Gaiman- ankieta

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Którą z książek uważasz za najciekawszą?

Koralina
4
7%
Nigdziebądź
11
19%
Dym i Lustra
3
5%
Gwiezdny Pył
5
9%
Amerykańscy Bogowie
17
30%
Wilki w Ścianach
0
Brak głosów
Sandman (cała seria)
14
25%
Dobry Omen
3
5%

Liczba głosów : 57

Gaiman- ankieta

Postautor: Laura1658 » 15 sierpnia 2005, 23:46 - pn

Proponuję ankietę na temat książęk Gaimana. Która z nich spodobała się Wam najbardziej?
Laura1658
Skryba

Postautor: Feanor » 15 sierpnia 2005, 23:46 - pn

Zagłosowałem na Nigdziebądzia - świetny pomysł, interesująco opisany, doprawiony odrobiną humoru. Jednak każda książka Gaimana wprowadza do gatunku coś nowego - ciężko jest pomiędzy nimi wybierać.
Feanor
Przechodzień

Postautor: karp » 16 sierpnia 2005, 23:46 - wt

Gwiezdny Pył - nie wiem z jakich powodów, ale ta właśnie książka spośród dzieł Gaimana urzekła mnie najbardziej.

Do ankiety wypadałoby dodać Melindę - tym bardziej, że doczekaliśmy się polskiego wydania, a ilustratorką jest polka Dagmara Matuszak.
karp
Czytacz

Postautor: Laura1658 » 17 sierpnia 2005, 23:46 - śr

Tak, i zapomniałam również o "Dobrym Omenie" :oops: . Ale niestety nie można edytować ankiety.

Edit: Jednak nie zapomniałam!
Laura1658
Skryba

Postautor: karp » 17 sierpnia 2005, 23:46 - śr

Dobry Omen połowicznie jest Gaimanowy, natomiast jeśli zamieszczasz Sandmana, to wypadałoby wspomnieć o innych komiksach z tekstami Neila, a jest ich niemało.
karp
Czytacz

Postautor: Laura1658 » 17 sierpnia 2005, 23:46 - śr

Tak, ale Sandman jest najpopularniejszym komiksem Gaimana w Polsce dlatego umieściłam tylko jego. A wilki w ścianach czy komiksy też można uznać za napisane przez Gaimana połowicznie jako że rysunki odgrywają tam dużą (główną) rolę a jest on autorem tylko scenariusza.
Laura1658
Skryba

Postautor: karp » 18 sierpnia 2005, 23:46 - czw

e tam, kwestia gustu, jeden może uwielbiać Nigdziebądź, a inny Gwiezdny Pył, jednepu podoba się Sandman, a drugiemu Walentynka...
A jeśli nie zaliczać do ankiety komiksów, to nie robić tego wcale, choć bynajmniej nie uważam rysunków za najważniejsze - bynajmniej w Sandmanie.
karp
Czytacz

Postautor: Kotka _mrrr » 23 sierpnia 2005, 23:46 - wt

Nigdziebądź i Bogowie są najłatwiej dostępni to też robi swoje, ale Bogowie to jednak czołówka
Tylko ona cię zbawi, przeklęta i jedyna-
i na gwiazdy wyprawi, rytm święty, mowa inna-
poezja
Awatar użytkownika
Kotka _mrrr
Przechodzień

Postautor: bystrzaq » 25 sierpnia 2005, 23:46 - czw

Ja swój głos oddałem na Nigdziebądź, ale miałem dylemat bo Gwiezdny Pył jest równie dobry, choć klimat całkiem inny.
W obu czarny humor (to co u Gaimana najlepsze) powala na kolana.
W Bogach mi już tego brakowało...
Awatar użytkownika
bystrzaq
Przechodzień

Postautor: Robert » 28 sierpnia 2005, 23:46 - ndz

ja to miałem dylemat między Nigdziebądź/Amerykańscy Bogowie/Sandman... wygrało Nigdziebądź i w sumie niepotrafię powiedzieć dlaczego :) Uwielbiam Gaimana :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Przechodzień

Postautor: toudi » 05 kwietnia 2007, 23:46 - czw

Koraline mam już za sobą od jakiegoś czasu. Całkiem dobra książka, trzyma w napięcie i co najważniejsze nie ludzi. Jest to książka przez przeznaczona dla młodszych czytelników, ale i tego starszego może zainteresować. Jest to opowieść od dziewczynie która razem z rodzicami przeprowadziła się do nowego domu, próbuje odkryć jego tajemnice mroczna aura i dziwaczni lokatorzy tylko pobudzają jej ciekawość. Myślę że warto. narzazie najbardziej spodobali mi się Amerykańscy Bogowie, ale przede mną jeszcze gwiezdny pył
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: lotan » 15 lutego 2010, 23:46 - pn

"Amerykańscy Bogowie". Dobre wrażenie zrobiła na mnie także książka "Chłopaki Anansiego". Natomiast "Nigdziebądź", "Koralina" i "Gwiezdny pył" to, niestety, spore rozczarowanie - zwłaszcza ta pierwsza. Ogólnie Gaiman jakoś nie do końca do mnie przemawia, nie jestem pewien, co wyjątkowego ludzie widzą w jego prozie.
lotan
Czytacz

Postautor: toudi » 16 lutego 2010, 23:46 - wt

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów tego autora - we wczorajszym wpisie na blogu, Gaiman oficjalnie potwierdził swoją wizytę w Polsce. O tym, że pojawi się w kraju czytelnicy bloga wiedzieli już od dawna - Gaiman wielokrotnie wspominał, że udaje się w podróż po Europie, by spotkać się ze swoją narzeczoną Amandą Palmer z zespołu Dresden Dolls, która aktualnie przebywa na tournée swojej solowej płyty "Who Killed Amanda Palmer" na Antypodach - jednakże dopiero ten wpis potwierdził spotkanie autora z miłośnikami jego książek.
Jak to Gaiman ujął "(...)informacje o Warszawie i Moskwie (będę w obu miejscach w tygodniu po 22 Marca) jeszcze się pojawią..."
Pozostaje więc tylko czekać na oficjalną notkę w zakładce "Gdzie jest Neil" na oficjalnej stronie autora.
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: snufkin » 06 stycznia 2011, 23:46 - czw

Zdecydowanie Amerykańscy Bogowie- ze względu na barwność bóstw tam przedstawionych, nawiązanie do mitologii, szamaństwa i Bór wie czego tam jeszcze.
Ale jak dla mnie każdą książkę Gaimana warto przeczytać- choć zauważyłam, że zazwyczaj albo się tego autora kocha albo nienawidzi.
snufkin
Przechodzień

Postautor: MaciekM » 31 stycznia 2014, 23:46 - pt

Zdecydowanie warto przeczytać wszystkie pozycje Gaimana, oddałem głos na "Dobry Omen" z sentymentu (po raz pierwszy poznałem nazwisko Gaiman) i dlatego że uwielbiam Pratchetta, oczywiście Gwiezdny Pył i Amerykańscy Bogowie i, jak napisałem na wstępie, każda pozycja, są warte przeczytania.
"Nie pozwól mi się zatrzymywać - rzekł Patrycjusz" internet bez umowy i limitów http://airmax.pl/klienci_ind/internet/?prepaid
MaciekM
Przechodzień

Wróć do Neil Gaiman