Uczta Wyobraźni

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: ragandbones » 26 stycznia 2013, 23:46 - sob

Czy "Kamienna ćma" wchodzi w skład UW jak to jest podane na podstronie serii? Bo projekt graficzny sugeruje coś innego.
ragandbones
Pisarczyk

Postautor: niepco » 26 stycznia 2013, 23:46 - sob

Zdaje się, że już kiedyś AM to wyjaśniał, Ćma nie należy do UW (i chwała Bogu).

PS. Przepraszam, że to ja odpowiadam i to niepytany.Ale nie mogłem się powstrzymać przed podzieleniem się posiadana informacją. Jeżeli w czymkolwiek Ci uchybiłem, biję się w pierś.
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Jeszcze nienarodzony

Postautor: vanrad » 26 stycznia 2013, 23:46 - sob

Czy któraś z tych wymienionych książek Mitchella pójdzie jeszcze w UW? I co z "Konstelacjami"?
vanrad
Skryba

Postautor: Andrzej Miszkurka » 26 stycznia 2013, 23:46 - sob

vanrad pisze:Czy któraś z tych wymienionych książek Mitchella pójdzie jeszcze w UW? I co z "Konstelacjami"?

Raczej nie. Konstelacje być może za 2 lata. W przypadku, gdyby Mitchell sprzedawał się bardzo dobrze, być może dużo wcześniej.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: ragandbones » 26 stycznia 2013, 23:46 - sob

A to Mitchel w UW nie sprzedawał się bardzo dobrze? Ja rozumiem, że film i w ogóle...no ale nakład chyba zbliża się do wyczerpania, a premiera była raptem 4 miesiące temu.
ragandbones
Pisarczyk

Postautor: Mabel » 26 stycznia 2013, 23:46 - sob

Czy Mag ma w planach wydawanie jeszcze jakiejś serii książek, czy UW ma być "wieczna" i tylko w niej będą prezentowane największe perełki sf i fantasy?

Jeśli sprzedaż Nakręcanej dziewczyny ( miękka oprawa ) będzie zadawalająca, można liczyć na wydanie zbioru opowiadań Bacigalupiego?
Może nawet w twardej oprawie z obwolutą, podobnie jak przy 3 wydaniu Ślepowidzenia?

Planowane są może jakieś zbiory opowiadań w oparciu o gusta MAGOWYCH fanów i czytelników ( opatre za bazie konkursów, rankingów albo ocen i opinii ) ?
Mabel
Przechodzień

ragandbones pisze:A to Mitchel w UW nie sprzedawał się bardzo dobrze? Ja rozumiem, że film i w ogóle...no ale nakład chyba zbliża się do wyczerpania, a premiera była raptem 4 miesiące temu.

Na razie Atlas chmur sprzedaje się bardzo dobrze, a czy podobnie będzie z Mitchellem, przekonamy się przy następnej książce.

Mabel pisze:Czy Mag ma w planach wydawanie jeszcze jakiejś serii książek, czy UW ma być "wieczna" i tylko w niej będą prezentowane największe perełki sf i fantasy?

Jeśli sprzedaż Nakręcanej dziewczyny ( miękka oprawa ) będzie zadawalająca, można liczyć na wydanie zbioru opowiadań Bacigalupiego?
Może nawet w twardej oprawie z obwolutą, podobnie jak przy 3 wydaniu Ślepowidzenia?

Planowane są może jakieś zbiory opowiadań w oparciu o gusta MAGOWYCH fanów i czytelników ( opatre za bazie konkursów, rankingów albo ocen i opinii ) ?

Nie planujemy kolejnej serii. UW będzie istniała tak długo, jak długo będzie nas na nią stać. "Perełki" ukazują się także poza serią. Na przykład Gaiman, Simmons i Stephenson, nie można więc wykluczyć, że nie dołączą do nich kolejni autorzy.
Być może.
Nie.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Lord pro traktor » 26 stycznia 2013, 23:46 - sob

Andrzej Miszkurka pisze:"Perełki" ukazują się także poza serią.

no nie zartuj, przeciez nie chodzilo mu o perelki sprzedawalnosci tylko czegos czemu 'uczta' patronuje. chyba najprosciej bedzie nazwac to fantazją.
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Puszkin

Lord pro traktor pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:"Perełki" ukazują się także poza serią.

no nie zartuj, przeciez nie chodzilo mu o perelki sprzedawalnosci tylko czegos czemu 'uczta' patronuje. chyba najprosciej bedzie nazwac to fantazją.

Czy Peanatemie na przykład czegoś pod tym względem brakuje?
Andrzej Miszkurka
Redaktor

wiadomo ze w prozie glownego nurtu - albo raczej w dorobku pisarzy, ktorzy na ogol pisza dla szerszej publicznosci - zdarzaja sie czasami rzeczy ktore teoretycznie moglyby sie nadawac do UW, ale nie powiesz, ze ogol dokonan wymienionych przez ciebie autorow zalapuje sie na kryteria, jakimi kierujesz sie, robiac selekcje do tej serii. w koncu ich prozie nie zawsze przyswieca 'wyobraznia bez granic'.
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Puszkin

Lord pro traktor pisze:wiadomo ze w prozie glownego nurtu - albo raczej w dorobku pisarzy, ktorzy na ogol pisza dla szerszej publicznosci - zdarzaja sie czasami rzeczy ktore teoretycznie moglyby sie nadawac do UW, ale nie powiesz, ze ogol dokonan wymienionych przez ciebie autorow zalapuje sie na kryteria, jakimi kierujesz sie, robiac selekcje do tej serii. w koncu ich prozie nie zawsze przyswieca 'wyobraznia bez granic'.

Ale tak samo jest z autorami Ucztowymi, nie wszystko, co napisali pasuje mi do serii; interesują mnie tylko wybrane rzeczy, a nie całokształt :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Andrzej Miszkurka pisze:Ale tak samo jest z autorami Ucztowymi, nie wszystko, co napisali pasuje mi do serii; interesują mnie tylko wybrane rzeczy, a nie całokształt :).

sam wiec widzisz ze mowimy przypadkach jednostkowych. a ty jednym ciagiem wymieniasz simmonsow, gaimanow i stephensonow, jakby chodzilo o caly ich dorobek, ktory mozna by spokojnie popchnac w UW, gdyby nie to, ze sie tego od poczatku nie zrobilo :)

jesli jednak miales na mysli jakies pojedyncze powiesci, ktore kazdemu z nich sie zdarzyly, to - choc polemizowalbym w przypadku simmonsa, a gaiman po 'nigdziebadz' tez nie robil za duzo wycieczek do kosmicznej nieświadomości - chyba juz wszystko sobie powiedzielismy :)
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Puszkin

Lord pro traktor pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Ale tak samo jest z autorami Ucztowymi, nie wszystko, co napisali pasuje mi do serii; interesują mnie tylko wybrane rzeczy, a nie całokształt :).

sam wiec widzisz ze mowimy przypadkach jednostkowych. a ty jednym ciagiem wymieniasz simmonsow, gaimanow i stephensonow, jakby chodzilo o caly ich dorobek, ktory mozna by spokojnie popchnac w UW, gdyby nie to, ze sie tego od poczatku nie zrobilo :)

jesli jednak miales na mysli jakies pojedyncze powiesci, ktore kazdemu z nich sie zdarzyly, to - choc polemizowalbym w przypadku simmonsa, a gaiman po 'nigdziebadz' tez nie robil za duzo wycieczek do kosmicznej nieświadomości - chyba juz wszystko sobie powiedzielismy :)

Nie powiedzieliśmy sobie tak naprawdę nic; poznałem tylko "rąbek" twojej "ideologii". Tak naprawdę, nie ma wiele wspólnego, ani z moją, ani tym bardziej kryteriami doboru tytułów do Uczty, ale dopóki sympatycznie się dyskutuje, nie ma to najmniejszego znaczenia :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: ragandbones » 27 stycznia 2013, 23:46 - ndz

Tak rzucacie tym Gaimanem w kontekście UW, ale po przeczytaniu większości jego książek publikowanych w Polsce zastanawiam się co niby miałoby się w UW znaleźć. Jedyni w miarę sensowni kandydaci to Amerykańscy Bogowie i Nigdziebądź, ale to pierwsze nie bardzo pasuje mi tematycznie, a drugie objętościowo.

Może Koralina? :)
ragandbones
Pisarczyk

Postautor: Andrzej Miszkurka » 27 stycznia 2013, 23:46 - ndz

ragandbones pisze:Jedyni w miarę sensowni kandydaci to Amerykańscy Bogowie i Nigdziebądź, ale to pierwsze nie bardzo pasuje mi tematycznie, a drugie objętościowo.

Mogę prosić o rozwinięcie?
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Następna

Wróć do Pytania do wydawnictwa