M jak Magia

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

M jak Magia

Postautor: toudi » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:
MARZEC
Hobb Szalony statek 1
Gaiman Amerykańscy bogowie (wersja autorska)
Gaiman M jak Magia (premiera światowa)
Moore Brudna robota

Wkrótce ukaże się M jak Magia. ciekawi mnie potwornie, co to będzie ?

macie jakieś przecieki ?

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: Himura » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

Niestety żadnych.
Ja czekam głównie na "Amerykańskich Bogów" w hard coverze.
A co do tej pozycji to zobaczymy jak stan funduszów pozwoli.
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Hajdamaka » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

Jak w edycji polskiej utrzymuja okladke to lykam bez wahania.
HC Amerykanskich Bogow tez bym kupil... tylko jestem ciekaw ceny ;]

PS: Swoja droga, niechcacy wyszlo Gaimanowi fajne nawiazanie do polskiej popkultury :) M ja Mi.. tfu, Magia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hajdamaka
Bezimenny

Postautor: toudi » 27 lutego 2007, 23:46 - wt

Pojawiła się polska okładka

Obrazek

MAG napisał
Nowy zbiór opowiadań przeznaczony jest nie tylko dla dorosłych ale również dla młodszych czytelników.1

Szkoda że tylko tyle, książka ma się ukazać za kilka dni a informacji podano bardzo niewiele
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: Shadowmage » 27 lutego 2007, 23:46 - wt

Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Andrzej Miszkurka » 27 lutego 2007, 23:46 - wt

toudi pisze:Pojawiła się polska okładka

Obrazek

MAG napisał
Nowy zbiór opowiadań przeznaczony jest nie tylko dla dorosłych ale również dla młodszych czytelników.1

Szkoda że tylko tyle, książka ma się ukazać za kilka dni a informacji podano bardzo niewiele

Do zbioru trafiło 11 tekstów. 8 z Dymu i Luster i Rzeczy ulotnych (między innymi Cena, Rycerskość, Trollowy most, Ptak słońca) i 3 nowe. Więc nie jest to do końca premierowa antologia. Dobre wiadomości są takie, że 3 nowe teksty są dobre, zajmują około 45% objętości zbioru i całość kosztuje 19.99

Pozdrawiam,

Andrzej
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Himura » 28 lutego 2007, 23:46 - śr

Myślę, że można na mnie liczyć - ja się na ten zbiór piszę. :)
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: pastorek » 28 lutego 2007, 23:46 - śr

Ja kupuję na pewno - ładna okładka, "Sprawa 24 kosów" jest genialna (to trzecie opowiadanie, jakie Gaiman opublikował w swoim życiu), dwóch pozostałych tekstów nie znam, więc tym lepiej.

Z innej beczki - polecam marcowy numer fantastyki, znajdzie się tam nie publikowany dotychczas w Polsce tekst Gaimana "Ja, Cthulhu", skądinąd całkiem niezły.
Kiedyś zastrzeliłem słonia w mojej piżamie. Nigdy się nie dowiedziałem, skąd wziął się w mojej piżamie.
--- Captain Geoffrey T. Spaulding
Awatar użytkownika
pastorek
Przechodzień

Postautor: Shadowmage » 28 lutego 2007, 23:46 - śr

Jak na mój gust za krótki i pobieżny. I aż prosiło się o jeszcze bardziej pokrętne przedstawienie Cthuhlu. Ale ogólnie przeczytać można, uśmiechnąć też. Dobrze napisane, a to ważne.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: toudi » 22 marca 2007, 23:46 - czw

Ja już M jak Magia przeczytałem. Zbiorek bardzo fajny, zdecydowanie za krótki, pasowało by tutaj dodać kilka opowiadanek, żeby doszło do rozmiaru np. Rzeczy Ulotnych. Zbiór miał być dla dzieci, aj bym nie był tego taki pewnie, bo seks i przemoc jednak się tam przewijają. Zbiorek jest dość równy poziomem i nie ma jakiś odskoków formy. Pierwsze opowiadanie zasługuje na szczególną uwagę, mnie naprawdę rozbawiło. Ogólnie warte polecenia
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: MadMill » 22 marca 2007, 23:46 - czw

Toudi uwierz mi ten zbiór jest dla dzieci. ;) Nie czytałeś rzeczy Ulotnych i Dymu i Lustra. W "M jak magia" nie ma opowiadań pokroju np. "Uczty". Pokaż mi Toudi co w tym zbiorze jest takiego strasznego, bo ja tam niczego takiego nie widzę. ;P
MadMill
Bezimenny

Postautor: toudi » 23 marca 2007, 23:46 - pt

Mad nic strasznego, ale jakoś ni powiedział bym że to zbiór typowo dla dzieci. Dziecko to ma 6 lat i mama mu czyta książkę na dobranoc. Zbiór dla młodzieży Ok. ja bym powiedział że to tak o 12 do 112 lat ( oczywiście nie oznacza to żadnych zakazów tylko moje subiektywne zdania ) ja wiem że można pisać ostrzej, ale MAG zrobił ten sam błąd co Pruszyński wydając Ciutludźi w formie dla dzieci. To zbiór raczej dla szerokiego spektrum odbiorcy
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: pastorek » 23 marca 2007, 23:46 - pt

O ile dobrze usłyszałem w poniedziałek, sam Gaiman mówił, że to zbiór dla dzieci w wieku 6-13. I myślę, że to ma sens. Nie ma tu np. kawałków pokroju "Problemu Zuzanny", gdzie Aslan i Biała Wiedźma wyczyniają harce o naturze zoofilskiej.
Kiedyś zastrzeliłem słonia w mojej piżamie. Nigdy się nie dowiedziałem, skąd wziął się w mojej piżamie.
--- Captain Geoffrey T. Spaulding
Awatar użytkownika
pastorek
Przechodzień

Postautor: MadMill » 23 marca 2007, 23:46 - pt

W sobotę Gaiman mówił, że sam czyta/czytał dzieciom swoim takie bajki/opowiadania. Np. niecenzurowane bajki braci Grimm. Zależy od punktu wyjścia, jeśli uznajemy że śmierć jest zwyczajnym/normalnym zjawiskiem i dzieci powinny sobie o niej normalnie mówić i nie jest tematem tabu. Myślę, że temat tabu u Neila nie istnieją. Tak samo jak oszustwa, miłość, groza. Ja tam nie widzę nic złego w tych opowiadaniach. ;) Dla osób które nie znają twórczości Gaiman jest bardzo dobry jako pierwsza lektura. Jest skierowany do dzieci i tutaj najwięcej pretensji mogą mieć starsi wyjadacze, ale opowiadania są wybrane dla młodszych. Ja bym powiedział, że zbiór jest dla każdego, ponieważ każdy z nas ma w sobie cos z dziecka. ;)
MadMill
Bezimenny

Postautor: Tigana » 13 kwietnia 2007, 23:46 - pt

Tutaj można przeczytać recenzję z "M jak Magia". Premiera mojej jak dobrze pójdzie do końca kwietnia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Następna

Wróć do Neil Gaiman