Regulamin - ma być, czy nie?

Tu wpisujcie wszystko na temat forum i strony. Wasze uwagi i oczekiwania.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Kalriem » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

Dużo osób z netu nie zna netykiety tak naprawde?
Mam Ci pokazać co mi koleś przysłał, kiedy "odważyłam" się usunąć jego post?

No i dużo z osób piszących nie umie się posługiwać tą opcją - dochodze do tego wniosku.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Tigana » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

Kalriem pisze:Dużo osób z netu nie zna netykiety tak naprawde?

Powiem szczerze, że o netykiecie nie słyszałem. Uczę się na błędach i mam nadzieję, ze ostatnimi czasy nie robię za dużo netowych faux pas :P Początki były trudne i na innym mniej życzliwym forum juz dawno byłbym zbanowany :P Niestety mamy w sieci wesołą gromadkę "dzieci neostrady", które cęsto olewają regulaminy i robią co im się podoba - dlatego kącik z podpowiedziami jest jak najbardziej na miejscu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Farin » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

Kalriem pisze:Ale to nie będą przepisy, tylko podpowiedzi jakie zachowanie jest nie na miejscu, a także co robić, aby np edytować swojego posta :)

Każda akcja prowokuje reakcję - czyli jeśli do tej pory nie było jakis powaznych "wypadków" to jestem na nie.
Bo wprowadzenie regulaminu moze kogoś zabardzo sprowokowac...
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: 0lukasz0 » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

Dla mnie to zbytni formalizm, chyba poradzimy sobie bez takiego regulaminu, poza tym i tak nikt czegoś takiego nie czyta 8) .
Przecież jeśli wina spada na wszystkich, nie można nikogo oskarżyć. Na tym właśnie polega odpowiedzialność zbiorowa. Niepowodzenie to raczej pech albo coś w tym rodzaju. Terry Pratchett, Wiedźmikołaj
Awatar użytkownika
0lukasz0
Asimov

Postautor: MadMill » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

Co do spamerów ... 1,2,3..1000... ;)

Co do spoilerów, to napisać dużymi literami aby oznaczać z czego jest spoiler, tytuł serii, książki, który tom - to ostatnie bardzo ważne przy długich seriach. Można też zrobić coś - chociaż tak bardzo tego nie widać, ale profilaktyka to dobra rzecz - odnośnie ortografii, zamieścić obwieszczenie, albo piętnować takie przypadki. Mnie to pomogło. :wink:
Tigana pisze:Powiem szczerze, że o netykiecie nie słyszałem. Uczę się na błędach

Mam tak samo. Nigdy nie czytałem żadnych zasad pisania w necie, ale po ponad 3 latach człowiekowi to samo wchodzi, nawet w najbardziej ciemny umysł. :wink:
Kalriem pisze:Mam Ci pokazać co mi koleś przysłał, kiedy "odważyłam" się usunąć jego post?

Ja bym prosił. :D Jak było trzeba to bez wahania ciąć bez mrugnięcia okiem, za którymś razem się nauczy albo pójdzie w siną dal. Jedno i drugie jak najbardziej pozytywne.
Tigana pisze:Początki były trudne i na innym mniej życzliwym forum juz dawno byłbym zbanowany

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem jak to mówią. Nie wykorzystaliśmy szansy i już niech Ci będzie. ;P
Tigana pisze:Niestety mamy w sieci wesołą gromadkę "dzieci neostrady"

To jest najmocniejszy argument chyba w tej dyskusji. Po prostu zawsze jakieś takie "dn" się przypałęta i jak nie pokaże się mu, że robi źle to będzie szkodzić. Oczywiście, że każdego można zbanować, ale tutaj nie o to chodzi.
0lukasz0 pisze:Dla mnie to zbytni formalizm, chyba poradzimy sobie bez takiego regulaminu, poza tym i tak nikt czegoś takiego nie czyta

Na pewnym forum nie czytają go również modowie, a potem jak im się pokaże definitywny dowód na coś, to sami ten utworzony przez siebie regulamin łamią, albo naginają w bardzo ostry sposób. Mam uraz i przepraszam za tą osobistą wycieczkę.
MadMill
Bezimenny

Postautor: Dhuaine » 10 stycznia 2007, 23:46 - śr

Wątpię, by regulamin coś zmienił XD Zapewne 80% noworejestrujących się nie zwraca na niego uwagi.
Można za to wypisać listę wskazówek, jak unikać zębów moderatora ;) Instrukcja obsługi przycisków "edytuj", "cytuj" i tutorial "jak zaznaczać spoilery".
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: Tigana » 10 stycznia 2007, 23:46 - śr

Dhuaine pisze: Instrukcja obsługi przycisków "edytuj", "cytuj" i tutorial "jak zaznaczać spoilery".

Ewentualnie dla zaawansowanych jak robić odnośniki do różnych linków - na początku strasznie sie z tym męczyłem
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: toudi » 10 stycznia 2007, 23:46 - śr

Błagam żadnego regulaminu. To forum zamieni się w ISE i będzie katastrofa. Mamy trzy wspaniałe moderatorki. Nie widzę potrzeby komplikować sprawy
Obrazek
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: Halabardnik » 10 stycznia 2007, 23:46 - śr

Tigana pisze:Powiem szczerze, że o netykiecie nie słyszałem.

Jestem pod wrazeniem.

H.
Halabardnik
Cthulhu

Postautor: Metzli » 10 stycznia 2007, 23:46 - śr

Jak wiele osób przede mną też nie zauważyłam, że tutaj nie ma regulaminu :mrgreen: Ale ja nigdy takich rzeczy nie czytam, bo po pierwsze mi się nie chce, a po drugie wystarczy pewne minimum dobrego zachowania. Nawet na firze nie przeczytałam regulaminu, ale o tym cicho ;P A jak ktoś "nowy" czegoś nie będzie wiedział, zawsze może się zapytać "starych wyjadaczy". Jednym słowem regulaminowi mówimy: nie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Metzli
Skryba

Postautor: Kalriem » 10 stycznia 2007, 23:46 - śr

Ale taki tutorial to raczej by się przydał. Sama doskonale pamiętam jakie miałam trudności przy wklejaniu zdjęć, linków - żeby ich nie było widać tylko jakiś tekst zamiast itp.
No i z podpowiedziami (ale tylko z takimi) że nie należy bluzgać, za bardzo OT robić również :)
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Halabardnik » 10 stycznia 2007, 23:46 - śr

Tutorial, a nie regulamin - chetnie. Ja tam dalej nie umiem wklejac linkow w taki sposob, zeby ukrywac je pod tekstem, a pewnie trudne to nie jest :lol: :lol: :lol:
H.
Halabardnik
Cthulhu

Postautor: Kalriem » 10 stycznia 2007, 23:46 - śr

Ja nieczęsto to robie i często musze chwile pomyśleć aby sobie przypomnieć :D

Jeśli już, to taki "tutorial" moge napisać w piątek wieczorem :)
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Himura » 10 stycznia 2007, 23:46 - śr

Ok, niech będzie Tutorial!
Może ktoś napiszę później "...i stała się światłość" :)
A tak na serio, uważam, że coś takiego jest potrzebne, sam z początku miałem różne problemy "natury technicznej"!
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: MadMill » 10 stycznia 2007, 23:46 - śr

I wstawcie też jak obsługuję się PW, bo nie każdy wie co to w ogóle jest. ;P
MadMill
Bezimenny

PoprzedniaNastępna

Wróć do O forum i stronie