"Diamentowy wiek" i inne wcześniejsze dzieła

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Tomasz » 29 sierpnia 2009, 23:46 - sob

A może po prostu większy format? Ot, taki jak "Terror" Simmonsa. "Cryptonomicon" też był niegdyś w jednym tomie w miękkiej.
Tomasz
Pisarczyk

Postautor: Himura » 30 sierpnia 2009, 23:46 - ndz

IMO zły przykład, akurat format i jakość wydania "Terroru" woła o pomstę do nieba.
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: mihnikk » 18 sierpnia 2010, 23:46 - śr

A co ze wznowieniem Cryptonomiconu? Nigdzie nie można tego dostać, na Allegro kosmiczne ceny (160 zł), a pewnie popyt by był...
mihnikk
Przechodzień

Postautor: Elektra » 18 sierpnia 2010, 23:46 - śr

Plany sprzed dwóch miesięcy mówiły o listopadzie tego roku. Ale jak to wygląda obecnie, nikt nie wie. ;)
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: mihnikk » 20 września 2010, 23:46 - pn

mihnikk
Przechodzień

Postautor: mihnikk » 14 października 2010, 23:46 - czw

ale cenę zajebali konkretną - 89zł
http://mag.com.pl/ksiazka-1,82,799--0-0 ... micon.html
Jak dla mnie to już przegięcie...
mihnikk
Przechodzień

Postautor: Himura » 15 października 2010, 23:46 - pt

Wiesz, to jednak ponad 1000 stron w dużym formacie i twardej oprawie.

Poza tym W Selkarze pewnie będzie można kupić za jakieś 70-75 zeta
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: mihnikk » 15 października 2010, 23:46 - pt

Himura pisze:Wiesz, to jednak ponad 1000 stron w dużym formacie i twardej oprawie.

Poza tym W Selkarze pewnie będzie można kupić za jakieś 70-75 zeta

Tak, ale dodaj koszty wysyłki i wyjdzie podobnie. Rozumiem, że stron dużo i ładnie wydane, ale np "Peanatema" była tylko trochę cieńsza i kosztowała 69. Co będzie jak wejdzie 7% VAT...
Tak z drugiej strony to miałem nadzieję na wydanie w miękkiej oprawie z jakimiś cienkimi kartkami i drobnym drukiem, bo czytam jeżdżąc kolejką i autobusem, a taką cegłę to ciężko możenie tyle nosić, co trzymać w rękach podczas czytania.
mihnikk
Przechodzień

Postautor: Elektra » 15 października 2010, 23:46 - pt

Tutaj jest rozpiska kosztów i ceny Crypto

AM pisze:Weźmy chociażby wspomniany Cryptonomicon. Gdyby to była tłumaczona po raz pierwszy książka, koszty przekładu, redakcji, korekty i składu, wyniosłyby około 50 tysięcy złotych (a nie około 35 tysięcy, jak w naszym przypadku). I tu już wszystko zależy od nakładu. Większość książek fantastycznych, sprzedaje się w przedziale pomiędzy 1.5, a 5000 egzemplarzy (średnia sprzedaż książek z UW to 2000 egzemplarzy). Nakład Crypto to 3000 (sukcesem pewnie bedzie, jak sprzedamy połowę). Po odjęciu marży dystrybutora za książkę dostajemy pomiędzy 32 a 34 PLN. Po stronie kosztów jest 18 PLN za druk, około 11 na egzemplarz za przekład, redakcję, korektę oraz skład i 7,12 dla autora. To daje nam już 36.12. Czyli po sprzedaniu trzytysięcznego nakładu, który jest niesprzedawalny, za abstrakcyjne w Polskich warunkach 89 PLN, nadal jesteśmy w plecy. Paranoja!

mihnikk pisze:Tak z drugiej strony to miałem nadzieję na wydanie w miękkiej oprawie z jakimiś cienkimi kartkami i drobnym drukiem

I jeszcze lupą? ;) Obawiam się, że kartki musiałyby być baaardzo cienkie, a druk pewnie mniejszy niż np. w Ogrodach księżyca, żeby to się dało tak wydać (a i nie wiem, czy książkę z ponad tysiącem stron w małym formacie byłoby wygodnie czytać). Zresztą od początku było powiedziane, że to będzie wydanie luksusowe. ;)
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: mihnikk » 18 października 2010, 23:46 - pn

Elektra pisze:Tutaj jest rozpiska kosztów i ceny Crypto

AM pisze:Weźmy chociażby wspomniany Cryptonomicon. Gdyby to była tłumaczona po raz pierwszy książka, koszty przekładu, redakcji, korekty i składu, wyniosłyby około 50 tysięcy złotych (a nie około 35 tysięcy, jak w naszym przypadku). I tu już wszystko zależy od nakładu. Większość książek fantastycznych, sprzedaje się w przedziale pomiędzy 1.5, a 5000 egzemplarzy (średnia sprzedaż książek z UW to 2000 egzemplarzy). Nakład Crypto to 3000 (sukcesem pewnie bedzie, jak sprzedamy połowę). Po odjęciu marży dystrybutora za książkę dostajemy pomiędzy 32 a 34 PLN. Po stronie kosztów jest 18 PLN za druk, około 11 na egzemplarz za przekład, redakcję, korektę oraz skład i 7,12 dla autora. To daje nam już 36.12. Czyli po sprzedaniu trzytysięcznego nakładu, który jest niesprzedawalny, za abstrakcyjne w Polskich warunkach 89 PLN, nadal jesteśmy w plecy. Paranoja!

mihnikk pisze:Tak z drugiej strony to miałem nadzieję na wydanie w miękkiej oprawie z jakimiś cienkimi kartkami i drobnym drukiem

I jeszcze lupą? ;) Obawiam się, że kartki musiałyby być baaardzo cienkie, a druk pewnie mniejszy niż np. w Ogrodach księżyca, żeby to się dało tak wydać (a i nie wiem, czy książkę z ponad tysiącem stron w małym formacie byłoby wygodnie czytać). Zresztą od początku było powiedziane, że to będzie wydanie luksusowe. ;)

Nie no spoko, kupię tak czy inaczej :D Szkoda, że to się nie sprzedaje, kawał dobrej literatury...
mihnikk
Przechodzień

Postautor: x100 » 27 lutego 2013, 23:46 - śr

Czy ja wiem ? Sprzedaż chyba od regionu zależy ;)
x100
Przechodzień

Postautor: czytelnik999 » 07 sierpnia 2013, 23:46 - śr

hehe no dokładnie :D książka do tramwaju raczej się nie nadaje, ale ja kupiłam tak czy inaczej:P
czytelnik999
Przechodzień

Postautor: tomerto » 13 września 2013, 23:46 - pt

Którą książkę Neala Stephensona polecilibyście do przeczytania jako pierwszą? Ja chcę przeczytać Cryptonomicon, czy to dobry pomysł na poznanie stylu autora?
tomerto
Czytacz

Postautor: grubshy » 13 września 2013, 23:46 - pt

Ja zaczalem od 'Diamentowego wieku', ale nie widze przeciwwskazan zeby zaczac od 'Cryptonomiconu'.
Najwiecej 'akcji' jest IMHO w 'Zamieci' i "Reamde', zatem te pozycje mozna by uznac za najlatwiejsze do przyswojenia.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: tomerto » 13 września 2013, 23:46 - pt

grubshy pisze:Ja zaczalem od 'Diamentowego wieku', ale nie widze przeciwwskazan zeby zaczac od 'Cryptonomiconu'.
Najwiecej 'akcji' jest IMHO w 'Zamieci' i "Reamde', zatem te pozycje mozna by uznac za najlatwiejsze do przyswojenia.

A jak dużo SF jest w jego książkach bo z tego co czytam to niewiele?
tomerto
Czytacz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Neal Stephenson