A czy Ty jesteś bibliofilem ?

czyli dyskusje na tematy wolne.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Stwierdziłem u siebie:

1-5 objawów (lekkie uzależnienie)
12
29%
5-10 objawów (konieczny detox)
19
46%
powyżej 10 objawów (już Ci nic nie pomoże)
10
24%

Liczba głosów : 41

Postautor: Haeive » 23 października 2007, 23:46 - wt

ASX. :)
Nie przychodzi mi na myśl nic innego jak grupowe czytanie książek - czyli masz jedną albo nawet dwie damy, jeśli wolisz i ktoś z was czyta książkę na głos, albo każdy swoją. :lol: Zawsze czytam książki w łóżku, to najlepsze po temu miejsce. :wink:

Tigana - a co mamy zrobić? Wysłać mu adres forum Maga? :P
~ Nie ma emocji, jest spokój
Nie ma ignorancji, jest wiedza
...Nie ma śmierci, jest Moc ~
Awatar użytkownika
Haeive
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Himura » 24 października 2007, 23:46 - śr

Haeive pisze:Tigana - a co mamy zrobić? Wysłać mu adres forum Maga? :P

Najpierw musiałabyś nauczyć obsługi komputera :twisted:
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Awatar użytkownika
Himura
Tom Bombadil

Postautor: ASX76 » 24 października 2007, 23:46 - śr

Haeive pisze:ASX. :)
Nie przychodzi mi na myśl nic innego jak grupowe czytanie książek - czyli masz jedną albo nawet dwie damy, jeśli wolisz i ktoś z was czyta książkę na głos, albo każdy swoją. :lol: Zawsze czytam książki w łóżku, to najlepsze po temu miejsce. :wink:

A mi się cały czas wydawało, że łoże to najlepsze miejsce do czegoś innego... :wink: Dziękuję za oświecenie, Jaśnie Pani, niemniej jednak mam pewne wątpliwości, co do sensu czytania na głos dwóch lub trzech osób i każdy swoją... Toż to jakiś bełkot wyjdzie. :P:wink:
Awatar użytkownika
ASX76
Samuraj Jack

Postautor: Haeive » 24 października 2007, 23:46 - śr

Proszę bardzo. 8) Może nieprecyzyjnie się wyraziłam - każdy swoją po cichu. Ale Twoja interpretacja jest ciekawa, to świetne ćwiczenie na koncentrację i podzielność uwagi. :lol:

Himura pisze:Najpierw musiałabyś nauczyć obsługi komputera :twisted:

Może nie jest w tym orłem, ale sztuki walki stoją u niego na niezłym poziomie - http://fakty.interia.pl/raport/wybory_2007/gra
A właśnie, Jarek miał jedną odp. na "tak" - to znaczy którą?
~ Nie ma emocji, jest spokój
Nie ma ignorancji, jest wiedza
...Nie ma śmierci, jest Moc ~
Awatar użytkownika
Haeive
Jeszcze nienarodzony

Postautor: Tigana » 24 października 2007, 23:46 - śr

Haeive pisze:A właśnie, Jarek miał jedną odp. na "tak" - to znaczy którą?

Ja obstawiam tę:
wszystkich swoich gości przed wypuszczeniem z mieszkania przeszukujesz pod kątem wyprowadzania książek
:twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Remmy-chan » 20 października 2009, 23:46 - wt

O rety kotlety, przepuścić taki temat! Po wykonaniu testu zyskałam 7 punktów. Znaczy się nie jest ze mną tak źle :D Jestem póki co na dobrej drodze bo bibliofilii. Ciekawe dlaczego mnie to nie martwi?
Chyba też jestem fetyszystką, bo też uwielbiam czytać w łóżku przy świetle lampki nocnej.
Możecie mnie zlinczować, ale przyznam się do czytania z lubością książek w wannie. No bo ja nie mogę! Jeśli coś mnie wciągnie to muszę czytać, cokolwiek bym nie robiła! Wtedy cały dzień spędzam z nosem między kartkami. Niektórzy się dziwią, że mnie na ulicy jeszcze nic nie przejechało :D
"Nie zmieniaj koloru, by dopasować się do ściany. Sprawiaj wrażenie, że jesteś tam, gdzie powinieneś, a ściany zmienią kolor, by dopasować się do ciebie." (Tasslehoff Burrfoot)
Awatar użytkownika
Remmy-chan
Asimov

Postautor: SaY » 20 października 2009, 23:46 - wt

Możecie mnie zlinczować, ale przyznam się do czytania z lubością książek w wannie.

Ja nie wyobrażam sobie kąpieli bez książki ( gorzej jest z prysznicem, ale dla chcącego nic trudnego :D ) Specjalnie na takie okazje mam okładki na wszystkie wymiary książek żeby nie zamoczyć itp. dlatego też moje kąpiele trwają po 1,5h ku uciesze reszty domowników :) Co do testu to mocne 8
Strzeźcie się mnie, śmiertelnicy, gdyż jam jest Namaszczony, Ulubiony Syn Chaosu, Plaga tego
świata. Przy mnie gromadzą się armie bogów i moja wola oraz mój miecz sprawią, że wasze słabowite narody upadną
Awatar użytkownika
SaY
Cthulhu

Re: A czy Ty jesteś bibliofilem ?

Postautor: thogal » 15 marca 2015, 23:46 - ndz

Jaka szkoda, że ten wątek przeoczyłam :? Mimo, że spełniam tylko niecałe 8 wymagań, to nigdzie indziej nie udało mi się sporządzić tak pełnej diagnozy. Chociaż przyznam, że paru punktów brakuje np. to czytanie w wannie, które zostało tu wspomniane, w łózku, właściwie wszędzie :lol: Przyznam się, że uwielbiam czytać mając pod ręką zapas jabłek albo sezamków, ale to pewnie odjęłoby mi wiele w oczach bibliofilów i zakwalifikowało do jakiejś innej, mniej wyrafinowanej kategorii :lol:
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: Thuringwethil » 17 marca 2015, 23:46 - wt

Mi też umknął wątek diagnostyczny :) Pora więc wyjść z szafy i przed samą sobą przyznać się: "należę do nałogowych bibliofilów". Niedawno skończylam remont jednego z pokojów w celu zapewnienia miejsca nowym regałom na książki... Z wynikiem 11 na skali bibliofilstwa uznaję, iż jestem bezpowrotnie stracona dla społeczeństwa i powinnam rozważyć chodzenie na grupy wsparcia AB :lol:
Thuringwethil
Czytacz

Postautor: thogal » 19 marca 2015, 23:46 - czw

Thuringwethil pisze:Mi też umknął wątek diagnostyczny :) Pora więc wyjść z szafy i przed samą sobą przyznać się: "należę do nałogowych bibliofilów". Niedawno skończylam remont jednego z pokojów w celu zapewnienia miejsca nowym regałom na książki... Z wynikiem 11 na skali bibliofilstwa uznaję, iż jestem bezpowrotnie stracona dla społeczeństwa i powinnam rozważyć chodzenie na grupy wsparcia AB :lol:

Chętnie cię wesprę - jako jednoosobowa grupa wsparcia - bo mimo, że spełniam zaledwie niecałe 8 wymogów, to niektóre z nich rozwinęłam w stopniu heroicznym np. układam już powoli książki na suficie :lol:
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: Nausicaa » 21 marca 2015, 23:46 - sob

Co tam sufit - przez książki w skrzyni łóżka pościel mi się nie mieściła :D Ale udało mi się wyrzucić trochę klamotów, żeby zrobić im miejsce :twisted:
Awatar użytkownika
Nausicaa
Skryba

Postautor: Thuringwethil » 23 marca 2015, 23:46 - pn

@ Thogal - 8 czy 11 wzajemne wsparcie sie przyda :)
@ Nausicaa - skrzynia na pościel powiadasz... wiedzialam, że mieszkanie musi mieć jeszcze niewykorzystany potencjał:D . Mnie ratuje trochę Kindle - wolę papierowe książki, ale te które wiem że przeczytam raz (np. kryminały, paranormale i inne "jednorazówki", którymi lubie przeplatac sobie poważniejsze lektury) od razu kwalifikowane sa do "kupić elektroniczne" plus klasyka która jest dostepna za grosze albo i za darmo. W sumie ostatnio zakupy w papierze to w zasadzie głównie magowskie pozycje, które jednakowoż swój "ciężar gatunkowy" mają :)
Thuringwethil
Czytacz

Postautor: thogal » 25 marca 2015, 23:46 - śr

kaminski.b pisze:bibliofilem nie ale śledzę nowości swoim ulubionych autorów
Jak ktoś będzie potrzebował pomocy z o tematyce finansowej to polecam list od kruka

kłpoty finansowe miewa każdy, niestety :( , ale to co polecasz to chyba nie jest temat na to forum ...
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Poprzednia

Wróć do O czymkolwiek zechcesz...