Wznowienia

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: iontius » 12 marca 2007, 23:46 - pn

JR
Nie jestem specjalistą. Być może masz rację. Zwyczajnie się zezłościłem. Moim zdaniem co innego poprawić w nowym wydaniu błędy czy prostowac jakieś nieścisłości, a co innego napisać nowe zakończenie. W kinie to rzeczywiście popularne, jednak w literaturze chyba nie aż tak częste. A może to zakończnie nie jest inne tylko uzupełnia, dokładniej coś wyjasnia? Spojrzę w empiku.
Na reżyserskim "Bladerunnerze" się nie zawiodłem. Na "Czasie apokalipsy" też nie. Tu stawiam poprzeczkę panie Gaiman.
niezadowolony? poskarż się tatusiowi..
iontius
Przechodzień

Postautor: toudi » 25 marca 2007, 23:46 - ndz

Niech mi ktoś oświeci. Jak jest różnica w nowym wydaniu AB (oprócz okładki i poprawionego tłumaczenia) przeczytałem i albo jestem ślepy albo tak pamięć szwankuje ze nie zauważyłem żadnej istotnej zmiany. Miało być 30 stron więcej i alternatywne zakończenie. Książka wydana zresztą bardzo ładnie, a poprawa tłumaczenia to aż się prosiła bo "Historie" Herodota doprowadzały mnie do białej gorączki, teraz są "Dzieje" co nie bardzo cieszy
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: iontius » 31 lipca 2007, 23:46 - wt

toudi:
Jak stawiasz - nikt oprócz Ciebie nie przeczytał i dlatego nie ma przez tyle miesięcy odpowiedzi na pytanie, które zadałeś, czy też zwyczajnie nie ma różnicy i dlatego taka cisza na forum?
niezadowolony? poskarż się tatusiowi..
iontius
Przechodzień

Postautor: ASX76 » 01 sierpnia 2007, 23:46 - śr

Cisza być może wynika stąd, że zainteresowani mają poprzednie wydanie "AB" i nie chce im się wydawać dodatkowej kasy po to, żeby przeczytać troszkę stron więcej. :P
Zakończenie "AB" (w poprzednim wydaniu) mnie nie rozczarowało i jakoś nie uśmiecha mi się w tym konkretnym przypadku powtórny zakup niemalże tego samego, nawet w HC. Lubię prozę Gaimana, ale bez przesady. :P Za to komiksy, w szczególności "Sandmana" uwielbiam. :D
Moim zdaniem Gaiman jako scenarzysta komiksowy sprawdza się znacznie lepiej, niż autor powieści.
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Tigana » 22 marca 2008, 23:46 - sob

Ostatnio wyszło wznowienie autorskiej wersji "AB" w miękkiej okładce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: kendo » 10 listopada 2009, 23:46 - wt

Witam

Mam tą wersję Amerykańskich Bogów. 462 strony, twarda oprawa, wersja autorska.
Co to za inne wydanie??? Aż 608 stron, miękka oprawa, wersja autorska i nieco mniejszy format. Czy to dokładnie ta sama wersja i tylko mniejszy format sprawił, że zamiast 462, jest 608 stron??? A może są jednak jakieś róznice w treści...?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
kendo
Przechodzień

Postautor: Tigana » 10 listopada 2009, 23:46 - wt

Z tego co pamiętam ta sama. Pewne różnice są tylko pomiędzy wydaniem I (droga i piorun na okładce) a tym, które ty posiadasz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Re: Wznowienia

Postautor: Psychonauts » 02 maja 2014, 23:46 - pt

Które książki Gaimana wydane są tak jak ci "amerykańscy Bogowie" (http://ecsmedia.pl/c/amerykanscy-bogowi ... 612601.jpg) . Mam
Gwiezdny pył, Niegdziebądź, Amerykańskich i wiem że brakuje mi Chłopaków i Koraliny. Czy po za tymi książkami są jeszcze jakieś wydane w ten sposób?
Awatar użytkownika
Psychonauts
Skryba

Postautor: ASX76 » 03 czerwca 2014, 23:46 - wt

Psychonauts pisze:W takim razie musieli zrobić z dwoma okładkami, skoro ty masz całkiem szarą a dzisiaj widziałem tą brązową. Po za tym noże na okładkach się różnią :D

Hehe, no to w takim razie ciekawe rzeczy się porobiły z tym Gaimanem. :D
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Orochimaru » 31 października 2014, 23:46 - pt

Czy będzie coś jeszcze wznawiane (poza Nigdziebądź)?
Jeśli tak to kiedy i co?
Awatar użytkownika
Orochimaru
Mistrz Pióra

Poprzednia

Wróć do Neil Gaiman