Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.10.0)

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.10.0)

Postautor: atryda_paul » 23 czerwca 2017, 23:46 - pt

Dopiero teraz mogę coś napisać. Do tej pory zbierałem szczękę z podłogi.
Jak dla mnie jedna z najlepszych wiadomościo-zapowiedzi MAGowych ever.

Też jestem ciekaw szczegółów powtórek Reynoldsa oraz pozostałych pozycji z pakietu obowiązkowego.
atryda_paul
Puszkin

Postautor: Andrzej Miszkurka » 24 czerwca 2017, 23:46 - sob

atryda_paul pisze:Dopiero teraz mogę coś napisać. Do tej pory zbierałem szczękę z podłogi.
Jak dla mnie jedna z najlepszych wiadomościo-zapowiedzi MAGowych ever.

Też jestem ciekaw szczegółów powtórek Reynoldsa oraz pozostałych pozycji z pakietu obowiązkowego.

Nie ma jeszcze szczegółów. Najpierw musimy wykonać plan na 2017 i 2018. Do końca 2018 powinno ukazać się około 70 pozycji (nie wiem jeszcze których).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Krzysiek » 24 czerwca 2017, 23:46 - sob

70 książek w 1,5 roku to chyba diabelnie ambitny plan ;) ? Czy w związku z tym zaległości typu Hamilton, Morgan, Rajaniemi będą "wrzucane" na rynek od razu w całości (zdaje się, że był taki plan) ?
Wiadomo kiedy Ryan w lipcu ? Jest szansa, że gdzieś na początku ?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Puszkin

Postautor: Zeb » 24 czerwca 2017, 23:46 - sob

jacgre pisze:Panie Andrzeju,

Kiedy ukaże się nowy Dresden?

To ja się przyłączę do pytania. Na stronie nie ma, ani w nowościach, ani w zapowiedziach. Miał być podobno wczoraj... Przynajmniej wg wcześniejszych zapowiedzi
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Andrzej Miszkurka » 24 czerwca 2017, 23:46 - sob

Zeb pisze:
jacgre pisze:Panie Andrzeju,

Kiedy ukaże się nowy Dresden?

To ja się przyłączę do pytania. Na stronie nie ma, ani w nowościach, ani w zapowiedziach. Miał być podobno wczoraj... Przynajmniej wg wcześniejszych zapowiedzi

Wkrótce uzupełnimy zapowiedzi na stronie i wszytko będzie jasne. Dresdem w każdym razie jest już w drukarni i za 8-9 dni powinien do nas przyjechać.

Krzysiek pisze:70 książek w 1,5 roku to chyba diabelnie ambitny plan ;) ? Czy w związku z tym zaległości typu Hamilton, Morgan, Rajaniemi będą "wrzucane" na rynek od razu w całości (zdaje się, że był taki plan) ?
Wiadomo kiedy Ryan w lipcu ? Jest szansa, że gdzieś na początku ?

Dosyć, ale biorąc pod uwagę, że w tym roku mamy już 26 książek i do końca powinny się ukazać jeszcze 24, nic czego nie dałoby się dokonać. Ryan 5 lipca. Książka już u nas jest.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Thaarael » 25 czerwca 2017, 23:46 - ndz

Gdybym był przesądny, za niezwykle niepokojący uznałbym fakt, że jak tylko zacznę polować na jakieś tytuły w antykwariatach, MAG natychmiast zapowiada ich wznowienie. ;)

Przy tej okazji mam takie małe pytanie, Panie Andrzeju. Riyrię zaczniecie wydawać bardziej w okolicach 2018 czy 2019? Niedawno kupiłem pierwszy tom w wydaniu Prószyńskiego i publikacja Waszych planów postawiła mnie przed małym dylematem...

P.S.
Nie macie obaw że wydanie "Starship Troopers" jako "Kawalerii kosmosu" może mieć lekko negatywny wpływ na odbiór przez czytelników przez skojarzenie z okrojonym wydaniem Amberu z lat 90.?
Thaarael
Przechodzień

Postautor: Andrzej Miszkurka » 25 czerwca 2017, 23:46 - ndz

Thaarael pisze:Gdybym był przesądny, za niezwykle niepokojący uznałbym fakt, że jak tylko zacznę polować na jakieś tytuły w antykwariatach, MAG natychmiast zapowiada ich wznowienie. ;)

Przy tej okazji mam takie małe pytanie, Panie Andrzeju. Riyrię zaczniecie wydawać bardziej w okolicach 2018 czy 2019? Niedawno kupiłem pierwszy tom w wydaniu Prószyńskiego i publikacja Waszych planów postawiła mnie przed małym dylematem...

P.S.
Nie macie obaw że wydanie "Starship Troopers" jako "Kawalerii kosmosu" może mieć lekko negatywny wpływ na odbiór przez czytelników przez skojarzenie z okrojonym wydaniem Amberu z lat 90.?

Warto zwrócić uwagę, że mamy prawa do Kronik, a nie serii, którą wydawał Prószyński. Zaczynamy w następnym roku.
Nie obawiam się, ale to tylko tytuł, który utkwił mi najbardziej w pamięci. Ostatecznie to autor nowego przekładu zdecyduje, jak nazwać książkę.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Montgomery » 26 czerwca 2017, 23:46 - pn

W związku z tym, że na innym portalu wybuchła niedawno w tej sprawie bardzo burzliwa dyskusja chciałbym zapytać kiedy otrzymamy okładkę z półnagą heroiną w kapturze i masce gazowej lecącą na smoku :D :D
Montgomery
Skryba

Postautor: Thaarael » 26 czerwca 2017, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:
Thaarael pisze:Gdybym był przesądny, za niezwykle niepokojący uznałbym fakt, że jak tylko zacznę polować na jakieś tytuły w antykwariatach, MAG natychmiast zapowiada ich wznowienie. ;)

P.S.

Warto zwrócić uwagę, że mamy prawa do Kronik, a nie serii, którą wydawał Prószyński. Zaczynamy w następnym roku.
Nie obawiam się, ale to tylko tytuł, który utkwił mi najbardziej w pamięci. Ostatecznie to autor nowego przekładu zdecyduje, jak nazwać książkę.

Mój błąd Panie Andrzeju, nie sprawdziłem wystarczająco dokładnie :( w takim razie bardzo dziękuję, wracam do polowania i z niecierpliwością czekam na kontynuację od Was.
Jeszcze gdyby udało się trzecią część "Pustki" Hamiltona wcześniej wydać, byłbym wniebowzięty, bo "Otchłań bez snów" stoi mi tak smętnie na półce i czeka od dwóch miesięcy chyba już. :)
Thaarael
Przechodzień

Postautor: Adon » 26 czerwca 2017, 23:46 - pn

Czy jest już jakaś data premiery "The Rise and Fall of D.O.D.O." u nas? Dziś jak czekałem na Neala, zacząłem czytać w oryginale i muszę przyznać, że diabelnie wciągająca.
Adon
Pisarczyk

Postautor: Andrzej Miszkurka » 27 czerwca 2017, 23:46 - wt

Adon pisze:Czy jest już jakaś data premiery "The Rise and Fall of D.O.D.O." u nas? Dziś jak czekałem na Neala, zacząłem czytać w oryginale i muszę przyznać, że diabelnie wciągająca.

Na pewno w następnym roku. Po Epoce diamentu i Peanatemie.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Sebek » 27 czerwca 2017, 23:46 - wt

Jaka jest planowana data wydania "Pacjenta zero" i czy bedzie ona w formacie zintegrowanym, jak pisza na katedrze?
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Sebek pisze:Jaka jest planowana data wydania "Pacjenta zero" i czy bedzie ona w formacie zintegrowanym, jak pisza na katedrze?

Dzisiaj pojawi się w zapowiedziach z ostateczną datą. Na pewno nie zintegrowana. Raczej miękka.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Ostateczne plany na lipiec i sierpień (dzisiaj powinny pojawić się wszystkie okładki w zapowiedziach; ). Edit: Jednak nie dzisiaj tylko jutro rano.

LIPIEC

5
Anthony Ryan Ogień przebudzenia

28
Jim Butcher Zdrajca

SIERPIEŃ

2
Neil Gaiman Księga cmentarna

16
Tui T. Sutherland Mroczny sekret

25
Jonathan Maberry Pacjent zero

30
Miles Cameron Straszny smok
Andrzej Miszkurka
Redaktor

I jeszcze ostateczny plan wrzesień:

13
Jay Kristoff Nibynoc
Dan Simmons Olimp
Neil Gaiman Chłopaki Anansiego

22
Kim Harrison Za kilka demonów więcej

27
Leigh Bardugo Wonder Woman
Cassandra Clare Lord of Shadows

29