Księgarnia

czyli dyskusje na tematy wolne.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: wob001 » 29 kwietnia 2008, 23:46 - wt

Farin pisze:Ehhh przez tą modę ucinania cytatów robi się większy burdel i moja niechęć do dalszej dyskusji. Zawsze uważałem(noi jakby nie patrzeć tak zostałem nauczony), że ucinanie tekstu na wycinki i traktowanie każdego wycinku z osobna jest "złe".

Masz rację z ucinaniem cytatów, ja robię tak dla skrócenia posta, bo niby można przecież przeczytać cały wątek, ale zgadzam się, że skutecznie utrudnia to śledzenie dyskusji i potrafi wprowadzić niezły chaos.

Farin pisze:Wasze odpowiedzi jak dla mnie wydają się podobne do burdelu jaki by powstał na świecie po spuszczeniu "paru" bombek na USA.

Dość niespodziewane, przynajmniej dla mnie, ale może najbardziej trafne, patrząc z boku, podsumowanie dyskusji:)
wob001
Pisarczyk

Postautor: Farin » 29 kwietnia 2008, 23:46 - wt

Robisz to dla skrócenia posta, a wychodzi on dłuższy niż jakbyś nie robił tej wycinanki :P
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: Himura » 29 kwietnia 2008, 23:46 - wt

Ucinanie wypowiedzi robi zamieszczenie jeżeli wyławia się zdanie z kontekstu.
Natomiast co innego to odpowiadanie na osobny wątek dyskusji w osobnych punktach, by było bardziej zrozumiale i przejrzyście.

Wasze odpowiedzi jak dla mnie wydają się podobne do burdelu jaki by powstał na świecie po spuszczeniu "paru" bombek na USA.

A ja pozostawię Twój komentarz bez komentarza (nie pierwszy raz już czytając Twoją wypowiedź brakło mi słów).
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Farin » 29 kwietnia 2008, 23:46 - wt

Himura to In plus czy in minus ?
Bo mam wrażenie, że na spotkaniu in real z tobą bedę musiał przyjść dobrze opancerzony..
"Prawda jest córą czasu. Poczetą w przypadkowym i krótkotrwałym romansie ze zbiegiem okoliczności"
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: Himura » 29 kwietnia 2008, 23:46 - wt

E no tak źle nie będzie :wink:
Tym razem in minus :P ale in plus także się zdarza (a w sumie to nawet częściej :) ).
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: Justyś88 » 22 sierpnia 2012, 23:46 - śr

Mając mnóstwo kasy i otwierając sieć księgarni, reklamując ją porządnie - myślę że miałby to sens. Jednak pojedynczy punkt wydaje mi się że kokosów nie przyniesie. Warto by jednak zastanowić się nad innym biznesem.
Niezapomniane [url=http://www.kogis.pl/oferta/obozy_i_kolonie_letnie/260/obozy-i-kolonie-w-gorach/:2q835g81]obozy w Tatrach[/url:2q835g81].
Justyś88
Przechodzień

Postautor: Kat » 28 października 2012, 23:46 - ndz

Mając mnóstwo kasy, otwiera się księgarnię nie dla zysku, a z zamiłowania i fanaberii. W małym mieście księgarnie są skazane na ograniczanie się do podręczników, malowanek i "Zmierzchu", konieczne też jest poszerzenie asortymentu o zabawki i przybory papiernicze. Niestety.
W dużych miastach rządzą duże sieci, a ludzi, którzy przychodzą, bo nas lubią jest zbyt mało, by można się było utrzymać. Niestety.
Kat
Skryba

Postautor: Farin » 28 października 2012, 23:46 - ndz

Mając mnóstwo kasy nie bawiłbym się w otwieranie księgarni :P
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: ASX76 » 28 października 2012, 23:46 - ndz

Farin pisze:Mając mnóstwo kasy nie bawiłbym się w otwieranie księgarni :P

Prościej kupić tylko książki. :P
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Re: Księgarnia

Postautor: panipiekla84 » 03 września 2014, 23:46 - śr

Coś w tym jest. Ciekawe spojrzenie na temat.
panipiekla84
Czytacz

Postautor: Farin » 03 września 2014, 23:46 - śr

Dziękuję.
Awatar użytkownika
Farin
Samuraj Jack

Postautor: aps20 » 03 grudnia 2015, 23:46 - czw

Witam, pozwolę sobie odświeżyć wątek i podzielić się z Wami tym, co mnie trapi w kwestii prowadzenia własnej księgarni. Przez jakiś rozważałem otwarcie w moim mieście księgarni stacjonarnej. Marzyło mi się zapełnienie pólek beletrystyką. Zacząłem więc negocjować rabaty na książki; z wydawnictwami, dystrybutorem wydawnictw, jak i kilkoma największymi hurtowniami. Okazało się, że pomimo chęci wyłożenia przeze mnie jednorazowo kilkudziesięciu tyś. PLN na towar, bez prawa zwrotu, nie jestem w stanie uzyskać cen zbliżonych do tych dostępnych u wielu sprzedawców na popularnym serwisie aukcyjnym. Hurt tutaj okazuje się droższy niż detal. Na kilka wybranych wydawnictw, udało mi się uzyskać rabaty na tyle wysokie, że mógłbym zrównać ceny ze sprzedawcami na popularnym serwisie aukcyjnym, jednak po odliczeniu prowizji, notowałbym zarobek na poziomie złotówki przy sprzedaży zestawów za 100+ PLN. Nie wspominając o innych kosztach, więc ostatecznie dokładałbym do ewentualnego interesu prowadzonego także w internecie.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Z mojego rozeznania wynika, że dla zwykłego przedsiębiorcy, uzyskanie rabatu umożliwiającego zbliżenie się do bycia konkurencyjnym w sieci, jest niemożliwie. Dla mnie jedynym wyjaśnieniem takiego stanu rzeczy jest to, że być może handlują już nie tylko klienci hurtowni, ale także one same pośrednio, przez wiele pomniejszych podmiotów. Z drugiej strony, czy byłoby ich aż tyle?
Jeśli ktoś posiada pewną wiedzę na temat. Będę bardzo wdzięczny za podjęcie wątku. Pozdrawiam serdecznie
aps20
Przechodzień

Postautor: grubshy » 04 grudnia 2015, 23:46 - pt

Pewnie wieksze rabaty sa dla stalych klientow - takich co to kupuja od lat i wszystkich juz znaja. Nowi gracze w wielu branzach maja poczatkowo ciezko.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: Sebek » 15 grudnia 2016, 23:46 - czw

Raz jeszcze polecam MAG'owa ksiegarnie. Szybka i przemila obsluga, dobre ceny, znakomicie zapakowane ksiazki, ktore sa w stanie idealnym przed zapakowaniem. Za kilka miesiecy znowu tam wroce.
Trudno jest jednostce utrzymać własny sposób zachowania pod naciskiem innych osób.
"Stowarzyszenie umarłych poetow"
Awatar użytkownika
Sebek
Jeszcze nienarodzony

Poprzednia

Wróć do O czymkolwiek zechcesz...