Artefakty

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Artefakty

Postautor: Domin » 16 października 2015, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:Pierwsza połowa 2016 w Artefaktach zapowiada się następująco.

LUTY
John Brunner Ślepe stado (choć możemy zdecydować się jeszcze na dosłowny przekład tytułu)
Christopher Priest Odwrócony świat

CZERWIEC
Keith Roberts Pavane (jednak!)
William Gibson Światło wirtualne/Idoru/Wszystkie jutra

Pozycja dodatkowa
William Gibson Wypalić chrom (ukaże się w lutym lub czerwcu w zależności od tego, jak szybko PWC przetłumaczy te opowiadania, nad którymi wcześniej nie pracował).

Hmm, ciekawostka... Solaris jakiś czas temu zapowiedziało "Pavane" w Galaktyce Gutenberga. Nawet widziałem projekt okładki w broszurce reklamowej. Ot, zagadka :D
Ale ogólnie - świetnie, że się pojawi. No i nie da się ukryć, że wolę mieć tę książkę w postaci "artefaktowej" :-)
Domin
Przechodzień

Postautor: Andrzej Miszkurka » 16 października 2015, 23:46 - pt

Domin pisze:

Hmm, ciekawostka... Solaris jakiś czas temu zapowiedziało "Pavane" w Galaktyce Gutenberga. Nawet widziałem projekt okładki w broszurce reklamowej. Ot, zagadka :D
Ale ogólnie - świetnie, że się pojawi. No i nie da się ukryć, że wolę mieć tę książkę w postaci "artefaktowej" :-)

Plany się zmieniają. Przecież zapowiadało również Diasporę Egana.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: kotson » 16 października 2015, 23:46 - pt

Wiem, że Solaris ma ograniczone możliwości, ale przeraża mnie myśl o tym w jaki sposób Solaris wydałby Diasporę albo Pavane. Wystarczy porównać jakość wydania Hyperiona oraz Wiosny Helikonii, która wyszła w podobnym momencie i kosztowała porównywalną sumę.
kotson
Czytacz

Postautor: Kiwaczek » 09 lutego 2016, 23:46 - wt

„Ślepe stado” Brunnera to sugestywnie napisana książka. Czytając miałem takie odczucia jakbym miał katar, zapalenie spojówek i podrażnione gardło. Niby problematyka ochrony środowiska to temat ograny na wszystkie możliwe strony, a mimo to Brunner pokazuje, że można z tego tematu jeszcze sporo wycisnąć i napisać powieść, która w dalszym ciągu, po ponad czterdziestu latach, robi spore wrażenie. „Ślepe stado” charakteryzuje się fragmentaryczną narracją, dużą liczbą bohaterów i jest podobnie skonstruowane jak „Wszyscy na Zanzibarze”. Na podstawie trzech wydanych książek w Artefaktach odnoszę wrażenie, że u Brunnera im grubsza książka tym lepsza.
W „Odwróconym świecie” Priesta oryginalny pomysł przedstawiony jest trochę surowym stylem. Być może jednak był to celowy zabieg, aby styl dostosować do opisywanego świata. Od samego początku czytelnik pragnie poznać odpowiedź na pytanie: po co to wszystko? Można także odczytać tę książkę jako swego rodzaju metaforę. Trudno porównywać obie powieści Priesta, bo dzieli je i temat i prawie 30 lat, ale mnie osobiście bardziej podobała się „Rozłąka”.
Z dziesięciu dotychczas wydanych książek w Artefaktach najlepsze moim zdaniem są 3 Brunnery i 2 Simmonsy.

Jeżeli MAG jest zainteresowany literówkami w obu książkach to ja chętnie służę...
Kiwaczek jest fantastyczny
Awatar użytkownika
Kiwaczek
Pisarczyk

Postautor: Andrzej Miszkurka » 09 lutego 2016, 23:46 - wt

Kiwaczek pisze:Jeżeli MAG jest zainteresowany literówkami w obu książkach to ja chętnie służę...

Poradzimy sobie. Chociaż... Co jest smutne, chyba nie będzie w przyszłości okazji, żeby coś ulepszyć. Te nakłady wystarczą nam spokojnie do czasu wygaśnięcia umów.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Jacog » 09 lutego 2016, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:Co jest smutne, chyba nie będzie w przyszłości okazji, żeby coś ulepszyć. Te nakłady wystarczą nam spokojnie do czasu wygaśnięcia umów.

A tak z ciekawości - to jakiego rzędu to sa nakłady?
Czy drukujecie wszystkiego po równo czy różnicujecie nakład w zależności od przewidywanej sprzedaży?
Jacog
Mistrz Pióra

Postautor: Spriggana » 09 lutego 2016, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:
Kiwaczek pisze:Jeżeli MAG jest zainteresowany literówkami w obu książkach to ja chętnie służę...

Poradzimy sobie. Chociaż... Co jest smutne, chyba nie będzie w przyszłości okazji, żeby coś ulepszyć. Te nakłady wystarczą nam spokojnie do czasu wygaśnięcia umów.

Pssst… Ebooki mozna poprawić :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Kiwaczek » 09 lutego 2016, 23:46 - wt

Andrzej Miszkurka pisze:

Nie ma sprawy. Chodziło mi właśnie o korektę przed drugim wydaniem.
Ale z drugiej strony gdyby wydawnictwo potrzebowało takiej korekty dla nowych tytułów, które jeszcze nie ukazały się na rynku...
Nie chodzi mi o jakieś wynagrodzenie czy darmowy egzemplarz. Już sam fakt przeczytania książki (nawet w postaci szczotki) zanim pojawi się na półkach w księgarni – to dla mnie pierwszy plus. Drugi plus to świadomość, że książka bez literówek lub z minimalną ich ilością to lepsza jakość dla czytelnika.
Taka działalność pro publico bono...
Kiwaczek jest fantastyczny
Awatar użytkownika
Kiwaczek
Pisarczyk

Postautor: Andrzej Miszkurka » 09 lutego 2016, 23:46 - wt

Kiwaczek pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Nie ma sprawy. Chodziło mi właśnie o korektę przed drugim wydaniem.
Ale z drugiej strony gdyby wydawnictwo potrzebowało takiej korekty dla nowych tytułów, które jeszcze nie ukazały się na rynku...
Nie chodzi mi o jakieś wynagrodzenie czy darmowy egzemplarz. Już sam fakt przeczytania książki (nawet w postaci szczotki) zanim pojawi się na półkach w księgarni – to dla mnie pierwszy plus. Drugi plus to świadomość, że książka bez literówek lub z minimalną ich ilością to lepsza jakość dla czytelnika.
Taka działalność pro publico bono...

Dzięki za miłą ofertę, ale nie skorzystamy.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Sebek » 15 lutego 2016, 23:46 - pn

http://www.swiatksiazki.pl/produkty-z-g ... ury-10338/
W Swiecie ksiazki promocja na Artefakty, nowe pozycje nawet 37% taniej, a "Upadek Hyperiona" nawet 38%.
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: nexus6 » 24 maja 2016, 23:46 - wt

Z artefaktów, które przeczytałem to najsłabsze, wręcz tragiczne, jakieś nieporozumienie, to Trawa. Nigdy więcej tej autorki. Najbardziej zaś spodobał mi się Przedrzeźniacz, cieszę się więc na kolejną powieść w serii tego autora.

Wszyscy na Zanzibar 4/5
Trawa 2/5
Przedrzeźniacz 5/5
Drugie odkrycie ludzkości/Nostrilla 4/5
Na fali szoku 4/5
nexus6
Przechodzień

Postautor: Ciacho » 25 maja 2016, 23:46 - śr

A Simmonsa czytałeś, ale traktujesz jako poza Artefaktami, czy jeszcze nie znasz?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: nexus6 » 25 maja 2016, 23:46 - śr

Simmonsa jeszcze nie czytałem. Czeka w kolejce.
nexus6
Przechodzień

Postautor: Ciacho » 26 maja 2016, 23:46 - czw

To może być najlepsza rzecz z Artefaktów, jaką przeczytasz. : )
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: Shedao Shai » 13 lipca 2016, 23:46 - śr

Skończyłem właśnie "Odwrócony świat" Priesta. To mój trzeci Artefakt (po "Zanzibarze" i "Trawie" - nie liczę Gibsona i Simmonsa, których czytałem już kiedyś, w innym wydaniu).

Jestem w szoku. Książkę kupiłem właściwie od niechcenia, w ciemno. Wciągnęła mnie od razu, a im więcej się dowiadywałem, tym bardziej byłem zafascynowany. Zdetronizowała "Pokój" Wolfe'a jako mój top 1 w tym roku. Genialna książka, z niesamowicie interesującym pomysłem, ciekawie poprowadzoną fabułą i satysfakcjonującym zakończeniem.

Czysty zachwyt. Muszę poszukać kolejnego Artefaktu do kupienia :twisted:
First In, Last Out
Shedao Shai
Pisarczyk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania do wydawnictwa