodać ewentualnie koszty przesyłki np. 5 zł przy zakupach 100 - 149.
Long Live the Empire !!!
Awatar użytkownika
Hakson
Czytacz

Postautor: bystrzaq » 24 sierpnia 2005, 23:46 - śr

A terminy dostarczenia przesyłki???

cyt. Czas doręczenia przesyłki przez Pocztę Polską (na terenie Polski) wynosi od 7 do 14 dni, pocztą kurierską 2-3 dni robocze. Pamiętaj, że bardzo ważne jest podanie prawidłowych danych adresowych, w tym kodu pocztowego.

Przecież pocztą kurierską zwykła przesyłka idzie 1 dzień a i z Pocztą Polską nie jest juz tak źle jak jeszcze parę lat temu - zwykły list do babci na wsi doręczają w 2-4 dni.
Rozumiem, że dla bezpieczeństwa, bo to jednak firma zewnętrzna mogliście wpisać dłuższe terminy ale o te 14 dni to ktoś z Poczty Polskiej może sie obrazić...

Chciałem kupić 2 część 'Wyprawy Skrytobójcy' bo w poznańskim Empiku jak nie było tak nie ma, ale kupiłem na Merlinie...
Awatar użytkownika
bystrzaq
Przechodzień

Poprzednia

Wróć do Czyściec