ARTEFAKTY - OKŁADKI

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

ARTEFAKTY - OKŁADKI

Postautor: Andrzej Miszkurka » 17 października 2014, 23:46 - pt

To właściwie ostatni moment, żeby podjąć decyzję dotyczącą wyglądu Artefaktów. Pierwotnie byliśmy zdecydowani na nasz projekt, ale słuchamy was, czytamy wypowiedzi i staramy się reagować. W związku z tym chciałbym zapytać: Czy mamy robić coś swojego czy też wykorzystać okładki z serii SF Masterworks Oriona?
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Re: ARTEFAKTY - OKŁADKI

Postautor: robbirob » 17 października 2014, 23:46 - pt

Ja jestem za "swoimi".
Po pierwsze, nie wszystkie z SF Masterworks są ciekawe.
Po drugie: co będzie na okładce, jeśli wyjdzie omnibus składający się np. z 3 tytułów?
Po trzecie, mamy (macie) przecież ciekawych grafików, więc wstyd ich nie wykorzystać :)
robbirob
Pisarczyk

Postautor: Typical_troll » 17 października 2014, 23:46 - pt

...
Ostatnio zmieniony 02 grudnia 2014, 23:46 - wt przez Typical_troll, łącznie zmieniany 1 raz
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Shicho » 17 października 2014, 23:46 - pt

Zrobić własne. Niech ta seria, obok UW, również się wyróżnia. Chyba że koszt projektów
własnych okładek znacząco przekracza wykorzystanie tych z SF Masterworks, co w konsekwencji miałoby przełożenie na ewentualną kontynuację Artefaktów w przyszłości.
Shicho
Czytacz

Postautor: Moore » 17 października 2014, 23:46 - pt

Akurat okładka Brunnera w "SF Masterworks" bardzo mi się podoba. Ale inne nie są takie dobre - choćby Cordwainer Smith. Więc chyba wolałbym jakieś oryginalne MAGowskie. Trochę to zależy, na ile Artefakty mają być dla pana (jako autora serii) wychuchanym "oczkiem w głowie", bo gdyby podejść do tego bez przesadnego nabożeństwa, to może wystarczyłby rachunek ekonomiczny, czyli po prostu - co wyjdzie taniej.
Moore
Mistrz Pióra

Postautor: Shadowmage » 17 października 2014, 23:46 - pt

A nie można trochę tak, trochę tak? Jeśli będą lepsze, to robić własne, jeśli zachodnie są świetne, to można je zostawić. Akurat do Tepper i Brunnera są niezłe moim zdaniem.
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Sędzia » 17 października 2014, 23:46 - pt

MAGowskie, rzecz jasna.
Sędzia
Cthulhu

Postautor: Andrzej Miszkurka » 17 października 2014, 23:46 - pt

Shadowmage pisze:A nie można trochę tak, trochę tak? Jeśli będą lepsze, to robić własne, jeśli zachodnie są świetne, to można je zostawić. Akurat do Tepper i Brunnera są niezłe moim zdaniem.

Nasza ewentualna seria będzie robiona przez jedną osobę. Inne okładki nie będą pasowały stylistycznie.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: robbirob » 17 października 2014, 23:46 - pt

Andrzej Miszkurka pisze:
Shadowmage pisze:A nie można trochę tak, trochę tak? Jeśli będą lepsze, to robić własne, jeśli zachodnie są świetne, to można je zostawić. Akurat do Tepper i Brunnera są niezłe moim zdaniem.

Nasza ewentualna seria będzie robiona przez jedną osobę. Inne okładki nie będą pasowały stylistycznie.

I dobrze. Bez sensu byłoby wprowadzać zamieszanie i od czasu do czasu kupować zagraniczne.

Okładki UW w większości są świetne, ale widać w nich właśnie tę różnorodność, że pochodzą od kilku grafików, że niektóre to zakupy z oryginalnych grafik (Nakręcana dziewczyna), itp.
Jeżeli Artefakty mają mieć jedność stylistyczną, to musi być to jeden pomysł i do tego jeden grafik. Od początku, do końca.

(P.S. Dawno mnie na forum nie było, więc zapomniałem o jednym: Dziękuję za Brasyl! :) )
robbirob
Pisarczyk

Postautor: lordofthedreams » 17 października 2014, 23:46 - pt

Właściwie to zależy, kto miałby te okładki robić :) Gdyby miał być to Dark Crayon, to bez żadnego zastanowienia: niech będą autorskie! :)
Obrazek
lordofthedreams
Czytacz

Postautor: niuklik » 17 października 2014, 23:46 - pt

Autorskie, można by spróbować z czymś bardziej oldskulowym, nie na modłę UW. Artefakt to artefakt.
niuklik
Pisarczyk

Postautor: Krzysiek » 17 października 2014, 23:46 - pt

Ja również jestem za projektami autorskimi utrzymanymi w jednej stylistyce. Pod warunkiem, oczywiście, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na serię (np. zaburzenia cyklu wydawniczego lub nadmierne, dodatkowe obciążenia finansowe)
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: Thuringwethil » 17 października 2014, 23:46 - pt

Popieram większość tu piszących w kwestii autorskiej edycji (w czym utwierdzają mnie ostatnie re-edycje Wattsa, Gaimana i okładki UW) :D
Thuringwethil
Czytacz

Postautor: skorpion1011 » 17 października 2014, 23:46 - pt

Także popieram autorskie. Wasze ostatnie wznowienia ze swoimi grafikami są po prostu świetne.
"Przyjdzie gości w gaciach powitać. Ale po prawdzie, jacy goście, takie i powitanie."
Awatar użytkownika
skorpion1011
Pisarczyk

Postautor: Spriggana » 18 października 2014, 23:46 - sob

Własne. Choćby dlatego że wtedy nie jesteście ograniczeni w wyborze do tego, co wyszło w cudzej serii…

Nie pogardziłabym stylistyką retro, coś jak okładki Lema z Literackiego podlinkowane poniżej, ale nie wiem czy do wszystkich planowanych tytułów by pasowała.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Następna

Wróć do Pytania do wydawnictwa