Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.10.0)

Zadawajcie pytania, ciekawe informacje itp

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Pytania do wydawnictwa i plany wydawnicze (v.10.0)

Postautor: niepco » 07 października 2017, 23:46 - sob

Sęk w tym, że owo stare polskie wydanie miało okładki w ten sam deseń. Przed chwilą sprawdziłem na półce i nie jest ono w niczym lepsze. Dlatego najlepsze byłyby nowe polskie okładki, ale nie wiem jakie są na to szanse i czy to najważniejsza rzecz. :D

BSG wymagało jednak przyjęcia pewnej konwencji by w pełni się nim cieszyć, a Expanse to kawał dobrze zrobionej rozrywki SF z rewelacyjną rolą Thomasa Jane'a.
Przeczytałem ostatnio drugi i trzeci tom serii i jest na co czekać w serialu, że tak powiem.
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Andrzej Miszkurka » 07 października 2017, 23:46 - sob

Shedao Shai pisze:Ekspansja, z powodów podanych przez niepco.

Akurat nie mam wątpliwości dotyczących tego, że Expanse to nie Ekspansja. Gdyby obaj autorzy tak uważali, użyliby słowa Expansion, które raczej znają. Teoria Niepco jest fajna, ale to tylko jego teoria :). Równie dobrze można stworzyć taką o bezkresie kosmosu. Ogólnie to decyzja marketingowa. Zostawić tytuł z dupy, ale znany czy zmienić na coś bliższego znaczeniowo. Zastanowię się. A może tak, jak Niemcy czy Francuzi zostawimy w oryginale :) ? W sumie po co tłumaczyć :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Shadowmage » 07 października 2017, 23:46 - sob

Szczerze, to pierwszy raz słyszę, że serial ma polski tytuł :)
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Postautor: Sedzia » 07 października 2017, 23:46 - sob

Andrzej Miszkurka pisze: A może tak, jak Niemcy czy Francuzi zostawimy w oryginale :) ? W sumie po co tłumaczyć :).

To moim zdaniem najgorsze rozwiązanie (chyba że dotyczy tylko tytułu, a nie treści książki).
Sedzia
Czytacz

Postautor: Spriggana » 07 października 2017, 23:46 - sob

Andrzej Miszkurka pisze:Z Expanse robimy Ekspansje (jak w przekładzie filmu) czy raczej Bezkres lub Bezmiar?

Nie wiem dlaczego, ale ciśnie mi się na klawiaturę „Przestwór” ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Jeszcze nienarodzony

Postautor: jacgre » 07 października 2017, 23:46 - sob

Andrzej Miszkurka pisze:Z Expanse robimy Ekspansje (jak w przekładzie filmu) czy raczej Bezkres lub Bezmiar?

Okładki oryginalne Tora będą ok?

Najlepszy tytuł to Przestwór, chociaż Bezmiar też się broni. Okładki wolałbym polskie.
jacgre
Przechodzień

Postautor: Sedzia » 07 października 2017, 23:46 - sob

Spriggana pisze:Nie wiem dlaczego, ale ciśnie mi się na klawiaturę „Przestwór” ;-)

Też smakuje dobrze
Sedzia
Czytacz

Postautor: Typical_troll » 07 października 2017, 23:46 - sob

Shedao Shai pisze:Typical_troll - serial to dla ciebie must watch. Polecam, bo uważam że mamy podobny gust, a Expanse to dla mnie najlepszy serial sci-fi od czasu BSG (który to z kolei uważam za najlepszy serial w historii).

Naprawdę??? Obejrzałem jeden odcinek i niewiele pamiętam, wiec nie mogę podyskutować (zresztą to nie miejsce po temu), ale za to mam pytanie do WSZP Red. AM. Czy MAG dlatego przejął tę serię, że ten serial jest taki popularny? O ile jest, oczywiście. Czy dlatego, że redaktor dostrzegł coś więcej niż jedynie potencjał sprzedażowy?
niepco pisze:Sęk w tym, że owo stare polskie wydanie miało okładki w ten sam deseń.

Była jedna różnica z tego co widziałem - było na nich widać jakieś całe obiekty a nie bliżej niezidentyfikowane kawałki pstrokatego nie wiadomo czego.Generalnie to jednak zgadzam się, że lepsze byłyby nowe okładki, zwłaszcza że ostatnio bardzo wiele MAGowych okładek mi się podoba. Waham się czy kupować tę serię i jakaś nieszablonowa superokładka pewnie pomogłaby mi zacząć. :)
Andrzej Miszkurka pisze:Ogólnie to decyzja marketingowa....

No to chyba wszystko jasne i mamy "Expanse"?
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: niepco » 08 października 2017, 23:46 - ndz

Jak dla mnie Expanse może zostać - w końcu to tylko tytuł serii, więc nie musi tak bić po oczach:-) Ja tam w tym pstrokatym dostrzegam jednak spory kawałek statku kosmicznego, Trollu :D Ale oryginalne, polskie okładki byłyby chyba jednak sensowniejsze.
Co do marketingu, nie chcę tu broń Boże wchodzić w buty Andrzeja, ale to słuszna decyzja: serial jest bardzo popularny, dobrze zrobiony choć oczywiście to po prostu rozrywka a nie jakiś mindchanger. Jeśli książki się dobrze sprzedadzą, MAG wyda może więcej niszowych pozycji, o które co niektórzy z nas tu walczą :lol:
I'm not singing for the future
I'm not dreaming of the past
I'm not talking of the first time
I never think about the last

Shane MacGowan
Awatar użytkownika
niepco
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Lord pro traktor » 10 października 2017, 23:46 - wt

Nie dla mnie to literatura, ale juz po pierwszym poscie zamyrmoliłem sobie pod nosem "to nie lepiej zostawić <<Expanse>> w takim razie?" :)
Awatar użytkownika
Lord pro traktor
Puszkin

Postautor: Lady Dragon » 15 października 2017, 23:46 - ndz

Wiem że to pewnie naiwne pytanie :) Skoro Sanderson udostępnia u siebie pierwsze rozdziały Dawcy Przysięgi, to czy jest możliwość że na Targach w Krakowie będą dostępne wydrukowane takie 2-3 pierwsze rozdziały jako reklamówki-próbki?
Człowiek nosi maskę,
maska skrywa mit,
mit - wizerunek Boga.
Awatar użytkownika
Lady Dragon
Pisarczyk

Postautor: Andrzej Miszkurka » 16 października 2017, 23:46 - pn

Lady Dragon pisze:Wiem że to pewnie naiwne pytanie :) Skoro Sanderson udostępnia u siebie pierwsze rozdziały Dawcy Przysięgi, to czy jest możliwość że na Targach w Krakowie będą dostępne wydrukowane takie 2-3 pierwsze rozdziały jako reklamówki-próbki?

Nie mamy takich planów.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Andrzej Miszkurka » 17 października 2017, 23:46 - wt

Modyfikacja dotycząca Olimpu. Książka przyjedzie do nas 15 listopada. Czyli premiera tydzień później.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: atryda_paul » 18 października 2017, 23:46 - śr

Andrzej Miszkurka pisze:Wykorzystałem 2 z 15 slotów na nowości.

Walter Jon Williams Quillifer

Panie Andrzeju, czy coś się wyjaśniło z pozostałymi slotami, coś czym można się już pochwalić ? Czy na ten czas temat w toku?
atryda_paul
Puszkin

Postautor: Andrzej Miszkurka » 19 października 2017, 23:46 - czw

atryda_paul pisze:
Andrzej Miszkurka pisze:Wykorzystałem 2 z 15 slotów na nowości.

Walter Jon Williams Quillifer

Panie Andrzeju, czy coś się wyjaśniło z pozostałymi slotami, coś czym można się już pochwalić ? Czy na ten czas temat w toku?

Te sloty mają wystarczyć na półtora roku. Kupimy w tym czasie tylko tyle nowych rzeczy. Jest już oczywiście wykorzystany slot 3 z 15, ale nie działki, która najbardziej elektryzuje weteranów naszego forum... Marissa Meyer Renegades.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania do wydawnictwa