Opowiadania Kresa

Miejsce gdzie możecie pisać na temat twórczości, oraz samego autora.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Opowiadania Kresa

Postautor: Glan_Anonim » 16 października 2005, 23:46 - ndz

Od dłuższego czasu próbuję zdobyć następujące opowiadania Kresa: "Księga Epizodów", "Vanadey" i "Pustynna baśn". Nie orientuje się może ktoś, czy jest jakaś możliwość dotarcia do tych tekstów?
Glan_Anonim
Przechodzień

Postautor: Shadowrunner » 15 września 2006, 23:46 - pt

Hej, kto z was forumowicze się orientuje czy taki zbiór opowiadań o Karenirze: pt. "Serce Gór" ma coś wspólnego z "Grombelardzką Legendą"??

Bo chodzi mi o to, że do tej pory jeszcze nie udało mi się zdobyć "GL", i czy jak się ma/będzie mieć "Grombelardzką... " to nie trzeba kupować żadnego Serca Gór czy Prawa Sępów - bo w GL jest wszystko co w tych pozostałych. Z tego co wyczytałem z innych postów "Prawo Sępów" to jest taka krótsza, wcześniejsza wersja "GL" i w ogóle wielu innych pozycji z Księgi Całości - ale jak się właśnie do tego wszystkiego ma "Serce Gór"??
Ugar Or Metranseran, Eaee Or Unt-Aghedon Galaar, Eaee Or Unt Arai Harai...

"Twój ród nie może być moim
a twój bóg... ja w bogi nie wierzę"
Awatar użytkownika
Shadowrunner
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Tigana » 15 września 2006, 23:46 - pt

Shadowrunner pisze:Hej, kto z was forumowicze się orientuje czy taki zbiór opowiadań o Karenirze: pt. "Serce Gór" ma coś wspólnego z "Grombelardzką Legendą"??

Z posiadanych przezemnie informacji wynika, że "Grombelardzkie ledendy" zawiera wszystkie opowiadania (poprawione i dopieszczone) z wcześniejszych zbiorów tj. "Prawo sępów" i "Serce gór"
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Shadowrunner » 16 września 2006, 23:46 - sob

Dzieki Tigana, na Ciebie zawsze można liczyć :) - w takim razie nie będę na ten zbiorek marnował kasy na Allegro, i poczekam aż znowu pojawi się tam Grombelardzka (albo aż Mag zechce wznowić jej wydawanie... może)

Awatar użytkownika
Shadowrunner
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Tigana » 16 września 2006, 23:46 - sob

Shadowrunner pisze: Dzieki Tigana, na Ciebie zawsze można liczyć :)

Staram się :D
Shadowrunner pisze: - w takim razie nie będę na ten zbiorek marnował kasy na Allegro, i poczekam aż znowu pojawi się tam Grombelardzka (albo aż Mag zechce wznowić jej wydawanie... może)

Chyba prędzaj na allegro się doczekasz. Nie wiem czy sprawdzałeś w EMPIK-u w Katowicach u nich często leżą starsze książki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Shadowrunner » 16 września 2006, 23:46 - sob

Eeeeee - już od bardzo, bardzo dawna odwiedzam Empik w poszukiwaniu Grombelardzkiej i nigdy się tam na nią nie natknąłem - nie było jej już wtedy gdy zacząłem kompletować sobie Księgę Całości.

Ale pomimo tego wolałbym jednak, żeby ktoś w Magu poszedł po rozum do głowy i jednak wznowił ją - na Allegro "Grommbelardzka..." osiągnęła już chyba status jakiegoś białego kruka - jej egzemplarze potrafią zchodzić po 40-50 zeta (jeśli już w ogóle się pojawiają - raz na kilka miesięcy), a mnie nie stać na tyle - a raczej stać, ale nie mam najmniejszego zamiaru bulić tyle za używaną książkę, znacznie bardziej wolałbym sobie kupić nowiuteńką u wydawcy - za rozsądną cenę (w sklepie Maga kosztowała chyba coś w granicach 20 zeta)

Awatar użytkownika
Shadowrunner
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Glan_Anonim » 17 października 2006, 23:46 - wt

Tigana pisze:Z posiadanych przezemnie informacji wynika, że "Grombelardzkie ledendy" zawiera wszystkie opowiadania (poprawione i dopieszczone) z wcześniejszych zbiorów tj. "Prawo sępów" i "Serce gór"

Niestety Twoje informacje są niepełne. Masz rację jeżeli chodzi o "Serce Gór". Z "Prawem Sępów" historia jest inna. Znajdują się tam opowiadania "Tylko deszcz dla Ayany" i "Gaareogorde hork kerek", które nie pojawiły się w żadnej części "Księgi Całości" wydanej przez MAGa. Pozostałe opowiadania z tego tomu bardzo różnią się od późniejszych wersji, zwłaszcza "Północna Granica", dlatego warto się w niego zaopatrzyć.

Nadal poszukuję opowiadań Kresa pt. "Księga Epizodów", "Vanadey" i "Mag". "Pustynną Baśn" niedawno udało mi się zdobyć. :)
Glan_Anonim
Przechodzień

Postautor: toudi » 08 lutego 2007, 23:46 - czw

Z antologii „Niech Żyje Polska” wyróżniało się opowiadanie Kresa „Zabity”.
Jakoś nieprzychylnie byłem nastawiony do twórczości Kresa, myślę że teraz dam mu kredyt zaufania
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: qca » 16 lutego 2013, 23:46 - sob

Monterres ominął przedmieścia Malle. Wiedział więcej niż pułkownik Bon-Arpat, bo to mianowicie, że najbliższej nocy w mieście zostanie stoczona pierwsza bitwa. Nie zamierzał mieszać się do niej. Zresztą, zamierzał czy nie... Przede wszystkim nie mógł. Okrążywszy więc rogatki, pojechał ku Arelay - tą samą drogą, którą już raz przebył. Zamyśliwszy się głęboko, opuścił głowę i uniósł ją dopiero pośród pierwszych zabudowań umarłego miasta. Mógł pojechać na przełaj; nic mu tu nie groziło - ruiny zostały dokładnie sprawdzone. Owładniętych nie było od dawna, a demony, które się z ich ciał wydostały, przepadły, dokonawszy dzieła.

Mimo wszystko Monterres puścił konia galopem i nie minął kwadrans, a ujrzał się po drugiej stronie miasta.
qca
Przechodzień

Wróć do Feliks W. Kres