Studia i (ob)sesja

czyli dyskusje na tematy wolne.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: tiffanda » 09 lipca 2013, 23:46 - wt

Haha, ja się odbiję nieco od tematu, bo powiem, że najczęściej uczę się... we wrześniu :P No i jeszcze w marcu. A tak serio, to pomaga mi muzyka klasyczna, albo jakiś spokojny chill, byle tylko bez tekstu, który mnie rozprasza. A ściąg dalej nie umiem robić, ani też z nich korzystać. Tyle lat na studiach i człowiek praktycznie niczego się nie nauczył...
[size=75:34eeg6zn]Wściekłe kurczaki z kosmosu zapewnią nam kiedyś niezły [url=http://danzafit.pl/:34eeg6zn][color=black:34eeg6zn]fitness grodzisk mazowiecki[/color:34eeg6zn][/url:34eeg6zn] też się załapie...[/size:34eeg6zn]
Awatar użytkownika
tiffanda
Przechodzień

Postautor: carpin » 01 października 2013, 23:46 - wt

ja zawsze przez semestr miałem labę, a potem było pospolite ruszenie jakieś 4-5 dni przed egzaminem. Zaczynało się od kserowania notatek- bez tego ani rusz. Potem do książek, lekkie postukiwanie głową w ścianę no i plusz active ;)
carpin
Przechodzień

Postautor: jusdaw » 16 grudnia 2013, 23:46 - pn

Ja najszybciej uczę się pod presją :P jeśli wezmę wolne i zaplanuje naukę to zazwyczaj zaczynam sprzątać mieszkanie, robić jedzenie i dużo innych niepotrzebnych czynności :P
jusdaw
Przechodzień

Re: Studia i (ob)sesja

Postautor: panipiekla84 » 26 czerwca 2014, 23:46 - czw

Ja na ogół nie spędzam wiele czasu na nauce, raczej szybka powtórka wybranych informacji i jakoś zawsze się uda.
panipiekla84
Czytacz

Postautor: fikusa93 » 22 lipca 2014, 23:46 - wt

czasami idzie się po prostu na żywioł. Czasami się udaje, a czasami nie.
fikusa93
Czytacz

Postautor: panipiekla84 » 29 lipca 2014, 23:46 - wt

Skąd ja to znam. Pójść na żywioł.
panipiekla84
Czytacz

Postautor: Searcher » 30 września 2014, 23:46 - wt

Nic odkrywczego - trzeba być systematycznym i tyle. Ja po każdym wykładzie przeglądam materiały i przynajmniej ogólnie staram sobie je przyswoić. Gdy potem uczę się w sesji do egzaminów i zaglądam do notatek, to mam wrażenie, że tylko sobie je przypominam. Poza tym nie trzeba się uczyć "na siłę". Jeżeli coś nie wchodzi Ci do głowy, to po prostu wyjdź z domu, spotkaj się ze znajomymi lub po prostu pospaceruj. Czasami dobre efekty daje napicie się kawy, chociaż nie polecam, bo można się przyzwyczaić, a kawa w dużych ilościach jest po prostu niezdrowa. Ponadto w internecie jest wiele poradników, które usprawniają proces uczenia się - niektóre z nich są naprawdę bardzo efektywny, np. układanie historyjek.
Awatar użytkownika
Searcher
Czytacz

Poprzednia

Wróć do O czymkolwiek zechcesz...