Cykl Barokowy

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: cortez » 20 grudnia 2011, 23:46 - wt

Himura
Hmmm...skoro nie przeczytałes do konca to chyba cos znaczy... :)

Sędzia
w bibliotece mam wszystkie 8 tomów...chyba poczekam na te 3 w twardej... :)
cortez
Skryba

Postautor: ASX76 » 20 grudnia 2011, 23:46 - wt

Najlepiej skorzystać z usług biblioteki. I w zależności od tego czy książki się spodobają, podjąć decyzję o zakupie (lub nie). Proste jak drut. :wink:
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Himura » 20 grudnia 2011, 23:46 - wt

cortez pisze:Himura
Hmmm...skoro nie przeczytałes do konca to chyba cos znaczy... :)

Znaczy, że ogólnie nie mam czasu na nic :P
To nie są książki, które da się czytać "ciągiem" podobnie miałem z dylogią Simmonsa "Ilion/Olimp", której przeczytanie zajęło mi ponad dwa lata a uważam, że przeczytać zdecydowanie warto
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Rusłan » 20 grudnia 2011, 23:46 - wt

podobnie miałem z dylogią Simmonsa "Ilion/Olimp", której przeczytanie zajęło mi ponad dwa lata a uważam, że przeczytać zdecydowanie warto

Ja "wciągnąłem" Ilion i Olimp w tempie ekspresowym, ale zgadzam się z przedmówcą - warto było. Zresztą kiedyś pytałem o możliwość wydania tego przez MAG-a w twardej oprawie i niestety dostałem odpowiedź negatywną :(
Awatar użytkownika
Rusłan
Bezimenny

Postautor: ASX76 » 20 grudnia 2011, 23:46 - wt

Lepiej niech MAG wyda coś nowego, niż miałby wydawać/wznawiać tylko dlatego, żeby było w twardej oprawie. :roll:
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Elektra » 20 grudnia 2011, 23:46 - wt

ASX76 pisze:Najlepiej skorzystać z usług biblioteki. I w zależności od tego czy książki się spodobają, podjąć decyzję o zakupie (lub nie). Proste jak drut. :wink:

Popieram ASX-a :shock: Cortezie, skoro masz w bibliotece, to korzystaj. I spróbuj nie zrażać się po pierwszej części Żywego srebra.

A, i nie wierzę własnym oczom czytając post powyżej...
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: ASX76 » 21 grudnia 2011, 23:46 - śr

Elektra pisze:
A, i nie wierzę własnym oczom czytając post powyżej...

Jestem za wydaniami w twardej oprawie, jednak nie za cenę nowych książek (oczywiście to jeszcze zależy od tytułów/autorów...). Tym bardziej, że ciągle czekam na wznowienie/ciąg dalszy "Skoków" Donaldsona... :roll:
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: cortez » 21 grudnia 2011, 23:46 - śr

ASX76 i Elektra
Ja nie miałem zamiaru kupować Cyklu barokowego... :)
Chciałem sie dowiedziec czy w ogole zaczynać...wiem wiem..najlepiej samemu sie przekonać czy warto... :wink: , ale i mnie doskwiera brak czasu wiec chciałem sie posiłkować opinią forumowiczów...i jakiś duzych ochów i achów dotyczacych tego cyklu nie zobaczyłem...dlatego zabrałem sie za "Dom burz"
Ian Macleaoda, ale o tym w innym wątku bo znowu mam parę pytań... :)
cortez
Skryba

Postautor: Elektra » 22 grudnia 2011, 23:46 - czw

cortezie --> no to moim zdaniem jak najbardziej warto, chociaż nie jest to łatwa lektura (i ja np. wolę Cryptonomicon). Ja ciągle mam ochotę przeczytać cały Cykl jeszcze raz, ale właśnie czasu nie starcza. A tym razem przeczytałabym jednym ciągiem.

I na pewno wolę Stephensona niż Dom burz.

ASX-ie
--> ja od czterech lat też czekam, ale raczej na luzie (dziwne, że niektórzy nie stracili jeszcze nadziei ;) ).
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: ASX76 » 22 grudnia 2011, 23:46 - czw

Elektra pisze:ASX-ie[/b]--> ja od czterech lat też czekam, ale raczej na luzie (dziwne, że niektórzy nie stracili jeszcze nadziei ;) ).

Wieści zawarte w szkicach wydawniczych pielęgnują złudzenia i nie pozwalają umrzeć nadziei.
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Ciacho » 11 lutego 2014, 23:46 - wt

Hej,

wiadomo coś, w przeciągu jakiego czasu ma być wznowiony cały cykl barokowy? :)
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: samurajgrzes » 04 marca 2014, 23:46 - wt

Ciacho pisze:Hej,

wiadomo coś, w przeciągu jakiego czasu ma być wznowiony cały cykl barokowy? :)

28 Marca Wydawnictwo Mag wypuszcza Żywe Srebro w jednym tomie. Z tego co się dowiedziałem to pozostałe części też zostaną wydane w bieżącym roku.
Awatar użytkownika
samurajgrzes
Przechodzień

Poprzednia

Wróć do Neal Stephenson