Ustawa i ceny ksiażek

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Ustawa i ceny ksiażek

Postautor: Andrzej Miszkurka » 24 sierpnia 2015, 23:46 - pn

MadMill pisze:A może zacznijmy od takiego pytania: gdzie w Warszawie są małe księgarnie?

Nie wiem czy małe księgarnie to zawsze najlepsze określenie. Chyba lepszy termin to niezależne. Akurat w Warszawie większość przestała istnieć z przyczyn mających niewiele wspólnego z sytuacją na rynku książki, ale ciągle jest Saska i kilka księgarń osiedlowych. Większość pozostałych to "sieciówki".
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Alia » 25 sierpnia 2015, 23:46 - wt

Moja mała księgarnia osiedlowa, jedna z tych, do których ustawiały się po nocy kolejki przed premierą nowego tomu Pottera, została zamknięta kilka lat temu po śmierci właściciela.
Alia
Mistrz Pióra

Postautor: Shadowmage » 25 sierpnia 2015, 23:46 - wt

Przyznam się bez bicia, że w okolicy znam chyba tylko jedną niebranżowej (prawo/ekonomia, religijna) księgarnię. I może jeszcze Saska, ale to już kawałek. I w sumie jest jeszcze księgarnia MDM, ale po ponownym otwarciu jakoś do niej nie zaszedłem, więc nie wiem co i jak z nią. W miejscu moich starych jest apteka i monopolowy. Widać priorytety w narodzie :)
Ale to w sumie potwierdza to, o czym tu dyskutujemy - nie mam potrzeby nawet dowiadywać się czy gdzieś jest księgarnia i do niej zaglądać. Szybciej (nawet nie chodzi o to, że taniej) i wygodniej jest mi zamówić przez net i dostać paczkę pod drzwi, ew. do najbliższego kiosku.
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Typical_troll » 25 sierpnia 2015, 23:46 - wt

To wszystko co piszecie o księgarniach odnosi się wyłącznie do większych miast. W mojej miejscowości nie ma, nie było i w najbliższych dziesięcioleciach raczej już nie będzie żadnej księgarni. Jedyną szansą zakupu książek jest zakup przez sieć lub dołożenie sobie kosztów na wyjazd do najbliższego większego miasta, gdzie ceny książek i tak są 33% wyższe niż w sieci.
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: MadMill » 25 sierpnia 2015, 23:46 - wt

Shadowmage pisze:Ale to w sumie potwierdza to, o czym tu dyskutujemy - nie mam potrzeby nawet dowiadywać się czy gdzieś jest księgarnia i do niej zaglądać. Szybciej (nawet nie chodzi o to, że taniej) i wygodniej jest mi zamówić przez net i dostać paczkę pod drzwi, ew. do najbliższego kiosku.

Stąd też moje pytanie, bo ustawa jest dla kogoś i jest do wałkowane od jakiegoś czasu, tylko jak się rozejrzymy to tego "kogoś" po prostu nie ma, albo mało go to obchodzi. A ustawa, która jest nie wiadomo dla kogo, jest najdelikatniej mówić "dziwna".
MadMill
Bezimenny

Postautor: Shadowmage » 25 sierpnia 2015, 23:46 - wt

Na Polconie mówili, że stoi za tym Empik :)
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: bel_e_muir » 26 sierpnia 2015, 23:46 - śr

Shadowmage pisze:Na Polconie mówili, że stoi za tym Empik :)

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze - i to tych najbogatszych :x
Więc empik jak nic macza w tym palce.
Awatar użytkownika
bel_e_muir
Pisarczyk

Postautor: Krzysiek » 24 września 2015, 23:46 - czw

Wygląda na to, że, póki co, możemy planować zakupy po staremu.
http://swiatczytnikow.pl/prace-nad-usta ... -odlozone/
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: Typical_troll » 26 września 2015, 23:46 - sob

Przykre jest tylko to, że porażka ustawy nie wynika z tego, że któryś z debili sejmowych oprzytomniał, tylko z tego, że zrobili sobie taki bajzel, że nie dadzą już rady tego szajsu uchwalić.
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Poprzednia

Wróć do Pytania do wydawnictwa