Cykl Barokowy

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Ysabell » 13 marca 2006, 23:46 - pn

Czytam sobie właśnie drugi tom "Żywego srebra" i zastanawiam się, czy kolejne części cyklu barokowego będą może miały lepszą korektę? O ile w pierwszym tomie było nieźle, bo w całej książce w oczy rzuciło mi się kilka literówek, o w drugim miejscami nie mogłam złapać sensu zdania. A to już niedobrze...
Nie jestem, w żadnym wypadku, zawodową korektorką, ale po (lekko licząc) kilkuset sprawdzanych tekstach (w dużej mierze fanowskich, więc często pełnych błędów) takie rzeczy wyłapuję odruchowo. Zwłaszcza jeśli przeszkadzają w czytaniu, a tak nienstety jest w przypadku "Króla wagabundów"...
"Żywe srebro" bardzo mi się podoba i nie chciałabym, żeby w tak przyjemnej książce czaiły się takie rzeczy, więc serdecznie proszę - jednego korektora lub jedno czytanie więcej przed wydaniem...
Ysabell
Przechodzień

Postautor: iontius » 04 lipca 2006, 23:46 - wt

Kupiłem najnowszy tom i mam kilka spostrzeżeń i pytań. Po pierwsze, formatem jest większy od dotychczasowych. Niewiele ale jednak. Czy wydawnictwo nie mogłoby uszanować czytelników i trzymać się raz przyjętej formy? Po drugie, po raz kolejny dostajemy część oryginalnego wielkiego tomiszcza i czytać będziemy bez dostępu do map i indeksu osób który w oryginale jest a u nas znajdzie się zapewne na koncu ostatniego tomu. Czy nie jest możliwe takie edytowanie książek, żeby indeksy itd itp. znajdowały się w tomie pierwszym? nie wierzę, że to dużo więcej roboty.
Tyle narzekań. Poza tym wdzięczny jestem wydawnictwu, ze ten cykl sie ukazuje. Czytanie go daje mi wiele frajdy. Nowe tomy sa regularnie i dobrze (w moim odczuciu) przełożone.
niezadowolony? poskarż się tatusiowi..
iontius
Przechodzień

Postautor: Andrzej Miszkurka » 04 lipca 2006, 23:46 - wt

iontius pisze:Kupiłem najnowszy tom i mam kilka spostrzeżeń i pytań. Po pierwsze, formatem jest większy od dotychczasowych. Niewiele ale jednak. Czy wydawnictwo nie mogłoby uszanować czytelników i trzymać się raz przyjętej formy? Po drugie, po raz kolejny dostajemy część oryginalnego wielkiego tomiszcza i czytać będziemy bez dostępu do map i indeksu osób który w oryginale jest a u nas znajdzie się zapewne na koncu ostatniego tomu. Czy nie jest możliwe takie edytowanie książek, żeby indeksy itd itp. znajdowały się w tomie pierwszym? nie wierzę, że to dużo więcej roboty.
Tyle narzekań. Poza tym wdzięczny jestem wydawnictwu, ze ten cykl sie ukazuje. Czytanie go daje mi wiele frajdy. Nowe tomy sa regularnie i dobrze (w moim odczuciu) przełożone.

Przepraszam za kłopot. W System of the World się poprawimy. Co do innego formatu, to zupełnie inna sprawa. Wygląda na to, że trochę większa jest tylko cześć nakladu (nie wiem jak to jest możliwe), ale druga partia ksiażek, która do nas przyjechała była ok.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Lurker » 26 lipca 2006, 23:46 - śr

próbowalem przeczytac I tom Żywego Srebra, dotarłem do 234 strony i poległem, sam nie wiem- ten pan ma talent, niektóre fragmenty są porywające ale jako całośc po prostu mi brakuje czegoś nieuchwytnego
tego samego dnia kiedy rzucilem Srebro zabrałem sie do Olimpiu Simmonsa-pochłonąłem w dwa dni.
może kiedys jeszcze podejmę próbę wczytania sie w stephensona ale
na razie przede mną stos innych książek
Lurker
Czytacz

Postautor: Artur Chruściel » 26 lipca 2006, 23:46 - śr

Lurker pisze:może kiedys jeszcze podejmę próbę wczytania sie w stephensona ale na razie przede mną stos innych książek

Wczytaj się w coś innego. Najlepiej "Cryptonomicon" albo "Zamieć". Z Quicksilverem jest coś bardzo nie tak.

A.
Artur Chruściel
Asimov

Postautor: ASX76 » 26 lipca 2006, 23:46 - śr

No i jest jeszcze "Diamentowy wiek"...
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Artur Chruściel » 26 lipca 2006, 23:46 - śr

ASX76 pisze:No i jest jeszcze "Diamentowy wiek"...

Ale jeśli się nie wie, komu się poleca, to lepiej zacząć od czegoś innego. Znakomita książka, ale stosunkowo ciężka - łatwo nie wsiąknąć, łatwo się zniechęcić.

A.
Artur Chruściel
Asimov

Postautor: Lurker » 26 lipca 2006, 23:46 - śr

sam nie wiem, może zahaczę o Cryptonomicon ale na razie
jestem zasypany książkami
mam mnóstwo pracy a nie mogę skończyć wspaniałego horroru
Under the Overtree-James'a A. Moore, klimat ja z To KINGA I Letniej Nocy Simmonsa
a dalej POTĘŻNA BIOGRAFIA LOVECRAFTA-LOVECRAFT: A LIFE bite 700 stron
potem unholy dimensions Jeffrey Thomasa- czyli wspanialy zbiór opowiadan o Punktown- ( w klimacie i uniwersum Lovecrafta)
potem Blizna Meville
i taka mala ciekawostka ksiązka w klimacie Armii Boga ( super film)
To Reign in Hell- Steve Burst
już nie mowię o autobiografii Cliva Barkera, The Dark Fantastic, co juz czeka na mnie od roku
Lurker
Czytacz

Postautor: Himura » 07 października 2006, 23:46 - sob

Artur Chruściel pisze:Wczytaj się w coś innego. Najlepiej "Cryptonomicon" albo "Zamieć". Z Quicksilverem jest coś bardzo nie tak.

Pozwolę się nie zgodzić - "Żywe srebro" to naprawdę dobra książka - jak już się przebrnie przez ten I tom! :)
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Lurker » 17 października 2006, 23:46 - wt

próbowalem 3 razy, poddaje się- nie znaczy to ze Stephenson nie jest utalentowany, po prostu nie wchodzi mi
tak zreszta jest z Kayem- jak Zysk wydal Fionawarski Gobelin- tak chyba się nazywal ten cykl-ODRZUCILO MNIE- nie moglem czytać- każde zdanie bylo męką- Kay nie podchodzi mi w 100%
a wracając do Stephensona- na pewno poczynię jeszcze próbę-może w oryginale zabrzmi co ciekawiej? juz taki przypadek mialem z Abaratem- pierwsza częśc po angielsku- p prostu super- z drugą po polsku dalej się meczę-( na pewno część winy ponosi stos innych nieorzeczytanych ksiażek i praca i brak czasu!)
Lurker
Czytacz

Postautor: XlaVoC » 19 października 2006, 23:46 - czw

Troche pechowo wyszło z 'Żywym srebrem'. Podział na trzy tomy jest wyjątkowo niefortunny. Tom pierwszy skutecznie odrzucił wiele osób - mi się podoba, ale obserwując wypowiedzi na różnych forach można dojść do takich wniosków. Fakt, Stephenson rozpędza się powoli. Tom 2 i 3 to już uczta.
Gdyby wyszło to w jednym lub dwóch tomach, to jestem przekonany, że cykl miałby więcej fanów (tak, wiem - względy finansowe etc. na to nie pozwoliły)...
Pozdro, RK
Awatar użytkownika
XlaVoC
Przechodzień

Postautor: iontius » 12 marca 2007, 23:46 - pn

Kiedy następne "Srebro"? Już chyba długo nie ma nowego tomu prawda?
iontius
Przechodzień

Postautor: Shadowmage » 12 marca 2007, 23:46 - pn

"Srebro"? Może źle się wyraziłeś, a może nie wiesz - w każdym razie w zeszłym roku ukazał się "Zamęt" w dwóuch tomach - kontynuacja "Żywego srebra". Natomiast od czerwca do października będzie się ukazywał w następny tom: "System of the World" (w 3 częściach).
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: iontius » 12 marca 2007, 23:46 - pn

Przepraszam. Masz rację. Głupio napisałem. Tak roboczo mówimy o serii w dyskusjach przy piwie. "Zamęt" ma się rozumieć przeczytałem i bardzo mi się podobał. Bardzo. Nie widziałem tylko kiedy kolejna część. Czerwiec daleko ale czekać warto.
iontius
Przechodzień

Postautor: Youkai » 12 marca 2007, 23:46 - pn

iontius pisze:Nie widziałem tylko kiedy kolejna część.

Akurat od tego są też odpowiednie wątki, czyli
Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze oraz
Odpowiedzi na pytania do wydawnictwa. Oczywiście, jak to już wcześniej kilka razy było zauważone, trzeba chcieć poszukać...
'You're gonna carry that weight'
'All that you achieve shall turn to dust in your hands'

Nikt nie mówił, że życie usłane jest różami.
Awatar użytkownika
Youkai
Cthulhu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Neal Stephenson