Opinie o forum i stronie.

Tu wpisujcie wszystko na temat forum i strony. Wasze uwagi i oczekiwania.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Andrzej Miszkurka » 31 stycznia 2013, 23:46 - czw

Alia pisze:Nie wiem, czy zauważyliście, ale na forum trwa inwazja sprytnych botów. Na razie wypowiadają się w różnych tematach, niby nawet z nimi zgodnie, choć jakoś tak płytko. Za chwilę w ich podpisach pojawią się linki reklamowe. Cechy charakterystyczne - w nicku często imię i cyfry. Ostrzegam, bo coś takiego przeszliśmy już na innym forum, na którym jestem modem.

I jak rozwiązaliście ten problem?
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Kat » 02 lutego 2013, 23:46 - sob

Nie wiem, jak oni rozwiązali, ale ponoć pomóc powinna aktualizacja forum do najnowszej wersji. Albowiem zabezpieczenie typu "maile potwierdzające rejestrację" czy "wpisywanie kodu" dawno zostały złamane. Tutaj jednak zdziałać coś może tylko administrator. Obecne zabezpieczenia polegają na odpowiedzi na pytanie zadane przez administratora - 3 błędne odpowiedzi dyskwalifikują potencjalnego forumowicza.
Kat
Skryba

Postautor: Andrzej Miszkurka » 02 lutego 2013, 23:46 - sob

Kat pisze:Nie wiem, jak oni rozwiązali, ale ponoć pomóc powinna aktualizacja forum do najnowszej wersji. Albowiem zabezpieczenie typu "maile potwierdzające rejestrację" czy "wpisywanie kodu" dawno zostały złamane. Tutaj jednak zdziałać coś może tylko administrator. Obecne zabezpieczenia polegają na odpowiedzi na pytanie zadane przez administratora - 3 błędne odpowiedzi dyskwalifikują potencjalnego forumowicza.

W sumie od dawna to podejrzewałem. ASX76 jest bardzo sprytnym botem. Trzeba będzie coś z tym zrobić :).
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Kat » 02 lutego 2013, 23:46 - sob

Hm... obawiam się, że nawet najtrudniejsze pytanie nie pomoże na boty już zarejestrowane :P ;)
Kat
Skryba

Postautor: utrivv » 04 lutego 2013, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:
Alia pisze:Nie wiem, czy zauważyliście, ale na forum trwa inwazja sprytnych botów. Na razie wypowiadają się w różnych tematach, niby nawet z nimi zgodnie, choć jakoś tak płytko. Za chwilę w ich podpisach pojawią się linki reklamowe. Cechy charakterystyczne - w nicku często imię i cyfry. Ostrzegam, bo coś takiego przeszliśmy już na innym forum, na którym jestem modem.

Może zadaj to pytanie Wredowi z zagininej biblioteki, nie mamy tam problemów z botami, nawet kiedy jakiś się prześlizgnie jest szybko usuwany.

BTW skoro objawił się admin może rozwiązałby problem z wylogowywaniem z forum?
Idę ulicą patrzę stoją, stoją nikogo się nie boją, 8 ich było.
A miałem nóż więc myślę cóż, nie dam się wziąć jak jakiś tchórz.
Awatar użytkownika
utrivv
Cthulhu

Postautor: Alia » 04 lutego 2013, 23:46 - pn

Andrzej Miszkurka pisze:

Forum jest na tyle małe, i na tyle mocno tematyczne, że "sprytni spamerzy" od razu rzucali się w oczy i byli na bieżąco usuwani przez admina i modów. Co pomaga jeszcze - dodatkowe pytanie kontrolne w formularzu rejestracji (z gatunku "podaj brakujący element ciągu").
Alia
Mistrz Pióra

Re: Opinie o forum i stronie.

Postautor: manidani » 09 maja 2014, 23:46 - pt

Miałem wrażenie, że przez jakiś czas forum było nieaktywne, jakiś czas było na innej doemnie, aby znów wrócić w to samo miejsce. Czy tak było w rzeczywistości?
Czy nie była przedtem strona pod adresem mag.com.pl/forum, a teraz przeszła do subdomeny i jest w forum.mag.com.pl?
manidani
Czytacz

Postautor: Adon » 19 lutego 2015, 23:46 - czw

O co chodzi z postami, które znikają bez ostrzeżenia?
Adon
Pisarczyk

Postautor: Nausicaa » 20 lutego 2015, 23:46 - pt

Jak offtopujemy to admin/moderator wyrzuca posty. W sumie ma do tego pełne prawo :D A ostrzeżenie tylko mąciłoby w sprzątanej dyskusji. Ciesz się, że nie ma tu systemu trzy ostrzeżenia = ban.

PS. Czasem robi to też przez przypadek :lol:
Awatar użytkownika
Nausicaa
Skryba

Postautor: Adon » 22 lutego 2015, 23:46 - ndz

Nie ma emotek wyrażających ironię, toteż ich nie użyłem. Niemniej jest to chyba pierwsze forum, na którym bywam, gdzie posty - bez znaczenia, czy na temat, czy nie - po prostu znikają. Gdzie indziej moderatorzy offtopy przenoszą gdzie indziej, bo przecież z nich też jakaś tam dyskusja wynika, a jeśli nie na temat? Cóż, tworzy się nowy temat. :wink: Można też wywalić, owszem, ale miło by było, gdyby w takiej sytuacji użytkownik otrzymał choć jakąś informację.
Adon
Pisarczyk

Postautor: nosiwoda » 27 lutego 2015, 23:46 - pt

Modem jest tu np. ASX. Czy to wszystko wyjaśnia? Myślę, że tak.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Pisarczyk

Postautor: Searcher » 30 maja 2015, 23:46 - sob

Dlaczego ostatnio tak mało osób tutaj pisze? Przestaliście się interesować fantastyką?
Awatar użytkownika
Searcher
Czytacz

Postautor: Typical_troll » 03 czerwca 2015, 23:46 - śr

Searcher pisze:Dlaczego ostatnio tak mało osób tutaj pisze? Przestaliście się interesować fantastyką?

Akurat w tym dziale nie ma o czym pisać. Nowa strona i forum powstały, ale okazały się trwałe i nie do ruszenia. Żadne zamieszczane tutaj uwagi tego nie zmieniły, więc o czym tu pisać? Ja sobie w przeglądarce ustawiłem wycinanie ze strony forum co bardziej cepeliowskich elementów jak np. smok u góry i zapomniałem o tym. Kontaktu z adminem też nie udało się nawiązać więc po prostu przyjmuję to jak jest, od czasu do czasu wtykając tu i ówdzie jakieś szpile i dorabiam małe, chamskie prowokacje wynikające z niskich pobudek (jak to u leniwych trolli), co zwykle kończy się tajemniczym zniknięciem postu. :)
A poza tym uważam, że należy wydać Esslemonta.
Typical_troll
Cthulhu

Postautor: Rafael » 27 lutego 2016, 23:46 - sob

Rzadko odwiedzam teraz forum, no ale czy naprawdę za każdym razem jak wchodzę to muszę zmieniać hasło? To naprawdę bardzo wkurza.
Awatar użytkownika
Rafael
Pisarczyk

Postautor: NoName » 28 września 2016, 23:46 - śr

Ostatnio byłem chyba tu z 3 lata temu, a reraz widzę, że forum jest martwe...
Awatar użytkownika
NoName
Cthulhu

PoprzedniaNastępna

Wróć do O forum i stronie