Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.10.0)

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.10.0)

Postautor: Andrzej Miszkurka » 12 czerwca 2017, 23:46 - pn

prosiaczek pisze:Panie Andrzeju, kiedy można spodziewać się Pięknej krwi Sheparda oraz Ksiegi Nowego Słońca Wolfe'a?

Raczej nigdy.
Wolfe w następnym roku.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: atryda_paul » 12 czerwca 2017, 23:46 - pn

atryda_paul pisze:Panie Andrzeju, ja w zasadzie z prośbą, bo wiąże się to z pewną pracochłonnością :-) ale może będzie to miało swoje plusy dodatnie.
Otóż, czy byłaby możliwość publikacji listy książek, do których macie Państwo prawa?
Bez podziału na datę wydania / serię etc.
Oczywiście tylko te tytuły, którymi możecie się pochwalić nie naruszając tajemnic handlowych.
Pozwoliłoby to usystematyzować wiedzę nt planów wydawniczych MAGa w najbliższej przyszłości. Jasne byłoby również, że jest to stan wiedzy na czerwiec 2017r.

jest powyższe wykonalne czy można o tym zapomnieć?

Nieśmiało bym się przypomniał Panie Andrzeju - przyjmę każdą odpowiedź, nawet negatywną :wink:
atryda_paul
Puszkin

Postautor: Ciacho » 12 czerwca 2017, 23:46 - pn

Shicho pisze:
Ciacho pisze:Szukałem postów o kluczowych słowach "spis treści" Twojego autorstwa, ale ich nie znajduje, poza tym postem, na który mi odpowiedziałem, więc widocznie nie można ich znaleźć na forum. Nie możesz po prostu przybliżyć w kilku słowach?

AM pisze:Zwykle spisy nie pojawiają się w książkach, w których mamy do czynienia z rozdziałami w stylu: "1", "2", "3" lub "Rozdział pierwszy", "Rozdział drugi", "Rozdział trzeci"... W każdym razie to świadoma decyzja.

Okej, ale w takim razie to się nie trzyma kupy w przypadku niektórych książek, jak chociażby nowego Silverberga. Tam są 3 nowele, w których co prawda są już rozdziały 1,2,3, ale chyba spis treści powinien się pojawić i ujmować info, że opowiadanie "Skrzydła" Nocy" znajduje się na 8 str., drugie opowiadanie na 70, a 3 na 140?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

atryda_paul pisze:
atryda_paul pisze:Panie Andrzeju, ja w zasadzie z prośbą, bo wiąże się to z pewną pracochłonnością :-) ale może będzie to miało swoje plusy dodatnie.
Otóż, czy byłaby możliwość publikacji listy książek, do których macie Państwo prawa?
Bez podziału na datę wydania / serię etc.
Oczywiście tylko te tytuły, którymi możecie się pochwalić nie naruszając tajemnic handlowych.
Pozwoliłoby to usystematyzować wiedzę nt planów wydawniczych MAGa w najbliższej przyszłości. Jasne byłoby również, że jest to stan wiedzy na czerwiec 2017r.

jest powyższe wykonalne czy można o tym zapomnieć?

Nieśmiało bym się przypomniał Panie Andrzeju - przyjmę każdą odpowiedź, nawet negatywną :wink:

To ciężkie zadanie, ale postaram się do końca czerwca.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: atryda_paul » 12 czerwca 2017, 23:46 - pn

Super, dziękuję. Czekam z niecierpliwością.
atryda_paul
Puszkin

Ciacho pisze:
Shicho pisze:
Ciacho pisze:Szukałem postów o kluczowych słowach "spis treści" Twojego autorstwa, ale ich nie znajduje, poza tym postem, na który mi odpowiedziałem, więc widocznie nie można ich znaleźć na forum. Nie możesz po prostu przybliżyć w kilku słowach?

AM pisze:Zwykle spisy nie pojawiają się w książkach, w których mamy do czynienia z rozdziałami w stylu: "1", "2", "3" lub "Rozdział pierwszy", "Rozdział drugi", "Rozdział trzeci"... W każdym razie to świadoma decyzja.

Okej, ale w takim razie to się nie trzyma kupy w przypadku niektórych książek, jak chociażby nowego Silverberga. Tam są 3 nowele, w których co prawda są już rozdziały 1,2,3, ale chyba spis treści powinien się pojawić i ujmować info, że opowiadanie "Skrzydła" Nocy" znajduje się na 8 str., drugie opowiadanie na 70, a 3 na 140?

"Zazwyczaj" nie znaczy zawsze. Najwyraźniej uznaliśmy, że w tym przypadku nie jest potrzebny.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: mpawel5 » 12 czerwca 2017, 23:46 - pn

Powtarzam pytanie. Co z ksiazkami Michael'a J. Sullivan'a?
mpawel5
Przechodzień

Postautor: lordofthedreams » 12 czerwca 2017, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:
prosiaczek pisze:Panie Andrzeju, kiedy można spodziewać się Pięknej krwi Sheparda oraz Ksiegi Nowego Słońca Wolfe'a?

Raczej nigdy.

Aż taki problem ze spadkobiercami? :cry: Wydawało mi się, że ta sprawa już wychodziła na prostą. I czy w takim razie będzie Pan kontrolnie co jakiś czas starał się uzyskać prawa do wydania?
Obrazek
lordofthedreams
Czytacz

mpawel5 pisze:Powtarzam pytanie. Co z ksiazkami Michael'a J. Sullivan'a?

Nie wiem. To się okaże w momencie, gdy trzeba będzie zdecydować jakich 50-60 tytułów ukaże się w przyszłym roku. Do jeszcze dosyć odległy moment.

lordofthedreams pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:

Raczej nigdy.

Aż taki problem ze spadkobiercami? :cry: Wydawało mi się, że ta sprawa już wychodziła na prostą. I czy w takim razie będzie Pan kontrolnie co jakiś czas starał się uzyskać prawa do wydania?

Kupiliśmy inne rzeczy i na razie nie myślimy o powrocie do tematu.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Procella » 13 czerwca 2017, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:Raczej nigdy.

:cry:
Awatar użytkownika
Procella
Skryba

Postautor: lordofthedreams » 13 czerwca 2017, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:Kupiliśmy inne rzeczy i na razie nie myślimy o powrocie do tematu.

Myślę, że w takim razie my nie damy przestać myśleć o powrocie do tematu ;)
Obrazek
lordofthedreams
Czytacz

Postautor: Typical_troll » 14 czerwca 2017, 23:46 - śr

Nic już nie rozumiem z tych zapowiedzi. Ryan nie wyszedł chociaż na stronie dalej wisi z dzisiejszą datą, a "Rozgwieżdżone niebo" podobno wyszło, bo niektóre księgarnie oferują jego wysyłkę w 24 godziny. Może redakcja ma jakiś kaganek oświaty?
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 14 czerwca 2017, 23:46 - śr

Typical_troll pisze:Nic już nie rozumiem z tych zapowiedzi. Ryan nie wyszedł chociaż na stronie dalej wisi z dzisiejszą datą, a "Rozgwieżdżone niebo" podobno wyszło, bo niektóre księgarnie oferują jego wysyłkę w 24 godziny. Może redakcja ma jakiś kaganek oświaty?

Osoba, która mogłaby coś zmienić na stronie jest na urlopie (z tego też powodu nie ma nowych zapowiedzi). Już jakiś czas temu pisałem o swojej pomyłce z drukarnią. Zamówiłem Ogień na 14, a tymczasem powinien przyjechać 7. Wobec tego czekamy na kolejny okres promocyjny Empiku, czyli 5 lipca.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Andrzej Miszkurka » 14 czerwca 2017, 23:46 - śr

Typical_troll pisze:Niedługo trzeba będzie na forum złożyć grupę nacisku nalegającą na zwiększenie udziału książek rozrywkowych w ofercie MAGa, bo ostatnio plany i przecieki na forum koncentrują się na coraz ambitniejszych pozycjach. :wink:

Przypomniała mi się ta wypowiedź przy okazji przygotowywania kompletnej listy naszych książek do przedstawienia na forum. Nie ma takiej obawy. Poniżej nasza oferta fantasy na najbliższy czas... właściwie trudno powiedzieć, jak długo.

John Gwynne - seria "The Faithful and the Fallen".
Ed McDonald - seria "The Raven's Mark".
Christopher Husberg - seria "The Chaos Queen Quintet".
David Mealing - seria "The Ascension Cycle".
R. Scott Bakker - "Książę nicości", "Aspect-Emperror".
Scott Lynch - "Niecni dżentelmeni"
Steven Erikson - Malazańska księga poległych", "Kharkanas"
Robin Hobb - "Skrytobójca błazna", "Kupcy i ich żywostatki".
Brandon Sanderson "Dawca przysięgi"
Mark Lawrence - seria "The Book of Ancestor"
Jay Kristoff - seria "Kroniki Nibynocy"
Jim Butcher - "Akta dresdena", "Podniebne kasztele".
Brent Weeks - "Powiernik światła".
Michael J. Sullivan - serie "The Riyria Chronicles" i "The First Empire".
Miles Cameron - seria "Syn zdrajcy".
Anthony Ryan - seria "Draconis Memoria"

Sporo tego :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Moreni » 14 czerwca 2017, 23:46 - śr

Hm, czy to zamknięta oferta, czy jednak jakieś wtręty przewidujecie?;)

O, Riyrię Sullivana też będziecie wznawiać? A w nowym przekładzie, czy w starym?

"Kupcy i ich Żywostatki", nareszcie <3 Jeszcze tylko "Rain Wild Chronicles" i będę kontenta.;)

Hm, Lynch to raczej tempa szczególnego nie ma (dąży do utrzymania tego "jedna książka na pięć lat"), więc tak, jakby go nie było, Butcher do pisania kolejnego Dresdena też się nie kwapi (czyli zostały już tylko cztery), o nowych "Podniebnych kasztelach" też niewiele słychać... Więc może warto rozpatrzeć wydanie Codex ALera"? ;)
http://kronikaksiazkoholika.blogspot.com/ - mój blogaś o książkach
Moreni
Pisarczyk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania do wydawnictwa