Książki naszego dzieciństwa.

czyli dyskusje na tematy wolne.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Dhuaine » 04 lipca 2006, 23:46 - wt

first kasia pisze:"Winnetou"

Uwielbiałam to :mrgreen: Żeby było śmiesznie, wypożyczałam książki z biblioteki, a tam mieli wszystkie poboczne, tylko nie "Winnetou" :roll: Na szczęście gdzieś w połowie półki mamuśka zabrała mnie nad morze i w antykwariacie nagle strzeliło jej do głowy, by mi to sprawić ^^

Btw, czytał ktoś "Ivanhoe"?
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: Elektra » 04 lipca 2006, 23:46 - wt

Dhuaine pisze:Btw, czytał ktoś "Ivanhoe"?

Ja czytałam. :D Pamiętam, że nie mogłam się oderwać, czytałam przez pół nocy i zasnęłam z nosem w książce. ;)

Winnetou mi się nie podobał. Ze względu na zakończenie. Czytałam to tylko raz, w przeciwieństwie do innych książek Maya. No i chyba od Winnetou zaczęłam te wszystkie książki o Indianach. Złoto Gór Czarnych Szklarskich, Pięcioksiąg Sokolego Oka J.F. Coopera, serię polskiego pisarza (zapomniałam nazwiska) o Tecumsehu i mnóstwo innych.
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard

Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Wielki AQ

Postautor: toudi » 04 lipca 2006, 23:46 - wt

Fores Gamp :) fajna lektórka może trochę nie dla dzieci ale cóż
Awatar użytkownika
toudi
Wielki AQ

Postautor: Tigana » 05 lipca 2006, 23:46 - śr

Elektra pisze:serię polskiego pisarza (zapomniałam nazwiska) o Tecumsehu i mnóstwo innych.

Autor nazywał się bodajże Okoń. Strasznie fajne . ale i smutne - bo Tecumsehu zabili. A jakiś traper to chyba z Polski pochodził.
A czy ktoś czytał "Robin Hood'a" w wersji made in Poland autorstwa Tadeusza Kraszewskiego ? Na głowe bije "Wesołe przygody R.H. " - porównywalne ze świetnym serialem angielskim.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: moste6 » 14 września 2006, 23:46 - czw

Wszelkie Mikołajki rządzą!!! może i jeszcze jestem dzieckiem :lol: ale z wczesnego dzieciństwa to...Kubuś Puchatek :P

w sumie to "Mikołajek Na Wakacjach" jest lepszy niż "Nowe Przygody Mikołajka"!!!

Albo ten tytuł to były "Wakacje Mikołajka"?? nie pamiętam dokładnie ale to prawie to samo :oops: :P :twisted:
A Elberetch Gilthoniel,
silivren penna miriel,
o menel aglar elenath!
Na-chaered palan-diriel
o galadhremmin ennorath,
Fanuilos, le linnathon
nef aear, si nef aearon!
moste6
Mistrz Pióra

Postautor: Comatus » 15 września 2006, 23:46 - pt

W dzieciństwie to bardziej pociągały mnie komiksy niż książki, ale przypominam sobie dwie pozycje. Pierwsz, bardzo odległa w czasie, "Przygody Pchły Szachrajki" :D :D :D
No a druga pozycja to Muminki :-) Nawet w zaszłym roku podczas pobytu w Finlandii zostałem obdarowany nimi, ale jak moja luba się do nich dobrała to teraz książka jest 2x grubsza po kontakcie z wodą :/
Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale.
Awatar użytkownika
Comatus
Mistrz Pióra

Postautor: levi65 » 29 października 2006, 23:46 - ndz

W dzieciństwie... Pierwsza książka to Na jagody J. Porazińskiej, a potem to już poleeeeeeciało.
Fantastyka rozpoczęła się od Mgławicy Andromedy Jefremowa, zaczytałem na śmierć Władcę Pierścieni Tolkiena.[/i]
levi65
Przechodzień

Postautor: Remmy-chan » 20 grudnia 2006, 23:46 - śr

Comatus pisze:W dzieciństwie to bardziej pociągały mnie komiksy niż książki, ale przypominam sobie dwie pozycje. Pierwsz, bardzo odległa w czasie, "Przygody Pchły Szachrajki" :D :D :D
No a druga pozycja to Muminki :-) Nawet w zaszłym roku podczas pobytu w Finlandii zostałem obdarowany nimi, ale jak moja luba się do nich dobrała to teraz książka jest 2x grubsza po kontakcie z wodą :/

Oj "Pchła Szachrajka" to było dla mnie cudo. Nawet teraz mgę zacytować swobodnie pierwszą strofę.
Kubuś jest debeściak!! ^^ a Muminki to też klasyk. Ja bym dodała jeszcze niebieskie smerfy i Gargamela :D
"Nie zmieniaj koloru, by dopasować się do ściany. Sprawiaj wrażenie, że jesteś tam, gdzie powinieneś, a ściany zmienią kolor, by dopasować się do ciebie." (Tasslehoff Burrfoot)
Awatar użytkownika
Remmy-chan
Asimov

Postautor: Nutiliel » 14 stycznia 2007, 23:46 - ndz

Dzisiaj sprzątałam na strychu i co znalazłam ? No właśnie ksiażki które czytali mi rodzice jak byłam mała albo które czytałam sama jak juz się nauczyłam :) Była tam masa baśni i moja ulubiona książka dzieciństawa
"Hokus Pokus - Księga czarownic i czarowników" Johna Patience. Ah to były piękne czasy :wink:
Kodoku ni shisu, yueni kodoku -
Jesteśmy sami, bo w samotności umieramy -
Dir en Grey
Awatar użytkownika
Nutiliel
Bezimenny

Postautor: Nina-Lazur » 15 stycznia 2007, 23:46 - pn

Jerzy Niemczuk "Bajki Pana Błagana" XD jakie to zarąbiste
Heh czy jest jeszcze ktoś kto się spotkał z tą książką?
Awatar użytkownika
Nina-Lazur
Skryba

Postautor: Hajdamaka » 15 stycznia 2007, 23:46 - pn

Pan Samochodzik rzadzi i basta
Obrazek
Awatar użytkownika
Hajdamaka
Bezimenny

Postautor: Nutiliel » 15 stycznia 2007, 23:46 - pn

Nina-Lazur pisze:Jerzy Niemczuk "Bajki Pana Błagana" XD jakie to zarąbiste
Heh czy jest jeszcze ktoś kto się spotkał z tą książką?

Ah pewnie był okres jak byłam mała, że z tą ksiązką w ręce wszędzie chodziłam.
Kodoku ni shisu, yueni kodoku -
Jesteśmy sami, bo w samotności umieramy -
Dir en Grey
Awatar użytkownika
Nutiliel
Bezimenny

Postautor: Farin » 15 stycznia 2007, 23:46 - pn

Książek ulubionych z dzieciństwa mego nie pamietam - bo pewnie takowych nie miałem - za to pamiętam komiksy!!
Pierwsze jakie dostałem to te co były w gazetach(wtedy to nikt w Polsce nie wydawał tego w osobnych "zeszytach" no nie licząc paru wyjątków), a później .. ahhhh - w kązdym badź razie mam 3/4 kolekcji i trzymam dla przyjemności samego trzymania :]
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: Rezo » 23 stycznia 2007, 23:46 - wt

Hmm książki dzieciństwa :) głownie to były komiksy Kaczor Donald...Asterix i Obelix...póżniej bardziej ambitne takie jak "Mały książę" i pewnie troche o których już nie pamiętam.:)
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2007, 23:46 - wt przez Rezo, łącznie zmieniany 1 raz
Quae caret ora cruore nostro ?
Które wybrzeże nie zna smaku naszej krwi ?
-Horacy
Awatar użytkownika
Rezo
Przechodzień

Postautor: pillon » 23 stycznia 2007, 23:46 - wt

pierwsze książki które mnie zafascynowały to dzieła Alfreda Szklarskiego...
słynny cykl przygód Tomka... :D
Awatar użytkownika
pillon
Pisarczyk

PoprzedniaNastępna

Wróć do O czymkolwiek zechcesz...