A czy Ty jesteś bibliofilem ?

czyli dyskusje na tematy wolne.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Stwierdziłem u siebie:

1-5 objawów (lekkie uzależnienie)
12
29%
5-10 objawów (konieczny detox)
19
46%
powyżej 10 objawów (już Ci nic nie pomoże)
10
24%

Liczba głosów : 41

A czy Ty jesteś bibliofilem ?

Postautor: Tigana » 06 września 2007, 23:46 - czw

Kiedyś zrobiłem taki mały teścik dotyczący bibliofilii. Przeczytaj, zastanów się i zdiagnozuj swój stan.

Objawy bibliofilii

a) cieszysz się na wiadomość o wydaniu książki - nawet jeśli ma to być dopiero za rok
b) o nadchodzących nowościach wiesz szybciej niż wydawca, a nawet autor książki
c) nieważne, że lodówka pusta - każdy pieniążek wydajesz na książke
d) wchodzisz do księgarni z mocnym postatnwieniem nie kupowania niczego, a wychodzisz z mocno wypchaną "nówkami" reklamówką
e) nic to, że półki w pokoju są już maksymalnie obciążone a brzegami dotykają podłogi - ta jeszcze jedna książka musi się zmieścic
f) jeśli zacząłeś/łaś jakis cykl to musisz mieć wszystkie czesci - nawet jeśli Ci sie nie podobają
g) w myślach wykonujesz egzekucje na wydawcy, który przerwał wydawanie danej serii, zmienił o 2 mm wysokość 5 i 6 tomu, po raz enty przesunął premierę
h) wszystkich swoich gości przed wypuszczeniem z mieszkania przeszukujezz pod kątem wyprowadzania książek
i) przynajmniej raz w tygodniu - zdejmujesz swoje książki z półki aby następnie delektować się ich zapachem, dotykiem i wysokością kolumn, które z nich można zbudować
j) zrywasz ranki, wieczory i randki aby doczytać do końca np kolejne przygody Drittza i s-ki
k) zabieranie ze sobą książki na drugi kraniec Polski aby ją komuś pożyczyć
l) wracanie ze spootkań innych bibliofili z jeszcze większą ilością ksiażek niz się je przywiozło
ł) uleganie forumowej presji tzn pożyczanie lub kupowanie książek, tylko dlatego, że inni o nich rozmawiają np RAS-a
m) robienie remontu w pokoju/mieszkaniu pod kątem jak by tu jeszcze więcej książek zmieścić.

Jeśli spełniasz ponad 10 z tych objawów jesteś stracony dla tzw normalnej części społeczeństwa :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 07 września 2007, 23:46 - pt przez Tigana, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: Nutiliel » 06 września 2007, 23:46 - czw

Ojej juz ze mną źle :D Nic mi nie pomoże hurra !!!
Kodoku ni shisu, yueni kodoku -
Jesteśmy sami, bo w samotności umieramy -
Dir en Grey
Awatar użytkownika
Nutiliel
Bezimenny

Postautor: MadMill » 06 września 2007, 23:46 - czw

No już to kiedyś wypełniałem u mnie to 100% albo prawie 100% się zgadza, jakieś są malutkie wyjątki, ale nawet nie warto brać ich pod uwagę. Jestem skończony dla społeczeństwa. xD
MadMill
Bezimenny

Postautor: Metzli » 06 września 2007, 23:46 - czw

Jak zrobiłeś taki teścik na firze to wyszło mi 5 punktów, teraz 7... wynika stąd prosty wniosek - choroba się pogłębia :mrgreen: Już np. teraz zaczynam odliczanie aż wyjdzie nowy tom MKP i nie mogę się doczekać kiedy dostanę książeczkę w swoje łapki o.o Kupuję nowe książki chociaż nie mam zbyt wiele czasu na ich czytanie. Ale nie jestem aż takim bibliofilem żeby kupować specjalnie wersje kolekcjonerskie, szczególnie jak już mam te same książki w normalnych wydaniach. I nie muszę robić przemeblowania pokoju... jeszcze ;P
Awatar użytkownika
Metzli
Skryba

Postautor: Hajdamaka » 06 września 2007, 23:46 - czw

RPG tez sie liczy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Hajdamaka
Bezimenny

Postautor: zła » 06 września 2007, 23:46 - czw

U mnie to jest tylko mania kupowania książek. Co z tego, że powoli brakuje miejsca, ale jak kupuję to o tym nie myślę. To pierwsze na tak.
Drugie tak - jak już zacznę kupować jakąś serię to nawet jeśli nie przypadła mi do gustu kończę jej kupowanie, no chyba, że przerwali wydawanie, ale nie mam wtedy pretensji.
I tyle.
Nie szaleję z radości po zapowiedzi jakiejś książki, będzie to będzie i już. To samo mam, gdy wydawnictwo przesuwa premierę. Nie rewiduję swoich gości czy mi książek nie wynoszą, nie mam pojęcia o nadchodzących nowościach, jak nie chcę kupić książki to nie wchodzę do księgarni, nie bawię się książkami, nie zarywam nocek i ranków, żeby skończyć coś czytać.
Po prostu normalny ze mnie czytać książeczek z małą manią kupowania i tyle
Gdy nadchodzi pora działania, trzeba zapomnieć o wątpliwościach
Steven Erikson Ogrody Księżyca
Awatar użytkownika
zła
Pisarczyk

Postautor: Bruja » 06 września 2007, 23:46 - czw

W pierwszej wersji, tej 10-punktowej wychodziło 3...
Teraz jest 5 z haczykiem, bo jeszcze nie doczekałam sie nowego regału i upycham knigi jak tylko się da :))
Z każdej nowo kupionej książki cieszę sie jak dziecko.
Mam ochotę zadźgać wydawców, którzy mi przekładają terminy książek, na które czekam i się ślinię.
Przyjeżdżam ze spotkań z pożyczonymi pozycjami, nawet wmuszonymi we mnie siłą ;)
I oczywiście ulegam forumowej presji- bez tego latałabym jeszcze w pieluchach xD
Jakby na to nie patrzeć jestem normalna xDDD Mamuś, jak to brzmi xDD
Awatar użytkownika
Bruja
Pisarczyk

Postautor: Dhuaine » 06 września 2007, 23:46 - czw

11 punktów. Najbardziej charakterystycznym objawem jest przepuszczanie każdej kasy na książki. Mogę w ogóle nie jeść i nie pić i poginać nożnie zamiast autobusami, ale książki muszą być :D
Awatar użytkownika
Dhuaine
Moderator

Postautor: Tigana » 06 września 2007, 23:46 - czw

- "Nazywam się Tigana. Mam 30 lat i jestem uzależniony od czytania książek . Mój wynik to 11 punktów w skali bibliofilii."

- "Cześc Tigana"
Obrazek
Awatar użytkownika
Tigana
Samuraj Jack

Postautor: wred » 07 września 2007, 23:46 - pt

to ja kiepskim jestem wg tego testu :P - 4 pkt mi wyszły (f,g,h,i)
Awatar użytkownika
wred
Przechodzień

Postautor: Czarna Mamba-san » 07 września 2007, 23:46 - pt

"Cześć Tigano!"

" W necie znana jestem jako Liv, mam 21 lat i jestem uzależniona xD Mój wynik to 11 w skali bibliofili" <rzut krzesłem przez sale> A myślałam, że jestem zdrowa -.-
Ludzi można podzielić na dwa rodzaje; tych, którzy są wytworem świata, w którym żyją, i tych którzy są wytworem samych siebie, którzy choć świata nie zmienili, nie dali się zmienić światu. Oni chodzą po świecie a nie świat po nich.
Stachura "Oto"
Awatar użytkownika
Czarna Mamba-san
Pisarczyk

Postautor: Kalriem » 07 września 2007, 23:46 - pt

Mi wyszło 2 i to też naciągane troche. Chyba do was nie pasuję.
Awatar użytkownika
Kalriem
Moderator

Postautor: MadMill » 07 września 2007, 23:46 - pt

Może założymy Klub Anonimowego Bibliofila? xDDD

Będziemy chodzić razem na terapie, rozmawiać z psychologami... fajnie będzie. xD
MadMill
Bezimenny

Postautor: Iwett » 07 września 2007, 23:46 - pt

JA mam tylko 5 pkt, które się zgadzają. Jestem Normalna :twisted:
"A ja stoję na krawędzi jakiegoś straszliwego urwiska . Mam swoje zadanie: muszę chwytać każdego kto się znajdzie w niebezpieczeństwie, tuż nad przepaścią.(...)Jestem właśnie strażnik w zbożu."

http://lubimyczytac.pl/profil/32735/iwett
Awatar użytkownika
Iwett
Cthulhu

Postautor: grubshy » 07 września 2007, 23:46 - pt

Mam 8 punktow...
-Czesc jestem Grubshy i nalogowo czytam ksiazki.
-Czesc Grubshy!
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Następna

Wróć do O czymkolwiek zechcesz...