Zakup książek za pośrednictwem strony WWW

Tu wpisujcie wszystko na temat forum i strony. Wasze uwagi i oczekiwania.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Zakup książek za pośrednictwem strony WWW

Postautor: Tomasaki » 05 grudnia 2005, 23:46 - pn

Oferowany system do wspomagania zakupu książek poprzez internet jest bardzo słaby wręcz fatalny. Musze przyznać, że się zawiodłem bo czekam na zamówione książek już 8 dni roboczych chociaż wybrałem przesyłkę kurierską jako sposób dostawy książek.

W obsłudze zakupowej poprzez internet oferowanej przez MAG-a nie ma żadnego mocnego punktu ale zaczną od początku:

1. dodawanie kilku pozycji do koszyka jest utrudnione, gdyż za każdym razem trzeba wyszukiwać kolejną pozycję z katalogu a nie można dodać od razu kilku na raz,

2. po zamknięciu strony zawartość koszyka znika i trzeba wybierać jeszcze raz (w poprzedniej wersji strony system pamiętał jeszcze koszyk przez kilka dni),

3. po złożeniu zamówienia system błędne informuje o kosztach przesyłki które należy dodać do ceny książek – powyżej 200 zł koszt dostawy jest gratis (zgodnie z FAQ) a mimo to jest informacja o dopłacie,

4. w potwierdzeniu zamówienie nie ma wszytkich informacji niezbędnych do dokonania przelewu tzn. brak jest adresu i nazwy wydawnictwa jaki trzeba podać na blankiecie,

5. nie ma informacji czy wszystkie zamówione pozycje są dostępne czy trzeba jeszcze na nie poczekać (brak informacji o terminie dostawy)

6. nie można otworzyć e-maila z zamówieniem jeżeli odbiera się pocztę poprzez WWW bo e-mail system wymaga wyświetlania wiadomości jako HTML

Mam nadzieję że to się zmieni. Dla mnie wzorcowy systemem zakupowy oferuje Merlin i MAG dużo mógłby się jeszcze od niego nauczyć.
Tomasaki

Postautor: Fujiko » 05 grudnia 2005, 23:46 - pn

Heh dziwaku leśny.

Mag spóźnił Ci przesyłkę i wszystko od razu jest źle? Ja nie miałam żadnego problemu w zakupie książek i zupełnie nic mi nie przeszkadzało. Może dlatego że widziałam więcej stron niż 4 na krzyż.
Gdybyś na początku nie pisał o swoim problemie może inaczej by to wyglądało.

fujiko
p.s Wysoko nad lasem latają jastrzębie, tylko jeden zraniony zawadza o każdą jodłę.
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2005, 23:46 - pn przez Fujiko, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Fujiko
Czytacz

Sklep Maga

Postautor: Colt » 05 grudnia 2005, 23:46 - pn

Do tej pory w sklepie Maga zakupiłem kilka książek i prawdę mówiąc nigdy nie miałem problemu z ich zakupem. Dla NIECIERPLIWYCH zalecam trochę cierpliwości. Mam nadzieję, że wszystkie niedociągnięcia (według niektórych) zostaną wkrótce poprawione :)
Awatar użytkownika
Colt
Przechodzień

Postautor: Sokol_44 » 05 grudnia 2005, 23:46 - pn

Popieram...

... tą laskę wyżej :)
Awatar użytkownika
Sokol_44
Przechodzień

Postautor: Tomasaki » 06 grudnia 2005, 23:46 - wt

To wy jesteście dziwaki i nie rozumiem o co wam chodzi – moim zdaniem rzeczą normalną jest że powinno się optymalizować sklep i jego obsługę do wymagań klientów. Kto tego nie pojmuje skazuje się na porażkę. Zgłaszam tu swoje uwagi a do tego przecież został stworzony ten dział.
Tomasaki

Postautor: Nightchill » 06 grudnia 2005, 23:46 - wt

Tomasaki, na temat jakości sklepu internetowego MAGa była już dyskusja w którymś z tasiemcowatych wątków i nie mogę teraz znaleść. W trakcie dyskuji niektóre sugestie czytelników w jakimś stopniu zostały wzięte pod uwagę. Co do porównania z Merlinem to stanęło chyba na tym, że Merlin to taki sieciowy hipermarket i może sobie pozwolić na wiele rzeczy, na które mniejsze sklepy nie mogą. Może ktoś pamięta lepiej gdzie była ta dyskusja i wklei tu linka.
Awatar użytkownika
Nightchill
Moderator

Postautor: Halabardnik » 06 grudnia 2005, 23:46 - wt

Nie napadajcie tak na Tomasakiego. Internetowy sklep MAGa mu sie nie podoba? OK, jego prawo. Gdzie ma zglosic swoje watpliwosci, jesli nie tutaj? Moze m.in. dzieki niemu ten sklepik stanie sie jeszcze lepszy?
H.
Halabardnik
Cthulhu

Postautor: Fujiko » 07 grudnia 2005, 23:46 - śr

Moim zdaniem obsługa sklepu też pozostawia wiele do życzenia, tyle że bardziej to wynika z mojego przyzwyczajenia do innych rozwiązań np w merlinie.

Jednak gdybym zaczęła wyliczać błędy "Misji Błazna" autorowi zaraz po stwierdzeniu, że książka rozpadła mi się w rękach po kupnie, to nie sądzę aby ktokolwiek potraktował je obiektywnie.

A przecież chodzi tu o to by wydawca zastanowił się nad umieszczanymi tu propozycjami.

fujiko
p.s Pewnego razu księżyc pożyczył swą niebieską suknie słońcu. Słońce uciekło sprzed lustra.
Awatar użytkownika
Fujiko
Czytacz

Postautor: BAZYL » 18 sierpnia 2006, 23:46 - pt

Po zamówieniu książki pojawia się informacja, że została ona dodana do koszyka, po czym strona odświerza się i wraca do strony z zamówioną książką. Nigdzie nie ma linka do zawartości koszyka czy czegos w tym guście.

Używam najnowszej wersji Opery, więc to nie jest wina przeglądarki a skryptu strony. Proszę o naprawienie tego błędu.
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Przechodzień

Postautor: Elektra » 18 sierpnia 2006, 23:46 - pt

BAZYL pisze:Nigdzie nie ma linka do zawartości koszyka czy czegos w tym guście.

Na samej górze po lewej masz trzy małe ikonki: domek - przejście do strony głównej, kopertę - mail do wydawnictwa i koszyk. Tak więc są, ale nie rzucają się za bardzo w oczy. ;)
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: BAZYL » 20 sierpnia 2006, 23:46 - ndz

Dzięki, ale to tylk świadczy o tym jak bardzo skopana jest nawigacja (no i ja ślepy :P)...
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Przechodzień

Wróć do O forum i stronie