Ewentualna "Seria grozy"

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Ewentualna "Seria grozy"

Postautor: Sebek » 19 marca 2015, 23:46 - czw

Shadowmage pisze:Lubię trollować :) No i na razie to żadna dyskusja merytoryczna w tym wątku, a przerzucanie się mniej lub bardziej trafionymi propozycjami nazw.

A na poważnie, to dobrą grozę lubię, tylko jak to powiedzieć... nie ma jej za dużo. Oceniając przez pryzmat całości wydawanej u nas, moja propozycja pasuje jak najbardziej :D
Nie wątpię, że dobre książki również są, ale z jakiegoś powodu nie są u nas zbyt popularne. W związku z tym się zastanawiam czy seria faktycznie będzie pokazywała ambitniejsze oblicze, czy jednak bardziej pasujące do ogólnych gustów.

Mysle i mam nadzieje, ze bedzie wszystkiego po trochu, a znajac gusta Pana Andrzeja, bedzie sporo ambitnej prozy, moze w koncu pojawi sie wiecej Strauba? Chociaz licze tez na cos McCammona, ale to zapewne w dalszej przyszlosci, o ile wogole. Mam nadzieje tez na caly cykl "The Adversary" Wilsona, moze w dwoch tomach albo w trzech? ;). Wczesniej w ktoryms watku wypisalem nieco tytulow, ktore chetnie bym widzial w tej serii, ale tytulow mozna mnozyc. Mam nadzieje, ze seria "Artefakty" przyjmie sie dobrze i owy cykl grozy zaistnieje na poczatku nadchodzacego roku i pierwsze tytuly zaczna sprzedawac sie zadowalajaco i kilka z moich tytulow rowniez tam znajdzie swoje miejsce.
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: nosiwoda » 19 marca 2015, 23:46 - czw

Shadowmage pisze:Lubię trollować :) No i na razie to żadna dyskusja merytoryczna w tym wątku, a przerzucanie się mniej lub bardziej trafionymi propozycjami nazw.

W dodatku nazw serii, której samo istnienie jest w sferze czystych spekulacji.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Skryba

Postautor: thogal » 19 marca 2015, 23:46 - czw

Mam nadzieje, że seria grozy MAGa będzie na tyle ciekawa, ambitna i róznorodna, że zmieni się moje postrzeganie tego typu literatury :) Dlatego bardzo czekam na jej początek z wielką niecierpliwością!
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: Typical_troll » 19 marca 2015, 23:46 - czw

Shadowmage pisze:Lubię trollować :) ...

Jestem bardzo rozczarowany.
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Sebek » 20 marca 2015, 23:46 - pt

thogal pisze:Mam nadzieje, że seria grozy MAGa będzie na tyle ciekawa, ambitna i róznorodna, że zmieni się moje postrzeganie tego typu literatury :) Dlatego bardzo czekam na jej początek z wielką niecierpliwością!

Jesli seria ruszy wydaje mi sie, ze Pan Andrzej dopilnuje, aby byla wlasnie tak jak opisujesz, ciekawa, ambitna i roznorodna ;) Dajmy tylko szanse jej zaistniec, kupujac "Artefakty" ;)
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: pure » 03 kwietnia 2015, 23:46 - pt

Sebek pisze:
thogal pisze:Mam nadzieje, że seria grozy MAGa będzie na tyle ciekawa, ambitna i róznorodna, że zmieni się moje postrzeganie tego typu literatury :) Dlatego bardzo czekam na jej początek z wielką niecierpliwością!

Jesli seria ruszy wydaje mi sie, ze Pan Andrzej dopilnuje, aby byla wlasnie tak jak opisujesz, ciekawa, ambitna i roznorodna ;) Dajmy tylko szanse jej zaistniec, kupujac "Artefakty" ;)

Zgadzam się!!! :!:
pure
Czytacz

Postautor: jachu » 03 kwietnia 2015, 23:46 - pt

A to groza może być ambitna? :shock:
Awatar użytkownika
jachu
Pisarczyk

Postautor: thogal » 03 kwietnia 2015, 23:46 - pt

jachu pisze:
A to groza może być ambitna? :shock:

Mam nadzieję, że tak :) i moja nadzieja powinna być uzasadniona :D Ostatecznie każdy rodzaj literatury może być ciekawy i ambitny, zależy kto się bierze za pisanie, ale nie jestem znawcą tematu więc poczekam na początek serii. Wierzę w Redaktora :D
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: Ciacho » 07 kwietnia 2015, 23:46 - wt

Możecie mi powiedzieć, bo już się gubię, czy była mowa jak miałaby ta seria ewentualnie wyglądać? Pisał AM ,czy to klasyka, czy współczesność? I czy to pewne, że seria powstanie, tylko nie wiadomo kiedy ruszy, czy jest w pełni uzależniona od przyjęcia Artefaktów? Pamiętam, że coś się pisało o Ligottim i Mathesonie, ale chyba ostatecznie żadne konkretne nazwiska nie padły?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Shadowmage » 07 kwietnia 2015, 23:46 - wt

Horrory mają być dobre, a powstanie serii jest uzależnione od powodzenia Artefaktów.
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Oj, Shadow, Shadow, Ty i ta Twoja lakoniczność. :D AM nie potwierdzał żadnych nazwisk? Ligotti? Matheson? Itp?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Shadowmage » 07 kwietnia 2015, 23:46 - wt

Bo nic pewnego nie wiadomo. Żadnych nazwisk nie ma zaklepanych. Ale może być np. Barker, który do UW był przymierzany.
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Procella » 07 kwietnia 2015, 23:46 - wt

Była mowa o tym, że większość wstępnie rozważanych pozycji to rzeczy wydane po roku 2000, ale nazwiska żadne, o ile pamiętam, nie padły.
Awatar użytkownika
Procella
Skryba

Spoko, dziękuję. Czekamy więc. : )

Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: thogal » 22 stycznia 2016, 23:46 - pt

Ponieważ kończy się już styczeń, znamy też w zarysie wspaniałe zapowiedzi na ten rok, to może byłoby dobrze ożywić ten wątek :) Pan Andrzej obiecał kiedyś, że w styczniu (znając wyniki sprzedaży Artefaktów - a znamy je mniej więcej i wiemy, że sprzedają się nieźle) wróci do tematu Serii Grozy. Chciałabym zpytać czy coś już na ten temat moglibyśmy usłyszeć? Jeżeli nie nazwiska, to może ogólnie: jaka ta seria miałaby być, czy jest szansa, aby pojawiły się w niej np. jakieś japońskie tytuły ...itp. a jeśli i na to za wcześnie, to może chociaż informacja czy seria ma szanse wystartować np. w 2017 ...
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania do wydawnictwa