pytanie odnośnie księgi całości...

Miejsce gdzie możecie pisać na temat twórczości, oraz samego autora.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

pytanie odnośnie księgi całości...

Postautor: szoraj » 07 czerwca 2010, 23:46 - pn

Witam.

Niedawno obchodziłem urodziny i otrzymałem w prezencie Tom I i II "Pani Dobrego Znaku". Jako osoba dociekliwa, chcąca poukładać sobie wszystko po kolei zaobserwowałem, iż cały cykl KSIĘGI CAŁOŚCI składa się z innych tytułów: "Północna Granica" , "Król Bezmiarów", "Grombelardzka legenda" itd. Tutaj rodzi się moje pytanie: Czy zaczynając czytać Pani Dobrego Znaku nie rozpocznę tej całej historii od środka pomijawszy inne tytuły, czy też nie mają one ze sobą spójnego powiązania i śmiało mogę zacząć od prezentu urodzinowego. Zależy mi na tym, ponieważ jeśli PDZ jest kontynuacją to wolę zakupić wcześniejsze części i zacząć wszystko tak jak należy :)
Oczywiście szukałem odpowiedzi na forum, lecz jej nie znalazłem.

Czekam na jakąś pomoc od wytrawnych czytelników i zarazem z góry za ową dziękuję ;)

Pozdrawiam
Dawid
szoraj
Przechodzień

Postautor: grubshy » 08 czerwca 2010, 23:46 - wt

Jest to kontynuacja, ale dosc luzna - zaczynajac od PDZ, nie bedziesz znal wczesniejszych losow niektorych postaci, nie wyjasni Ci sie 'lopatologicznie' niektorych pojec, ale nie powinno to moim zdaniem jakos strasznie wplywac na odbior lektury.

Na pewno lepiej zaczac od poczatku cyklu, ale jesli tego nie zrobisz - dziury w niebie nie bedzie.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: ptys3 » 21 grudnia 2013, 23:46 - sob

Dość luźna? Bardzo luźna :)
Solidne [url=http://www.marketpsb.pl/katalog/plyty-sufitowe-z-welny-mineralnej:3sb98c22]rockfon sufity podwieszane[/url:3sb98c22].
Niedrogie [url=http://agroman.pl/mieszkania-nieruchomosci-ursus:3sb98c22]mieszkania Ursus[/url:3sb98c22].
ptys3
Przechodzień

Wróć do Feliks W. Kres