NOWA STRONA I FORUM

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

NOWA STRONA I FORUM

Postautor: Andrzej Miszkurka » 06 marca 2014, 23:46 - czw

Mam prośbę dotyczącą nowego forum i strony. Czy moglibyście napisać czego pod względem "funkcjonalności" brakuje wam w obu miejscach w obecnej postaci. Wszelkie sugestie są mile widziane :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Alia » 06 marca 2014, 23:46 - czw

Forum - opcja raportowania postów do moderacji (zakładając oczywiście, że będą również aktywni moderatorzy). To znakomicie ułatwia oczyszczanie forum ze spamu.
Alia
Mistrz Pióra

Postautor: ASX76 » 06 marca 2014, 23:46 - czw

1. Aktywnych moderatorów dysponujących niezbędnymi narzędziami do oczyszczania forum ze spamu np. w wątku "Pytania do wydawnictwa" często trzeba "przebijać się" przez zwały spamu, żeby dotrzeć do istotnych informacji.
2. Wydzielenie dalszych planów/szkiców wydawniczych w widocznym miejscu bez możliwości zamieszczania tam komentarzy - wątek tylko i wyłącznie dla osób z MAG-a i ewentualnie "murderatorów" - chodzi o to, żeby każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się o tym, co go interesuje, bez konieczności gmerania w stosie wpisów nie na temat. W ten sposób wyeliminuje się, przynajmniej w jakiejś części, pytania o te same sprawy. Oczywiście taki wątek musiałby być na bieżąco aktualizowany.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Sebek » 06 marca 2014, 23:46 - czw

ASX76 pisze:2. Wydzielenie dalszych planów/szkiców wydawniczych w widocznym miejscu bez możliwości zamieszczania tam komentarzy - wątek tylko i wyłącznie dla osób z MAG-a i ewentualnie "murderatorów" - chodzi o to, żeby każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się o tym, co go interesuje, bez konieczności gmerania w stosie wpisów nie na temat. W ten sposób wyeliminuje się, przynajmniej w jakiejś części, pytania o te same sprawy. Oczywiście taki wątek musiałby być na bieżąco aktualizowany.

Popieram :)
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Typical_troll » 06 marca 2014, 23:46 - czw

...
Ostatnio zmieniony 02 grudnia 2014, 23:46 - wt przez Typical_troll, łącznie zmieniany 1 raz
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: grubshy » 06 marca 2014, 23:46 - czw

IMHO nie ma potrzeby jakichs graficznych wodotryskow, a co najwyzej kilka funkcjonalnosci w stylu mozliwosci ignorowania uzytkownikow / tematow, system ostrzezen, nadanie jakiemus podforum p.o. smietnika, atrybutu, by wywalal po x dniach nieaktywne tematy.
Chociazby podstawowe zabezpieczenia przy rejestracji - czesc botow, zawsze odpadnie. Druga czesc co prawda trzeba wyplenic recznie a to wiaze sie z potrzeba sensownego regulaminu.

Raportowanie o ktorym pisala Alia, to rowniez przydatna funkcja.

Z rzeczy, ktore nie kazdy nowy silnik ma (ale chyba wszedzie sa na to pluginy) to mozliwosc linkowania filmow z YT - po roznych forach widywalem 'lud' sie tego domagal. : )

A jeszcze slowko o stronie - mazy mi sie tam pelny katalog ksiazek MAGa z okladkami. (sortowanie po autorach, po seriach, chronologicznie)
Od taki bajer.
Ostatnio zmieniony 06 marca 2014, 23:46 - czw przez grubshy, łącznie zmieniany 1 raz
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: Shadowmage » 06 marca 2014, 23:46 - czw

Ja dodam, że przydałby się jasny regulamin/wytyczne dla moderatorów jak bardzo mają integrować w dość luźny styl dyskusji na forum, a szczególnie w wątkach "oficjalnych". Bo z jednej strony wytwarza to duży chaos, a z drugiej niejednokrotnie skłania AMa do ciekawych wypowiedzi, które nie miałyby miejsca w wątkach tematycznych.

Co do strony to pewnie fajnie by było mieć na niej pełną bazę publikacji wydawnictwa, ale przy jednoczesnym zaznaczeniu np. wyczerpanego nakładu. I przydatny byłby jakiś bardziej zaawansowany tryb przeglądania, nie strona po stronie (jakieś listy, wewnętrzna wyszukiwarka itp).
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Yath » 07 marca 2014, 23:46 - pt

Osoby pracujące przy "nowym forum" mogłyby zadbać – przede wszystkim – o zabezpieczenie go przed botami; to największa plaga. Co do moderatorów: brak mi zaufania do takich osób — jeżeli ktoś, gdzieś, robi "bezinteresownie" porządki ma zapędy, co najmniej, cenzorskie. Robi to w wolnym czasie? Osoby mające jakiekolwiek zainteresowania nie mają wiele wolnego czasu :wink:

@Shadowmage pisze:

[...] z jednej strony wytwarza to duży chaos, az drugiej niejednokrotnie skłania AMa do ciekawych wypowiedzi, które nie miałyby miejsca w wątkach tematycznych.

Jest to forum dość "niszowe" i przy życiu utrzymuje go aktywność, kultura i cierpliwość Andrzeja.
Żadna historia nie ma początku i końca. Początki i końce można wymyślić, by służyły jakiemuś celowi, chwilowym, ulotnym zamiarom, lecz ze swej fundamentalnej natury są czymś arbitralnym i istnieją wyłącznie jako wygodna konstrukcja ludzkiego umysłu.
Yath
Bezimenny

Postautor: Krzysiek » 07 marca 2014, 23:46 - pt

Jeśli chodzi o funkcjonalność forum dobry byłby "przycisk" pokazujący tematy, w których dyskutowano od ostatniego wylogowania się. Widywałem, używałem, jest to przydatne.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Asimov

Postautor: grubshy » 07 marca 2014, 23:46 - pt

To znaczy cos o funkcjonalnosci linka 'Pokaz posty od ostatniej wizyty' w prawym gornym rogu?
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: Andrzej Miszkurka » 07 marca 2014, 23:46 - pt

Yath pisze:Osoby pracujące przy "nowym forum" mogłyby zadbać – przede wszystkim – o zabezpieczenie go przed botami; to największa plaga. Co do moderatorów: brak mi zaufania do takich osób — jeżeli ktoś, gdzieś, robi "bezinteresownie" porządki ma zapędy, co najmniej, cenzorskie. Robi to w wolnym czasie? Osoby mające jakiekolwiek zainteresowania nie mają wiele wolnego czasu :wink:

Na forum będzie administrator. Aktywny.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Alia » 07 marca 2014, 23:46 - pt

Co się tyczy ewentualnego regulaminu - gdyby pojawił się zapis, że na forum istnieje zakaz umieszczania reklam w postaci linków w sygnaturkach (jeśli oczywiście chcemy, żeby wszystko było oficjalnie, a nie "po uważaniu") z karą w postaci usunięcia użytkownika, błyskawicznie znikłaby większość spamerów od jednozdaniowych komentarzy bez większego sensu.
Alia
Mistrz Pióra

Postautor: Lord pro traktor » 08 marca 2014, 23:46 - sob

Yath pisze:Co do moderatorów: brak mi zaufania do takich osób — jeżeli ktoś, gdzieś, robi "bezinteresownie" porządki ma zapędy, co najmniej, cenzorskie.

nieprawda. moderator to najczesciej osoba ktorą frustruje balagan i nieprzejrzystosc forum ktore lubi czytac, do tego stopnia ze postanawia wziac sprawy we wlasne rece. i dalej - jesli robi to zle, w koncu przychodzi inny sfrustrowany na jej miejsce, jesli jednak robi to dobrze, musi radzic sobie z niezadowoleniem wielu osob, najczesciej takich ktorym ucina emocjonujące potyczki o rzodkiewke ;)

andrzej -> fajnie by bylo gdyby na stronie pojawila sie chronologiczna lista wydanych ksiazek. czasami chce czlowiek zobaczyc co dane wydawnictwo w konkretnym roku wydalo i nigdzie nie ma.
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Puszkin

Postautor: ASX76 » 08 marca 2014, 23:46 - sob

Yath pisze: Co do moderatorów: brak mi zaufania do takich osób — jeżeli ktoś, gdzieś, robi "bezinteresownie" porządki ma zapędy, co najmniej, cenzorskie.

Może tym osobom zależy na tym, żeby na forum był porządek, bo nie lubią bałaganu i czasochłonnego szukania wypowiedzi Pana Andrzeja w nawale spamu oraz chcą oszczędzić takich nieprzyjemności także innym użytkownikom? :)
Proszę nie sądzić innych własną miarą. :wink:
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: niepco » 08 marca 2014, 23:46 - sob

Ważne, by moderatorem nie została osoba, której wcześniej obiecano bana :D
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika