Księga Całości

Miejsce gdzie możecie pisać na temat twórczości, oraz samego autora.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Tigana » 27 listopada 2006, 23:46 - pn

MadMill pisze:Wiem, że w planach AM podał, że Kres pracuje nad ostatnia książką którą może zobaczymy w drugiej połowie przyszłego roku, ale może się coś zmieniło?

Póki co to nic niewiadomo. Trzebaby Kresa dorwać na jakimś spotkaniu i wziąść na spytki :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: MadMill » 27 listopada 2006, 23:46 - pn

Tylko ostatnio się chyba nigdzie nie pojawia. Więc jak to zrobić?
MadMill
Bezimenny

Postautor: mec » 22 stycznia 2007, 23:46 - pn

Co do Jeźdźdzca/ Jeźdżcow Rownin , to slyszalem ze Kres juz dopieszcza te ksiazke bardzo bardzo dlugo (w miedzy czasie Tarcze Szerni machnal, zeby co wyszlo na rynek) i dopiescic nie moze, wiec nie wiem czy sie doczekamy tego w 2007r, ale jesli wyjdzie z tego cos a'la Pani Dobrego Znaku to moge poczekac spokojnie jeszcze troche :wink:

BTW. KC ma wyjsc w MAG'u do konca, czy cos sie zmienilo ?
"Tych, którzy umierają zdrowo, wypycha się i wystawia na widok publiczny w szklanych skrzyniach jako przykłady właściwego życia."
Steven Erikson, "Zdrowe zwłoki"
Awatar użytkownika
mec
Asimov

Postautor: MadMill » 22 stycznia 2007, 23:46 - pn

W drugiej połowie tego roku - 2007 - ma wyjść jej zakończenie. Z tego co wiem Kres ciągle związany jest z Magiem, a reedycja Piekła i Szpady w Fabryce to tylko przelotna przygoda. ;)

Ja zakończenie będzie chociaż tak dobre jak PDZ też warto czekać. Lepiej aby było coś na poziomie Grombelardzkiej Legendy. :D
MadMill
Bezimenny

Postautor: Tigana » 03 maja 2007, 23:46 - czw

Zaświeciła iskierka nadziei. W swoim najnowszym felietonie w czasopiśmie "SF" Kres pisze, ze prace nad ostatnim tomem "Księgi Całości" powoli zbliżają się do końca. Może więc jeszcze w tym roku zobaczymy ją na księgarskich półkach ? No i jeszcze bonus - Kres zamierza w kolejnych numerach pismach pokazać tajniki jak powstał Szerer - od przyrody po ekonomię. No i sam siebie będzie krytykował i recenzował :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Shadowrunner » 06 maja 2007, 23:46 - ndz

Tigana pisze:No i jeszcze bonus - Kres zamierza w kolejnych numerach pismach pokazać tajniki jak powstał Szerer - od przyrody po ekonomię. No i sam siebie będzie krytykował i recenzował :mrgreen:

Chyba zacznę kupować SF :D Ciekawe czy napisze coś na temat swojej koncepcji użytkowania prochu i broni palnej w Szererze, bo to mnie interesuje najbardziej - wizja tego wynalazku jaką przedstawił bardzo przypadła mi do gustu, najbardziej chyba ze wszystkich uniwersów fantasy gdzie proch się pojawia: jest to tak fajnie wyważone między skrajnościami w stylu fantasy-neverlandów, gdzie prochu nie ma a masakrycznymi przegięciami gdzie jest on w fantasy eksploatowany do granic absurdu (np. katiusze w uniwersum Warhammerowskiego Starego Świata), że o dzikiej i niespójnej koncepcji broni palnej jaka się w Achai pojawiła nie wspomnę (chociaż ona w porównaniu z innymi koncepcjami nie raziła tak bardzo, za to do kresiowego Szereru się nie umywa ) :)
Ugar Or Metranseran, Eaee Or Unt-Aghedon Galaar, Eaee Or Unt Arai Harai...

"Twój ród nie może być moim
a twój bóg... ja w bogi nie wierzę"
Awatar użytkownika
Shadowrunner
Jeszcze nienarodzony

Postautor: toudi » 27 maja 2007, 23:46 - ndz

Pierwszą książką Kresa jaka wpadła mi do Ręki był „Piekło i szpada” niestety nie nastawiła mnie pozytywnie do tego Autora. Gdy jednak przeczytałem opowiadanie „zabity” stwierdziłem że kres zasługuje na drugą szanse. Właśnie z tego powodu zainteresowałem się Północą Granicą, czyli pierwszym tomem Księgi całości.

Księga całości to seria będąca dla Polskiej Fantastyki czymś zupełnie nowym, Nowy nie szablonowy świat rozpisany szczegółowo i z rozmachem. Szerer to świat nie podobny do naszego. Nad jego niebem są wstęgi, to dzięki nim 3 gatunki zostały obdarzone rozumem. Sępy, Koty i Ludzie. Każde z tych stworzeń jest inne niż pozostałe. Jednak na północy Szerer graniczy z Alerem, inna kraina gdzie siła są nie pasma a wstęgi. W tej nie gościnnej i obcej krainie powstały dwa rozumne gatunki nazwane Srebrnymi i Złotymi Alerami. Góry wyznaczające granicę są terenem ciągłych walk i utarczek pomiędzy siłami cesarstwa i Aleru. Srebrni i Złoci nie posiadają metalu i technik ich wydobycia, próbują więc zdobywać je po drugiej stronie granicy.

Mieszkańców pogranicza przed napadami bronią stanice obsadzane przez cesarskie legie. Jedną z takich stanic jest Erwa. Głównymi bohaterami Północnej granicy są właśnie żołnierze Erwy, Ciągle ścierający się z „Zgrajami” czyli pandami z północy. Rawat jest zastępcą dowódcy Erwy ale też świetnym dowódca jazdy. Gdy jakaś wioska zostaje zakatowana stara się zniszczyć wrogie zgony. Tak samo jest i tym razem. Rawat wyrusza z Erwy by pokonać Zgraje które krążą po stepie. Niestety ma mało ludzi, jest to zbieranina wszystkich możliwych formacji. Dzięki kociemu zwiadowcy udaje mus się zaskoczyć przeciwnika. Jednak szybko okazuje się że była to tylko mała straż przednia o wiele większej Armii. Rawat próbuje uratować swój oddział przy okazji trafiając na coraz bardziej tajemnicze zdarzenia. Tajemniczy bogowie, prorocze sny i szansa na dziwny sojusz to wszystko zapewnia ta książka.
W „Północnej Granicy” dużo się dzieje mimo że książka jest raczej cienka. Mamy konflikt pomiędzy bohaterami i ciekaw postacie. Na mnie duże wrażenie zrobił podział na różne rozumne gatunki, Sępów jeszcze nie poznałem, ale Koty bardzo mi się podobały. To ciekawe osobistości podobne charakterem do kotów w naszym uniwersum. Samotnicy i dziwacy jednocześnie świetni kompani.
Północna granica to książka dobra nawet bardzo dobra. Czyta się ja szybko ale nie jest to typowe czytadło. Tylko dobrze napisana książka. Kres bardzo zyskał w moich oczach i pewnie jeszcze po niego sięgnę bo wiem, że warto
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: ASX76 » 28 maja 2007, 23:46 - pn

Moim zdaniem "Północna granica" to zdecydowanie najsłabsza książka pana Feliksa. Odstaje wyraźnie od pozostałych utworów i to zarówno pod względem literackim (wygląda jakby była "ciosana tępą siekierą" :wink: ), jak i fabularnym.
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: bychester » 26 grudnia 2007, 23:46 - śr

ej a gdzie mogę nabyć Grombelardzka legenda ??
Awatar użytkownika
bychester
Przechodzień

Postautor: Tigana » 26 grudnia 2007, 23:46 - śr

bychester pisze:ej a gdzie mogę nabyć Grombelardzka legenda ??

Póki co to chyba jedynie na allegro lub w jakimś antykwariacie. Na wznowienie całego cyklu raczej jeszcze poczekamy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: bychester » 26 grudnia 2007, 23:46 - śr

allegro dość duży wydatek 100 zł + koszt przesyłki.
myślałem że kupie sobie od razu wszystkie części ale chyba będę musiał jeszcze trochę do zbierać kasy :P
Awatar użytkownika
bychester
Przechodzień

Postautor: bychester » 05 stycznia 2008, 23:46 - sob

Kurde próbuje zaopatrzyć się w pierwszy tom na gigant.pl a tu:

Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym podawany przez nas średni czas oczekiwania na realizację zamówienia nr 172228 złożonego w naszym sklepie został przekroczony podwójnie.

Z przykrością informujemy, że do dnia dzisiejszego nie dostaliśmy od dystrybutora zamówionych produktów.
Awatar użytkownika
bychester
Przechodzień

Postautor: mec » 08 lutego 2008, 23:46 - pt

Ktoś wie coś o tym co dalej z KC , doczytałem sobie parę dni temu Tarcze Szerni wreszcie do końca i ... nie mam co czytać ;) Ruszyło sie coś z tym kolejnym (ostatnim?) tomem ?
"Tych, którzy umierają zdrowo, wypycha się i wystawia na widok publiczny w szklanych skrzyniach jako przykłady właściwego życia."
Steven Erikson, "Zdrowe zwłoki"
Awatar użytkownika
mec
Asimov

Postautor: Tigana » 08 lutego 2008, 23:46 - pt

Nic nie wiadomo - książka się ukaże jak Kres skończy czyli w bliżej nieokreślonej przyszłości. Może nasz niezastąpiony AM rzuci na tę sprawe trochę światła - ma w najbliższym czasie spotkać się z pisarzem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Andrzej Miszkurka » 08 lutego 2008, 23:46 - pt

Tigana pisze:Nic nie wiadomo - książka się ukaże jak Kres skończy czyli w bliżej nieokreślonej przyszłości. Może nasz niezastąpiony AM rzuci na tę sprawe trochę światła - ma w najbliższym czasie spotkać się z pisarzem.

Problem w tym, że Kres nie wie sam, kiedy ją skończy. Niedługo się zresztą spotkamy, może wtedy dowiem się więcej.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

PoprzedniaNastępna

Wróć do Feliks W. Kres