Komiksy - temat ogólny.

czyli dyskusje na tematy wolne.

Moderatorzy: Nightchill, Dhuaine, Andrzej Miszkurka, Kalriem

Re: Komiksy - temat ogólny.

Postautor: Zeb » 08 września 2014, 23:46 - pn

No i Locke & Key kupiłem w środę, a w czwartek przeczytałem z samego rana i żałowałem, że to juz koniec. Zajefajny scenariusz, rysunki pasujące do niego, a poza tym jak na komiks, który jest w sumie dopiero zawiązaniem akcji i przedstawieniem bohaterów to jest naprawdę super. Polecam z czystym sumieniem wszystkim fanom komiksu i horroru (chociaż ten tytuł mozna bardziej pod opowieści grozy podciągnąć). Podobno historia z tomu na tom sie rozkręca i nagrody, które seria dostaje rok po roku są zdecydowanie zasłużone. Rozmawiałem z wydawcą, powiedzial, że jeżeli utrzyma się sprzedaż pierwszego tomu na obecnym poziomie to za moment trzeba bedzie zrobic dodruk, a co za tym idzie najprawdopodobniej kolejny tom pojawi się najpóźniej na poczatku przyszłego roku. Czego bardzo sobie i wszystkim, którzy kupili tom pierwszy, życzę.
Tak sobie myślę, że gdyby wszyscy ludzie byli braćmi to by nie było sióstr
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Zeb » 13 października 2014, 23:46 - pn

W zeszły weekend odbył ie kolejny Festiwal komiksu w Łodzi, 25ty jubileuszowy. Nowości było co niemiara. Czytelników i wystawców jeszcze więcej. O samym festiwalu mozecie sobie poczytać tutaj - http://komiksfestiwal.com/

Nowości, chyba wszystkie. Ceny są z Centrum Komiksu w Warszawie i obowiązuja do końca października (25% znizki od ceny okladkowej). Nie chce mi się ich wykasowywać, a sklep też się nie obrazi za dodatkową reklamę :wink:

1. CONTUR:
- "City Stories" - cena 25,00
- "Katalog wystawy 25 MFKiG" - cena 20,00
2. EGMONT:
- "Dziewczyna z Panamy" (Kasprzak) - cena 68,00
- "All Stars Western tom 1: Spluwy w Gotham" - cena 57,00
- "Lil i Put tom 1" - cena 19,00
- "Kubatu tom 1" - cena 19,00
- "Rysiek i Królik tom 1" - cena 19,00
- "Tomek i Jacek tom 1" - cena 19,00
- "Umowa z Bogiem. Trylogia" (II wydanie) - cena 75,00
- "Piotruś Pan. Wydanie zbiorcze." (HC, format A4) - cena 90,00
- "Szninkiel" - cena 53,0
- "Wszystko będzie dobrze" - cena 19,00
3. ONGRYS:
- "Z archiwum Wróblewskiego cz 4" - cena 20,00
- "Saga Valty tom 2" - cena 27,00
- "Tajfun: Zagadka Układu C2" - cena 27,00
- "Antologia: 30 lat Tajfuna" - cena 12,00
- "Josephine" (materiał publikowany tylko w Produkcie, PREMIERA ALBUMOWA) - cena 37,00
4. HANAMI:
- "Monster tom 3" - cena 46,00
- "Samotny smakosz" (Taniguchi) - cena 25,00
5. MUCHA COMICS:
- "Fatale tom 1" (Brubaker) - cena 37,00
- "Sex tom 1" (P. Kowalski) - cena 49,00
- "Batman: Mroczne zwycięstwo" - cena 112,00
6. CENTRALA:
- "To była Wojna Okopów" (Tardi) - cena 53,00
- "Miller i Pynchon" - cena 34,00
- "Zeszyty Komiksowe numer 18" - cena 15,00
7. WYDAWNICTWO KOMIKSOWE:
- "Quiet Little Melody" - cena 34,00
- "Best of Wilq" - cena 30,00
- "Funky Koval Zebrany (tomy 1-4)" - cena 42,00
- "Bar Starego Francuza tom 1" - cena 45,00
- "Historia Prawdziwa" - cena 7,00
8. TIMOF COMICS:
- "Autostrada Słońca" (Baru) - cena 75,00
- "Pierwsza naiwna" - cena 28,00
9. SIDECA:
- "Koziorożec tom 15" - cena 29,00
- "Koziorożec tom 16" - cena 29,00
10. INNE oraz ZINY:
- "Qrczango" 1 - cena 6,00
- "Qurczango 2" - cena 6,00
- "Qurczango 3" - cena 7,00
- "Pomściciele" - cena 5,00
- "Niebieskie lata" - cena 25,00
- "Synowie Anarchii tom 1" - cena 43,00
11. KULTURA GNIEWU:
- "Powstanie tom 1" (Gawronkiewicz/Sowa) - cena 38,00
- "W obcej skórze" - cena 30,00
- "Podgląd" (Podolec/Chmielewski) - cena 38,00
- "Ostatni przystanek" - cena 34,00
12. BUM PROJEKT:
- "Mysia Straż: Jesień 1152" cz 1 - cena 30,00
13. Timof
- "Piaskowa opowieść", cena promocyjna 75,00 zł
- "Moskwa", cena promocyjna 37,00 zł
14. Studio JG
- "Emma" tom 5, cena promocyjna 20,00 zł
- "Opowieść panny młodej" tom 5, cena promocyjna, 25,00 zł
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: Zeb » 23 lutego 2015, 23:46 - pn

Dawno mnie nie było. Nowych rzeczy wyszlo tyle, że nie będę pisał, cóż, lenistwo. Natomiast ostatnie kilka dni to zakończenie Lucyfera w Egmoncie (11 tom). Czwarty tom Orłów Rzymu, drugi tom Parkera "Firma" z Taurusa, ale to końcówka zeszłego roku była. Pierwszy tom Black science, bardzo dobra pozycja z super scenariuszem, czekam na drugi tom. Dziś powinien sie pojawić Locke&Key, o którym pisałem dwa posty wyżej, drugi tom znaczy się. Ponadto ostatnio Egmont wypuscil 47 roninów Stana Sakai, tego od Usagiego, drugi tom Szpona, kontynuacji Trybunału Sów - Batmana.
Pod koniec zeszłego roku Taurus zaczął wznawiać Valeriana w twardej oprawie, po kilka tomów, na razie wyszedł pierwszy album, wyglada znakomicie. Polecam zarówno tym, którzy kiedyś już czytali, jak i nowym komiksiarzom.
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: grubshy » 23 lutego 2015, 23:46 - pn

Egmont ostatnio szaleje z zapowiedziami - najbardziej interesuje mnie seria DC Deluxe (miedzy innymi LOBO, Azyl Arkham, Superman:Czerwony Syn) ale nad Sherlokiem Holmesem tez sie zastanawiam.

Wiecej w 2 artykulach na Alei Komiksu:
http://alejakomiksu.com/artykul/6192/To ... y-rynkowe/
http://www.alejakomiksu.com/nowosci/211 ... -2015-rok/
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: Zeb » 02 marca 2015, 23:46 - pn

No i w zeszłym tygodniu kupiłem drugi tom Locke&Key i przeczytałem tego samego dnia wieczorem, kolejny tom niestety dopiero w czerwcu... grrr... Seria jest naprawdę świetna, a kolejne tomy podobno coraz lepsze. Podejrzewam, że skończy się zakupem oryginału bo w obecnym tempie Taurus skończy wydawać dopiero w drugiej połowie 2016.
Jakoś na dniach ma wyjść kolejny tom Monstera, serii o której pisałem wcześniej (tej, która przekonała mnie do mangi, przynajmniej takiej dla dorosłych, bez wampirów w stylu Zmierzchu).
PS. A co do nowych zapowiedzi Egmontu to rzeczywiście, palce lizać...
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: thogal » 15 marca 2015, 23:46 - ndz

Owszem, tegoroczne propozycje Egmontu zapierają dech i ... portfel :) Ale przyznam, że liczyłam na coś nowego z Vertigo w tym roku :cry: Doceniam, że skończą Sandmana, Baśnie, że będzie kontynuowany Amerykański wampir, ale miałam nadzieje na jakąś nową serię
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: Zeb » 21 kwietnia 2015, 23:46 - wt

Z Amerykańskim Wampirem jest ten problem, że jestśmy w Polsce w plecy już 4 albumy. Na zachodzie w styczniu wyszedł siódmy. A w tempie, w którym wydaje Egmont to zanim skończą tą serię to będą ją czytać moje wnuki.
Miałem nadzieję, że może któreś wydawnictwo pokusi sie o wznowienie 100 naboi, ale niestety Amerykanie żądają takiej kasy za prawa autorskie, że kolejne albumy, których jest chyba 13 musiałyby wychodzić po jakieś 80 zeta sztuka za miękką okładkę. I to wczale nie jest jakaś specjalna cena dla "wschodu" bo ja widziałem te komiksy w UK kilka late temu po kilkanaście funtów.
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Postautor: thogal » 22 kwietnia 2015, 23:46 - śr

Zeb pisze:Miałem nadzieję, że może któreś wydawnictwo pokusi sie o wznowienie 100 naboi, ale niestety Amerykanie żądają takiej kasy za prawa autorskie, że kolejne albumy, których jest chyba 13 musiałyby wychodzić po jakieś 80 zeta sztuka za miękką okładkę. I to wczale nie jest jakaś specjalna cena dla "wschodu" bo ja widziałem te komiksy w UK kilka late temu po kilkanaście funtów.

Ja też miałam taką nadzieję i też nic z tego :( Ale skoro Amerykanie żądają takiej kasy, że nawet Egmont nie może, to dlaczego kiedyś tam Mandragora mogła zacząć? Przecież nie zakładali chyba, że kupią prawa do 100 naboi i padną :wink: ostatecznie ileś tego wydali.
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: bel_e_muir » 22 kwietnia 2015, 23:46 - śr

A propos komiksów, na sklep.gildia.pl jest promocja komiksów i mang z okazji Dnia Książki - 38% taniej.
Promocja do 24.04.15.

Swoją drogą taka ironia: na Dzień Książki zróbmy promocję na komiksy, a nie na książki. I niech się ludzie dziwują :P
Awatar użytkownika
bel_e_muir
Pisarczyk

bel_e_muir pisze:A propos komiksów, na sklep.gildia.pl jest promocja komiksów i mang z okazji Dnia Książki - 38% taniej.
Promocja do 24.04.15.

Swoją drogą taka ironia: na Dzień Książki zróbmy promocję na komiksy, a nie na książki. I niech się ludzie dziwują :P

Jeśli oprócz Dnia Ksiązki doczekamy się również Dnia Komiksu, to świetnie. A póki co - ku uciesze wielbicieli komiksów, do których się z przyjemnością zaliczam - nie ma się czemu dziwić, należy się tylko cieszyć i korzystać :D Ostatecznie sklep.gildia.pl jest specjalistycznym sklepem komiksowym, a księgarnią przy okazji.
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: bel_e_muir » 22 kwietnia 2015, 23:46 - śr

thogal pisze:Jeśli oprócz Dnia Ksiązki doczekamy się również Dnia Komiksu, to świetnie. A póki co - ku uciesze wielbicieli komiksów, do których się z przyjemnością zaliczam - nie ma się czemu dziwić, należy się tylko cieszyć i korzystać :D Ostatecznie sklep.gildia.pl jest specjalistycznym sklepem komiksowym, a księgarnią przy okazji.

Ja nie mam nic przeciwko, broń Boże. Sama za komiksami nie jestem, ale jak to mówią: żyj i dać żyć innym 8)
Więc z promocji korzystajcie do woli, ja tak się ostatnio obkupiłam w lektury, że mój książkowy backlog mnie samą zaczął przerażać.
Awatar użytkownika
bel_e_muir
Pisarczyk

Postautor: Zeb » 22 kwietnia 2015, 23:46 - śr

thogal pisze:Ja też miałam taką nadzieję i też nic z tego :( Ale skoro Amerykanie żądają takiej kasy, że nawet Egmont nie może, to dlaczego kiedyś tam Mandragora mogła zacząć? Przecież nie zakładali chyba, że kupią prawa do 100 naboi i padną :wink: ostatecznie ileś tego wydali.

Tyle, że Mandragora dzielila oryginalne komiksy na 2 albo nawet i trzy części i też sprzedawała to drogo jak na tamte czasy, między innymi dlatego padła, za duże nakłady, a za mała sprzedaż. Szkoda, że wtedy jak oni padali to nikt tego nie pociągnął.
Awatar użytkownika
Zeb
Bezimenny

Nie pamiętam, czy wtedy te ceny wydawały mi się za wysokie, ale pewnie jakoś to przyjęłam do wiadomości bez większego marudzenia :wink: Wielu rzeczy mi żal, nie tylko 100 naboi ... nikt nie chce też wydać reszty Transmetropolitan :( , nikt nie jest zainteresowany dalszymi częściami Sam and Twich, które bardzo mi się podobały i chętnie bym kupiła itd..itp.. szkoda :(
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

Postautor: grubshy » 22 kwietnia 2015, 23:46 - śr

Wydawcow nie ma, ale fanowskei grupy translacyjne wziely sie niektore komiksy po Mandragorze.
Grumik wydal juz 5 czesci '100 naboi' CFC, 3 czesci Transmetropolitan, Eurokomiks, zakonczyl 'Rising Stars'
Wiadomo, ze to nie to samo, ale zawsze cos.
Przy okazji, Zeb cos Twoj kolega nie wspominal o Q&C ?
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
Awatar użytkownika
grubshy
Wielki AQ

Postautor: thogal » 23 kwietnia 2015, 23:46 - czw

Q&C bardzo dawno temu Taurus obiecał skończyć, ale było to tak dawno temu, że chyba nawet oni sami o tym zapomnieli ...
Awatar użytkownika
thogal
Puszkin

PoprzedniaNastępna

Wróć do O czymkolwiek zechcesz...