o nabywaniu książek

czyli dyskusje na tematy wolne.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Postautor: Alia » 13 marca 2011, 23:46 - ndz

Zeb - kwestia rozmiarów rynku, niestety. Im większy rynek i większy nakład się sprzedaje, tym niższa może być cena detaliczna.
Alia
Mistrz Pióra

Postautor: Andrzej Miszkurka » 14 marca 2011, 23:46 - pn

Zeb pisze:A tak apropos to Erikson w twardej oprawie kosztuje na Amazonie:
10 tom niecałe 11 funtów czyli 55 złotych a wszystkie wcześniejsze są dostepne po 5-6 funtów maks czyli gdzieś tak po 25-30 złotych. Żeby nie było, że czepiam się Maga to samo dotyczy innych wydawnictw. Niestety ksiązki w Polsce są potwornie drogie biorąc pod uwagę, że średnia pensja w Niemczech czy we Francji jest kilka razy wyższa niz w Polsce a tam te same pozycje można kupic taniej niż u nas.

To akurat jest całkowicie zrozumiałe. Książki nie są jedynym towarem, który można kupić w Stanach taniej niż u nas. Wszystko wynika z wielkości rynku. Im mniejszy, tym wyższe ceny.

Zwróciłbym uwagę na jeszcze jedną rzecz. Ceny na Amazonie nie są cenami okładkowymi; rabat, który dostajesz leży w gestii Amazonu a nie wydawcy (w normalnych księgarniach książka kosztuje 20 GBP). Nasi sprzedawcy internetowi po prostu nie oferują takich rabatów.
Andrzej Miszkurka
Redaktor

Postautor: Zeb » 14 marca 2011, 23:46 - pn

Chodzilo mi o Amazona brytyjskiego. O USA wogóle sie nie wypowiadam bo wiem, że to jest specyficzny rynek.
Te ceny o których pisałem są z Francji, Belgii, Niemiec i UK, a to juz są porównywalne rynki do naszego. Możnaby dyskutować, czy obniżenie ceny książek nie podniosłoby ich sprzedaży. A co za tym idzie wydawnictwo i tak wyszłoby na tym tak samo albo i lepiej. W sumie dyskusja schodzi na poziom typu: "Co bylo pierwsze? Jajko czy kura?". Ceny rosną bo coraz mniej ludzi kupuje książki? Czy może, coraz mniej ludzi kupuje książki bo ceny rosną?
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: rumburak » 19 marca 2011, 23:46 - sob

Andrzej Miszkurka pisze: Nasi sprzedawcy internetowi po prostu nie oferują takich rabatów.

Odnoszę wrażenie, że nasze księgarnie internetowe nie oferują żadnych rabatów. Po dodaniu kosztów przesyłki wychodzi cena okładkowa. Trzeba kupować większą ilość, żeby odczuć taki "rabat".
rumburak

Re: o nabywaniu książek

Postautor: panipiekla84 » 29 lipca 2014, 23:46 - wt

Też mam takie wrażenie. Chociaż może już się coś zmieniło w tej kwestii.
panipiekla84
Czytacz

Poprzednia

Wróć do O czymkolwiek zechcesz...