Kupcy i ich Żywostatki

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Remmy-chan » 18 stycznia 2007, 23:46 - czw

A ludzie to co? Też bardzo ciekawe postacie. Co jak co, ale do postaci i ich charakterów Hobb się przykładała
"Nie zmieniaj koloru, by dopasować się do ściany. Sprawiaj wrażenie, że jesteś tam, gdzie powinieneś, a ściany zmienią kolor, by dopasować się do ciebie." (Tasslehoff Burrfoot)
Awatar użytkownika
Remmy-chan
Asimov

Postautor: toudi » 04 lutego 2007, 23:46 - ndz

Ja przeczytałem „Czarodziejski Statek”. Jestem raczej zadowolony.
Fabuła i bohaterowie, są na jak najwyższy poziomie. Inny sposób narracji, jest dość przyjemny. Czyta się bardzo przyjemnie.

Recenzję wysmażę jak się w tym wydaniu pokaże całość
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: Remmy-chan » 05 lutego 2007, 23:46 - pn

"No to se jeszcze poczeka" (Shrek:D)
Kiedy wyjdzie to ja już nie wiem! Czekam już od lipca zeszłego roku!
...
Powiadomicie mnie kiedy wyjdzie prawda prawda prawda??? :roll: :roll: :roll:
"Nie zmieniaj koloru, by dopasować się do ściany. Sprawiaj wrażenie, że jesteś tam, gdzie powinieneś, a ściany zmienią kolor, by dopasować się do ciebie." (Tasslehoff Burrfoot)
Awatar użytkownika
Remmy-chan
Asimov

Postautor: Nutiliel » 05 lutego 2007, 23:46 - pn

Pierwsza część juz przecież wyszła, a kolejnej można się spodziewać tak jakoś w przyszłym tygodniu :D Oczywiście mowa o "Czarodziejskim statku"
Kodoku ni shisu, yueni kodoku -
Jesteśmy sami, bo w samotności umieramy -
Dir en Grey
Awatar użytkownika
Nutiliel
Bezimenny

Postautor: Remmy-chan » 05 lutego 2007, 23:46 - pn

Eee, to ja przeczytałam już dawno dzięki mojej kochanej miejskiej bibliotece, gdzie znalezione zostały skarby wśród fantasy :twisted:
Czarodziejski statek i trzy pozostałe...
Awatar użytkownika
Remmy-chan
Asimov

Postautor: JR » 09 lutego 2007, 23:46 - pt

Witam
Chciałbym tylko poinformować, że dzisiaj trafił do dystrybutora nakład drugiej częśći "Czarodziejskiego statku", tak że ukaże się w sprzedaży zgodnie z harmonogramem czyli w przyszły piątek.
pozdrawiam
JR
JR
Redaktor

Postautor: toudi » 14 lutego 2007, 23:46 - śr

JR pisze:Witam
Chciałbym tylko poinformować, że dzisiaj trafił do dystrybutora nakład drugiej częśći "Czarodziejskiego statku",
JR

To mnie bardzo cieszy. Po lekturze pierwszego tomu nie wytrzymałem i przeczytałem drugi z wydania pruszyńskiego. Książka zrobiła na mnie wrażenie.
Dzięki temu ma porównanie i wiem że wydanie z MAG-a jest o wiele lepsze. Szczególnie tłumaczenie. Jak tylko pojawi się w sklepach biorę drugi tom.
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: Galvar » 16 lutego 2007, 23:46 - pt

Ja niebawem skończę pierwszą cześć "Czarodziejskiego statku" i gdy tylko będę ją miał, zabiorę się za drugą. Jak na razie zapowiada się świetne czytanie. :) Podoba mi się, że akcja toczy się w innych rejonach znanych tylko z opowieści bohaterów "Skrytobójcy" i "Złotoskórego". Widać też, że Robin Hobb świetnie radzi sobie także w narracji trzecioosobowej. Podobnie z tworzeniem interesującej fabuły i postaci.
Galvar, mag z charakterem. ;)
Awatar użytkownika
Galvar
Asimov

Postautor: Remmy-chan » 06 marca 2007, 23:46 - wt

Tą narracją trzecioosobową mnie zakoczyła. Myślałam, że każdą książkę z tego świata, będziemy oglądać z punktu widzenia jednego z bohaterów... Ale czyta się naprawdę dobrze :)
Awatar użytkownika
Remmy-chan
Asimov

Postautor: Pytacz » 26 marca 2007, 23:46 - pn

Mam pytanie odnosnie Zywostatkow "Maga" a "Proszynski"
Czym sie roznia tłumacznia tych dwoch wydawnictw?
Pytacz
Przechodzień

Postautor: Himura » 31 marca 2007, 23:46 - sob

Np. Imionami bohaterów, w wydaniu Mag-a są spolszczone - tak jak w Skrytobójcy.
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Beryl » 03 kwietnia 2007, 23:46 - wt

A Malta pozostała Maltą, czy jak w Złotoskórym zrobili z niej "Słodką"?
Awatar użytkownika
Beryl
Skryba

Postautor: Galvar » 03 kwietnia 2007, 23:46 - wt

Beryl pisze:A Malta pozostała Maltą, czy jak w Złotoskórym zrobili z niej "Słodką"?
Jeśli masz na myśli młodszą wnuczkę Ephrona Vestrita, to w magowym wydaniu nosi ona właśnie imię Słodka. :)

Mnie w "Żywostatkach" podoba się, że kilka wątków jest dość różnych od siebie, ale jednak posiadają wspólny mianownik: są związane z morzem. Osnucie historii wokół morskich klimatów jest także dodatkowym atutem tej trylogii. Jak na razie dzięki Hobb znów (pierwszy raz przywróciła mnie do bardziej zaangażowanego czytania fantastyki "uczniem Skrytobójcy" ;) ) wraca mi chęć czytania i sprawia mi ono naprawdę wiele przyjemności. :)
Awatar użytkownika
Galvar
Asimov

Postautor: Nutiliel » 12 kwietnia 2007, 23:46 - czw

Mógłby ktoś zrobić liste imion które zostały zamienione ??
To by ułatwiło czytanie :wink:
Kodoku ni shisu, yueni kodoku -
Jesteśmy sami, bo w samotności umieramy -
Dir en Grey
Awatar użytkownika
Nutiliel
Bezimenny

Postautor: Galvar » 24 kwietnia 2007, 23:46 - wt

Nutiliel :arrow: To nie takie proste, bo musiałby być to ktoś kto czytał zarówno niepełne wydanie Prószyńskiego jak i te Maga, które na razie również nie jest dokończone (choć zapewne będzie :wink: ). Myślę więc, że musisz jeszcze trochę poczekać, choć i tak nie jestem przekonany czy ktos będzie skłonny spełnić Twoją prośbę (ja akurat nie mogę, nie znam wydania Prószyńskiego).

Przy okazji, tutaj znajdziecie recenzję "Czarodziejskiego statku". :)
Awatar użytkownika
Galvar
Asimov

PoprzedniaNastępna

Wróć do Robin Hobb