Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.10.0)

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.10.0)

Postautor: Shedao Shai » 14 listopada 2017, 23:46 - wt

A co z reedycją Malazańskiej w HC?
First In, Last Out
Shedao Shai
Pisarczyk

Postautor: Andrzej Miszkurka » 15 listopada 2017, 23:46 - śr

Shedao Shai pisze:A co z reedycją Malazańskiej w HC?

Niedawno o tym pisałem. W każdym razie nie ma to nic wspólnego z moim poprzednim postem.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Ciacho » 15 listopada 2017, 23:46 - śr

A w 2018 Maberry się pojawi?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Ciacho pisze:A w 2018 Maberry się pojawi?

Zobaczymy jak ostatecznie wyklarują się plany. Na dzisiaj jest w okolicach wakacji, ale dużo będzie zależało od sprzedaży książek, spływu pieniędzy i opóźnień...
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Zeb » 15 listopada 2017, 23:46 - śr

W najnowszym numerze Fantastyki jest opowiadanie z Dresdenem w roli głównej. Informacja dla zainteresowanych cyklem - nie polecam czytania. Opowiadanie ok, ale ilość spojlerów powala. Akcja dzieje się najprawdopodobniej już po ostatniej wydanej za zachodzie książce.
A żeby nie odbiegać od tematu, kiedy kolejny Dresden?
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Shedao Shai » 15 listopada 2017, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:

Niedawno o tym pisałem. W każdym razie nie ma to nic wspólnego z moim poprzednim postem.

Z tego, co widzę, to tylko zacytował pan poprzednie pytanie o tą kwestię, ale odpowiedź odnosiła się do Vandermeera. Więc tak naprawdę to nie wiem, na czym stoimy :)
First In, Last Out
Shedao Shai
Pisarczyk

Zeb pisze:W najnowszym numerze Fantastyki jest opowiadanie z Dresdenem w roli głównej. Informacja dla zainteresowanych cyklem - nie polecam czytania. Opowiadanie ok, ale ilość spojlerów powala. Akcja dzieje się najprawdopodobniej już po ostatniej wydanej za zachodzie książce.
A żeby nie odbiegać od tematu, kiedy kolejny Dresden?

W drugiej połowie roku. Musimy kupić kolejne tomy.

Shedao Shai pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:

Z tego, co widzę, to tylko zacytował pan poprzednie pytanie o tą kwestię, ale odpowiedź odnosiła się do Vandermeera. Więc tak naprawdę to nie wiem, na czym stoimy :)

Po ogłoszeniu, ze Erikson nie napisze na razie (być może nie powstanie nigdy) trzeciego tomu Kuźni, wznowienie przestało być sprawą na już, czyli 2018 rok. Być może, naprawdę nie chce teraz się nad tym zastanawiać, ani rozstrzygać, damy sobie z nim spokój w ogóle.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Krzysiek » 15 listopada 2017, 23:46 - śr

Ada Palmer już w przyszłym roku, świetnie!

Pytanie dot Valente: Domostwo błogosławionych to, zdaje się, pierwsza część dylogii, zamierzacie wydać obie ? I właściwie bardzo podobne pytanie dotyczące Becketta, skoro pojawi się Matka to czy będzie też Córka ;) ?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: Cintryjka » 15 listopada 2017, 23:46 - śr

A jak Dresden sobie radzi? Szkoda, że przerwa będzie taka długa. Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja:) Chyba przerzucę się na oryginały, bo Zdrajca był świetny. Za to przyszłoroczna UW zapowiada się poza VanderMeerem zachwycająco.
Będzie trzeci tom Aaronovitcha w e-booku? Skoro już nawet Lynch jest:)
Będzie wznowienie Kupców i ich żywostatków Hobb w jakimś niedługim czasie?
Cintryjka
Pisarczyk

Postautor: Typical_troll » 15 listopada 2017, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:Po ogłoszeniu, ze Erikson nie napisze na razie (być może nie powstanie nigdy) trzeciego tomu Kuźni, wznowienie przestało być sprawą na już, czyli 2018 rok. Być może, naprawdę nie chce teraz się nad tym zastanawiać, ani rozstrzygać, damy sobie z nim spokój w ogóle.

:shock: :evil: :shock: :evil:
Pisze Pan o Kharkhanas czy całej MKP? W ogóle nie będzie wznowienia całej MKP??? Teraz Pan to pisze, jak już sprzedałem poprzedni komplet, żeby nie mieć na półkach trzech wydań?
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 16 listopada 2017, 23:46 - czw

Krzysiek pisze:Ada Palmer już w przyszłym roku, świetnie!

Pytanie dot Valente: Domostwo błogosławionych to, zdaje się, pierwsza część dylogii, zamierzacie wydać obie ? I właściwie bardzo podobne pytanie dotyczące Becketta, skoro pojawi się Matka to czy będzie też Córka ;) ?

Nie wiem.

Cintryjka pisze:A jak Dresden sobie radzi? Szkoda, że przerwa będzie taka długa. Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja:) Chyba przerzucę się na oryginały, bo Zdrajca był świetny. Za to przyszłoroczna UW zapowiada się poza VanderMeerem zachwycająco.
Będzie trzeci tom Aaronovitcha w e-booku? Skoro już nawet Lynch jest:)
Będzie wznowienie Kupców i ich żywostatków Hobb w jakimś niedługim czasie?

Wydajemy Dresdena tylko dlatego, że chcemy go skończyć. Z punktu widzenia ekonomicznego ten projekt nie ma sensu.
Na razie nie będzie. Lynch to inna sprawa. Podpisaliśmy nowe umowy.
W 2018 na pewno nie.

Typical_troll pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Po ogłoszeniu, ze Erikson nie napisze na razie (być może nie powstanie nigdy) trzeciego tomu Kuźni, wznowienie przestało być sprawą na już, czyli 2018 rok. Być może, naprawdę nie chce teraz się nad tym zastanawiać, ani rozstrzygać, damy sobie z nim spokój w ogóle.

Pisze Pan o Kharkhanas czy całej MKP? W ogóle nie będzie wznowienia całej MKP??? Teraz Pan to pisze, jak już sprzedałem poprzedni komplet, żeby nie mieć na półkach trzech wydań?

Gdyby nie bliska perspektywa wydania 2 i 3 tomu Kharkhanas, nie byłoby pomysłu reedycji MKP. Ostatnia decyzja Eriksona zmieniła dla nas wiele w tej sprawie. To, oczywiście, nie skreśla jeszcze MKP, ale sprawia, że przestaje nam zależeć na szybkim zrealizowaniu.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Ciacho » 16 listopada 2017, 23:46 - czw

Andrzej Miszkurka pisze:
Typical_troll pisze:

Gdyby nie bliska perspektywa wydania 2 i 3 tomu Kharkhanas, nie byłoby pomysłu reedycji MKP. Ostatnia decyzja Eriksona zmieniła dla nas wiele w tej sprawie. To, oczywiście, nie skreśla jeszcze MKP, ale sprawia, że przestaje nam zależeć na szybkim zrealizowaniu.

Kurde, ja nic nie wiem o tej wypowiedzi. Kiedy padło takie info i czemu nie napisze na razie 3-ego? O co chodzi?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Krzysiek » 16 listopada 2017, 23:46 - czw

Andrzej Miszkurka pisze:
Krzysiek pisze:Ada Palmer już w przyszłym roku, świetnie!

Nie wiem.

To może zamiast dalej coś rozgrzebywać lepiej coś innego zakończyć i puścić wcześniej niedawno wspomnianego Swanwicka :twisted: :D :?:
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: Typical_troll » 16 listopada 2017, 23:46 - czw

Andrzej Miszkurka pisze:Gdyby nie bliska perspektywa wydania 2 i 3 tomu Kharkhanas, nie byłoby pomysłu reedycji MKP. Ostatnia decyzja Eriksona zmieniła dla nas wiele w tej sprawie. To, oczywiście, nie skreśla jeszcze MKP, ale sprawia, że przestaje nam zależeć na szybkim zrealizowaniu.

Trudno, może jeszcze coś się zmieni. na razie mogę się pocieszać nowym Esslemontem i mieć nadzieję, że Gwynne będzie dobry.
Refleksja przy okazji. Nowa seria Esslemonta bałby całkiem niezła jako prolog do MKP. Czytam drugi tom i występuje w nim prawie cała ekipa postaci znanych pojawiających się "znikąd" w "Ogrodach Księżyca" a książki są lekkie i przygodowe.
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Moreni » 18 listopada 2017, 23:46 - sob

Dlaczego ze wszystkich okładek d drugiego tomu Draconis Memoria musieliście wybrać akurat tę najbrzydszą? :cry:
http://kronikaksiazkoholika.blogspot.com/ - mój blogaś o książkach
Moreni
Pisarczyk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania do wydawnictwa