Zasady i sposoby korzystania z forum (v.2.5.).

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Zasady i sposoby korzystania z forum (v.2.5.).

Postautor: Kalriem » 19 stycznia 2007, 23:46 - pt

Jak korzystać z forum.

Otóż względnie bardzo prosto się korzysta z forum, jednakże jest kilka ważnych zasad, których każdy z nas powinien przestrzegać.

1. Nie obrażajcie w swoich wypowiedziach innych użytkowników forum oraz wyrażaj się kulturalnie (tzn. nie przeklinamy, nie piszemy żadnych rasistowskich treści itp).
2. Piszcie na temat, posty utrudniające dyskusje bądź prowokacyjne będą kasowane.
3. Dbajcie o wygląd swoich posta. Nie nadużywajcie kolorów oraz nie piszcie WIELKIMI literami. Nie używajcie dziwnych wyrażeń językowych jak „boshe, zet, spox” itd. itp., ponieważ to jest forum wydawnictwa i jako tak ten post powinien być językowo poprawny. Jeśli natomiast macie problemy z ortografią, sprawdź trudny wyraz tutaj: http://so.pwn.pl
4. Ponieważ forum jest dostępne zarówno dla osób pełnoletnich jak i nieletnich, obowiązuje zakaz zamieszczania zdjęć pornograficznych i linków do takich stron.
5. Sprawdzajcie czy dany temat, albo podobny już istnieje… Jeśli istnieje podobny, zawsze można się pod niego „dopiąć”, a jeśli nie ma, to zakładamy nowy temat.


Jeszcze jedno odnośnie działu Paoliniego…
Ten dział będę bardzo uważnie śledziła i nie daruje nikomu, kto nie zastosuje się do powyższych zasad.

To tyle jeśli chodzi o zasady (mam nadzieję, że każdy je zna ;) )

Jeśli chodzi o takie sprawy typowo tutorialowe…

PW
oznacza prywatną wiadomość, którą możesz wysłać innemu użytkownikowi za pośrednictwem forum.
Na dole każdego posta znajduje się ikonka oznaczona literami pm od ang. private message (patrz obszar zaznaczony na czerwono poniżej).

Obrazek

Aby wysłać PW do dowolnego użytkownika wystarczy nacisnąć tę ikonę pod którymkolwiek z postów tej osoby. Pojawia się wtedo okno, w które można wpisać treść wiadomości.

UWAGA! Jeżeli chcesz skorzystać z tej opcji, żeby zapytać moderatora kiedy będzie następna część Eragona... NIE RÓB TEGO!!!

Podpisywanie linków.
Czasami się zdarza że ktoś chce wkleić linka, który może być bardzo długi, przez co strona może się nieładnie rozchodzić.
Wtedy wpisujemy:
Kod: Zaznacz cały
[url=adres strony]TEKST JAKI CHCEMY ABY POJAWIŁ SIĘ ZAMIAST LINKU[/url]


Usuwanie postów, czy tematów.
Usunąć post może user który napisał go przed chwilą. Jednak jeśli ktoś na tego posta już odpowiedział, ma się tą opcję już zablokowaną. I tylko moderator usunie taki post. Również ma to się z tematami. Jeśli na założony temat ktoś nie odpowiedział można go usunąć, jednakże jeśli ktoś już zdążył coś napisać – moderator to usuwa.

Opcja edytuj.
Każdy post – naprawdę każdy post, można zedytować. Może to zrobić ta osoba, która go napisała. Opcja „edytuj” znajduje się tutaj:

Obrazek

I korzystajcie z niej jeśli chcecie coś dodać do ostatniego swojego posta (a nikt nie odpisał na niego), to naprawdę niewielki trud.

Cytowanie
Na forum można zacytować fragment wypowiedzi poprzedników. Uwaga: cytowanie całych postów jest zazwyczaj niepotrzebne - wybierz ten tekst, na który odpowiadasz.
Kod: Zaznacz cały
[quote="user"]cytat[/quote]


Spoilery
Spoilery to rozwiązania zagadek z książek, "przecieki" na temat ważnych bohaterów i wydarzeń itp, ogółem wszystko, co może popsuć przyjemność czytania. Jeśli chcesz umieścić spoiler w swoim poście, musi on zostać tak oznakowany, by nikt go przypadkiem nie przeczytał.
Kod: Zaznacz cały
[quote="spoiler"][color=white]tekst spoilera[/color][/quote]

Użycie kodu powyżej spowoduje wyświetlenie białego okienka:
spoiler pisze:tekst spoilera

Tekst można odczytać, zaznaczając go myszką.

Wklejanie zdjęć

Wklejanie zdjęć jest łatwe, tylko najpierw trzeba odwiedzić stronę, na której będziecie mogli umieścić z dysku komputera.
Np. tutaj
Potem klikacie "przeglądaj"/"wybierz" aby wybrać zdjęcie które chcecie umieścić na stronie.
Następnym krokiem jest "resize image" - korzystajcie z niego, ponieważ nikt nie lubi jak zdjęcie jest za duże. Np. 320x240 jest dobrym rozwiązaniem, bo jak podano na imageshack, jest to format odpowiedni dla maili i dla stron www.
Kolejny krok to "host it", po kliknięciu macie kilka linijek z linkami do waszego zdjęcia. Wybieracie to, które wam najlepiej odpowiada i czeka was ostatni krok.
Jeśli chcemy wkleić zdjęcie w poście to robimy to tak:

Kod: Zaznacz cały
[img]adres obrazka skąd chcemy go pokazać[/img]


Dodatkowo zaznaczam, że bannery są zabronione na forum.

UWAGA


Jeśli szukasz informacji na temat planów wydawniczych:

Zanim zadasz pytanie, upewnij się, że odpowiedź na nie nie znajduje się już na forum. Pracownicy wydawnictwa nie mają w zwyczaju odpowiadać dwa razy na te same pytania, a inni użytkownicy robią to w zależności od humoru, ale mogą niechcący wprowadzić w błąd. Tak więc, najlepiej skorzystać z dostępnej na forum opcji "szukaj".

Obrazek

1. Wpisz interesujący Cię tytuł, lub nazwisko autora w zaznaczonym poniżej miejscu.
2. Wybierz forum Pytania do wydawnictwa, żeby zawęzić pole poszukiwań. Jeśli szukana informacja się gdzieś znajduje, to właśnie tam.
3. Naciśnij "szukaj".

Obrazek
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator
 
Posty: 2289
Rejestracja: 04 lipca 2005, 23:46 - pn

Wróć do Pytania do wydawnictwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości