Odnośnie zakupów przez internet

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Odnośnie zakupów przez internet

Postautor: Kalriem » 07 października 2006, 23:46 - sob

Jeśli ktoś ma problem z zakupami poprzez strone internetową wydawnictwa, niech tutaj pisze, albo jeszcze niech zanim cokolwiek napisze, przejrzy tu lub taki oto temacik
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Lord pro traktor » 17 grudnia 2006, 23:46 - ndz

mam pytanie dotyczace oplaty za przesylke. byc moze okaze sie ze jestem po prostu cofniety w rozwoju ale na obecna chwile mysle ze jest jakies zamieszanie w tym co napisano na stronie glownej ;):

Wydawnictwo na stronie głównej pisze:Dostawa zakupów
Zamówione pozycje są dostarczane na terenie Polski za pośrednictwem Poczty Polskiej.
Poczta Polska
Płatność przy odbiorze:
Powyżej 150 zł koszty dostawy 0 zł
150 zł i mniej koszty dostawy 9 zł
Poczta kurierska
Płatność przelewem:
Powyżej 200 zł koszt dostawy 0 zł
200 zł i mniej 10.50 zł

czy wobec tego istnieja tylko dwie mozliwosci: paczka wyslana za posrednictwem poczty polskiej platna przy odbiorze vs dostawa kurierska platna przelewem?
a jesli chcialbym zaplacic przelewem i otrzymac przez poczte polska albo zaplacic przy odbiorze i dostac przesylke kurierska to co?
jakie wtedy beda progi cen zwolnionych z oplat za przesylke?

kolejne pytanie dotyczy obecnej promocji. czy zwolnienie z oplaty za przesylke obowiazuje od wartosci pokazanej w polu 'suma' na podstronie koszyk (czyli od wartosci ceny niepromocyjnej) czy od ceny objetej promocja a wiec liczone jest dopiero po odjeciu 30% cen naleznych?
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Puszkin

Postautor: Lord pro traktor » 29 grudnia 2006, 23:46 - pt

czulem ze w ten sposob niczego sie nie dowiem wiec zadzwonilem do wydawnictwa.

mowie jak jest zeby inni ktorzy moga miec podobne watpliwosci nie zadawali drugi raz tego samego pytania ani nie meczyli milego pana ktory odbiera telefony :)

:arrow: oplata za przesylke by poczta polska wynosi 9zl niezaleznie od tego czy jest to przelew czy platnosc przy odbiorze.
:arrow: pocztą kurierską wysyla sie tylko po przelewie. nie ma opcji kurier + platnosc przy odbiorze.
:arrow: progi od ktorych obowiazuje zwolnienie z oplat za przesylke, przy obecnej promocji odnosza sie do realnej ceny (juz po odliczeniu 30%)
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Puszkin

Postautor: GR0s » 06 grudnia 2007, 23:46 - czw

Mam oto taki mały problemik.

Dnia 14.11 złożyłem zamówienie na dwa podręczniki rpg, potwierdzenie przyszło bardzo szybko i następnego dnia rano przelałem pieniązki na konto wydawnictwa.
Odczekałem dwa tygodnie i zapragnąłem dowiedzieć się co z przesyłką. W związku z tym wysłałem mail'a z zapytaniem. Odpowiedzi nie otrzymałem więc po trzech dniach wysłałem następnego maila, tym razem z innego konta. Odzew znowu był zerowy.
Minęły sobie trzy tygodnie a ja dalej nie wiem co z moim zamówieniem i z pieniędzmi,

Zamówienie numer: 2415

Nie należę do nerwusów ale powoli ta sytuacja zaczyna mnie wkurzać.
GR0s
Przechodzień

Postautor: Nightchill » 07 grudnia 2007, 23:46 - pt

Ja bym radziła zadzwonić do działu sprzedaży.
"Jakie jezioro, taka pani..."
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: morgi » 15 grudnia 2007, 23:46 - sob

Piątego grudnia otrzymałem list z potwierdzeniem zakupu. Numer identyfikacyjny mojego zamówienia to: 2498

Rozumiem, że jest okres przedświąteczny i mogą być opóźnienia, ale czy mógłby ktoś sprawdzić czy nie czekam na darmo?
Będę wdzięczny.

Z poważaniem K.R.
morgi
Przechodzień

Postautor: Andrzej Miszkurka » 15 grudnia 2007, 23:46 - sob

morgi pisze:Piątego grudnia otrzymałem list z potwierdzeniem zakupu. Numer identyfikacyjny mojego zamówienia to: 2498

Rozumiem, że jest okres przedświąteczny i mogą być opóźnienia, ale czy mógłby ktoś sprawdzić czy nie czekam na darmo?
Będę wdzięczny.

Z poważaniem K.R.

Osoba, która tym się zajmuje jest chora. W firmie pojawi się dopiero w poniedziałek lub wtorek. Myślę, że nie powinno być jednak żadnych problemów.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Liosan » 16 grudnia 2007, 23:46 - ndz

@morgi
@GR0s

Spoko, ja czekam tylko od 21.11 tego roku i tez mnie lekko nerwy zjadaja. Jak do swiat nie dojdzie to rezygnuje. To normalka u nich i trzeba sie albo przyzwyczaic albo uzbroic w cierpliwosc. Moja dziewczyna juz kiedys rezygnowala z nich i od tej pory omija ich z daleka, kupuje tylko angielskie wydania. Przykro mi to mowic P. Andrzeju ale schodzicie na psy :( z wysylkami towaru, pomimo ze ksiazki i repertuar/plany macie niezle.

Pzd.
Liosan
Przechodzień

Postautor: Lord pro traktor » 16 grudnia 2007, 23:46 - ndz

najpierw zauwaz dwie rzeczy:
- jest okres przedswiateczny = duzo przesylek ktore trzeba ogarnac (dotyczy to nie tylko wydawnictwa ale rowniez pocztowcow)
- poczta ostatnio daje ciezko dupy (mowili nawet o tym w telewizji)
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Puszkin

Postautor: Himura » 16 grudnia 2007, 23:46 - ndz

Słyszałem, że przesyłka priorytetowa potrafi "iść" około 3 tygodni!!!
Także tak długi termin realizacji nie koniecznie musi być winą Wydawnictwa.
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Kalriem » 16 grudnia 2007, 23:46 - ndz

Liosan pisze:@morgi
@GR0s

Spoko, ja czekam tylko od 21.11 tego roku i tez mnie lekko nerwy zjadaja. Jak do swiat nie dojdzie to rezygnuje. To normalka u nich i trzeba sie albo przyzwyczaic albo uzbroic w cierpliwosc. Moja dziewczyna juz kiedys rezygnowala z nich i od tej pory omija ich z daleka, kupuje tylko angielskie wydania. Przykro mi to mowic P. Andrzeju ale schodzicie na psy :( z wysylkami towaru, pomimo ze ksiazki i repertuar/plany macie niezle.

Pzd.

No ale jeśli wcześniej zdarzyła się taka sytuacja, to dlaczego poprawki na to teraz nie wziąłeś? Zamówiłeś książki 21.11, zanim wydawnictwo skompletuje zamówienie, to mija 2-3 tyg. To będzie już grudzień. Dodaj jeszcze tydzień na PP... To będzie 21.12... a teraz dodaj jeszcze to, że jest okres przedświąteczny i tydzień nierzadko zmienia się w 3 tyg...

Jeśli myślałeś że otrzymasz tydzień po zamówieniu, to sorry, ale takie rzeczy tylko w Erze ;)
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Sędzia » 16 grudnia 2007, 23:46 - ndz

Kalriem pisze:Jeśli myślałeś że otrzymasz tydzień po zamówieniu, to sorry, ale takie rzeczy tylko w Erze ;)

W FAQu jest mowa o tym, że zamówienie kompletowane jest góra 7 dni, a w wyjątkowych sytuacjach (gdy brak książki) dłużej.

Jeśli do tego dodać przesyłkę kurierem, to powinna dojść w ciągu 10 dni.

ps. dodam jeszcze, że ostatnio dostałem przesyłkę, która zwykłym poleconym szła trzy dni (10.12 do 13.12) więc z tą pocztą nie do końca jest tak źle.
Sędzia
Cthulhu

Postautor: Lord pro traktor » 16 grudnia 2007, 23:46 - ndz

Sędzia pisze:ps. dodam jeszcze, że ostatnio dostałem przesyłkę, która zwykłym poleconym szła trzy dni (10.12 do 13.12) więc z tą pocztą nie do końca jest tak źle.

nie. to tylko dowodzi ze poczta dziala chaotycznie. ;)
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Puszkin

Postautor: Liosan » 16 grudnia 2007, 23:46 - ndz

Od dawna kupuje tylko : "Poczta kurierska, przelew".
Nauczylem sie tego wlasnie przez maga.
W czerwcu do znajomego zakupiony towar szedl 27 dni ( oczywiscie za pompca PP), tylko ze data na paczce wyraznie wskazywala ze PP trzymalo paczke 6 dni. Pani z maga za kazdym razem twierdzila ze paczka zostala juz wyslana. Naprawde prosto jest przesledzic daty nadania/wyslania i dostawy, trzeba tylko chciec.

Skoro jest napisane (FAQ) :Czas realizacji zamówień w Sklepie Internetowym wynosi maksymalnie 7 dni, w ciągu których przesyłka zostanie wysłana. . Dolicz do tego kuriera (regulamin mowi srednio o 3 moze 4 dniach). Ogolnie zamykamy sie w przedziale 10 do 15 dni. Jezeli sa problemy ze skompletowaniem zamowienia to czas realizacji moze sie wydluzyc. Tak moze byc z wersja kolekcjonerska MALAZANCZYKOW, ale to i tak jakas komedia jest. Ciagle slyszy sie ze w srode bedzie wysylka, potem ze na 90% w srode bedzie i tak w kolko. Telefonicznie uslyszysz to samo. Ja sie pytam jak to jest w koncu, obowiazuja maga jakies terminy czy nie?

@Himura masz racje przesylka piorytetowa moze isc 3 tygodnie, sam tak mialem, a to za sprawa segregacji w PP - nie ten kontener/rejon - znam to od podszewki niestety.

@Kalriem Blagam nie pie.... glupot. czytaj ze zrozumieniem, prosze. Mysle ze miesiac wystarczy na zwykla jedna ksiazke i nie jest to wygorowane zadanie, biorac pod uwage FAQ i przesylke kurierska (nie mowie o MALAZANCZYKACH , chociaz i one powinny byc juz, na podstawie info z tego forum i wypowiedzi A.M.)

Przez takie numery z dostawami, niektorzy wola kupic w sklepie internetowym, empiku czy w innym wydawnictwie. Jest to niestety smutna prawda............

Pzd
Liosan
Przechodzień

Postautor: Andrzej Miszkurka » 16 grudnia 2007, 23:46 - ndz

Problemy ze sklepem internetowym Maga były zawsze i pewnie zawsze będą; niestety taka jest smutna prawda. Wynika to z tego, że tak naprawdę sklep jest tylko dodatkiem do wydawnictwa, umożliwiającym naszym czytelnikom zakup książek gdzie indziej niedostępnych, dodatkową opcją zdobycia naszych produktów itd. Trudno nam zatem konkurować w szybkości realizacji zamówień z Merlinem czy innymi księgarniami internetowymi (tym bardziej, że nie jesteśmy klasyczną księgarnią internetową i nigdy nie mieliśmy zamiaru taką się stać; to tylko dodatkowa opcja zakupu książek Maga).

I o ile to zwykle jeszcze funkcjonuje w ciągu roku, problemy, jak zwykle, narastają przed świętami Bożego Narodzenia. Opóźnienia Poczty Polskiej i zalewająca nas masa zamówień, których nie jesteśmy w stanie sprawnie realizować, sprawiają, że terminy podane na stronie przestają być realistyczne i zaczynają się nerwowe sytuacje. Jeśli w dodatku, jedyna osoba, która się tym zajmuje, zachoruje na, powiedzmy, zapalenie oskrzeli, zaczyna być beznadziejnie (z tego powodu między innymi Erikson nie został jeszcze wysłany).

Pozdrawiam,
Andrzej Miszkurka
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Następna

Wróć do Pytania do wydawnictwa