Promowanie forum i sposoby jego "ożywienia"

Tu wpisujcie wszystko na temat forum i strony. Wasze uwagi i oczekiwania.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: mec » 19 listopada 2008, 23:46 - śr

Na ZB przestałem zaglądać, strasznie jest zaspamowane , za dużo imo działów niefantastycznych , co rozmydla totalnie temat , wydawałoby się, przewodni.
Za magiem jestem w stanie nadążyć, ma swój 'leniwy' , fajny klimat , nie ma takiego wariactwo, biegunki słownej, nie ma zachwiania pomiędzy jakością i ilością.
Zgadzam się z wob001, to normalne że są lepsze i gorsze okresy, jeśli będzie o czym, to dużo żywsza dyskusja na magu na bank się znów pojawi.
"Tych, którzy umierają zdrowo, wypycha się i wystawia na widok publiczny w szklanych skrzyniach jako przykłady właściwego życia."
Steven Erikson, "Zdrowe zwłoki"
Awatar użytkownika
mec
Asimov

Postautor: Elektra » 19 listopada 2008, 23:46 - śr

Ja nie wiem, czemu tyle o tej ZB gadacie, skoro przecież konkurencją dla MAG-a nie jest, bo za dużo ruchu, bo nie tylko o literaturze i fantastyce (ee... gdzieś jest napisane, że ZB to forum tylko fantastyczne? ;)), itp... przypominam, że tego 'spamu' i nieinteresujących wątków naprawdę nie trzeba czytać ani nawet oglądać. Opcja 'ignoruj' jest bardzo przydatna.

Dajcie spokój ZB, mówcie o tym, jak forum MAG-a ożywić (albo nie, jeśli taki stan jest zadowalający dla większości ;) ).
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: Adalo » 19 listopada 2008, 23:46 - śr

Zastanawiam się po co ożywiać coś co nie chce być ożywione. Wg mnie forum działające przy wydawnictwie oprócz wielu innych funkcji, powinno przede wszystkim promować dzieła literackie wydawane przez to wydawnictwo. W związku z tym próbowałem kiedyś rozwinąć wątek o nowych pisarzach z planów wydawniczych MAGa. Zostałem zakrzyczany: a po co to? przecież na innych forach już te informacje były podane. Obłęd. Wyszukałem w związku z tym te informacje sam, ale ponieważ moja znajomość angielskiego jest marna, prosiłem o przetłumaczenie. Do dzisiaj jest tylko po angielsku. Wydaje mi się że jednak nikomu nie zależy.
I druga sprawa, widziałem tu zgłaszane liczne postulaty o zmiany, usprawnienia skierowane do właścicieli forum. Bez echa. Im też na tym jak widać nie zależy.
To wszystko, jak również ostatnie wypowiedzi piszących tu osób wskazują na to, że tak jak jest, jest dobrze, ten marazm wszystkim odpowiada i lepiej nic nie zmieniać, nic nie ożywiać. Proponuję temat zamknąć. :(
Adalo
Pisarczyk

Postautor: Farin » 19 listopada 2008, 23:46 - śr

Youkai pisze:Poza tym Farin ma rację - to forum ma jednak w sobie "to coś".

<Chodzi dumny jak paw i chwali się wszystkim swymi pięknymi piórkami > ;]

Adalo - jakby nie było po to jest to forum aby "rozmawiać, dyskutować".
Twój podstawowy błąd to Generalizacja jaką stosujesz.
Pamiętaj nie wszyscy i nie zawsze oraz nie wszystko :P
To, że banda złych orków z MAG-a nie zwraca zbyt dużej uwagi na forum to jest to dawno znany fakt i choćbyś poemy im przysyłał to nic nie da (w końcu orki czytać nie umieją) :twisted:
Inna sprawa, że o tym żeby były jakieś zmiany i usprawnienia trzeba pisać, co żeby się nie wykręcali jak politycy, że nie wiadomo o co chodzi.
Zresztą już niedługo Erikson, to zaprosi sięburdel mamę i będzie jazda!
No i w sumie racja, że temat do zamknięcia, bo według mnie Himura już stracił oręż do walki.
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: Himura » 19 listopada 2008, 23:46 - śr

Farin pisze:No i w sumie racja, że temat do zamknięcia, bo według mnie Himura już stracił oręż do walki.

A mógłbyś to rozwinąć
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Adalo » 20 listopada 2008, 23:46 - czw

Farin pisze:Twój podstawowy błąd to Generalizacja jaką stosujesz.
Pamiętaj nie wszyscy i nie zawsze oraz nie wszystko :P

No nie wiem... Dla mnie jeżeli nikt czegoś nie zrobił jest równoznaczne z tym, że wszyscy czegoś nie zrobili. Oczywiście mówiąc wszyscy mam na myśli wszystkie osoby z danej grupy dostępowej. Może się mylę ale wydaje mi się to logiczne.
Adalo
Pisarczyk

Postautor: Farin » 20 listopada 2008, 23:46 - czw

Himura pisze:
Farin pisze:No i w sumie racja, że temat do zamknięcia, bo według mnie Himura już stracił oręż do walki.

A mógłbyś to rozwinąć

Chodzi mi o to, że temat ciekawy do "rozmowy" nie zmieni nic bo większość czyta na tym forum , a nie pisze - czyli będzie jak będzie.
Nie do końca może zrozumiale to wyjaśniłem ale nie mam innego pomysłu jak uzasadnić to moje wcześniejsze małe porównanie.

Adalo - mnie nie chodzi o zrobienie czegoś albo nie zrobienie ale o tę część twojej wypowiedzi: "(...) ten marazm wszystkim odpowiada(...)"
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: Shadowmage » 30 listopada 2008, 23:46 - ndz

Byłem ostatnio na wystapieniu zespołu naukowców badających społeczeństwo sieciowe w Polsce. Wyszło im, że mimo szybko wzrastającej liczby użytkowników internetu, liczba (nie udział) osób piszących na forach (i czatach, ale jako oddzielna kategoria) cały czas spada. Być może więc ta forma przekazu po prostu już nie trafia do nowych użytkowników, a starzy odchodzą z braku czasu czy innych powodów.
Obrazek
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Wielki AQ

Poprzednia

Wróć do O forum i stronie