Wznowienia

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Wznowienia

Postautor: Spriggana » 10 lutego 2006, 23:46 - pt

MAG idąc za ciosem czyli Chłopakami Anansiego wznowi (z nowymi okładkami) :arrow: Nigdziebądź i :arrow: Gwiezdny pył. Według Merlina obie książki ukażą sie 3 marca, być może jednak będzie tak samo jak z premierą - od 24 lutego w Empikach, od 3 marca wszędzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Maly » 11 lutego 2006, 23:46 - sob

niedawno kupilem Nigdziebadz i jak przeczytalem ta wiadomosc to sie zmartwilem, ale jak zobaczylem okladke to nie zaluje zakupu...

gwiezdny pyl widze tez nie ma swietnej okladki, ale kupie ta wersje (ciekawe jak rozwiaza problem, w niektorych ksiegarniach beda dostepne obie wersje? czy wymienia im? :) )
Awatar użytkownika
Maly
Puszkin

Postautor: MadMill » 20 marca 2006, 23:46 - pn

Nowe okladki sa w stylu tej z Chlopakow Anansiego i powiem szczerze, ze chyba sa ladniejsze. Ja mam stare wydania kupione juz jakis czas temu i mam do nich sentyment.
MadMill
Bezimenny

Postautor: Tigana » 20 marca 2006, 23:46 - pn

MadMill pisze:Nowe okladki sa w stylu tej z Chlopakow Anansiego i powiem szczerze, ze chyba sa ladniejsze.

Patrząc na okładki wznowień w tym min. "Dymu i luster" wyd II poprawione mam wrażenie, ze "Mag" chce ujednolicić okładki ksiażek Gaimana. Wszyskie łączy sposób malowania troszkę jakby pociągnięty akwarelą, rozmazany, subtelny :shock:
Zniknął też napis : "Andrzej Sapkowski przedstawia" (chyba)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Tigana pisze:Zniknął też napis : "Andrzej Sapkowski przedstawia" (chyba)

Wlasnie zniknal, czy nie? Ujednolucenie nie jest czyms zlym, po prostu wszytskie ksiazki Gaimana beda mialy podobne okladki, w podobnym stylu i beda na polkach z dala widoczne :wink: .
MadMill
Bezimenny

MadMill pisze:Wlasnie zniknal, czy nie?

Ja go nie widzę :wink: Troszke szkoda bo to był jakiś wyróżnik, który mógłby zachęcić miłośników Gaimana do przeczytania innych pozycji z tej serii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Ostanio nie wychodza ksiazki z tym opisem, moze kontrakt sie skonczyl Sapka i juz nie promuja jego imieniem kisazek, ale to pytanie do wydawnctwa.
MadMill
Bezimenny

MadMill pisze:Ostanio nie wychodza ksiazki z tym opisem, moze kontrakt sie skonczyl Sapka i juz nie promuja jego imieniem kisazek, ale to pytanie do wydawnctwa.

Jeszcze "Wybranka Kusziela" miała ten napis, nie wiem jak się rzecz ma z "Powietrznymi okrętami"
p.s
"Okręty" są prawie na pewno bez tego hasła, trzeba poczekać na HAydon
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Nightchill » 21 marca 2006, 23:46 - wt

Tak się składa, że mój egzemplarz "Powietrznych okrętów" jest polecany przez Sapkowskiego :P.
Wydaje mi się, że jeśli nawet wygasł mu kotrakt na polecanie, to jak już raz cos polecił, to chyba można to dalej drukować na okładce, nie?
Btw, czy nowa okładka "Dymu...", to <<ta>>? Wydaje mi się, że stos tego widziałam ostatnio w Empiku, a polecane jest.
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: MadMill » 21 marca 2006, 23:46 - wt

Tak i nie. To drugie wydanie, ale wyszlo jakis czas temu juz.
MadMill
Bezimenny

Postautor: Tigana » 21 marca 2006, 23:46 - wt

Nightchill pisze:Tak się składa, że mój egzemplarz "Powietrznych okrętów" jest polecany przez Sapkowskiego :P.

Oglądałem tą okładkę na stronie "Mag-a" i nie zuważyłem napisu
Nightchill pisze:Btw, czy nowa okładka "Dymu...", to <<ta>>?

Tak chodziło mi o wydanie II rozszerzone z tą nieco rozmazaną buziuchną. I na 100% jest polecane przez AS.
p.s
Jak dla mnie to "Blind Guardian' pasuje do wszystkiego :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: iontius » 12 marca 2007, 23:46 - pn

"limitowana wersja autorska, rozszerzona o dodatkowy materiał najsłynniejszej powieści Neila Gaimana" to z merlina

wydawnictwo mag wydaje specjalna wersję autorską, rozszerzoną o unikalny materiał" to z tej strony

Lubię czytać Gaimana, kupuję też sporo książek. Kiedy zobaczyłem zapowiedź tej, zagotowało się we mnie. Rozumiem wydanie nowej ładniejszej "Koraliny". OK. Ale grzebanie w treści książek? Czy ktoś mógłby wytłumaczyć nam czytelnikom na czym dokładnie polega (i z czego się wzięła) różnica między "Bogami.." których mam na półce a tymi, których teraz nie kupię? Jak rozumiem moja wersja została w jakiś sposób ocenzurowana. Przez polskiego wydawcę, czy przez złych ludzi z zachodu ograniczających Gaimana? A może niepotrzebnie się denerwuję bo to sam auto postanowił, że dopisze dwa zdania żeby powstała Nowa Pełniejsza Wersja? Tak czy siak czuję się zawiedziony. Mam wrażenie, że kupując ksiażkę tracę. Wystaczy poczekac pół roku i na półce pojaiw się Lepszy Model. Przecież to nie komputery. To literatura. Sztuka jakby nie było.
niezadowolony? poskarż się tatusiowi..
iontius
Przechodzień

Postautor: Shadowmage » 12 marca 2007, 23:46 - pn

W skład nowego wydania wchodzi ok. 30 stron tekstu - nowe fragmenty i zakończenie. A kto jest winny? Zdaje się, że autor - z tego co pamiętam, to ta wersja ukazała się na zachodzie koło 2004 roku.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: iontius » 12 marca 2007, 23:46 - pn

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź Shadowmage. Widżę, że z pretensjami o brak szacunku dla czytelników trzeba do "wielkiego mistrza" a nie do wydawców. Dopisywanie nowego zakończenia to zupełnie nie fair..
niezadowolony? poskarż się tatusiowi..
iontius
Przechodzień

Postautor: JR » 12 marca 2007, 23:46 - pn

Nie jest moją intencją usprawiedliwianie autora, ale takie postępowanie nie jest wyjątkiem. W filmie mamy także wersje reżyserskie, producenckie, wersje pełne, skrócone kinowe itp. A jeśli mówimy o literaturze to nasz rodzimy pisarz Feliks Kres, także poprawiał swoje książki i poszczególne wydania różnią się. Myślę, że nie ma to nic wspólnego z brakiem szacunku do czytelnika a wręcz odwrotnie.
JR
Redaktor

Następna

Wróć do Neil Gaiman