Ewentualna "Seria grozy"

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Ewentualna "Seria grozy"

Postautor: Sebek » 17 marca 2015, 23:46 - wt

Ale dobrze wiecie, ze jesli "Artefakty" zaczna sie dobrze sprzedawac, wtedy bedzie szansa na zaistnienie serii, w ktorej beda tylko ksiazki grozy. Ja juz zaczalem informowac znajomych, ktorzy czytuja sf, ale i tych, ktorzy kupuja groze. I jedni i drudzy wyrazaja sie entuzjastycznie i kupia jedna, badz dwie kiazki z tych trzech, ktore ukaza sie pod koniec kwietnia, ja sam mam w zamiarze kupna wszystkich trzech pozycji. Zachecam Was do tego samego. Jesli zachecimy kilka osob i te z kolei przekaza te wiadomosc kolejnym... Wydaje mi sie, ze w taki sposob tez uda nam sie cos zdzialac :)
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: thogal » 17 marca 2015, 23:46 - wt

Ja na pewno kupuję wszystkie trzy pozycje i uprzedziłam w rodzinie i wokół, że żadnego pożyczania nie będzie :) i równocześnie nie ustaję w reklamowaniu ich gdzie tylko mogę. Ale nie wiem czy to wystarczy ...
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: Andrzej Miszkurka » 17 marca 2015, 23:46 - wt

Jeśli rzeczywiście kupić komplet, wpadajcie do naszego sklepu. Wkrótce powinna ruszyć bardzo interesująca promocja dla osób zainteresowanych wszystkimi tytułami.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: pizaro » 17 marca 2015, 23:46 - wt

Lśnienia. Podoba mi się brzmienie tego polskiego wyrazu i jego konotacje, mniej lub bardziej oczywiste z serią grozy. Moja skromna propozycja, liczba mnoga podobnie jak Artefakty w serii sf.
pizaro
Asimov

Postautor: thogal » 17 marca 2015, 23:46 - wt

pizaro pisze:Lśnienia. Podoba mi się brzmienie tego polskiego wyrazu i jego konotacje, mniej lub bardziej oczywiste z serią grozy. Moja skromna propozycja, liczba mnoga podobnie jak Artefakty w serii sf.

"Lśnienia" też fajne :) zgodnie z teorią, że jedno właściwe słowo zawsze jest lepsze niż dwa .. :)
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: dziki » 18 marca 2015, 23:46 - śr

Może być jeszcze "Smętarzyk", choć może nie ma takiego dostojeństwa jak powiedzmy "Nekropolie". Każda książka w serii byłaby osobną mogiłą, pełną ukrytego życia ;) Zebrany komplet byłby czymś więcej niż prostą sumą kolejnych tomów.
dziki
Przechodzień

Postautor: Ciacho » 18 marca 2015, 23:46 - śr

O ile dobrze pamiętam był kiedyś magazyn o nazwie "Lśnienie". Czy ja wiem czy do serii książek do pasuje. : )
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Sebek » 18 marca 2015, 23:46 - śr

Ciacho pisze:O ile dobrze pamiętam był kiedyś magazyn o nazwie "Lśnienie". Czy ja wiem czy do serii książek do pasuje. : )

Dokladnie. Mam nawet jeden numer i bywaja dobre i srednie teksty, wiec lepiej niech nie kojarzy sie z czyms "srednim". Nie brnijmy wiec dalej w ulice z filmow, rzeczy, bo zaraz padna propozycje z "maska Jasona", "Dynioglowym", "Crittersami", "Gremlinami", czy nawet "Biblioteka Draculi" albo "Kolekcja Nosferatu" :D.
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: sukal » 18 marca 2015, 23:46 - śr

proste nazwy dla serii:
Upiory
zew grozy
Lęk
sukal
Przechodzień

Postautor: Adon » 18 marca 2015, 23:46 - śr

Sebek pisze:"Biblioteka Draculi" albo "Kolekcja Nosferatu" :D.

a stąd już krok tylko do "kolekcji Pani Domu" :)
Adon
Pisarczyk

Postautor: Shadowmage » 18 marca 2015, 23:46 - śr

Fajne nazwy typu Obrazy grozy czy Biblioteka grozy są już zajęte...

Może coś typu Galeria koszmarów albo horroru (żeby tej grozy tak nie eksploatować)?

Chociaż i tak z mojego punktu widzenia optymalna byłaby Koszmarna Literatura :twisted:
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Sebek » 18 marca 2015, 23:46 - śr

Shadowmage pisze: Koszmarna Literatura :twisted:

I ktos kto szuka dobrego horroru nie tknie, bo pomysli, ze to kiepsko napisany straszak albo badziew ;) Moze "Mroki duszy"?
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Shadowmage » 18 marca 2015, 23:46 - śr

Taki był cel :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Sebek » 19 marca 2015, 23:46 - czw

Shadowmage pisze:Taki był cel :D

Jesli nie jestes zwolennikiem grozy, to nie wiem co robisz w tym watku. Trollowac mozesz gdzies indziej :P
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Shadowmage » 19 marca 2015, 23:46 - czw

Lubię trollować :) No i na razie to żadna dyskusja merytoryczna w tym wątku, a przerzucanie się mniej lub bardziej trafionymi propozycjami nazw.

A na poważnie, to dobrą grozę lubię, tylko jak to powiedzieć... nie ma jej za dużo. Oceniając przez pryzmat całości wydawanej u nas, moja propozycja pasuje jak najbardziej :D
Nie wątpię, że dobre książki również są, ale z jakiegoś powodu nie są u nas zbyt popularne. W związku z tym się zastanawiam czy seria faktycznie będzie pokazywała ambitniejsze oblicze, czy jednak bardziej pasujące do ogólnych gustów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania do wydawnictwa