Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.10.0)

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.10.0)

Postautor: Ciacho » 08 lutego 2018, 23:46 - czw

Andrzej Miszkurka pisze:
vanrad pisze:Dzięki za Dziwnego ptaka. Vandermeera nigdy dosyć.
Co z resztą Bradbury'ego?
Zapowiadany był jeszcze omnibus Kroniki Marsjańskie/Człowiek ilustrowany/Golden apples of the sun i trylogia Greentown. To nadal jest w planach?
I co z tym DHALGREN?

Zapomniałem dopisać, że poza Zrodzonym i Ptakiem, książka będzie zawierała ilustrowany bestiariusz..

UW zaczyna nam rozkwitać i iść w ilustrowaną stronę? Podoba mnie się to! :)
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” -Jonathan Carroll

http://swiat-bibliofila.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: BeatriceM » 08 lutego 2018, 23:46 - czw

Panie Andrzeju, a co się stało z Kim Harrison? :(
Awatar użytkownika
BeatriceM
Przechodzień

Postautor: Ciacho » 09 lutego 2018, 23:46 - pt

A kiedy mają być "Mroczne materie" Pullmana?
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

Postautor: mekong » 09 lutego 2018, 23:46 - pt

Typical_troll pisze:Olimp w marcu... zabawne, wydawało mi się, że widziałem go już u siebie w pokoju na środkowym regale :D

Dzień dobry,
Wyjaśnijcie mi proszę, na czym polega problem z Simmonsem i jego "Olimpem"? Książka jest niby do kupienia w sklepie MAG-a, traktowana jako zapowiedź w księgarniach :roll: , sprzedaż przesuwana niczym produkcja Duke Nukem Forever :lol: . Mam dziwne deja vu, gdyż przeżyłem traumę dot. przerwania serii na początku wieku z S. Donaldsonem i jego "Skokami", dekadę później z P. Hamiltonem i "Pustką"... :cry: Będę wdzięczny za info - czy "Olimp" w ogóle zostanie wydany, czy sklep MAG-a jest obecnie jedynym kanałem dystrybucji tej pozycji?
Dziękuję z góry za odpowiedź!
Awatar użytkownika
mekong
Przechodzień

Postautor: Typical_troll » 10 lutego 2018, 23:46 - sob

Wystąpię jako samozwańczy zastępca AMa :mrgreen:
Olimp został już w zasadzie wydany, ale w minimalnym nakładzie (skutek zatorów w drukarniach na koniec roku). Ten minimalny (300 szt. czy coś koło tego) nakład jeszcze jest/był do kupienia w sklepie firmowym MAGa. Dodrukowanie reszty nakładu i pojawienie się książki w innych księgarniach przesuwa się w kolejnych zapowiedziach na coraz dalsze terminy a tajemnicze przyczyny obsuw znane są jedynie redaktorowi. Nie ma więc obawy, że się nie ukaże. Zalecana cierpliwość, medytacje i melisa.
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: mekong » 10 lutego 2018, 23:46 - sob

Typical_troll pisze:Zalecana cierpliwość, medytacje i melisa.

:lol:
Dokładnie tak jest: melisę pijam regularnie, cierpliwości nauczyło mnie czekanie blisko 15 lat na dokończenie serii S. Donaldsona (chwała MAG-owi za to, że udało się to wydać). Co do "Olimpu" - dzięki za info. Przyjmuję do wiadomości. Myślałem, że znowu jest "zamieszanie" z okładkami, jak z "Triumfem Endymiona" swego czasu.

Pozostaje mi na koniec zapytać Pana Redaktora, czy dokończenie trylogii "Pustka" Hamiltona jest w ogóle brane pod uwagę? Pozycja pojawiała się i znikała w planach wydawniczych przez ostatnie lata. Jaki jest obecny status "Ewolucji"? :?:
Awatar użytkownika
mekong
Przechodzień

Postautor: pko » 10 lutego 2018, 23:46 - sob

Co do dystrybucji to generalnie nie rozumiem problemów z niektórymi pozycjami. W tym tygodniu miałem urlop i tak sobie pomyślałem przeczytam "Modyfikowany Węgiel". Wchodzę do pierwszego lepszego empiku i brak. To samo w drugim, trzecim w czwartym znalazłem i tu trzeba dodać że dopiero Pani poszła gdzieś i przyniosła (róg ubity, pierwsza strona przegięta, nawet moja żona która naśmiewa się z mojego wybierania nowego egzemplarza książki ze śmiechem stwierdziła że jest w stanie wskazać gdzie ktoś skończył czytać) oddałem z żalem ale denerwuje mnie sprzedawanie czegoś używanego jako nowe. Pomyślałem pewnie dalej jakaś wojenka z empikiem więc poszedłem do mole mole potem do kilku niezależnych księgarń i wszędzie brak. Oczywiście można na zamówienie ale ja miałem ochotę i czas teraz, właśnie teraz kupić i przeczytać nie za 3 dni kiedy przyjdzie pocztą lub jechać do empiku w którym oczywiście a jakże mogłem złożyć zamówienie i dostać ten sam uszkodzony egzemplarz bo jak kiedyś gdzieś czytałem pracownicy empiku mogą oficjalnie wypożyczać sprzedawany towar. Dziwne że nowy tytuł (nieważne wydanie), nowy tytuł jest tak trudno dostępny.
pko
Czytacz

Postautor: Typical_troll » 10 lutego 2018, 23:46 - sob

Sukces serialu podbił sprzedaż i księgarnie nie nadążają z zamawianiem u Olesiejuka.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: pko » 10 lutego 2018, 23:46 - sob

Typical_troll pisze:Sukces serialu podbił sprzedaż i księgarnie nie nadążają z zamawianiem u Olesiejuka.

Bzdura przy sukcesie o którym mówisz sprzedający wiedzą o co chodzi gdy się ich pyta.W tym wypadku serial ten jest niszową produkcją dla pewnej grupy odbiorców którą netflix stara się wykreować na wysokobudżetowe widowisko.
pko
Czytacz

Postautor: Andrzej Miszkurka » 10 lutego 2018, 23:46 - sob

mekong pisze:

Pozostaje mi na koniec zapytać Pana Redaktora, czy dokończenie trylogii "Pustka" Hamiltona jest w ogóle brane pod uwagę? Pozycja pojawiała się i znikała w planach wydawniczych przez ostatnie lata. Jaki jest obecny status "Ewolucji"? :?:

Ta informacja znajduje się w tym temacie. Cała trylogia ukaże się w sierpniu w nowej szacie graficznej.

pko pisze:
Typical_troll pisze:Sukces serialu podbił sprzedaż i księgarnie nie nadążają z zamawianiem u Olesiejuka.

Bzdura przy sukcesie o którym mówisz sprzedający wiedzą o co chodzi gdy się ich pyta.W tym wypadku serial ten jest niszową produkcją dla pewnej grupy odbiorców którą netflix stara się wykreować na wysokobudżetowe widowisko.

Nie masz racji. Za zamówienia odpowiada w głównej mierze system komputerowy, przynajmniej na tym etapie funkcjonowania produktu, czyli kilka miesięcy po premierze. Reaguje z opóźnieniem. W takiej sytuacji, jak ta, gdy sprzedaż wzrasta 5-6 krotnie z dnia na dzień (tak to zwykle wygląda) i w ciągu tygodnia sprzedaje się 40% całego zapasu w sieci, mija zawsze trochę czasu zanim następuje reakcja. Tak więc nowe zamówienie z Empiku przyszło dopiero w ostatnią środę i zostało wysłane do magazynu centralnego w czwartek lub piątek. Dostarczenie książek do salonów zajmie kolejne 2-3 dni.

Trochę inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby książka trafiła do Empiku tuż przed premierą. Zapewne wtedy wykupilibyśmy promocję, zapewniając sobie zatowarowanie na poziomie minimum 2000, które spokojnie wystarczyłoby w pierwszej fazie sprzedażny. Bez wykupienia promocji do sieci trafia zazwyczaj 600-800 egzemplarzy (tak było w tym przypadku) i od tego momentu o wszystkim decyduje wyłącznie program komputerowy, który na podstawie zapasów, rotacji tytułów i najróżniejszych algorytmów generuje zamówienia.

Modyfikowany węgiel nie jest Mitologią Nordycką i bez filmu udałoby nam się sprzedać pewnie 3-4 tysiące w ciągu 2-3 lat. Nie należy, jednak całkowicie bagatelizować wpływu serialu. Pierwszego nakładu (4000) już nie ma, pierwszy dodruk 3000 wystarczy na 2-3 tygodnie, tak więc pojawi się dodruk kolejny (3000-4000). Biorąc pod uwagę nasze 25 letnie doświadczenia, dane do których mamy dostęp i kolejne tomy w drodze, można śmiało założyć, ze uda nam się sprzedać do końca roku 10-15 tys egzemplarzy książki, a to już wynik, który w każdej dziedzinie i gatunku jest co najmniej dobry.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Cintryjka » 10 lutego 2018, 23:46 - sob

I bardzo dobrze, bo to dobra książka. Lepsza od serialu.
Cintryjka
Pisarczyk

Postautor: niepco » 10 lutego 2018, 23:46 - sob

Odnośnie Hamiltona: mam nadzieję, że brakujący tom wydacie też w starej szacie graficznej?
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Cthulhu

Postautor: mekong » 10 lutego 2018, 23:46 - sob

Andrzej Miszkurka pisze:
mekong pisze:

Ta informacja znajduje się w tym temacie. Cała trylogia ukaże się w sierpniu w nowej szacie graficznej.

Dziękuję! Mnie to wystarczy. Przejrzałem wątek jeszcze raz - faktycznie jest wskazanie Hamiltona na sierpień, co przeoczyłem (i za co przepraszam)! :oops:
Awatar użytkownika
mekong
Przechodzień

Postautor: Typical_troll » 11 lutego 2018, 23:46 - ndz

pko pisze:Bzdura...
Po co zadajesz pytania, skoro wiesz "lepiej"?
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Ciacho » 16 lutego 2018, 23:46 - pt

Ciacho pisze:A kiedy mają być "Mroczne materie" Pullmana?

Powtarzam pytanie. ;)

Awatar użytkownika
Ciacho
Cthulhu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania do wydawnictwa