ARTEFAKTY - OKŁADKI

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: ARTEFAKTY - OKŁADKI

Postautor: Jacog » 10 kwietnia 2015, 23:46 - pt

Fakt, w UW - szczególnie na początku - nie było spójności na grzbietach okładek. Co dla kolekcjonerów malkontentów wygląda słabo... :wink:
A patent z inicjałami w kółku faktycznie świetny - dobrze wygląda również na górze grzbietu okładki.
Co do Gibsona, zgadzam się; najsłabszy z projektów inicjałów. Choć może taki nieoczywisty miał być.
Jacog
Puszkin

Postautor: robbirob » 10 kwietnia 2015, 23:46 - pt

Krzysiek pisze:To co widać do tej pory i tak już powoduje ślinotok ;)
Np. podoba mi się patent z inicjałami ale u Gibsona to wyszło średnio. Na okładce Tevisa inaczej rozwiązano "problem W", moim zdaniem lepiej. Pytanie tylko czy nie zrobić tego tak samo u Gibsona?

Na pewno już się nie da, bo książki pewnie są w druku, o ile nie wydrukowane już. Poza tym, ja nie widzę powodów do zmian, czepiacie się szczegółu szczegółów ;)
robbirob
Pisarczyk

Postautor: Montgomery » 21 kwietnia 2015, 23:46 - wt

A jak tam się ma wizja Banksa w Artefaktach ? ;-)
Montgomery
Skryba

Postautor: Zeb » 21 kwietnia 2015, 23:46 - wt

Nie wiem czy pytanie już było, ale jest późno, jestem zmęczony i nie chce mi sie szukać. Będą Artefakty w formie ebooków dostępne razem z wersją papierową? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Andrzej Miszkurka » 21 kwietnia 2015, 23:46 - wt

Montgomery pisze:A jak tam się ma wizja Banksa w Artefaktach ? ;-)

Na razie nijak.

Zeb pisze:Nie wiem czy pytanie już było, ale jest późno, jestem zmęczony i nie chce mi sie szukać. Będą Artefakty w formie ebooków dostępne razem z wersją papierową? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie do końca rozumiem pytanie. Czy "dostępne razem z wersją papierową" oznacza bundle? Jeśli tak, nie ma na to szansy. Nie jesteśmy właścicielami praw.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Spriggana » 22 kwietnia 2015, 23:46 - śr

Ebooki Artefaktów sa już między innymi w Publio i Virtualo, ale ich ceny są… dziwne (nie uwzględniam różnorakich promocji, zarówno przy ebookach jak i wydaniach papierowych).

Trawa: papier 39 / ebook 36
Trylogia Ciągu: 59 / 59 (!)
Wszyscy na Zanzibarze: 49 / 41

I dla pełnego obrazu:

Drażliwe tematy: 35 / 29
Damy z Grace Adieu: 35 / 36 (!!!)

Naprawdę nie należę do grona ludzi krzyczących że ebook nie powinien kosztować więcej niż 5, no maksymalnie 10 złotych (i gardło sobie podrzynam); za plus-minus uczciwe uważam cenę wynoszącą 2/3 – 3/4 wersji papierowej. Daję Artefaktom (i UW) dodatkową taryfe ulgową, bo książki niszowe i tak dalej, więc krzywiąc się z lekka (i macając po kieszeni) akceptuję wersję 4/5 – 5/6. Cen ebooków Clarke, Gibsona i Tepper jednak zrozumiec nie potrafię. No chyba że to taka zagrywka mająca udowodnić że sprzedaż ebooków nie ma sensu…
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: pizaro » 22 kwietnia 2015, 23:46 - śr

Spriggana pisze: No chyba że to taka zagrywka mająca udowodnić że sprzedaż ebooków nie ma sensu…

MAG i Solaris to ostatni bastion takiego konserwatywnego myślenia. MAG nie rozpieszcza ceną a Solaris kanałami sprzedaży.
pizaro
Asimov

pizaro pisze:MAG i Solaris to ostatni bastion takiego konserwatywnego myślenia. MAG nie rozpieszcza ceną a Solaris kanałami sprzedaży.

Zapomniałeś o superNOWEJ… ;->
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: nosiwoda » 22 kwietnia 2015, 23:46 - śr

To superNOWA ma ebooki?!
Awatar użytkownika
nosiwoda
Skryba

Postautor: Zeb » 22 kwietnia 2015, 23:46 - śr

Na Publio wszystkie te tytuły maja jeszcze 10% zniżki od tych cen powyżej, ale jakąś konkretna różnicę daje to co najwyżej przy Brunnerze. 6.60 taniej za Trawę już nie jest jakimś bonusem. Dodatkowo za kilka miesięcy empik znowu wyskoczy z promocją 3 za 2 i pewnie wtedy kupię papierowe wersje.
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Zeb pisze:Na Publio wszystkie te tytuły maja jeszcze 10% zniżki od tych cen powyżej, ale jakąś konkretna różnicę daje to co najwyżej przy Brunnerze. 6.60 taniej za Trawę już nie jest jakimś bonusem. Dodatkowo za kilka miesięcy empik znowu wyskoczy z promocją 3 za 2 i pewnie wtedy kupię papierowe wersje.

Na Virtualo zniżka jest 30/31% na Artefakty (pewnie w zależności jak im się zaokrągliło), 24% na Gaimana i 20% na Clarke. Jakby ktoś rozważał.

nosiwoda pisze:To superNOWA ma ebooki?!

Publio
CDP

Nie pamiętam czy wydali coś poza Sapkowskim od czasu wypuszczenia pierwszego ebooka, teraz będzie można sprawdzić jak będzie z nowym Jabłońskim…
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Andrzej Miszkurka » 22 kwietnia 2015, 23:46 - śr

pizaro pisze:
Spriggana pisze: No chyba że to taka zagrywka mająca udowodnić że sprzedaż ebooków nie ma sensu…

MAG i Solaris to ostatni bastion takiego konserwatywnego myślenia. MAG nie rozpieszcza ceną a Solaris kanałami sprzedaży.

To się akurat pewnie zmieni, ale musimy usiąść i przedyskutować, a przede wszystkim "stworzyć", politykę cenową związaną z ebookami. Na razie wydobywamy się z "czarnej dupy" i zawsze jest coś bardziej istotnego do zrobienia. Ebooki czekają, bo nie są szczególnie istotne, przynajmniej w tym momencie. Uważam, jednak, że w przyszłości ceny powinny być niższe. Na miękkie oprawy o 20%-30% a twarde o 25%-45% (w zależności od tego, jak wypasione/kosztowne było wydanie papierowe).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Zeb » 23 kwietnia 2015, 23:46 - czw

Empik spredaje wszystkie Artefakty ze zniżką 20% od ceny okładkowej.
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: thogal » 24 kwietnia 2015, 23:46 - pt

a w bonito.pl do końca kwietnia 33% (plus rabat osobisty 5% jeśli się go ma) więc też całkiem nieźle :D
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: Ciacho » 09 czerwca 2015, 23:46 - wt

Na fejsie pojawiła się mini ankieta odnośnie okładki Hyperiona, która ma się pojawić:

https://www.facebook.com/permalink.php? ... =notify_me
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania do wydawnictwa