Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.9.0)

Tu znajdziesz wszystko to co na forum zaistniało, a nikt już nie chce o tym dyskutować.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.9.0)

Postautor: Zeb » 15 marca 2017, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:
Zeb pisze:Zobaczyłem przed chwila okładkę Calamity Sandersona. Mam pytanie, ktoś Wam doplacił za wykorzystanie tych okladek do kolejnych tomów tej serii? Wszedłem sobie przed chwilą do zakladki zapowiedzi, większość okładek naprawdę ładna, reszta trzyma poziom. Natomiast to co prezentują okladki Stalowego Serca i kolejnych tomów woła o pomstę do nieba. Ja wiem, że to dla młodzieży, ale na miejscu tej młodzieży poczułbym się urażony ogladając te koszmarki.

To nie my jesteśmy wydawcą Calamity.

Przepraszam :oops: , spojrzałem, że Sanderson i mi sie lampka przy Magu zapaliła. Uff... Odzyskałem wiarę w ludzkość...
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Andrzej Miszkurka » 15 marca 2017, 23:46 - śr

Krzysiek pisze:Był taki moment, w którym prawdopodobne było wydanie, w UW, Pyłków i Automated Alice. Czy jest możliwy powrót do tego tematu w 2018 lub 2019 ?

Jakieś szanse na pojawienie się Clarke'a w Artefaktach ? I nie chodzi tylko o Odyseje ale np. o cykl Rama, który z Etiudy został ucięty po pierwszym tomie. Nie mam pojęcia, kto ma prawa do wydawania teraz Clarka w Polsce ale widzę, że Audioteka inwestuje w superprodukcje więc może zapotrzebowanie wciąż jest ?

Nie
Może kiedyś, ale nie należy tego brać za obietnicę.

Lord pro traktor pisze:podoba mi sie ze bedzie pisarz z innego podworka niz anglosaskie. inna kultura lubi otwierac swieżą perspektywe.
juz kiedys pytalem, ale nie doczekalem sie odpowiedzi, z czego wynika mala ilosc fantastyki z innych krajow niz uk i usa. czy to powody językowe, niewystarczajaca znajomosc dokonan tamtych pisarzy czy po prostu to, ze poza wielka brytania i stanami pisuje sie niewiele wartosciowej fantastyki?

Rynek USA/UK jest najbardziej wdzięczny. Cały świat jest przesiąknięty literaturą, kinem oraz muzyką z obu krajów i czeka niecierpliwie na kolejne dawki. Czytelnicy, fani, redaktorzy portali bez udziału wydawców obserwują, piszą, podgrzewają atmosferę. Jeśli coś osiąga tam sukces, tutaj bardzo szybko się o tym dowiadujemy. To bardzo ułatwia pracę. Mniej powszechna znajomość innych języków oraz brak wieloletniego "warunkowania" kulturowego sprawia, że inne rynki są niemal "martwe" dla masowego odbiorcy. Niezależnie od tego, nie bez znaczenia jest fakt, iż agenci i wydawcy z UK/USA są najbardziej aktywni na rynku. Nie musisz za bardzo wysilać się, żeby upolować to czego szukasz. Masz wszystko podane pod nos. To oczywiście uproszczenie, ale daje jakieś wyobrażenie. Zostało nam jeszcze słowo "wartościowe", którego użyłeś. Takie książki powstają w każdym kraju. Problem polega na tym, że jeżeli nawet znajdują się na listach zakupów, to na ostatnich miejscach. I skoro nawet te z UK i US nie są najlepiej reprezentowane w ofercie, trudno liczyć na wiele olśnień z bardziej "egzotycznych" kierunków.

Jacog pisze:A co z Artefaktami w takim razie? Jeszcze przed wakacjami miał być Simmons i Matheson, a potem kolejny Simmons, Gibson, Wolfe i Heinlein.
Jak teraz planujecie wydawanie Artefaktów? Wyjdzie jakiś większy pakiet czy raczej będą pojedyncze wrzutki?

I jeszcze jedno. Kiedyś zapowiedziane zostały 2 pozycje, na które dogadywaliście umowy (jedna fantasy, druga science fiction). Rozumiem, że to science fiction to właśnie Stjärnklart? A co z drugą pozycją czyli fantasy?

Chcielibyśmy wydać w tym roku Endymiony. Inne Artefakty pojawią się, jeśli zostanie nam jakieś wolne miejsce po wakacjach.
Miałem wtedy na myśli inną sf. O obu rzeczach napiszę pewnie jeszcze w marcu.

bio pisze:Wszyćko piknie Andrzeju. Ale osobiście obiecywałeś mi zbiór Laffety'ego. Kiedy będzie?

Nic się nie zmieniło od czasu mojej ostatniej wypowiedzi na ten temat.

Thaarael pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:
Thaarael pisze:Panie Andrzeju, jakakolwiek szansa na wznowienie/ponowne wydanie w przewidywalnej przyszłości "Kronik Thomasa Covenanta Niedowiarka" Donaldsona, albo chociaż na polskie wydanie "The Last Chronicles"?

Żadnej.

Brak perspektyw na sprzedaż prozy Donaldsona (Skoki zdaje się średnio się sprzedawały, o ile dobrze kojarzę) czy Zysk dalej trzyma na niego prawa? Pytam z czystej ciekawości, bo czytanie oryginału nie jest dla mnie żadnym problemem, po prostu fajniej byłoby mieć komplet po polsku, zwłaszcza jeśli byłoby to wasze wydanie (no i 20-30 złotych taniej niż u Anglików ;) )

Donaldson zupełnie nas nie interesuje.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Ciacho » 16 marca 2017, 23:46 - czw

Ja mam pytanie: czy ten Idealny stan będzie w ogóle w sprzedaży w papierze poza księgarnią MAGa?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Odpryskowy » 16 marca 2017, 23:46 - czw

Ciacho pisze:Ja mam pytanie: czy ten Idealny stan będzie w ogóle w sprzedaży w papierze poza księgarnią MAGa?

W empiku sprzedają pakiet (z Legionem). I chyba nigdzie indziej, bo oznaczony jest jako "tylko w empiku". Więc wychodzi na to, że albo oni, albo księgarnia MAGa.
Piszę artykuły o Cosmere na stronie Droga Królów
Awatar użytkownika
Odpryskowy
Czytacz

Postautor: Odpryskowy » 18 marca 2017, 23:46 - sob

Kto jeszcze przeprowadzał wywiady z Sandersonem? Chciałbym się z nimi skontaktować :)
Piszę artykuły o Cosmere na stronie Droga Królów
Awatar użytkownika
Odpryskowy
Czytacz

Postautor: Shadowmage » 20 marca 2017, 23:46 - pn

Ja robiłem, a co? :)
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Andrzej Miszkurka » 20 marca 2017, 23:46 - pn

Moja żona mówi o mnie Dr Jekyll i Pan Hyde :).
Dzisiaj pisze Dr Jekyll. UW wzbogaciła się ostatnio o kilka ciekawych pozycji:
Jeff VanderMeer Borne
Ian MacLeod Red Snow
Nicola Barker Darkmans

W drodze być może Dharglen na rozgrzewkę przed... :wink:
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Typical_troll » 21 marca 2017, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:Moja żona mówi o mnie Dr Jekyll i Pan Hyde :).
Jeff VanderMeer Borne
Ian MacLeod Red Snow
Nicola Barker Darkmans

Pewnie wielu ludzi się ucieszy, chociaż akurat VanderMeer i MacLeod nie należą do moich ulubieńców. Przeczytałem za to recenzję Barker z Guardiana i zastanawiam się kto temu podoła jako tłumacz. 838 stron. "Most of all, Darkmans is a novel about language." W. Próchniewicz? I czy ktokolwiek przeżyje lekturę tej cegły?
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 21 marca 2017, 23:46 - wt

Typical_troll pisze:
Jeff VanderMeer Borne
Ian MacLeod Red Snow
Nicola Barker Darkmans

Pewnie wielu ludzi się ucieszy, chociaż akurat VanderMeer i MacLeod nie należą do moich ulubieńców. Przeczytałem za to recenzję Barker z Guardiana i zastanawiam się kto temu podoła jako tłumacz. 838 stron. "Most of all, Darkmans is a novel about language." W. Próchniewicz? I czy ktokolwiek przeżyje lekturę tej cegły?

Przeżyje, przeżyje. Przekłada Justyna Gardzińska, tłumaczka Atlasu chmur, Czasomierzy czy też Slade House.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: atryda_paul » 21 marca 2017, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:Moja żona mówi o mnie Dr Jekyll i Pan Hyde .
Jeff VanderMeer Borne
Ian MacLeod Red Snow
Nicola Barker Darkmans

W drodze być może Dharglen na rozgrzewkę przed...

Panie Andrzeju ten Dharglen to na rozgrzewkę przed powyższą trójcą czy przed czymś innym?
atryda_paul
Puszkin

Postautor: Shadowmage » 21 marca 2017, 23:46 - wt

Darkmans to niektóre źródła podają jako trzeci tom jakiejś serii. Wydajecie całość, czy to jakieś luźne powiązania są?
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Shadowmage pisze:Darkmans to niektóre źródła podają jako trzeci tom jakiejś serii. Wydajecie całość, czy to jakieś luźne powiązania są?

Nie w takim sensie jak przywykło się myśleć. Wszystkie książki łączy Thames Gateway, a właściwie zainteresowanie autorki południowym wschodem, bo akcja Darkmans dzieje się w Ashford, czyli już poza tym obszarem.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: jachu » 21 marca 2017, 23:46 - wt

Panie Andrzeju, a propos "Atlasu chmur", szykuje się jakieś wznowienie?
Awatar użytkownika
jachu
Pisarczyk

Postautor: Sebek » 21 marca 2017, 23:46 - wt

Jeff VanderMeer Borne
Ian MacLeod Red Snow
Nicola Barker Darkmans

Ciesze sie na VanderMeera i na tlumaczke Nicoli Barker, bo ona swietnie sobie radzi. Kiedy jest szansa na te pozycje? Pewnie przyszly rok? Panie Andrzeju, bedzie cos wiecej Tevisa? Cholernie podobal mi sie "Przedrzezniacz" i mam ochote na wiecej tego typu literatury i cos na miare "Ubika" Dicka.
Kiedy ewentualnie sa szanse na wydanie pierwszego omnibusa "Ksiag krwi" Barkera, "Pacjenta zero" Maberryego, Lukjanienko i Morgana?
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

jachu pisze:Panie Andrzeju, a propos "Atlasu chmur", szykuje się jakieś wznowienie?

Na razie nie mamy takich planów.

Sebek pisze:
Jeff VanderMeer Borne
Ian MacLeod Red Snow
Nicola Barker Darkmans

Ciesze sie na VanderMeera i na tlumaczke Nicoli Barker, bo ona swietnie sobie radzi. Kiedy jest szansa na te pozycje? Pewnie przyszly rok? Panie Andrzeju, bedzie cos wiecej Tevisa? Cholernie podobal mi sie "Przedrzezniacz" i mam ochote na wiecej tego typu literatury i cos na miare "Ubika" Dicka.
Kiedy ewentualnie sa szanse na wydanie pierwszego omnibusa "Ksiag krwi" Barkera, "Pacjenta zero" Maberryego, Lukjanienko i Morgana?

Nie myślę jeszcze o następnym roku. Nie wiem co ostatecznie trafi do naszego planu. Jak zwykle, jednak, szkice rozpoczną się od tytułów, które zapewnią nam bezpieczeństwo finansowe, a dopiero później przyjdzie czas na całą resztę.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przejrzyj zanim napiszesz...