Chłopcy Anansiego?

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Chłopcy Anansiego?

Postautor: Agatha » 25 grudnia 2005, 23:46 - ndz

Witam,
czy "Chłopcy Anansiego" rzeczywiście ukażą się w styczniu czy może termin wydania kolejnej książki Gaimana znowu się zmienił?
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź,pozdrawiam Agatha
Agatha
Przechodzień

Re: Chłopcy Anansiego?

Postautor: Tigana » 28 grudnia 2005, 23:46 - śr

Agatha pisze:Witam,
czy "Chłopcy Anansiego" rzeczywiście ukażą się w styczniu czy może termin wydania kolejnej książki Gaimana znowu się zmienił?

Radzę uzbroić się w cierpliwość, najwcześniej 'Chłopcy" pojawią się w czerwcu. W zapowiedziach jest jeszcze jedna książka dla dzieci
Dzień, w którym wymieniłem Tatę na 2 złote rybki (The Day I Swapped My Dad for Two Goldfish) – Neil Gaiman, Dave McKea - marzec oraz
Fragile Things - ponoć nowy zbiór opowiadań, ale nie jestem pewien.
Informacje podaję za "Esencją"- dział Książki- Zapowiedzi , więc może jeszcze coś się zmieni :D
p.s
na dniach ma pokazać się oficjalny rozkład jazdy "Maga"
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Gość » 28 grudnia 2005, 23:46 - śr

Mają błędne dane, Chłopcy Anansiego zostaną wydani 24.02.2006.
JR
Gość

Postautor: Tigana » 09 stycznia 2006, 23:46 - pn

Właśnie przeczytałem pierwszy fragment i sam nie wiem co o tym sądzić.
Chciałem żeby ta książka była pisana w stylu "Amerykańskich bogów" a teraz mam pewne wątpliwości co do tej książki. Liczę,że kolejne fragmenty je rozwieją.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Nightchill » 14 marca 2006, 23:46 - wt

Tigana pisze:Właśnie przeczytałem pierwszy fragment i sam nie wiem co o tym sądzić.
Chciałem żeby ta książka była pisana w stylu "Amerykańskich bogów" a teraz mam pewne wątpliwości co do tej książki. Liczę,że kolejne fragmenty je rozwieją.

W stylu "Amerykańskich Bogów" to być nie miało z założenia. Miało być lekkie i zabawne. Mnie też fragment nie zachwycił.
Czy ktoś już przeczytał i może coś powiedzieć? Mimo wszystko jestem ciekawa.
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Tigana » 14 marca 2006, 23:46 - wt

Nightchill pisze:Czy ktoś już przeczytał i może coś powiedzieć? Mimo wszystko jestem ciekawa.

Do "Chłopców Anansiego" podszedłem dosyć nieufnie. Osobiście wolę Gaimana na serio niż wesoło, ale to kwestia gustu Obawiałem sie czegoś na kształt "Nigdziebądź" - według mnie najbardziej rozreklamowanej a zarazem najsłabszej ksiażki Gaimana. Na szczęście jest dużo lepiej chociaż na pierwszym miejscu w moim prywatnym rankingu pozostaną "Amerykańscy bogowie" (2 miejsce "Gwiezdny pył" , 3 pozycja "Dym i lustra" ). Niemniej po książce tak zachwalanej przez "Gazetę Wyborczą" czy Galvara oczekiwałem czegoś więcej.
Ksiażkę czyta się dobrze, jest tu sporo fajnych scen (sabat carownic ), niesamowitych postaci (Kobieta-Ptak),dużo czarnego humoru , no i bajki o Anansim, czegoś tu jednak zabrakło. Nie wiemy tak naprawdę nic o Spiderze np: co wcześniej porabiał. Brakowało mi też trochę bogów w naszym świecie. Końcówka też specjalnie nie rzuca na kolana.
Zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego Paulina Braiter nie przetłumaczyła na Polski imienia SPIDER :arrow: PAJĄK Przecież w "Amerykańskich bogach" był CIEŃ a nie SHADOW
Cała dyskusja na ten temat i linki
tutaj
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Laura1658 » 14 marca 2006, 23:46 - wt

A mi się bardzo podobało. Moja ulubiona obok "Amerykańskich Bogów" książka. I w przeciwieństwie do wymienionej wyżej żaden fragment mnie nie znudzil.
Laura1658
Skryba

Postautor: Tigana » 14 marca 2006, 23:46 - wt

Laura1658 pisze:A mi się bardzo podobało. Moja ulubiona obok "Amerykańskich Bogów" książka. I w przeciwieństwie do wymienionej wyżej żaden fragment mnie nie znudzil.

Osobiście wolę Gaimana na serio, ale to kwestia gustu. Z tego co pamiętam to przy "Amerykańskich bogach" się nie nudziłem. Przy tej ksiażce mam żal, że autor nie wykorzystał lepiej stworzonego przez siebie uniwersum. W "Chłopcach" mamy tylko do czynienia z mitologią afrykańska a zupełnie są pominięci "bogowie" z Europy czy innych części świata. A szkoda.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: MadMill » 20 marca 2006, 23:46 - pn

Chlopaki Anansiego - ksiazka swietna. Nie jest jednak lepsza od poprzedniczki, ale pomysl fajny i wykonanie tak samo. Moze ta ksiazka nie jest na serio ale czy mozna sie przy niej nudzic? Tak prawde mowiac liczylem na cos bardzej pokaznego ilosciowo(wiecej stron), ale coz krociutka i przeczyalem w jeden dzien, byla fajna i Gaiman znowu ma u mnie plusa.
Tigana ta ksiazka jest o afrykanskim bogu, wiec komu potrzebne w niej sa bostwa europejskie?
MadMill
Bezimenny

Postautor: Tigana » 20 marca 2006, 23:46 - pn

MadMill pisze:Tigana ta ksiazka jest o afrykanskim bogu, wiec komu potrzebne w niej sa bostwa europejskie?

A czemu nie ? Ja spodziewałem się czegoś bardziej w stylu "Amerykańskich bogów" i dlatego brakowało mi "innych bogów".
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: MadMill » 20 marca 2006, 23:46 - pn

No tak, ja tez sie czegos innego spodziewalem, ale ta ksiazka nie byla zadna kontynuacja jak gdzieniegdzie mozna bylo przeczytac. To oddzielna, zupelnie nie zwiazana z Amerykanskimi powiesc. Powiesc o bogu pajaku, ktory wywodzil sie z Afryki, nie z Europy, a Anglia, USA i wyspa na morzu karaibskim(zapomnialem nazwy) to tylko miejsce gdzie sie akcja toczy.
MadMill
Bezimenny

Postautor: Nutiliel » 17 kwietnia 2006, 23:46 - pn

Właśnie skończyłam czytać. Jak narazie niemogę się do końca zdecydować co myśle o tej książce. Czytało mi sie dobrze więc jest to całkiem przyjemna lektura jednak nie porywa tak jak niektóre książki chociaż troszku można się czasami porwać w niektórych momentach. Z opinii tu występujących wywnioskowałam, że muszę się wziąć za "Amerykańskich bogów" :D
Kodoku ni shisu, yueni kodoku -
Jesteśmy sami, bo w samotności umieramy -
Dir en Grey
Awatar użytkownika
Nutiliel
Bezimenny

Postautor: Galvar » 16 czerwca 2007, 23:46 - sob

Tigana pisze:Niemniej po książce tak zachwalanej przez "Gazetę Wyborczą" czy Galvara oczekiwałem czegoś więcej.
Bez przesady. Co to ja, jakiś autorytet czy co? ;)

"Chłopaki Anansiego" były moim pierwszym przeczytanym spotkaniem z Gaimanem. W sumie dość przypadkowym bo dostałem ich w urodzinowym prezencie od kolezanki, która zapamiętała, że jej kiedyś tę książkę pokazywałem. Niemniej jednak był to prezent bardzo udany i cieszę się, że akurat w takiej formie go dostałem. :) Więcej szczegółów znajdziecie na jego temat tutaj.
Galvar, mag z charakterem. ;)
Awatar użytkownika
Galvar
Asimov

Postautor: toudi » 06 sierpnia 2007, 23:46 - pn

Dziwna ta książka. Niby dość ciekawa, pomysłowa i zrobiona dobrze. Ale czuć jakiś niedosyt no bo po Gaimanie można by się czegoś lepszego spodziewać. Chyba to ze Chłopcy są w świecie amerykańskich bogów powiększyło moje oczekiwania. Spodziewałem się czegoś podobnego, z głęboką treścią. Dostałem za to lekturę ciekawą ale bez jakiś podniosłych treści.
Pewne rzeczy było już dość przewidywalne. Co mi się spodobało to udany klimat który momentami był dość mroczny.
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: Tigana » 03 marca 2008, 23:46 - pn

Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Następna

Wróć do Neil Gaiman