Księga cmentarna

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Księga cmentarna

Postautor: Himura » 08 września 2008, 23:46 - pn

W sieci pojawiła się okładka do polskiego wydania najnowszej książki Gaimana:
Obrazek

Z notki wydawcy:
Na aukcji internetowej w ebay.com za prawo do umieszczenia na nagrobku swojego imienia i nazwiska pewien internauta zapłacił 3 383 USD. Nagrobek zaś pojawia się w najnowszej książce Neila Gaimana pt.: Księga cmentarna. Księga cmentarna ukaże się w Polsce 3 października. Ta książka jest owiana mrocznym klimatem – akcja rozgrywa się na cmentarzu, a głównym bohaterem jest niezwykły chłopiec – Nik, który jest jedynym żyjącym mieszkańcem cmentarza. Wychowany od maleńkości przez duchy i innych jego rezydentów, nauczył się dawno zapomnianych zwyczajów od swoich opiekunów oraz technik znanych jedynie duchom, jak choćby zdolności Znikania. Czy wychowany przez duchy chłopiec doświadczy cudów i terroru żywych i umarłych?

Ta mrożąca krew w żyłach opowieść Gaimana jest pierwszą powieścią dla młodzieży od czasu wydania międzynarodowego bestsellera Koralina. I podobnie jak Koralina, Księga cmentarna z pewnością oczaruje i zaskoczy zarówno młodych czytelników, jak i legiony jego stałych dorosłych fanów.

Pomysłodawcą grupowej aukcji charytatywnej jest Neil Gaiman, który za 3.5 tysiąca dolarów sprzedał na eBay.com nazwę liniowca występującego w jego poprzedniej powieści Chłopaki Anansiego

Info za Katedrą
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: maniek » 09 września 2008, 23:46 - wt

już odliczam dni do premiery. tydzień temu przeczytałem zbiór opowiadań "m jak magia", gdzie można znaleźć opowiadanie zapowiadające "księgę..." i przypadło mi do gustu i czekam na więcej. do okładki nie jestem zbytnio przekonany, może " na żywo" będzie się lepiej prezentować, a szkoda iż zachodnia wersja okładki nie została wykorzystana do polskiego wydania :)
maniek
Przechodzień

Postautor: Himura » 30 września 2008, 23:46 - wt

Na Katedrze przeczytać można przedpremierową recenzję najnowszej książki Gaimana, autorstwa Tigany:
http://katedra.nast.pl/artykul/3522/Gai ... cmentarna/
Przyznam się szczerze, iż "Księga cmentarna" nie była na mojej liście zakupów, ale po przeczytaniu tej recenzji chyba jednak się na niej znajdzie.

EDIT: :)
Ostatnio zmieniony 30 września 2008, 23:46 - wt przez Himura, łącznie zmieniany 2 razy
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Tomasz_FK » 30 września 2008, 23:46 - wt

Himura pisze:recenzję książki autorstwa Tigany:

Już myślałem, że to książka autorstwa Tigany, a to recenzja. Rozczar. :wink:
Tomasz_FK
Czytacz

Postautor: Nekroskop » 02 października 2008, 23:46 - czw

Kolejna recenzja na portalu Histmag.org: http://histmag.org/?id=2109
"–Pewnego dnia, Locke Lamora...–zaczął– Pewnego dnia spieprzysz coś tak bezprzykładnie, tak niesamowicie, tak...porażająco, że niebo zapłonie, księżyce zatańczą, a bogowie będą ze śmiechu srali kometami."
Awatar użytkownika
Nekroskop
Czytacz

Postautor: Himura » 30 października 2008, 23:46 - czw

I na Esensji pojawiła się recenzja:
http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=6219
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Himura » 28 listopada 2008, 23:46 - pt

Kolejna recenzja na Esensji, tym razem autorstwa Anny Kańtoch:
http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=6421
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Pallas » 12 marca 2009, 23:46 - czw

Fajna książeczka, naprawdę wciąga. Na końcu łza mi się w oku zakręciła - po prostu jakoś smutno mi się zroniło, że w życiu Nika zaszły takie zmiany. Za to ataku śmiechu dostałam czytając opis zemsty poety :D
Awatar użytkownika
Pallas
Puszkin

Postautor: alan.stark » 09 września 2013, 23:46 - pn

ja jak to czytałem miałem podobne uczucia.
[url=http://www.awaria24.com.pl:q3ybm3nr]www.awaria24.com.pl[/url:q3ybm3nr]
[url=http://www.awaria24.com.pl/slusarz-krakow.html:q3ybm3nr]ślusarz kraków[/url:q3ybm3nr] oferujemy ci nasze usługi.
alan.stark
Przechodzień

Postautor: Ciacho » 24 lutego 2014, 23:46 - pn

Obrazek

Kolejna ładna okładka do Gaimana. Świetnie będą się te trzy książki prezentować obok siebie. :)

Po raz kolejny Mag-u dzięki. : )
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Sebek » 24 lutego 2014, 23:46 - pn

Bardzo fajna! Rowniez stanie i u mnie obok "Amerykanskich bogow" i "Chlopakow Anansiego" w nowych wydaniach.
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Re:

Postautor: Orochimaru » 31 października 2014, 23:46 - pt

Sebek pisze:Bardzo fajna! Rowniez stanie i u mnie obok "Amerykanskich bogow" i "Chlopakow Anansiego" w nowych wydaniach.

Także i u mnie ;)
Co do samej książki uważam ją za bardzo ale to bardzo dobry kawałek literatury.
Z pozoru książka dla dzieci...no prawie - w każdym razie jednak dla młodego czytelnika.
Niemniej czytając ją sam czułem się nie traktowany jak dzieciak lecz bardziej przeniesiony w krainę dzieciństwa - chodzi mi o to postrzeganie i magiczność całej historii.
Uogólniając można napisać, że mamy do czynienia z książką dla każdego, a gdy podrapiemy paznokciem i dotrzemy do wnętrza....dla mnie najlepsza książka Gaimana jaką dotąd przeczytałem.
Awatar użytkownika
Orochimaru
Mistrz Pióra

Wróć do Neil Gaiman