Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.10.0)

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.10.0)

Postautor: Typical_troll » 26 kwietnia 2018, 23:46 - czw

Andrzej Miszkurka pisze:
Jacog pisze:Jednym słowem 39 miejsc jest już zajętych. Dopiero teraz zaczynam myśleć o innych rzeczach. Spodziewam się, że wydamy w najlepszym razie 48 książek. Czyli zostaje miejsce na 9 innych książek. Ucztę, Artefakty, Palmer i ewentualnie jeszcze coś z zaszłości. Trudny wybór.

Pamiętam jak niedawno twierdził Pan, że przed jesienią nie mam po co pytać o losy wznowienia Eriksona w twardych okładkach. Z tego co tu widać to jesienią już zupełnie nie będzie o co pytać. :cry: A za to w planach np. wznowienie starego cyklu Bardugo, której poprzednie wydanie PK ciągle zalega masowo w księgarniach. Nie wątpię, że są ku temu powody, ale i tak mi szkoda, bo SE raczej do "zaszłości" się pewnie nie załapie.
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Krzysiek » 27 kwietnia 2018, 23:46 - pt

To MacAuley będzie jednak wydany na nowo od nowa ?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: Sebek » 27 kwietnia 2018, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:
Jacog pisze:To ja się jeszcze przypomnę - na kiedy Wolfe'a planujecie w Artefakty wcisnąć? Miał być pierwotnie ten rok.
I drugie - reedycja Abercrombiego w fomacie artefaktowym jeszcze jest w sferze planów?

To trudne pytania. Nie wiem jeszcze. To wszystko wyjdzie w praniu w następnym roku, a może latach. Tworzenie planu jak zwykle zaczyna się od książek, które musimy wydać, żeby żyć. Potem jest czas na kolejne części serii, które zwykle również przynoszą nam zyski. I dopiero na samym końcu UW, Artefakty i rzeczy, które zobowiązaliśmy się wydać, mimo, że przynoszą straty. Idąc tym tropem, wiemy już, że w następnym roku muszą się ukazać niestępujące pozycje:

Sanderson 2
Gaiman mam nadzieję, że 1 nowa
Gwynne 2-3
Corey 3
Lawrence 1
Butcher 2-3
Ed McDonald 1-2
Cameron 1
Weeks 1
Tintera 2-3
Stephenson 2
Bardugo 3
Pullman 4
Sullivan 2-3
Kristoff 1
McAuley 4
Charkness 2

Jednym słowem 39 miejsc jest już zajętych. Dopiero teraz zaczynam myśleć o innych rzeczach. Spodziewam się, że wydamy w najlepszym razie 48 książek. Czyli zostaje miejsce na 9 innych książek. Ucztę, Artefakty, Palmer i ewentualnie jeszcze coś z zaszłości. Trudny wybór.

Zatem Maberry spada calkowicie z tego roku i nadchodzacego? Planujecie kontynuowac serie razem z emisja serialu "V-Wars", ktory obecnie robi Netflix, czy jak to rozumiec?
Bardzo licze na Mathesona w przyszlym, jak w tym nie wypali.
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: niepco » 27 kwietnia 2018, 23:46 - pt

Mam nadzieję że o Reynoldsie tylko zapomniałeś Andrzeju i wydacie go w 2019 r. ?
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 27 kwietnia 2018, 23:46 - pt

niepco pisze:Mam nadzieję że o Reynoldsie tylko zapomniałeś Andrzeju i wydacie go w 2019 r. ?

Nie zapomniałem. Mamy 9 miejsc dla Uczty, Artefaktów i wielu innych projektów, w tym Palmer czy Reynoldsa. Nie jest tak, że wydamy 48 książek plus Reynoldsa, bo 48 pozycji będzie i tak trudnym celem do zrealizowania. Oczywiście, możemy uzyskać jeszcze kilka miejsc, tam gdzie podałem liczbę pozycji na poziomie 1-2 czy 2-3, ale to wszystko. I tu pojawia się jeszcze jedna kwestia, co z 6-7 nowymi seriami, o których w ogóle nie wspomniałem? Jak wspominałem, tworzenie planów wydawniczych to podejmowanie trudnych decyzji.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Lord pro traktor » 27 kwietnia 2018, 23:46 - pt

To wspomnij może teraz, a zobaczymy, co bardziej warto ;)
Może w tych nowych będzie więcej nowego, a więc potencjalnie nawet ciekawszego. Mam czasem odczucie, że ostatnio w Uczcie kolejne powieści niektórych autorów wydawane są siłą rozpędu - dlatego tylko, że wcześniej coś z ich bibliografii trafiło do serii.
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Asimov

Postautor: ASeX76 » 27 kwietnia 2018, 23:46 - pt

Panie Andrzeju, w pierwszej kolejności prosimy o: Mathesona, Bradbury'ego i Palmer, a wszelkie "odgrzewane dania" na sam koniec :)
ASeX76
Czytacz

Postautor: Andrzej Miszkurka » 27 kwietnia 2018, 23:46 - pt

Sebek pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Zatem Maberry spada calkowicie z tego roku i nadchodzacego? Planujecie kontynuowac serie razem z emisja serialu "V-Wars", ktory obecnie robi Netflix, czy jak to rozumiec?
Bardzo licze na Mathesona w przyszlym, jak w tym nie wypali.

Nie. To dotyczy następnego roku. Po prostu przewiduję, jak to będzie wyglądało w 2019.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Typical_troll » 27 kwietnia 2018, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:
niepco pisze:I tu pojawia się jeszcze jedna kwestia, co z 6-7 nowymi seriami, o których w ogóle nie wspomniałem?

Pan to się jednak lubi poznęcać... Kiedy ma Pan zamiar zdradzić co to za serie? Może w ramach pięknych niespodzianek kupił Pan Esslemonta? Czy liczy Pan tutaj też wspomnianych kiedyś Husberga i Mealinga?
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 28 kwietnia 2018, 23:46 - sob

Typical_troll pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:
niepco pisze:I tu pojawia się jeszcze jedna kwestia, co z 6-7 nowymi seriami, o których w ogóle nie wspomniałem?

Pan to się jednak lubi poznęcać... Kiedy ma Pan zamiar zdradzić co to za serie? Może w ramach pięknych niespodzianek kupił Pan Esslemonta? Czy liczy Pan tutaj też wspomnianych kiedyś Husberga i Mealinga?

Nie ma sensu wprowadzać nowych bytów, skoro nie znalazłem jeszcze miejsca dla kilku rzeczy z podsumowania, które robiłam w czerwcu 2017. Został przecież Christopher Husberg - seria "The Chaos Queen Quintet",
David Mealing - seria "The Ascension Cycle", Charlaine Harriss - Midnight, Texas... Co z nimi?
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Typical_troll » 28 kwietnia 2018, 23:46 - sob

Widzę, że źle Pana zrozumiałem za pierwszym razem gdy wspomniał Pan o 6-7 "nowych"seriach, stąd pytanie. Myślałem, że to jakieś nowe nabytki, a chodziło o nieujęte w planie. :?
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Sh4dow » 02 maja 2018, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:
To trudne pytania. Nie wiem jeszcze. To wszystko wyjdzie w praniu w następnym roku, a może latach. Tworzenie planu jak zwykle zaczyna się od książek, które musimy wydać, żeby żyć. Potem jest czas na kolejne części serii, które zwykle również przynoszą nam zyski. I dopiero na samym końcu UW, Artefakty i rzeczy, które zobowiązaliśmy się wydać, mimo, że przynoszą straty. Idąc tym tropem, wiemy już, że w następnym roku muszą się ukazać niestępujące pozycje:

Weeks 1

Czy chodzi może o 5 tom sagi powiernika światła? Wiadomo już coś o zbliżonej dacie premiery w Stanach?
Sh4dow
Przechodzień

Postautor: Moore » 02 maja 2018, 23:46 - śr

5 tom sagi powiernika światła? Wiadomo już coś o zbliżonej dacie premiery w Stanach?

29.08.2019.
Ale to z Amazona UK, więc pewnie nie 100% pewne.
Moore
Mistrz Pióra

Postautor: Andrzej Miszkurka » 04 maja 2018, 23:46 - pt

Sh4dow pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:

Weeks 1

Czy chodzi może o 5 tom sagi powiernika światła? Wiadomo już coś o zbliżonej dacie premiery w Stanach?

Tak. Najprawdopodobniej u nas październik-listopad 2019.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: niepco » 04 maja 2018, 23:46 - pt

Andrzeju, pytanie odnośnie Reynoldsa (ostatnie :D ). Jak się ma Wasza rezygnacja z wydawania jego książek do umowy z Orionem? Wydawało mi się, że wspominałeś że zobowiązuje Was ona do wydania w określonym terminie? Można ją zerwać bez konsekwencji?
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania do wydawnictwa