Ekranizacje książek Gaimana

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Ekranizacje książek Gaimana

Postautor: Tigana » 08 marca 2006, 23:46 - śr

Przglądałem sobie właśnie stronę " Nowej Gildii", patrzę i oczom nie wierzę
W przyszłym roku ruszą zdjęcia na planie filmowym "Gwiezdnego pyłu" Neila Gaimana. W obsadzie min: Robert de Niro i Michael Pfeiffer- zapowiada się ciekawie.
Szczegółytutaj
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2007, 23:46 - wt przez Tigana, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Gość » 08 marca 2006, 23:46 - śr

Gildia źle podała, zdjęcia ruszają w maju tego roku (2006).
pozdrawiam
JR
Gość

Postautor: Tigana » 09 marca 2006, 23:46 - czw

Anonymous pisze:Gildia źle podała, zdjęcia ruszają w maju tego roku (2006).
pozdrawiam
JR

Im szybciej tym lepiej :P Michael Pfeiffer mogłaby zagrać Unę lub czarownicę, a Robert de Niro Władcę Cytadeli Burz. Nie kojarzę reszty aktorów- pewnie młodzież do roli Tristrana i Gwiazdy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Laura1658 » 09 marca 2006, 23:46 - czw

Byłoby fajnie gdyby zekranizowali "Gwiezdny Pył". Ale w sumie to sama nie wiem bo czytałam kiedyś, że nają nakręcić "Koralinę", "Death:The High Cost Of Living" i "Dobry Omen" a na razie nic z tego... :(
Laura1658
Skryba

Postautor: Tigana » 10 marca 2006, 23:46 - pt

Laura1658 pisze:Ale w sumie to sama nie wiem bo czytałam kiedyś, że mają nakręcić "Koralinę", "Death:The High Cost Of Living" i "Dobry Omen" a na razie nic z tego... :(

O "Death..." też mi się coś obiło o uszy.Póki co Gaiman pracuje nad scenariuszem do filmu "Black Hole" .
:arrow: Szczegóły
P.S
Właśnie przeczytałem w "Telegazecie TVP 2", że de Niro wcieli się w "Gwiezdnym pyle" w postać gwiezdnego pirata - nic dodać, nic ująć :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Nightchill » 10 marca 2006, 23:46 - pt

Link, który podałeś Tigana, mi jakoś nie działa. Sądząc po obsadzie, będzie to raczec dość wysokobudżetowa pozycja. Myślę, że zrobią z tego bajkę (w końcu to jest bajka), tylko że dla małych dzieci. Nie żebym miała za złe, bo nie jestem fanką tej powieści.
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Tigana » 10 marca 2006, 23:46 - pt

Linki 'tutaj" i "szczegóły" powinny chodzić ("Gildia" trochę dziwnie się ładuje i chwilkę trzeba poczekać) . "Gwiezdny pirat"- nie jest linkiem.
Czy to będzie film dla dzieci ? Gosciu, który ma być rezyserem do tej pory wyprodukował "Porachunki" i "Przekręt" G. Ritchiego i wyreżyserował film "Przekładaniec" też o angielskiich gangsterach. Czyżby się szykował Gaiman a'la Tarantino ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

A propos obsady "Gwiezdnego Pylu"

Postautor: Halabardnik » 10 marca 2006, 23:46 - pt

Claire Danes to Julia z "Romea i Julii" Baza Luhrmanna i glowna ludzka bohaterka trzeciego "Terminatora". No i glos ksiezniczki Mononoke w wersji anglojezycznej 8)
H.
Halabardnik
Cthulhu

Postautor: toudi » 22 marca 2007, 23:46 - czw

Na Blogu Gaimana ukazał się Link do oficjalnej strony. Zapowiada się interesująco, zrobione z rozmachem, a by tylko nie przesadzonym. Bo na o tandetny przepych czasem nie łatwo
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: Himura » 23 marca 2007, 23:46 - pt

Strona jest ładna, ale na razie poza galerią zdjęć i podstawowymi informacjami za dużo tam nie ma. Czekam na trailer :)
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Haeive » 23 marca 2007, 23:46 - pt

Ostatnio w "Metro" czytałam, że Gaiman powiedział o tej ekranizacji coś w stylu: "To będzie albo wielka klapa albo wielki sukces", ale nie mam niestety tej gazety, bo mi zamokła w kiepskich warunkach atmosferycznych i wyrzuciłam ją. Poza tym mają kręcić coś na podstawie któregoś komiksu współtworzonego przez niego, ale niestety nie doczytałam tego wywiadu czy co to tam było... :P :wink:
~ Nie ma emocji, jest spokój
Nie ma ignorancji, jest wiedza
...Nie ma śmierci, jest Moc ~
Awatar użytkownika
Haeive
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Himura » 24 marca 2007, 23:46 - sob

Tutaj oficjalny zwiastun filmu.
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Irian » 03 kwietnia 2007, 23:46 - wt

Haeive pisze:Ostatnio w "Metro" czytałam, że Gaiman powiedział o tej ekranizacji coś w stylu: "To będzie albo wielka klapa albo wielki sukces", ale nie mam niestety tej gazety, bo mi zamokła w kiepskich warunkach atmosferycznych i wyrzuciłam ją.

To było na temat "Beowulfa". Cytat z "Metra": "Gorzej z 'Beowulfem' - specjaliści pracują nad efektami specjalnymi. One zadecydują, jak film będzie wyglądał. Szczerze, to w przypadku tej produkcji widzę tylko dwie opcje - albo będzie gigantycznym sukcesem, albo totalną porażką."
Wcześniej Gaiman wypowiada się na temat ekranizacji "Gwiezdnego pyłu", że strasznie mu się podobała. De Niro był zabawny, a Michelle Pfeiffer przerażająca.
No cóż... Pożyjemy, zobaczymy ;)

Na razie widzę, że osoby, które czytały książkę są nieco zaskoczone i rozczarowane, gdy tymczasem ludzie, którzy książki nie czytali są zachwyceni.

A jak Wasze wrażenia po obejrzeniu trailera?
Irian
Przechodzień

Postautor: Tigana » 03 kwietnia 2007, 23:46 - wt

Tutaj jest link do oficjalnej strony filmu.
Po obejrzeniu trailera jestem mocno zdziwiony - szczególnie rolą Roberta de Niro - nie przypominam sobie takiego pana w filmie. Kiedy dowiedziełem się o jego udziale w filmi poyślałem, ze będzie grał jednego z synów władcy Cytadeli Burz. Reszta mniej więcej się zgadza - chociaż ten sterowiec wygląda trochę nie z tej bajki. No i zapowiada sie na więcej akcji niż w książce. Moze być ciekawie, ale nie musi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: MadMill » 13 kwietnia 2007, 23:46 - pt

Coś z innej beczki. W tym roku pojawi się audiobook Gwiezdnego Pyłu, czytany przez Artura Barcisia. Tutaj link do strony wydawnictwa, jest też fragment audiobooka. Mnie się nie podoba szczerze. Głos mi nie pasuje do książki, za dużo w tym emocji, nie nadaje się.
MadMill
Bezimenny

Następna

Wróć do Neil Gaiman