Regulamin - ma być, czy nie?

Tu wpisujcie wszystko na temat forum i strony. Wasze uwagi i oczekiwania.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Himura » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

Tu Cię popieram w 100% procentach! Ja tak robię (może na początku jakiś grzeszek się przydarzył, ale wyznaję skruchę i proszę o wybaczenie :wink:)!
Może po prostu powinniśmy stworzyć jakiś mały forumowy regulamin, tak aby każdy "nowy" (i "stary" czasem też :) ) mógł się zapoznać (wtedy jest szansa, że takie przypadki będą zdarzać się rzadziej)
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Kalriem » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

Naprawde w to wierzysz? Tj. że ktoś będzie się trzymał regulaminu? Nie sądzę, poza tym, chyba lepiej będzie jak osobiście się "delikwenta" poinformuje że zgrzeszył :wink:

Ale w sumie to nie wiem :)
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Wiara ponoć góry przenosi! :lol:
Może się znajdzie kilka osób, które by się trzymało!
Regulamin nie przeszkadza w "osobistym napiętnowaniu grzesznika" :wink:
"Próba nie strzelba", ne :?: :wink:
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Remmy-chan » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

Od czasu kiedy mnie na pewnej stronie zbanowali bo nie przeczytałam regulaminu i nie zastosowałam się do niego, uważnie czytam regulamin i staram się do niego stosować. ;) Piszę staram. bo zawsze może się wcisnąć w mojego posta jakiś mały błędzik, taki sobie grzeszek :lol:
"Nie zmieniaj koloru, by dopasować się do ściany. Sprawiaj wrażenie, że jesteś tam, gdzie powinieneś, a ściany zmienią kolor, by dopasować się do ciebie." (Tasslehoff Burrfoot)
Awatar użytkownika
Remmy-chan
Asimov

Postautor: Tigana » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

Kalriem pisze:Ale ja nie mówie o tym, że jak się pisze x-czasu temu, i nowy post, to wtedy ok, tak można zrobić. Ale jak ktoś pisze coś kończy, a za minute, dwie, pięć następny, to wtedy można z tej opcji korzystać, po to ona jest.

A już się bałem, że to o mnie (vide ostatnio "Horrory" ) Sam pomysł z regulaminem nie głupi - tylko kto go stworzy, no a potem przymusi userów do czytania ?Wydaje mi się, ze jesteśmy na tyle kameralnym/elitarnym gronrm, że od czasu do czasu wystarczy jakiemuś nabijaczowi postów delikatnie zwrócić uwagę. Jak do tej pory to może jeden czy dwóch osobników nadawało się do kasacji, reszta trzyma równy wysoki poziom. No i jak dużo się ich ostatnio pojawia - może dlatego, że SPM (Szanowne Panie Moderatorki) nie straszą i nie gonią ?
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2007, 23:46 - wt przez Tigana, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Na forum publicznym nie straszą :)

A na pm, to co innego.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: MadMill » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

Wiecie co nawet nie zauważyłem że na Magu nie ma regulaminu. Ale numer. :lol:

Co do tematu to jednak regulamin jakiś powinien być, alby mieć się czym podeprzeć, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Nie każdy jest już forumowiczem od paru lat i nie każdy zna zasady zachowywania się na forum. Chociaż Mag jakoś to spokojnie przechodzi. No ale cóż widocznie kulturalni ludzie tutaj trafiają i tyle. Regulamin jakiś krótki najważniejsze rzeczy, bez wchodzenia w szczegóły. Przecież nie będziecie każdego banować, boty wystarczą. ;)
MadMill
Bezimenny

Postautor: Nightchill » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

MadMill pisze:Co do tematu to jednak regulamin jakiś powinien być, alby mieć się czym podeprzeć, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

A jak nie ma regulaminu, to nie trzeba się niczym podpierać. To się nazywa władza obsolutna :twisted:.

A tak na serio, chyba jakoś tak na początku ustaliłyśmy, że podpieramy się zdrowym rozsądkiem i wygląda na to, że działa.

Za to uważam za niegłupi pomsł, żeby powstało kilka wskazówek (nie straszak, ani podpórka dla autorytetu), dla nowych userów. Coś w stylu 'przeczytaj zanim napiszesz'. Można by wątek z takim jednym postem przykleić obok powitań. Głównie chodzi mi zaznaczanie spoilerów i nie pisanie trzech postów jeden pod drugim w ciągu pięciu minut.
"Jakie jezioro, taka pani..."
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Elektra » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

Ja bym dodała jeszcze coś o tym, żeby poszukać, czy nie istnieje jakiś temat, zanim się go zdubluje. ;)
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: Farin » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

"Jeżeli działa to po co przepłacać?"
Też niezauważyłem, że tu nie ma regulaminu i gdybym nie przeczytał waszych postów teraz to nawet bym się nie skapnął...
Uważam, że regulamin należało by przygotować ale wprowadzać go tylko wtedy kiedy będzie robić się źle.

EDIT: jak chcecie regulamin to mogę wam zaprezentować taki jeden.
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: Tigana » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

MadMill pisze:Wiecie co nawet nie zauważyłem że na Magu nie ma regulaminu. Ale numer. :lol:

I spamerów - to jest dopiero numer :wink:
A pomysł z przyklejeniem paru wskazówek do "Powitań" - bardzo dobry. ewentualnie jakiś link na głównej stronie forum żeby rzucał sie od razu w oczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Także popieram. Jeśli nie regulamin to chociaż te wskazówki powinny (moim zdaniem) być.
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Halabardnik » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

Dobrze jest, jak jest. Wladza absolutna moderatorek mi sie podoba. Regulamin jest zbedny, podobnie jak wszelki nadmiar przepisow.
Ot, moje zdanie.
H.
Halabardnik
Cthulhu

Ale to nie będą przepisy, tylko podpowiedzi jakie zachowanie jest nie na miejscu, a także co robić, aby np edytować swojego posta :)
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: Halabardnik » 09 stycznia 2007, 23:46 - wt

Jak sie zachowac? Jest netykieta.
Jak edytowac posty? Hmm... Moze uzyc nozyczek podpisanych "edytuj"?
Tak czy inaczej, trzeba chwile pomyslec. Wprowadzenie regulaminu niczego tu nie zmieni.

H.
Halabardnik
Cthulhu

Następna

Wróć do O forum i stronie